Tréninky

Občasné novinky a zajímavosti z našich tréninků (foto, video, informace...)

2022-01-26 - opět trénink s miniturnajem

O týden později (26.1.2022) opět proběhl improvizovaný miniturnaj a opět zvítězila trojice Martin S., Kuba a Petr. Tentokrát už ovšem s viditelnými potížemi! V základní části nezvítězili ani jednou, ale v play-off hru zlepšili a přešli přes tým z Květnice (Patrik, Vašek S., Petr) a pak zdolali  trojku Pavel, Martin Ď., Tomáš J., v jednom setu dokonce zakončili 10:3 (za stavu 9:0 Kuba zahodil podání). Opět bez řádného vyhlášení vítěze a bez patřičného ocenění...:-)

Petr

2022-01-19 - trénink s turnajem

Trochu jako přípravka na Viktor Trophy 2022 proběhl včerejší (19.1.2022) trénink. Pavlem J. navrženého miniturnájku se zúčastnily čtyři trojice. Pro vítězství si prakticky bez zaváhání došla trojka Martin S., Kuba a Petr.

Škoda, že se nepovedlo záměr avizovat více dopředu..., (jo, a taky škoda, že vítěz neobdržel pořádnou cenu - vlastně žádnou cenu, grrrr:-) - doufejme, že na Viktor Trophy se to zlepší:-)

Petr

2021-10-25 - organizace zimní sezóny 2021-22

Dle posledních informací (střípky z diskusí na whatsapp a individuální rozmluvy s členy výboru...) se výboru podařilo zajistit tréninky opět (podobně jako v sezóně 2019-2020) ve dvou hracích dnech! Tréninky přes zimní období 2021-2022 budou organizovány takto:

 • - středa 19:00-21:00 - nafukovací hala Na Balkáně. K dispozici dvě hřiště.
 • - neděle 17:00-19:00 - nafukovací hala Na Balkáně - jedno hřiště!

Včera proběhl první nedělní trénink za účasti Pavel J., Petr, Fíba, Jarda T. ... hrát dvě a půl hodiny dvojky byla fuška...:-)

Vstup do haly přesně ve vyhlášený čas - ne dříve!

-pes-

2020-12-11 - organizace zimní sezóny 2020-21

Dle informace výboru na výroční schůzi 11.12.2020 jsou tréninky přes zimní období organizovány takto:

 • - přes zimu je trénikovým dnem pouze středa 20:00-22:00 v nafukovací hale Na Balkáně. Účastníci se schází již před 20:00!  Při tréninku je třeba dodržovat protipandemické opatření, tj.: roušky, max 10 osob v hale!!!, při více zájemcích pravidelné střídání, nehrající čekají na terase restaurace Spojka...!
 • - doplňkový trénink si organizuje dále tým A v neděli od 19:00 v jiné lokalitě (více informací Pavel)
 • - aktuální doplnění 14.12.2020 - vláda vyhlásila nová protipandemická opatření se začátkem od pátku 18.12.2020, podle kterých je organizace zimních tréninků ve vnitřních prostorech ohrožena, cit: "SPORT - zavřou se vnitřní prostory pro amatérský sport"...

-pes-

2020-05-19 - trénink a organizační schůze

Na tento úterní tréninkový den svolal výbor spolku organizační schůzi oddílu k doladění nominací do pražské soutěže. Původním důvodem byla údajná značná nejistota, kdo z členů je schopen (a ochoten) se soutěžních zápasů účastnit a kdo naopak hlavně ze zdravotních nebo časových důvodů bude absentovat. O účast byli požádáni všichni členi, tedy aktivně hrající a i "nehrající"...
 
Účastnili se (podle fotografie zleva doprava): Maťo, Lukáš, Pavel P., Gramec, Tomáš, Pavel J., Jarda T., Jarda T., Venca S. Viktor, Rosťa, Láďa, Richard, Fíba a Leoš. Dále na fotografii nezachycení: Martin S., Venca P. a Petr.
Všichni ostatní tedy logicky nebyli přítomni (!) a není mně známo, kdo s omluvou, a kdo se neobtěžoval ani bez omluvy... (hanba Vám:-).
 
