Historie od roku 2013 do roku 2019

Období, které označuji jako "novodobou historii" oddílu začíná lednem 2013 (pro předchozí období navštiv stranu Od počátku do 2012), kdy do původního nohejbalového oddílu TJ Spoje přichází společně nová skupina hráčů. Tato parta vytvoří kompaktní celek, označený jako "tým B", který jednak začne hrát pražskou soutěž a také se v této skupině zformuje tandem Pavel J. a Petr S., kteří mají organizační ambice a snahu posunout oddíl na kvalitativně vyšší úroveň. Oragnizují první soustředění (Vrchlabí) a pak další, přichází a realizují myšlenku pořádat zimní předsezónní turnaj (Viktor Trophy), později i letní velký turnaj (Balkan Cup), zakládají webové strany, spouští docházkový systém (Doodle), později spolu s Viktorem zakládají právnickou osobu Nohejbal Žižkov, z.s., jako nástupce nohejbalového oddílu TJ Spoje, atd...

Vnímejte tuto stranu jako nikdy nehotovou "kroniku" a jako nehotový, chronologický záznam jednotlivých významných okamžiků a mezníků našeho oddílu. Příjemné vzpomínání.

Petr

Pro rychlejší orientaci a přehlednost jsem zavedl barevné odlišení dle typu události.

LEGENDA:

  • média a web - události přesahující (mediálně) rozměr oddílu a události týkající se virtuálního prostoru
  • nohejbal - události přímo související s hraním nohejbalu, nohejbalovými výkony a dovednostmi (třeba postupy, mimořádné úspěchy v turnajích, atd...)
  • zábava a organizace - přelomové akce organizované oddílem (např. námi organizované turnaje, soustředění, atd...)
  • administrativa a organizace - události související s povinnostmi vyplývajícími ze zákona a z praktických potřeb organizace oddílu (stav členské základny, schůze, jednání s orgány státní správy a samosprávy, s orgány České unie sportu, nohejbalového svazu, TJ Spoje, atd...)
  • jiné - cokoliv, co se nevejde pod výše uvedené (třeba rekonstrukce hřiště...)

 

Seřazeno od nejnovější události k nejstarší:

2019-10-20 - nedělní tréninky na Balkáně

Výbor spolku využívá nečekané možnosti jako druhý tréninkový den přes zimní sezónu zařadit vedle středy ještě neděli (17:00-19:00) v nafukovací hale na Balkáně. Tímto rozhodnutí končí po sedmi letech hraní v hale na Proseku. Změna byla přijata některými členy s rozpaky. Kritika směřovala hlavně na dřívější hodinu tréninku. Naopak příznivě je hodnocena velikost haly, možnost hry na antuce a v areálu kde "jsme doma"... 20.října 2019 se uskutečnil první nedělní trénink (Pavel J., Láďa, Aleš, Rosťa, Maťo, Petr) v nafukovačce Na Balkáně - více také ZDE.

2019-09-17 - čtvrtý postup, áčko míří do 1. třídy

22 bodů, 10 výher, 2 remízy a 2 porážky stačily na postup. Ani v posledním zápase 17. září s Vršovicemi jsme nepřipustili žádný zvrat a rok 2020 odehraje Áčko v 1.třídě. Zápas se skvělými nohejbalovými zážitky a se silnými emocemi - viz video.

Členi postupového týmu (podle abecedy): Gramec, Jakub S., Leoš, Martin V., Maťo, Patrik, Pavel B., Pavel J., Petr, Vaclav K., Václav P. Hráči později na schůzi oddílu dostávají pamětní cenu (skleněný kvádr s 3D motivem a textem "ČLEN POSTUPUJÍCÍHO TÝMU").

