Turnaje 2013-2016

Turnaje, kterých jsme se zúčastnili v letech 2013-2016 - reportáže, výsledky, hodnocení, fotografie, videa, komentáře...

2016-11-13 - O pohár starosty Prahy 1 - 1.místo

Pokud zisk "mistra Prahy 8" byla nutnost, tak získat pohár starosty Prahy 1 byla těžká úloha. Ale i v silné konkurenci týmů s hráči vyšších soutěží (kraj, 2.třída...) naše trojka (Venca ze Zevlingu, Pavel B., Petr) nezaváhala a pohár získala - k vidění ve vitríně Na Balkáně:-)

-pes-

2016-11-13 - O pohár starosty Prahy 1 - 1.místo

Záznamy: 1 - 4 ze 4

2016-09-25 - Sportuje celá Praha 8 - 1.místo

Výhra v tomto turnaji v Libni konaného pod záštitou Městské části Praha 8 byla povinnost. A bez jediného zaváhání naše trojka (Pavel J.,Aleš, Petr) pod druhým tradičním názvem "PIVOJ" hladce prošla celým turnajem a odnesla si něco jako titul "mistr Prahy 8":-)

-pes-

2016-09-25 - Sportuje celá Praha 8 - 1.místo

Záznamy: 1 - 3 ze 3

2016-07-09 - MAJÁK - memoriál Slávy Ptáka - 1.místo

V kvalitně obsazeném turnaji na osadě Maják u Štěchovic si "naše" kombinovaná trojka (smeč Venca - Zevling, náhra Vláďa - Záběhlice, pole Petr - Spoje) pod názven "Polokopové" vykopala první místo. V soubojích každý s každým jsme přešli i přes týmy s hráči z krajské soutěže (Solida, Slatiňany...). Venca si počínal na síti bezchybně a to rozhodlo. Nemalou zásluhu má samořejmě i náš hlasitý fanklub (Karle díky:-), který v některých zápasech slovně znejistěl naše protihráče:-). Plusem turnaje byla perfektní organizace - plná příprava obou antukových hřišť před začátkem i v průběhu turnaje, mistrná práce místní kuchyně (guláš i polévka byly výtečné) a scénické prostředí říčky Kocáby včetně možnosti se zchladit pod jezem. Odměnou byl nejenom dobrý pocit z předvedené hry a první místo, ale i destička na putovním poháru, poháry pro vítěze a dárkový koš pro každého.

Petr

2016-07-09 - MAJÁK - Memoriál Slávy Ptáka - 1.místo

Záznamy: 1 - 3 ze 3

2016-06-04 - Mnětice - turnaj veteránů - 2.místo

V sestavě Jarda, Radek (M) a Pavel (B) dosáhli naši hráči výborného umístění v turnaji 45+ v Mněticích. Gratulujeme! Po debaklu v play off v minulém roce je tento skalp o to milejší. Také snad již ve vrcholné formě se vrací Jarda. Budiž to též příslib do budoucího vývoje v pražské soutěži.

Doplnění reportáže dle vyprávění přímého účastníka (Jarda):

Turnaj, skvěle obsazený, měl pro naše hráče opačný průběh než v minulém roce - tedy nikoliv hladký průchod základní skupinou a smolné vyřazení v postupovém zápase s posledním z druhé skupiny, ale tuhé boje a nepříliš přesvědčivé výsledky v základní skupině a úspěšné zápasy v druhé části turnaje. Již v základní skupině totiž naše družstvo čelilo třem pozdějším semifinalistům! Po remíze s SK Nemošice B se již naši borci připravovali na odjezd s ostudou. Zázrakem pak však uhráli remízu s loňským vítězem a postupovali do osmifinále ze čtvrtého místa (po třech remízách a jedné porážce...). V postupovém zápase celkem snadno porazili vítěze skupiny B a ve čtvrtfinále si poradili s týmem pořadatelů Mnětice A (!) (doufejme, že nás příští rok pozvou:-). Ve finále podlehl náš tým družstvu Slatiňany s opravdu dobrým smečařem, který zvláště na bloku komplikoval zakončování našich útoků.

Poznámka přímého účastníka (Pavel B.):

Za výborným výsledkem našeho týmu také stojí bezvadná práce podpůrného týmu, zvláště fyzioterapeutů a masérů:-)

Výsledky k nahlédnutí zde.

Záznam finále on-line na youtube.

Fotky ke stažení zde.

V boxíku níže je ke shlédnutí "zábavný film", který se zaměřuje na "neherní" aktivity ovlivňující umístění a také část záznamu finálového zápasu, konečně se správně nastavenou rychlostí (za upozornění na původně zpomalenou rychlost díky Radkovi:-)

Petr

2016-06-04 - Mnětice - turnaj veteránů - 2.místo

Záznamy: 1 - 1 ze 1

2016-05-01 - Memoriál R.Jančara - obhajoba 1.místa

Turnaj trojic ve středočeských Středoklukách pod názvem Turnaj Rudy Jančára se změnil v "Memoriál R.Jančára"...

Turnaje se zúčastňujeme již tradičně pod názvem PIVOJ ve složení smečař (Pavel J.), nahravač (Petr), pole (fanoušek béčka Vláďa). V roce 2013 jsme se zúčastnili poprvé a neprobojovali se na medaliová místa. Hned rok na to, ve velmi dobře obsazeným turnaji jsme již získali třetí místo a v roce 2015 jsme si odvezli pohár za vítězství. Letos jsme tedy první příčku obhajovali a ve velmi slabé konkurenci ji i obhájili. Ve velmi slabě obsazeném turnaji to byla povinnost! Pouze bylo nutné se soustředit na utkání s týmem Kozlíci. Je škoda, že turnaj a hlavně kvalita týmů celkem strmě klesá a může to být i v příštím roce důvod se turnaje neúčastnit...