Jako prostému členovi mně trochu uniklo, jaký je závěr pro soutěž (a kdo tedy hrát nebude) a ani se mně nezdálo, že bych se dozvěděl nějaké překvapivě nové informace, které by nebylo možno rozeslat emailem, a které by nešlo najít tady na webu (třeba roční kalendář akcí připravil Pavel a je aktuálně ZDE).
Nicméně bylo milé uvidět již "roky" :-) neviděné tváře - zdravím třeba Gramce:-)
Po úvodním slovu předsedy, ve kterém jsme byli informováni jakým stylem bude soutěž v okleštěné podobě odehrána, byli přítomní upozorněni, že rozpis zápasů je na nástěnce na hřišti a také na webu (pro tým A, B a C) a doporučeno přítomným, aby si ověřili termíny zápasů a adresy hřišť a poznamenali si tyto termíny, především ve vlastním zájmu. Předseda také apeloval na omezení hry za deště a obecně na rozměklém hřišti!
Dále přítomnost značného počtu členů výbor šikovně využil ve dvou směrech. Za prvé předal dodatečně dvěma členům (Leoš a Gramec) ocenění za postup do první třídy. Jednalo se o hráče, kteří se neúčastnili výroční schůze oddílu v prosinci 2019 a nemohli si tehdy cenu převzít (gratuluji).
A za druhé rozdal nové dresy (viz ZDE). Tady jsem poněkud na rozpacích, protože výbor ještě v původním osazení rozhodl, že nové dresy nejsou pro tento rok priorita a vzhledem k určité finanční nejistotě budou nové dresy prodávány, nikoliv rozdávány. Aktuálně dvoučlenný výbor měl na věci evidentně jiný názor, což je samozřejmě jeho právo. Každopádně design dresu (který vznikal již minulý rok) je dle mého povedený. Líbí se mně barevné provedení, které nás bude odlišovat od té záplavy modrých triček soupeřů, a jsem rád, že obsahuje odkaz na naše webové strany. Doufám, že vydrží původní domluva výboru, že to je design dresů "pro příštích 40 let":-), který bude případně jen velmi nenápadně modifikován. Předseda též upozornil, že při ztrátě nebo zničení dresu si bude hráč dres již kupovat! Doufám, že koupě se bude týkat i nových členů, i třeba jen proto, aby si ho více vážili. (Nový dres si můžete prohlédnout ZDE).
 
Škoda, že schůze (mnohem početněji zastoupená než jsou obvykle prosté tréninky) nebyla využita také ke sdělení (a diskusi!!!) o  dalších podstatných záležitostech, namátkou:
 • zajištění rozhodčích (nutnost odřídit směrný počet zápasů vyplývajích z naší účasti v první třídě)
 • nutnost doplnit nynější dvoučlenný výbor o třetího člena (tedy vyzvat členskou základnu k hledání nového člena výboru, vést určitou kampaň, vysvětlovat co práce člena výboru obnáší a co se od něj očekává a kdo by byl (alespoň z pohledu současného výboru) vhodným kandidátem. Osobně se domnívám, že nejpozdějším termínem pro zvolení třetího člena  výboru je výroční schůze oddílu na konci tohoto roku!...
 • úkoly pro tento rok (bude se elektrifikovat hřiště?, co očekávat od soustředění?, bude dokopná?, atd...)
 
Jsem příznivcem oddílových sešlostí, vždy je potřeba si věci jasně vyříkat, vysvětlit a osvětlit. Škoda, že tato příležitost zůstala trochu na půli cesty...
Petr

2020-01-01 - novoroční mnohaboj - netradiční trénink

Neobvyklý formát měla tréninková středa na Nový rok 2020. Více se o Novoročním mnohaboji 2020 dozvíte ZDE.

2019-12 - organizace tréninků přes vánoce a Silvestra

Během svátků se termíny a časy tréninků mění takto:
 • NE 22.12. - žádná změna - 17:00-19:00
 • ST 25.12. - 1.svátek vánoční - NEHRAJE se
 • NE 29.12. - ZMĚNA ČASU - 16.00-18:00
 • ST 1.1. - Nový rok - ZMĚNA ČASU - 13:00-15:00
 • Další neděle a středy již beze změn.
Změny jsou vyvolány nešťastným načasováním střed a nedělí se svátky a časovými možnostmi a ochotou provozovatele haly. Nicméně s výjimkou zrušeného tréninku na první svátek vánoční (vcelku pochopitelně) si můžeme zahrát na maximum. Trénink na Nový rok se může zdát poněkud exotický, ale jak na Nový rok tak po celý rok a pokud bychom se přes whatsapp svolali, tak by se mohlo jednat o příjemně strávené odpoledne a je škoda možnosti nevyužít...
-výbor- 

2019-10-20 - NEDĚLE (!) v hale na Balkáně (!)