2019-09-03 - "haló, tady radnice Prahy 3...":-)

Úspěšný Balkan Cup 2019 (patrně především reakce na film The Best Moments) znamená i průlom ve vnímání našeho oddílu radnicí Prahy 3. V rychlém sledu se emailem ozývá Michaela Luňáčková (tisková mluvčí), Pavel Trojan (vedoucí odboru vnějších vztahů), Mikuláš Mojmír (zastupitel) a konečně k úspěšné akci gratuluje i starosta Prahy 3 Jiří Ptáček.

Zatímco paní Luňáčková nám dává "rady" sdílet naši akci na facebooku městské části (to by nás nenapadlo:-), tak pan Trojan nám radí obrátit se na paní Luňáčkovou...:-)

Symapticky podporující reakce přišla od pana Mojmíra a konstruktivně vstřícná od pana starosty, který dokonce zatelefonoval.

Uvidíme jestli vystupujeme ze stínu nezájmu MČ Praha 3 o naše akce...

2019-08-29 - Modřice si "nás" umísťují na svůj facebook

Nohejbalový klub Modřice umísťuje na svůj facebook odkaz na film The Best Moments (sestřih z Balkan Cupu 2019). V rychlém sledu se na facebooku Modřic objevují další příspěvky - odkaz na náš web a také odkaz na promo video k Balkan Cupu 2017...

Příspěvek má 5 lajků, 2 komentáře, 1 sdílení (stav k 4.9.2019).

(Pro návštěvu modřického facebooku klikni na obrázek).

2019-08-29 - film THE BEST MOMENTS

Asi nejambicióznější projekt samFILMu - desetiminutový sestřih toho nejlepšího z Balkan Cupu 2019 v dynamickém snímku, který asi přispěl k rekordnímu přístupu na náš web, přiměl k zájmu o náš oddíl radnici Prahy 3 (viz 2019-09-03) a vedl MNK Modřice ke sdílení na svém facebooku...(!) (viz 2019-08-29).

Film zaznamenal nejstrmější nárůst sledovanosti mezi našimi snímky. Za prvních šest dní jej sledovalo 400 diváků. Film je ke shlédnutí na našem YouTube kanálu ZDE.

Balkan CUP 2019 se také poprvé hrál s podtitulem "Ve stínu cedru" (odkaz na památný cedr atlaský, který roste u našeho hřiště) a nově s logem se stylizovaným cedrem a postavou nohejbalisty. S návrhem loga i s nápadem používat podtitul turnaje přišel Petr.

2019-08-26 - web - rekordní návštěvnost

V pondělí 26.8. 2019 překročilo naše webové počítadlo poprvé sto přístupů, ten den zaznamenalo rekordní návštěvnost 142 příchozích. Tento údaj patrně souvisí s kombinací dvou okolností: zájem účastníků právě skončeného Balkan Cupu 2019 přečíst si něco o turnaji a mailingovou akcí anoncovaná premiéra filmu z Balkan Cupu 2019 "The Best Moments".

I v dalších dnech se přístupy držely vysoko a stovku (136) jsme po druhé překonali 29.8.2019 Přelom srpna a září byl zajímavý i ve vývoji zemí, ze kterých návštěvníci přicházejí. Kromě USA a Slovenska (tradiční návštěvníci) se objevují i opakované přístupy z Chorvatska (asi někdo na dovolené:-) a Ruska, a pak i z exotičtějších zemí jako třeba z Číny...

Podle statistik návštěvnosti služby webnode, kde máme "zaparkovaný" náš web je unikátních návštěv pro 29.8.2019 ještě mnohem více - 501 (!). Je otázkou jaká je metodika měření. Osobně upřednostňuji naše počítadlo na webu s měřením vstupu na titulní stranu a s náměrem 142 přístupů...

2019-08-24 - "ve stínu cedru" (3.ročník Balkan Cupu)

Ve třetím ročníku Balkan Cupu bylo poprvé použito motto: "ve stínu cedru", které navrhl Petr, a které bylo následně přijato výborem pro všechny další turnaje Balkan Cupu, včetně loga.

