Od roku 2020 do současnosti...

Kronika nejnovějších událostí. Jako na ostatních stranách webu týkajících se historie je i tato strana seřazena od nejnovější události k nejstarší...

LEGENDA:

  • média a web - události přesahující (mediálně) rozměr oddílu a události týkající se virtuálního prostoru
  • nohejbal - události přímo související s hraním nohejbalu, nohejbalovými výkony a dovednostmi (třeba postupy, mimořádné úspěchy v turnajích, atd...)
  • zábava a organizace - přelomové události a významné akce organizované oddílem (např. námi organizované turnaje, soustředění, atd...)
  • administrativa a organizace - události související s povinnostmi vyplývajícími ze zákona a z praktických potřeb organizace oddílu (stav členské základny, schůze, jednání s orgány státní správy a samosprávy, s orgány České unie sportu, nohejbalového svazu, TJ Spoje, atd...)
  • jiné - cokoliv, co se nevejde pod výše uvedené (třeba rekonstrukce hřiště...)

2022-04- nové hřiště - budování zázemí

V souvisloasti s novým hřištěm Pavel odstartoval i "masívní výstavbu" zázemí...:-)
Pavel během výstavby...

2023-02 - nové hřiště (!)

Zhruba od února(?) probíhalo jednání o výměně našeho současného hřiště s dvěma kurty za hřiště tříkurtové na opačné straně tenisového areálu. Po té co nám byla slíbena kompletní rekonstrukce (proběhla plus-minus k naší spokojenosti) ploch hřišť a  přenos střídačky, výbor s výměnou souhlasil a novou sezónu jsme odehráli na již novém hřišti.

2022-11-06 - společná návštěva MS 2022 v Praze

Ve vysočanské O2 aréně Univerzum jsme si (Viktor, Pavel J., Patrik, Jarda T. Tomáš M. s dcerou a Petr s manželkou) mistrovství  užili a řádně si zafandili. Celý článek včetně videa ZDE.

2022-10 - Petr ukončil po osmi letech práci na webu

Vedl jsem web našeho oddílu dlouhých osm let. Za tuto dobu jsem připravil nespočet článků, reportáží, filmů, nebo různých  vylepšení. Například většina nových členů by do oddílu nepřišli, kdyby nebyl web, nebo na náš YouTube kanál. Nepřetržitě jsem se snažil upravovat a aktualizovat každou stranu webu, aby stále poskytovala nejaktuálnější informace.
30.10. 2022 jsem se na vlastní žádost účastnil schůze výboru našeho spolku, na které jsem oznámil výboru své rozhodnutí ukončit svojí práci na webových stranách k poslednímu dni tohoto roku. Důvodem byly rozdíly v názoru na obsahové fungování webu. Tento krok jsem naznačoval výboru už delší dobu. Aktualizaci webu jsem prováděl až do posledních dní konce roku (především jsem vkládal vlastní články). Od 1.1.2023 tuto činnost přestávám poskytovat a nové příspěvky nebudu na web vkládat, ani web udržovat. Na schůzi výboru jsem vyjádřil naději, že budu moci svojí práci někomu předat, objasnit strukturu webu a seznámit jej s dosavadní filosofií webu. Výbor, pokud je mně známo, žádného následovníka nenalezl ani neustanovil, ale rád bych se mýlil. Osobně mě mrzí ukončení práce, ale pokračování jsem si spíše neuměl představit. Doufám, že výbor nalezne entuziastického nového redaktora, který pokračovní webu přijme za své, a který bude pokračovat ve vývoji a redigování webu, který je, bez ironie, nejlepší oddílový nohejbalový web na světě...

2022-09-19 - sportovní den na Pražačce

Naše virtuální středisko mládeže (ve složení Tomáš - Petr) se zúčastnilo velké sportovní akce pro děti a mládež na Pražačce. Výsledkem sice nebylo naplnění střediska mládeže, ale dobrý pocit z pomoci pěkné akce a propagace našeho oddílu. Celý článek ZDE.