Výbor spolku využívá nečekané možnosti jako druhý tréninkový den přes zimní sezónu zařadit vedle středy ještě neděli (17:00-19:00) v nafukovací hale na Balkáně. Tímto rozhodnutí končí po sedmi letech zimní hraní v hale na Proseku. Změna byla přijata některými členy s rozpaky. Kritika směřovala hlavně na dřívější hodinu tréninku.
Naopak příznivě je hodnocena velikost haly, možnost hry na antuce a navíc v areálu kde "jsme doma"... 20.října 2019 (hned  po posezónní brigádě ) se uskutečnil první trénink za účasti Pavla J., Ládi, Aleše, Rosti, Maťa a Petra.
 
Z uvedeného vyplývá, že organizace zimní sezóny se mění takto:
 • - STŘEDA Balkán: 20:00 - 22:00h
 • - NEDĚLE Balkán: 17:00 - 19:00h
-pes-

2019-10-09 - organizace zimní sezóny 2019-20

Počasí se zhoršuje a teploty klesají, takže je čas přesunout naše nohejbalové snažení pod střechu:

 • středeční tréninky na antuce na Balkáně: už od středy 16.10.2019, 20,00 - 22,00h
 • nedělní tréninky na umělé trávě na Proseku: již od neděle 13.10.2019, 19,00 - 21,30h

Pavel

2019-06-21 - háček, klepák a kraťas

Tři parádní momenty v minutovém videošotu z pátečního tréninku dvojic (Pavel J. s Vencou P. a Maťo s Petrem). Záběry natočil a poskytl Maťo. Díky. Film zpracovalo studio samFILM:-).
-pes-

2019-05-19 - nedělní trénink dvojek

Pamatuje si někdo, kdy naposledy (a jestli vůbec?) jsme využili nedelní odpoledne k trénování? Před přenosem utkání naší hokejové reprezentace na mistrovství světa (zápas s Rakouskem) se na hřišti sešla čtveřice: Pavel J., Gramec, Maťo a Petr a dvě hodinky strávila hru dvojic. Všechny varianty sestavení dvojic se odzkoušely, zvláště souhra dvojice Gramec - Maťo (lze očekávat jejich nasazování v zápasech...).
-pes-

2019 - organizace tréninků 23.5., 30.5. a 6.6.

Pro výše uvedené termíny je stanoven tento program:
 • 16:30 do 18:00 - trénink
 • 18:00 do setmění - brigáda
V rámci brigády navazující na trénink bude provedeno:
 • úklid okolí boudy a střídačky
 • prořezání křovin
 • úprava plotu (připevnění a oprava pletiva na všech stranách našeho pozemku)
Toto dočasné řešení přijal jednomyslně výbor na své schůzi dne 15.5. 2019. Výbor děkuje všem, kteří se brigád zúčastní. Brigádní aktivita bude vyhodnocena a bude také vzata v úvahu v budoucích rozhodnutích výboru.
Viktor, Pavel, Petr

2019-03-20 - první jarní trénink

Na první jarní den se nás sešlo šest trojic a opět jsme sehráli příjemný miniturnaj. S rotací šesti týmů se již dostavuje příjemná variabilita soupeřů a úrovní hry. Uvidíme jestli dobrá tréninková docházka přes zimu se zúročí v jarní části soutěže. Výsledky - viz níže ve fotogalerii. Za vyhodnocení výsledků díky Pavlovi J.

Součástí tréninku bylo i předávání dresů přítomným novým členům. Tímto v našich řadách vítáme: Honzu F., Lukáše F., Jirku B., Richarda, Rosťu, a Martina (Maťo) - posilu ze Slovenska (snad jsem na nikoho nezapomněl). Přihlášku také tento den podepsal Lukáš K. Ať Vám to kope chlapci.

Pavel předal dresy i členům, kteří se neúčastnili soustředění Vodňany 2018 - vodňanskou akci "převlékání dresů" si můžete prohlédnout ve videu ZDE.