V tomto ročníku dosáhl domácí tým "Československo" (Maťo, Venca P., Pavel B.) nejlepšího dosavadního (2019) výsledku - 3.místo. Pro další informace o 3. ročníku Balkan Cupu klikni na logo níže:

2019-08-14 - Google mapy - přidej svojí recenzi:-)

Trvalo to, ale od poloviny srpna 2019 je naše hřiště umístěno "jako bod" na Google mapách. Bod spolu s popisem vložil Petr. V rychlém sledu následovaly tři recenze a zatím (4.9.2019) pětihvězdičkové hodnocení našeho sportoviště.

Přejdi na Google mapu a přidej svojí recenzi. Třeba i díky Tvému příspěvku se zviditelnění našeho hřiště může zase posunout o úroveň výše...

2019-06-19 - smlouva o pronájmu hřiště

Výbor (především Viktor) sjednává s TJ SPOJE nájemní smlouvu na hřiště na dobu příštích 15 let s automatickou prolongací. Smlouva nám poskytuje určitou jistotu a volnost pro používání "našeho" hřiště a záruky neznehodnocení vynaložených prostředků při jeho modernizaci.

2019-06-04 - ČT Sport, NTV a Mistrovství ČR

Mistrovství ČR jsme mediálně "vytěžili". Vlajka s logem našeho oddílu byla prakticky na každém záběru! NTV přenášela zápasy on-line (skoro osmihodinový záznam ke shlédnutí na YouTube) a především ČT Sport odvysílala 4.6.2019 půlhodinový komentovaný sestřih nejzajímavějších okamžiků z bojů o medaile ZDE, nebo na našem kanále YouTube ZDE (zajímavé okmažiky 1:30, 8:00 a 28:30). Oficiální upoutávka (retrospektiva) ČNS.

2019-06-01- Mistrovství ČR trojic v areálu Na Balkáně

Areál Na Balkáně hostí nejvýznamnější nohejbalovou událost ve své historii - 51. Mistrovství ČR trojic!!! Pomáháme s jeho organizací ČNS. Vše o průběhu, pozadí pořadatelství, výsledky, reportáž, filmy, atd. ZDE.

2019-02-20 - posila ze zahraničí

V únoru 2019 dostává oddíl historicky první posilu ze zahraničí - členem se stává ligový hráč ze Slovenska Martin Kozár (zvaný Maťo), který si našel naše webové strany na internetu.

Jen o měsíc později se členem stává (již nějakou chvíli ale už s námi trénuje) další posila "zdaleka" Leoš Lejček z karlovarského Liaporu, kterého na turnaji "Sportuje celá Praha 8" 30.9.2018 oslovil Petr (viz článek "Polokopové na Meteoru".)

Členská základna byla dále na počátku roku 2019 rozšířena o: Jirku Bernáška (Květnice), Jana Fibigera, Lukáše Franka, Lukáše Krause, Rosťu Soukupa, Richarda Zdráhalu a v červnu 2019 o Tomáše Ježka.

Maťo ve svém akrobatickém smeči (Balkan Cup 2019).

2019-01 - fotografie v časopise Osmička

Prosincový (8.12.2018) turnaj v Čimicích Polokopům úplně nevyšel (celý článek naznete ZDE), ale objektiv fotografa časopisu Osmička (Městské části Praha 8) si bezchybně nalézá nejfotogeničtějšího hráče turnaje - našeho Vencu K. a obrázku se dostává prostoru v tištěné verzi lednového vydání Osmičky.

2018-09-25 - první Dokopná

Zakončení sezóny, miniturnaj, posezení, grilování, vzpomínání - více ZDE... Organizačně zajistil Pavel J.

2018-05-05 - letíme na Mars - účastníme se projektu NASA

Mise na Mars - účastníme se projektu NASA - jméno Nohejbalu Žižkov je na rudé planetě - více ZDE.