2022-07 - Venca opět v novinách Prahy 8

V červencovém čísle časopisu městské části Praha 8 "Osmička" patří 34.strana pozvánce na každoroční akci MČ P8 "Sportuje celá Praha 8", s celostránkovou fotografií "našeho" Venci v postoji a odhodlání, jak ho známe:-). Foto je patrně z některých dřívějších turnajů na libeňském Meteoru... Stejná fotografie stejné velikosti se znovu objevila ještě v zářijovém čísle a to dokonce na poslední "obálkové" staně!!! Zdá se, že si redakce našeho Vencu oblíbila:-), viz též historický okamžik "2019-01"...

2022-07-02 - tým Lángoš - 1.místo na Květnici

Podceňovaný tým Lángoš (Richard, Fíba, Rosťa) nečekaně vítězí v květnickém turnaji, gratulujeme! Více ZDE.

Opravdová radost týmu Lángoš po posledním míči turnaje (vpravo přihlíží organizátor Jirka B.).

2022-06-30 - "půldokopná"

Hráči týmu "A" pořádali "půldokopnou", jakýsi pokus o setkání v polovině sezóny. Stane se akce další tradiční akcí?

2022-06-17 - volební schůze

Na soustředění ve Vodňanech ZDE proběhla dlouho očekávaná volební schůze našeho spolku, na které byl výbor doplněn volbou o nového člena Pavla B. a také byl celý výbor znovu zvolen na příští volební období (o schůzi více ZDE).

2022-04 - zmínka v radničních novinách

V dubnovém čísle radničních novin Prahy 3 vyšlo v rubrice Expres krátké oznámení o náboru žáků do našeho střediska mládeže.
 
Z nepochopitelných důvodů měla redakce pocit, že náš původně dodaný text (viz níže) musí za každou cenu upravit, přestože byl gramaticky v pořádku a splňoval požadavky rozsahu (400 znaků včetně mezer). Nejsme žádný "tým" (ale oddíl, případně zapsaný spolek), nehledáme posily (určitě ne prostřednictvím radničních novin) a i odkaz na naše webové strany uvedla redakce bez "www"... Text jsme s Tomášem docela dlouho ladili a každé slovo mělo svůj důvod - třeba odkaz na "čtyřicetiletou tradici oddílu", nebo zmínka o tom, že se jedná o "český, finančně nenáročný sport"... Po zpackaném článku v radničních novinách (viz níže záznam 2021-04) se jedná o další ztracenou příležitost díky mizerné redakční práci radničních novin Prahy 3...
 
Původně dodaný text:
Středisko mládeže Nohejbalu Žižkov (oddíl se čtyřicetiletou tradicí) pořádá v úterý 26.4.22 a v pondělí 2.5.22 v 16:00 nábor žáků (kluci 9-12 let) do nohejbalového oddílu. Místo: tenisový areál Na Balkáně 812/21, antukové hřiště "pod cedrem". Další info www.nohejbalzizkov.cz, nohejbalzizkov@gmail.com, tel: 777221661 p.Mitrovský. Finančně nenáročný, český kolektivní sport. Přijď si kopnout Na Balkán!

2022-02 - redukce týmů (zase jen A a B)

Založení střediska mládeže se možná stane posílením oddílu (uvidíme po náboru:-). Ovšem odliv členů a redukce týmů pro pražskou soputěž ze tří na dva je ústup z ambicí budovat silný a velký oddíl - tedy pokud tu taková ambice někdy byla. Výbor uvolnil seznam členů (viz níže) pro sezónu 2022.
 
Co stojí za úbytkem členů (míněno členi hrající soutěž)?
  • určitě obecný trend poklesu zájmu o náš milovaný sport (a tedy obtížný nábor nových hráčů)
  • možná nedostečná práce s členskou základnou (chybějící systém motivačních pobídek)
  • v neposlední řadě přirozená fluktuace způsobená problémy osobními, pracovními, zdravotními (Karek, Viktor, Gramec...), rodinnými (Martin V.) a případně i obtížně pochopitelnými rozhodnutími prostě přestat hrát (Venca Pf.)...
  • vyšší ambice (odchod Maťa, naší zahraniční posily (viz 2019-02-20) do Šacuňku (ať se Ti daří - přejem abys nezahříval jen lavičku)
 