-pes-

2019-03-20 - první jarní trénink

Záznamy: 1 - 1 ze 1

2019-01-23 - trénink s miniturnajem

Zimní tréninky jsou v plném proudu a navíc se těší značné přízni členů. Včerejší trénink navštívilo 18 (!) hráčů a proto Pavel (J) improvizovaně uspořádal miniturnaj šesti trojek. Zápasy byly vyhecované a plné napínavých momentů. Vítězem se stala trojka Polokopů, druhá se umístila trojka Venci P. a třetí místo se shodným počtem bodů (rozhodl vzájemný zápas) obsadila Patrikova trojka. Nutno podotknout, že Polokopi porazila sice jen a právě Vencova trojka, ale zato debaklem 10:4. Venca si možná vítězství nechal uniknout smolně v domění, že poslední zápas s Patrikovou trojicí už není turnajový... Venco, naplno se musí hrát pořád:-). Vítězství Polokopů zřejmě také nemá tu pravou váhu, neboť ostatní trojky nebyly složené ze soutěžních sestav, ale byly různě promíchané.
Každopádně hraní bylo famózní a doufejme, že účast bude vždy tak početná!
Výbor oddílu připomíná hráčům důsledné zapisování na tréninky do systému Doodle! Strana s odkazem ZDE. Při opravdovém náporu hráčů budou mít přednost právě ti zapsaní a to ti zapsaní včas! Tedy zapisujte se dříve než v den tréninku (alespoň den předem!) a dejte tím i ostatním vědět jaká bude předpokládaná účast. Díky.
- výbor spolku -

2018-10-17 - organizace zimní sezóny 2018-19

Jak letos v zimě? Harmonogram:
 • čtvrtek 18.10. 2018 od 17:00 - poslední trénink na našem hřišti venku
 • středa 24.10. 2018 od 20:00 - první trénink v hale na Balkáně
 • neděle 28.10. 2018 od 19:00 - první trénink v hale na Proseku
 • všechny další tréninky do odvolání (někdy v dubnu) proběhnou v hale na Balkáně vždy ve středu 20:00 - 22:00 a na Proseku vždy v neděli od 19:00 - 21:30
 • hraní na Balkáně je v ceně členského příspěvku. Zájemci bez zaplaceného příspěvku zaplatí 100Kč/středa, nebo 1000Kč/sezóna. K dispozici šatny, sprchy...
 • hraní na Proseku není v ceně členského příspěvku a každou neděli bude od každého účastníka vybráno 100 Kč (jako loni).K dispozici šatny a sprchy
 
Pokyny ke středečním tréninkům v hale na Balkáně:
 • do haly nevstupujeme před 19:55 (!!!)
 • při vstupu zdravíme přítomné tenisty
 • dostavujeme se včas (19:55-20:00) a bez pobízení se zúčastňujeme úpravy hřiště (lajnování, úprava sítě, atd...!)
 
Pokyny k nedělním tréninkům v hale na Proseku:
 • scházíme se přímo v hale a to před 19. hodinou
 • po skončení tréninku je třeba uvést hřiště do původního stavu (lavičky zpět na své místo, vrácení středové pásky a tyček dle tenisových zvyklostí), případně uklidit střepy po rozbitých zářivkách atp. :-)
 
Nové aspekty tréninků - důležité čtěte:
 • účast na tréninku mají přednostně hráči, kteří plní následující kritéria: řádně a včas zapsaní na DOODLE (!), s včasným příchodem (!), účastní se úpravy hřiště (!)
 • počítejte prosím s tím, že po celou dobu (nebo část doby) hraní proběhne (dle vytíženosti hřišť) i tréninkový program (připravuje Láďa). Účast na tréninkovém programu středečního hraní je samozřejmě fakultativní.
 • účast na trénincích, zapojení do tréninkového programu, pomoc s úpravou hřišť (před hraním i po skončení) bude také jedním z kritérií pro zařazení do týmů pro příští sezónu pražské soutěže (!)
 
Sportu zdar a nohejbalu zvlášť
výbor Nohejbal Žižkov z.s.

2018-09-27 - trénink hřiště Balkán

Asi jeden z posledních krásných dnů letošního indiánského léta jsme mohli strávit tréninkem na našem hřišti. Tohoto benefitu nakonec využila jen čtyřka "starých" hráčů (Viktor, Karel, Láďa, Petr S.). I v této značně výkonostně (a pohybově:-) omezené sestavě jsme se mimořádně bavili! Hráli jsme dvojky na malé hřiště, trénovali příjem, hru "opačnýma" nohama, atd... Prostě plnili jsme Láďův tréninkový plán, dle debaty z Dokopné 2018.
Škoda, že byli zapsaní na doodle i další hráči, kteří se však bez omluvy nedostavili. V této souvislosti nutno znovu apelovat na všechny hráče, aby doodle používali. Je důležitá zpráva nejen že "jdu", ale i že "nejdu"!!! Obě totiž můžou mít významnou informační hodnotu! Například při velmi silně obsazeném tréninku by se třeba odhlásili hráči, kteří mají i jiné povinnosti, ale z doodlu netuší, že si na početně silně zastoupeném tréninku příliš nezahrají. Důsledné zapisování by vedlo k lepší optimalizaci účasti!!!
 