2018-03-17 - přestavba hřiště zahájena

Plán kompletní přestavby hřiště (rozšíření na dva kurty) byl členům představen na výroční schůzi oddílu v prosinci 2017 (viz zápis ze schůze - bod 7). "Motorem" změn, projektantem, hlavním brigádníkem, dozorem investora a oragnizátorem prací byl Pavel J.

Vlastní práce začaly brigádou 17.3.2018. Reportáž z této brigády nazvanou "Nejhorší den mého života" naleznete ZDE. Pro představu jak tato první brigáda v klimaticky nepříznivých podmínkách probíhala shlédněte film "Brigáda pod sněhem". Následovala celá série brigád (vše o brigádách ZDE, včetně seznamů brigádníků, výčtu použitého stavebního materiálu, atd...:-) a v červenci (možná srpnu) 2018 byly hlavní práce prakticky ukončeny a hřiště umožnilo hru paralelně na dvou kurtech!  Balkan Cup 2018 už hostil diváky i na téměř dokončené střídačce.

Dostavba hřiště byla vcelku podrobně dokumentována filmově - atraktivní snímky zachycují "řádění bagru na našem kurtu", zrychlené  meliorační práce a mnoho dalšího. Ale hlavním symbolem změny od starého k novému se asi stal film Přesun boudy, který časosběrně zachycuje tuto operaci, které se zúčástnilo rekordní množství brigádníků - sledujte níže:

2018-02-15 - třetí web - www.nohejbalzizkov.cz

Od domény (viz 2017-05-06) je jen krok ke změně u poskytovatele webového prostoru. Překlápíme web na novou doménu www.nohejbalzizkov.cz a od 15.2. 2018 využíváme placený prostor (prémiové služby mini) služby Webnode (300MB).

Nový web reflektuje faktické změny v oddíle. Strukturu webu dotváří Petr S. a doplňuje web množstvím dodatkových informací, fotografií a vazbami na YouTube kanály, atd...

2018-01 - zakládáme céčko

Přirozený úbytek členů (převážně zdravotní problémy) nutí výbor vyztužit herní kádr. Během roku 2017 dochází k náboru nových hráčů: Venca Kovář (Zevling), Václav Straka (Květnice), Láďa Peller (Záběhlice), Martin Hruška (Zevling), Honza Moudřík, Patrik Bláha (Záběhlice)..., Posily jsou od roku 2018 zapsaní na soupisku a umožňují postavit již třetí tým. Vzniklé céčko začíná hrát pražskou soutěž od úrovně 5.třídy.

Sezóna 2018 je také první, kterou odehrajeme pražskou soutěž jako Nohejbal Žižkov! Administrativně vyřídil Viktor...

2017-12-08 - nohejbalový oddíl TJ Spoje ukončuje činnost

Na společné výroční schůzi nohejbalového oddílu TJ Spoje a spolku Nohejbal Žižkov 8.12. 2017 oznamuje Viktor, že tato schůze je poslední schůzí nohejbalového oddílu TJ Spoje a k 31.12. 2017 oddíl zaniká...

Toto prohlášení se nakonec úplně nenaplňuje. Oddíl činnost neukončil, pouze se neúčastní pražské soutěže, redukuje se počet členů a jeho aktivita se omezuje spíše na administrativní úkony, například 14.3. 2018 aktivně vystupuje na schůzi TJ Spoje...

2017-12-08 - logo Nohejbal Žižkov, z.s.

Spolek používá od založení nejprve poněkud kontroverzní Petrův návrh loga s otočeným písmenem Z o 90 stupňů a s háčkem tvořeným žižkovskou věží (obr. 1).

Od výroční členské schůze 8.12 2017 pak pozmněněný návrh Pavla B., který drží původní grafickou podobu, ale písmeno Z si zachovává svojí orientaci a háček tvoří promáčknutí rámečku (obr. 2).

Variantně pak verzi s adresou webu (obr. 3), nebo inverzní provedení (obr. 4).