jméno tým A tým B plný přísp. reduk. přísp. nulový  přísp. poznámka
Báca x   x      
Jirka B.   x x      
Patrik   x x      
Martin Ď. x   x      
Fíba   x x      
Lukáš F.   x x      
Tomáš J. x   x      
Pavel J. x   x      
Václav K.   x x      
Aleš x   x      
Tomáš M.   x x      
Radek N. x   x     posila z Vršovic
Jan O.   x x      
Petr   x x      
Martin S. x   x      
Václav S.   x x      
Kuba x   x      
Richard   x x      
Čenda       x   ?
Viktor       x   zranění
Lukáš K.       x   ?
Radek M.       x   ?
Rosťa       x   osobní důvody ?
Václav Pf.       x   ?
Tomáš J.       x   zranění
Tomáš B.         x nemoc
Gramec         x zranění
Karel         x zdravotní problémy
Martin V         x rodinné důvody
Martin H.           změna bydliště
Maťo           přestup do Šacuňku

LEGENDA: pořadí členů není nijak setříděno, je uvedena přezdívka, nebo křestní jméno s případným upřesněním pro jednoznačnou identifikci.

Modrá barva - hráči A (1.tř.), oranžová barva - hráči B (3.tř.), červená barva - členi s redukovaným členským příspěvkem,  nezapsaní na soupisce - nehrající soutěž, zelená barva - členi s nulovým členským příspěvkem, nejsou na soupisce a nemohou se ani zúčastňovat tréninků, černá barva odcházející členi...

 

Je samozřejmé, že s prořídlým kádrem hráčů mohl výbor sestavit jen tým A a B. Členy ve sloupečku s redukovaným členským příspěvkem (červená barva) je možno jen s velkou fantazií nazvat týmem C..., možná jen týmem "F", něčím na způsob farmy (jako mají týmy v NHL). Obnovit plnohodnostný třetí tým, i vzhledem k rozšířené kapacitě našeho hřiště, by měla být věc prestiže a úkol pro příští sezónu. Pro přirozené doplňování herního kádru je třeba širší členské základny..., kvalita se rodí v kvantitě!

Petr

2022-01 - QR kód webu a 1GB prostoru

V lednu 2022 připravil Petr personalizovaný QR kód pro snadný přístup na naše webové strany. Načtením tohoto QR kódu mobilním telefonem je možno snadno přímo vstoupit na úvodní stranu našeho webu. Petr zároveň navrhl výboru zvážit používání QR kódu třeba při medializaci akcí, nebo na vizitkách, velkoprostorových bannerech, reklamních předmětech, tričkách soutředění, nebo i třeba na  dresech oddílu... Uvidíme jestli používání této technologie zužitkujeme...
V téže době výbor na Petrovo naléhání navýšil prosor našeho webu na 1GB. S rozšířeným balíčkem je možno web konečně dostatečně zálohovat a možná i využívat dalších vymožeností...:-)

2021-11-05 - středisko mládeže

V tento den, na členské schůzi oddílu, předseda oznámil založení střediska mládeže. O tomto záměru se delší dobu uvažovalo, ale konečný impuls dal Tomáš Mitrovský, který se nabídl jako garant pro vedení střediska. Tomáš stručně přítomné seznámil s nejbližšími kroky a harmonogramem náboru dětí a mládeže.
Návrh loga pro středisko mládeže vytvořil Petr, jako variantu na oddílové logo...

2021-07 - Balkan Cup 2021 zařazen mezi nejvýznamnější letní turnaje!

V článku "Kam v létě na turnaj?" uveřejněném na webu Českého nohejbalového svazu byl náš turnaj BalkanCup 2021 (sobota 28.8. 2021) zařazen mezi dvanáct nejvýznamnějších (cit: nejznámnějších, nejklasištějších a nejvyhledávanějších") letních nohejbalových turnajů!!! Celý článek ZDE. Za upozornění díky Vencovi P. Další info k turnaji ZDE.

2021-soutěž ve stínu pandemie

I v roce 2021 soutěž proběhla pouze jednokolově, navíc dle zpřísněných podmínek diktovaných protipandemickými opatřeními. Nohejbalový svaz stanovil nové organizační předpisy upravující detailně třeba vstup hráčů na plochu, povolené osoby účastnící se utkání, zavedl pozici COVIDmanagera, nebo formulář (čestné prohlášení) jehož pravdivé vyplnění umožnilo hráčům start v utkání...

