2018-11-26 - Nohejbal Žižkov na Marsu !

Sonda InSight v pondělí 26.listopadu 2018 bezpečně dosedla na planinu Elisium Planitia na Marsu. Což znamená, že konečně začneme odkrývat tajemství Marsu pod jeho povrchem, ale hlavně: jméno našeho nohejbalového oddílu je na Marsu !!!:-) První "dotek" nohejbalu s jinou planetou! Další informce třeba na webu NASA ZDE.
-pes-

2018-11-26 - Nohejbal Žižkov na Marsu !

2018-05-05 - úspěšný start na Mars

5.5.2018 z Vandenbergovy letecké základny úspěšně odstratovala raketa Atlas V s robotickou sondou InSight. Tato sonda, mimo jiné, nese na palubě čip se jménem našeho nohejbalového oddílu - viz konfirmace níže. Informace o startu v češtině viz třeba ZDE a více (anglicky) na Youtube (také níže). Držme sondě palce a přejme úspěšné přistání v listopadu tohoto roku.
-pes-

2018 - mise na Mars

Americko-francouzsko-německá sonda InSight odstratuje v květnu (zřejmě 5.5.) 2018 z Vandenbergovy raketové základny v Kalifornii a zamíří k Marsu. Dosednout by měla v oblasti Elysium Planitia 26.11. 2018. Na Marsu by měla po dobu nejméně 708 marsovských dní provádět seismický výzkum. A jak to souvisí s naším oddílem?:-) V rámci této mise americká NASA spustila program "jméno na palubě" a spolu se jmény mnoha dalších pozemšťanů pocestuje na Mars na sepciálním čipu i jméno našeho nohejbalového oddílu NOHEJBAL ŽIŽKOV, z.s. Předpokládáme, že to bude první dotek našeho milovaného sportu s jinou planetou (a s vesmírným prostorem vůbec:-) a tímto si dovolíme založit Marsovský přípravný dočasný výbor pro marsovský nohejbal (Temporary Mars Football Tennis Committee, pod zkratkou TMFTC), funkci dočasně vykonává předsednictvo našeho oddílu :-) až do doby, kdy bude možné na Marsu pořádat jakýkoliv nohejbalový zápas. Po té vyzveme k volbě řádného marsovského výboru. Palubní letenku se jménem našeho oddílu můžete stahovat na stránce NASA zde, nebo viz obrázek níže. Další podrobnosti o misi například na webu NASA zde.