1 2 3 4

2017-09-21 - třetí postup, áčko míří do 2. třídy

"Nové" áčko, které personálně nahradilo pro tuto sezónu původní hráče áčka (viz událost 2017-01), potvrdilo posledním zápasem 21. září 2017 s Prosekem, že si v roce 2018 zahraje 2.třídu!!! Soupiska postupujícího týmu A ZDE.

Podívejte se na vítězný balón! na YouTube. Celou reportáž naleznete v příslušném článku ZDE.

2017-08-26 - první Balkan Cup

Vše k prvnímu Balkan Cupu ZDE. Turnaj trojic, který se právem může přirovnat k největším v Praze, připravil Pavel J. a Petr S. "Noviny" vydané k turnaji obdržel každý účastník, ke stažení ZDE a teaser s motivem Sedmi statečných shlédněte níže.

2017-05-16 - YouTube videokanál NOHEJBAL ŽIŽKOV

V květnu 2017 zprovoznil Pavel J. nový YouTube videokanál pro nově vzniklý oddíl Nohejbal Žižkov a 16. května 2017 do něj Petr umístil první video (pozvánka na první ročník Balkan Cupu 2017).

YouTube videokanál NOHEJBAL ŽIŽKOV nám slouží dosud a k 5.9.2019 obsahoval 40 filmů týkajících se dění v našem oddíle.

Oba videokanály (nohejbal Spoje i NOHEJBAL ŽIŽKOV) jsou ceným historickým zdrojem a připomínkou akcí a událostí oddílu. Tvůrci přejí příjemnou podívanou.

2017-05-06 - doména www.nohejbalzizkov.cz

Po založení spolku Nohejbal Žižkov, je zřejmé, že změny musí přijít i ve virtuálním prostoru: registrujeme si doménu nohejbalzizkov.cz a 6.května.2017 registrátorovi platíme poplatek za tuto doménu...

2017-04-06 - Nohejbal Žižkov, z.s. - vznik

Dle pověření výroční schůzí z 16.12. 2016 (viz událost 2016-12-16) Viktor, Pavel J. a Petr podnikají právní kroky k založení zapsaného spolku. Petr připraví návrh stanov a po odsouhlasení je podá na rejstříkový soud. Ten návrh na podruhé 6.dubna 2017 zapíše pod značkou L 68011 s identifikačním číslem organizace 059 17 336. Další podrobnosti ZDE. Další dokumenty (přihláška do spolku, bankovní spojení, poštovní adresa...) naleznete ZDE.

Nově vzniklý spolek s novým výborem také neprodleně (2.5.2017) zakládá účet u FIO banky.

Na webu ministerstva spravedlnosti ve sbírce listin si můžete stáhnout všechny dokumenty, které rejstříkový soud vede k našemu spolku (kromě stanov například zápis z ustanovující schůze, účetní závěrky atd...). Pro vstup do rejstříku klikni na obrázek:

2017-01 - béčko se stává áčkem a naopak...:-)

Pro soutěžní rok 2017 se personálně prohazuje tým A a tým B. Hráči áčka (víceméně původní hráči před rokem 2013), umožňují  hráčům béčka hrát třetí třídu. Důvodem jsou spíše dlouhodobě nevalné výsledky áčka ve třetí třídě a naopak slušné výkony béčka ve čtvrté. Zároveň se předpokládá, že nejlepší hráči z původního áčka budou fluktuačně nápomocni novému áčku...

Toto opatření se ukáže jako prozíravé (viz událost 2017-09-21).

2016-12-16 - plán na transformaci oddílu

Na výroční členské schůzi 12. prosince 2016 vedení oddílu poprvé přichází s myšlenkou transformovat oddíl v zapsaný spolek (dříve občanské sdružení) a tím zajistit oddílu větší autonomitu a nezávislost na TJ Spoje. Přítomní se dohodnou na názvu Nohejbal Žižkov. Plénum bere návrh na vědomí a pověřuje Viktora, Pavla a Petra realizací tohoto plánu (viz událost 2017-04-06). ZDE odkazy na tuto i další výroční schůze a níže videopozvánka právě na tuto významnou schůzi oddílu.