Výbor našeho spolku pro nadcházející sezónu chce, aby účast na tréninku měli zajištěnu prioritně ti hráči, kteří se budou:
 • zodpovědně zapisovat na tréninky (a také odepisovat, při neúčasti)
 • budou přicházet na tréninky včas
 • budou se aktivně zúčastňovat úprav hřiště a jeho přípravy pro trénink (lajnování, kropení, donesení míče, atd...) a závěrčném úklidu hřiště
 
Nedodržování výše uvedeného se asi bude tolerovat jen u hráčů dle následujícíh kritérií (doufáme ale, že i oni se budou zapisovat a nebudou své postavení zneužívat:-):
 • členi původního oddílu TJ Spoje před rokem 2010 (Viktor, Tomáš, Karel, Petr M., Martin V.)
 • členi, kteří nejsou mentálně (či z jiných objektivních důvodů) schopni otevřít internetový prohlížeč a odklikání v doodle provést (aktuálně se asi netýká nikoho)
 • členi, kteří nehrají soutěž a jsou v jiném režimu členství (v současnosti: Petr Strouhal, Jarda A., Radek, Jarda taxi, Honza Kalista...)
 • členi, kteří jsou zároveň donátoři (zažazení této kategorie se teprve rozvažuje...)
 
Prosíme všechny hráče, aby obětovali zaklikání účasti těch několik vteřin svého času a umožnili i ostatním podle toho organizovat svojí účast / neúčast - DÍKY!
-pes-

2017-10-14 - zimní sezóna 2017-18 začíná

Od středy 18.10.2017 přecházíme na "zimní" režim tréninků! Co to znamená?

Od příštího týdne jsou pro nás připraveny dvě haly a tréninkovými dny jsou středa a neděle za podmínek:

Středa:

 • čas: 20:00-22:00
 • kde: dva (!) antukové kurty v nafukovací hale
 • adresa: areál Na Balkáně
 • cena pro členy TJ Spoje: v ceně členského příspěvku (pokud je zaplacen na tento rok!)
 • cena pro ostatní: 100Kč pro jednorázovou účast, 1000Kč na všechny středeční termíny do konce roku (platí se Viktorovi hotově na místě!)
 • poznámka: používejte zapisování v aplikaci Doodle

Upozornění - idividuálně nevstupujte do haly dříve než v 19:55 !!! Scházíme se v restauraci Spojka a pak společně v 19:55 odcházíme do haly. Dodržujte bezpodmínečně tento režim!!!

Neděle:

 • čas: 19:00-21:00 (nafukovací hala na Proseku)
 • kde: nafukovací hala, umělý povrch
 • adresa: Prosek, areál ZDŠ Litvínovká, mapa viz odkaz "DOODLE" - odroluj dolů
 • cena: pronájem ve výši 700Kč se rozpočítává mezi účastníky, platí se hotově na místě
 • poznámka: používejte zapisování v aplikaci Doodle

Jak vypadá hala na Proseku - viz fotografie na této stránce (droluj dolů), nebo třeba  ZDE  video ze silvestrovského zábavného hraní 2013.

Příjemnou zimní sezónu přeje

výbor Nohejbal Žižkov, z.s.

2015-09-01 - trénink hřiště Balkán

Výkonům trénujících přihlíží (zleva doprava): Pavel (B), Kuba, Petr (M), Karel, Patrik (původně Záběhlice) a Viktor.

foto: Petr S.

2013-03 - zimní tréninky Prosek

Naším druhým domovem je (byla do roku 2019 - pozn.redakce) nafukovací hala na Proseku, kde přes zimu trénujeme v neděli (druhý tréninkový den). Přes zimu 2013 s námi ještě trénoval náš fanoušek Vláďa (viz foto níže) a také třeba zde pro nás Pavel připravil Silvestrovský mnohaboj 31.12.2013 a 5.4. 2013 byla tato nafukovačka dokonce i svědkem soutěžního zápasu týmu B s Letovem.

Videolinky na trénink 17.3.2013: 1 2 3 4 5

Videolinky na trénink 22.3.2013: 1 2 3 4 5

2013-03-22 - trénink Prosek

Záznamy: 1 - 3 ze 3