2021-04 - článek v radničních novinách

Měsíčník radničních novin Prahy 3 uveřejnil v dubnovém čísle krátký článek o nohajbale, kde zmínil i náš oddíl a uveřejnil historickou fotografii našich členů... Škoda, že článek je trochu promarněná šance a z reportážního pohledu se jedná spíše o odfláknutý příspěvek s minimální informační hodnotou...
Fotografie je datována (dle Petrova pátrání:-) pravděpodobně do roku 1985 (kdo pozná a pojmenuje všech děvět hráčů na fotce?:-) Dva hrají dosud a tři další se v minulém roce byli na hřišti aspoň podívat...). Příslušná strana (konkrétně devatenáctá:-) radničních novin viz obrázek níže, celý článek ke stažení ve formátu PDF ZDE, nebo klikni na obrázek.

2020-05-19 - dresy pro příštích 40 let :-)

Tento den, na organizační předtréninkové schůzi oddílu (vice  ZDE ), představil výbor členům nový design dresů. Moderní provedení nás posunuje mimo zaměnitelnou spoustu modrých "triček" našich soupeřů. Je předpoklad, že design dresu nebude podléhat okamžitým modním výstřelkům a bude jen velmi nenápadně (pokud vůbec) modifikován.

2020-03-14 - areál Na Balkáně uzavřen

14. března došlo k uzavření areálu v souvislosti s celosvětovou pandemií koronaviru. Jednalo se o historicky ojedinělé opatření, které přerušilo možnost sportovat (a trénovat) nejenom v "našem" areálu... Ke zcela bezprecedentní době, která na čas zastavila prakticky celou společnost se s úsměvem můžete vrátit ve videoklipové nadsázce "Hitler, nohejbal a koronavirus", který se nakonce stal videem s nejrychlejším nárůstem sledovanosti (1000 shlédnutí zaznamenal již za prvních 15 dní od uveřejnění). Nečinnost jsme vyplnili úpravami hřiště (např. naše dva kurty byly poprvé osazeny rozdělovací sítí), brigády proběhly v rouškách a za omezení diktovaných pandemickým stavem... První trénink - pouze dvojic (dle nařízení vlády) - proběhl až v sobotu 18.dubna...
Pandemická opatření poznamenala také zásadně průběh soutěže v tomto roce. Soutěžní zápasy proběhly pouze jednokolově...:-(

2020-02-26 - rezignace člena výboru

Na jednání výboru rezignoval Petr (jeden z původní trojice zakladatelů spolku Nohejbal Žižkov) na funkci člena výboru. Důvodem byly jeho dlouhodobě odlišné názory na způsob fungování výboru, na způsob přijímání rozhodnutí výboru, a skutečný nebo domnělý pocit nemožnosti uplatnit vliv na rozhodování výboru a chod spolku. Viditelně zaskočení dva zbývající členi výboru požádali Petra o pomoc s některými agendami, které dosud zajišťoval (například vedení účetnictví), což Petr přislíbil na dobu omezenou a co možná nejkratší. Rovněž Petr krátce informoval stávající členy výboru o dalších možnostech naplnění výboru a jeho plné funkčnosti dle stanov spolku. Více ZDE.

2020 - rok významného výročí

Tento rok oddíl oslavil čtyřicáté výročí hraní nohejbalu na Balkáně. V roce 1980 "otcové zakladatelé" přesunuli své herní aktivity z jiných lokalit na pražský Blakán a začali hrát nohejbal na "zadních" hřištích (za tenisem) a také založili nohejbalový oddíl TJ Spoje. Celebrace výročí proběhla především na tradiční akci dokopná v tomto roce, na které se vzpomínalo a historii připomínala výstavka fotografií a dalších historických artefaktů. Článek o této Dokopné (a tedy o oslavách výročí) roztomile uvedl Pavel větou: "Den na který Tomáš čekal 60let, balkánský nohejbal 40let a my ostatní rok...":-). Více o zakládání oddílu v sekci "Od počátku do roku 2012". Logo výročí zpracoval Petr.