2016-07 - VIKTOR 60

V rámci třetího soustředění v jihočeských Vodňanech proběhla oslava Viktorových kulatin. Viktor kromě gratulací přítomných obdržel doplňky na Harley Davidson a k oslavě připravil samFILM sérii čtyř animovaných zábavných snímků, ve kterých kromě Viktora vystupují (hlavně tančí:-) i další členové oddílu. První snímek níže, ostatní dohledejte na YouTube nohejbal Spoje... Příjemnou zábavu.

2016-07-09 - Polokopové vyhrávají Maják

9.června 2016 Polokopové (Venca K., Petr S. a Láďa P.) nečekaně (asi i s dávkou štěstí) vyhrávají prestižní turnaj Maják..., více v příslušném článku na TÉTO straně.

2016-03-09 - Viktor Trophy (1.ročník)

Na večerním trurnaji (probíhá 9.3. 2016 ve středu od 20:00-24:00) dedikovanému našemu předsedovi si organizátoři (především Pavel J.) testují své pořadatelské schopnosti. Více o prvním ročníku ZDE a videoupoutávka níže.

2016-01-23 - magazín NOHEC - mediálně záříme:-)

V Magazínu NOHEC v rubrice "regiony" je v lednu 2016 na titulní straně fotgrafie našeho týmu (Pavel J., Radek J. a nejblíže Petr) z bojů v Zimním poháru roku 2015. Podrobnosti ZDE.

2015-12-23 - YouTube videokanál nohejbal Spoje

23. prosince 2015 má na našem YouTube videokanálu premiéru film IRON RUDA (téměř půlhodinový dokument z druhého soustředění oddílu v Železné Rudě) (viz událost 2015-07). Krátce před tím (asi prosinec 2015) Pavel J. náš první YouTube videokanál zprovoznil a Petr na něj začal umísťovat již hotové filmy o našem oddíle. Prvním se stal právě zmíněný snímek.

Tento první kanál sloužil nohejbalovému oddílu TJ Spoje až do února 2017, kdy na něj byl umístěn poslední film. V tu dobu bylo jasné, že se založením Nohejbalu Žižkov bude potřeba spustit nový kanál pod novým jménem.

YouTube nohejbal Spoje obsahuje 22 filmů z let 2014 - 2017.

2015-09-23 - druhý postup, béčko míří do 4.třídy

Teprve poslední zápas soutěže na kurtech Vinoře rozhodl, z kterého místa postoupíme do  4. třídy pro sezónu 2016. Podrobnosti k mimořádně napínavému zápasu si vyhledejte ZDE.

2015-07- IRON RUDA (druhé soustředění oddílu)

Pod názvem IRON RUDA se 19.-21.7. 2015 konalo v novodobé historii oddílu druhé soustředění, tentokrát v Železné Rudě a poprvé pro celý oddíl. Soustředění připravil Pavel J. Tištěný osmistránkový program pro účastníky připravil Petr S. a trika akce sponzoroval Viktor. Podrobnosti akce ZDE, nebo si pusťte téměř půlhodinový film z akce s názvem IRON RUDA.

Účastníci:

1.řada stojící zleva - Kuba S., Martin S., David K., Vláďa (fanoušek týmu B), Jarda A., Pavel B., Tomáš M., Petr S. (u pultíku)

2.řada (spíše sedící) zleva - Pavel J., Viktor, Karel, Petr M.

2015-03-21 - licence rozhodčího

21.března 2015 Petr S. absolvuje školení rozhodčích, úspěšně skládá test a stává se v novodobé historii oddílu prvním členem s platnou licencí rozhodčího typu "D" (opravňuje k řízení všech zápasů s výjimkou extraligy).

Dalším rozhodčím se o tři roky později (2018) stává Jarda A. Licence se stává cennou zvláště po postupu do 2.třídy (2018), kdy má oddíl za povinnost odřídit určitý počet utkání licencovaným rozhodčím.

Více na téma rozhodčí například ZDE, nebo ZDE... 

Seznam rozhodčích na webu ČNS.

2015-03-14 - Zimní pohár - 2.místo

Zimní pohár byl hezký seriálový turnaj, který přes "plonkové" zimní měsíce pořádal v letech 2015 a 2016 Pražský nohejbalový svaz. Turnaj byl určen pro týmy hrající pražskou soutěž bez ohledu na výkonnost (vyrovnání výkonosti bodovými hendikepy). Hned v prvním ročníku se náš tým (poskládaný ad hoc ke každému turnaji, ale především z hráčů béčka) umístil na skvělém 2.místě (dělené umístění s týmem Watto), shrábli jsme odměnu 4.000Kč a Petr dokonce individuální odměnu 2000,-Kč za druhého nejproduktivnějšího hráče (vysvětlení je dvojí: jednak hrál v týmu, který se umístil třetí a jednak nasbíral dost bodů díky účasti na celém seriálu turnaje). Petr k výhře přidal ještě svých 500Kč a všem svým spoluhráčům ze Zimního poháru pořídil speciální trika k oddílovému soustředění v Železné Rudě (IRON RUDA 2015).

Kompletní podrobnosti ke všem turnajům Zimního poháru (reportáže, fotografie a videa) najdete ZDE. V ročniku 2016 jsme skončili až osmý..., škoda, že pražský svaz pak dále v tradici Zimního poháru nepokračoval...

2014-11-28 - první oddílový film: Tým B - historie 2013-2014

Na výroční schůzi oddílu 28.11.2014 je účastníkům promítnut historicky první "oddílový" film: "Tým B - historie 2013-2014". Průřezový film od studia samFILM zachycuje první dva roky týmu B.

Tuším, že součástí promítání byl i film "Pohár mistrů - tým B" od Pavla J.

2014-11-15 - Pohár mistrů - 3.místo (!) pro tým "B"

Jako vítězové své (6.) třídy pražské soutěže se mohl tým B zúčastnit prestižního Turnaje vítězů pohárů, který pořádal Pražský nohejbalový svaz 15.11. 2014 a jak je z názvu zřejmé je přístupný pouze pro vítěze jednotlivých tříd (naše účast v tomto turnaji byla první a bohužel dosud (09/2019) i poslední). Výsledkem byl nečekaný úspěch (hraje se s výkonostními bonusy pro slabší týmy). Tým tvořil: Pavel J., Pavel B., Radek J. a jako náhradník Petr.

Podrobnosti naleznete ZDE. Záznam našich zápasů je zpracován filmově (kamera Petr, střih Pavel J.) pod názvem: "Pohár mistrů - tým B".

2014-09-30 - TV NOVA a magazín Víkend

30.září 2014 má premiéru pořad TV NOVA magazín Víkend, tentokrát věnovaný nohejbalu. V dokumentu je celá řada záběrů z utkání týmu B s celkem ETC dne 2.9.2014. V dokumentu naši hráči (například Radek Janatka) i hovoří...! Prohlédněte si tento dokument ZDE.

2014-09-22 - první postup, béčko míří do 5.třídy

Že tým B postoupí a ročník 2015 odehraje v páté třídě bylo asi jasné celou sezónu 2014. 22. září 2014 po posledním zápase na domacím hřišti s Kunraticemi se ukázalo s jakým bodovým výsledkem: 18 vítězství z 18ti možných, při skóre 102:15...(!) Více v reportážích týmu B. Členy postupového týmu byli: Pavel J., Pavel B., Martin S., Aleš, Petr S., David, Radek J. a Tomáš M.

Postup oslavil tým B hned po zápase na hřišti akcí "Piknik na konci sezóny", která se stala určitým předobrazem budoucích "dokopných"... Vítězství ve třídě nám umožnilo zahrát si o "Pohár mistrů" (viz událost 2014-11-15).

2014-08 - druhý web (nohejbalspoje.cz)

Původní webové strany (viz událost 2013-05) zaměřené pouze na tým B nestačí plnit úlohu celooddílového webu a po Viktorově nátlaku Pavel J. "překlápí" (někdy v průběhu roku 2014) původní obsah webových stran do nově vytvořeného webu s názvem https://www.nohejbalspoje.webnode.cz. Pavlem vytvořená struktura webových stran se osvědčuje a web plní svojí úlohu několik dalších let (viz událost 2018-02-15), příspěvkově se k Pavlovi připojuje Petr S., který web začíná obsahově významně ovlivňovat...

2014-07- Vrchlabí (první soustředění)

O víkendu 25.-27.7. 2014 proběhlo v novodobé historii první soustředění. Uspořádal ho Pavel J. a Petr S. výlučně pro hráče týmu "B".  Více ZDE.

2013-12-31 - silvestrovský mnohaboj

Na Silvestra 2013 se odehrála neobyčejná akce týmu B, kterou připravil Pavel J., a která už bohužel neměla později opakování..., více ZDE.

2013-08 - turnaj SPOJE (seriál turnajů)

V létě (srpen) 2013 organizuje Viktor seriál tří turnajů trojic na kurtech původně (1980) používaných naším nohejbalovým odílem. Účelem turnajů je prezentovat se jako aktivní součást TJ Spoje. Viktor dodatečně kritizuje vlažnou pomoc od členů oddílu..., více o turnaji ZDE.

2013-05 - první web (Spoje B-nohejbal)

Někdy v průběhu roku 2013 (patrně někdy na počátku herní sezóny) spouští Pavel J. prostřednictvím neplacené služby Webnode první webové strany oddílu. Web s názvem https://www.spoje-B-nohejbal.webnode.cz (nebo tak nějak podobně:-) je orientován výhradně na tým B a využívá velikost 100MB.

Web samozřejmě nestačí potřebám celého oddílu a proto později dochází k několika významným změnám, třeba viz událost 2014-08.

2013-03 - první přátelák a první soutežní zápas týmu "B"

První přátelský zápas týmu B se uskutečnil 10.3.2013 v tělocvičně na Černém Mostě se Zevlingem. Vyhrál Zevling. Více ZDE.

První soutěžní zápas odehrálo béčko 2.4.2013 s ETC (náhradní hřiště hostů s umělým povrchem na Pankráci) za nepříznivého studeného počasí. Béčko prohrálo 2:3. Podrobnosti v reportážích ze zápasů týmu B.

2013-01 - oddíl chytá druhý dech...

Na počátku roku 2013 přichází do oddílu prakticky současně osm nových hráčů: Pavel Jouza, Petr Samohejl, Aleš Macálka, Martin Stára, Pavel Bacík, Láďa Kotarba (odehraje jen jeden přátelský zápas a dva zápasy soutěže a oddíl opustí po dubnovém zápase na Oáze), David Kašpar z Čelákovic a Radek Janatka z Mělníka.

Nově příchozí vytváří tým "B" a od dubna hrají nejnižší (šestou) třídu pražské soutěže.

Noví členi jsou nejen vítanou herní posilou pro dosavadní kádr, ale tandem Pavel J. a Petr S. se postupně stávají i posilou organizační.

Jak se stalo, že oddíl dostává posilu v podobě příchodu prakticky celého "hotového" mužstva je jiná historie a doufám, že někdy jí tady také podrobně zpracuji...

Šest členů z nové osmičky - zleva stojící: Tomáš (původní člen), David K., Martin S., Láďa Kotarba, zleva klečící: Pavel J., Radek J., Petr S. (foto ze zápasu 16.4.2013 na Oáze).