Petr

2016-05-01 - Memorial R.Jančara - obhajoba 1.místa

Záznamy: 1 - 2 ze 2

2015-06-06 - Mnětice - turnaj veteránů 45+

Výborně obsazený turnaj, ve kterém naše trojka veteránů (Jarda, Pavel B., Petr) proplula skupinou jako nůž máslem, aby pak prohrála v play off s posledním z druhé skupiny...

Naše potupná porážka ve vyřazovací části je celá zdokumentována na videu pod názvem "Jak prohrát - návod" viz boxík níže.

Petr

2015-06-06 - Mnětice - turnaj veteránů 45+

Záznamy: 1 - 5 ze 5

2015-05-09 - Turnaj v Údolí Ticha - 3.místo

V nenapodobitelné tmosféře trampské osady Údolí Ticha proběhl turnaj trojek, kterého se pod názvem "Zdaleka" zúčastnila naše trojka (Ráďa, Pavel J., Petr), která vybojovala, i přes Pavlovu nervozitu, kdy již dávno měl být u klientky...:-), 3.místo. Cenou byly vlaječky, diplom a něco ostřejšího:-).

Petr

2015-05-09 - Turnaj v Údolí Ticha - 3.místo

Záznamy: 1 - 5 ze 5

2015-02-21 - Botas Cup 2015 (Skuteč)

 
Ve stejný den, jako se v Praze konal 3. turnaj Zimního poháru, jsme se již v poměrně ustálené sestavě (Pavel J., Pavel B. a Ráďa) zúčastnili turnaje pořádaného v krásné nové městské sportovní hale ve Skutči, který byl sponzorovanán mj. firmou Botas, po které byl turnaj i pojmenován - Botas Cup 2015. Už propůjčení jména Botas tomuto turnaji pro nás mělo být prvním vyroaváním :o) Rovněž složení přihlášených trojic dávalo tušit, že jsme se "přimotali" do společnosti, na kterou pravděpodobně kvalitativně zatím nestačíme. Ale nechtěli jsme to vzdávat předem jen kvůli jménům soupeřů a na turnaj jsme v sobotu ráno (po přípravném pátečním večeru v jedné z místních hospod :o) zpestřeném kulečníkovým turnajem) dorazili. A zde se  potvrdily všechny výše uvedené předpoklady a roli outsiderů jsme výsledkově bezezbytku splnili :o)) Los nás poslal do šestičlenné skupiny, kde, jak se později ukázalo startovali i pozdější vítězové a tým na 3. místě v konečném pořadí. Celkem se turnaje zúčastnilo 17 týmů, ačkoli přihlášeno bylo téměř 30 trojek. Ale zpátky k dění ve skupině, čekalo nás tedy celkem 5 zápasů - v prvním jsme po slušném výkonu prohráli 0:2, ve druhém po obdobném výkonu jsme uhráli alespoň set, ale na vítězství už jsme nedosáhli, další dva zápasy měly jednoznačný průběh a zejména do zápasu s budoucími vítězi jsme už asi vstupovali s porážkou v hlavě a neuhráli naprosto nic. Naše poslední vystoupení, do kterého jsme zmobilizovali zbytek energie a umu bylo ale o to vyrovnanější a dramatičtější a prohráli jsme jej až stavem 10:9 ve třetím setu - takže alespoň důstojné rozloučení. Na zbytek turnaje jsme se tedy stali pouze diváky a nutno říct, že byly k vidění krásné výměny a balony. Vítězi se stala trojka z Čakovic, která si ve finále poradila s Holickou trojicí včele s P. Kopem. Byla to každopádně pro všechny velká zkušenost a škola a jsem rád, že jsme to i přes sérii nepříznivých výsledků absolvovali. Fotky k prohlédnutí na "rajčeti" ZDE.

Pavel

2015-02-21 - Botas Cup 2015

Záznamy: 1 - 3 ze 3

2014-11-15 - Pohár Mistrů - 3.místo

(11.15.2014 Pankrác)

Jako vítězové naší třídy pražské soutěže jsem se mohli účastnit Poháru Mistrů (vítězů oddílů v jednotlivých kategorií pražské soutěže) v hale na Pankráci. Zápasy odehrála trojka Ráďa, Pavel B. a Pavel J., náhradník Petr. Povzbudit nás přišli Viktor, Karel, Jarda a David (díky za fandění:-). V konkurenci mnohem lepších týmů jsme uspěli jednak vlastními výkony a jednak hendikepovým systémem soutěže a obsadili jsme krásné 3.místo.

Videoreportáž z našeho vystpoupení v turnaji natočil Petr a sestříhal Pavel - sledujte v boxíku níže.

2014-11-15 - Pohár Mistrů - 3.místo

Záznamy: 1 - 8 ze 9
1 | 2 >>

2014-09-28 - Turnaj Václava Mokrého - 1.místo

(28.9.2014 Mšeno)

V obvyklém složení (Radek, Pavel, Petr) jsme se dnes zúčastnili již DRUHÉHO :o))) letošního turnaje. Tantokrát jsme na podnět Radka zavítali na Memoriál Václava Mokrého ve Mšeně. Účast byla oproti minulým ročníkům slabší - a to nejen počtem účastníků (9 trojek), ale i kvalitou. Již po prvním utkání a shlédnutí některých dalších zápasů jsme - chtě nechtě - museli přijmout roli favoritů :o)) Jakákoli nevědomá porážka by totiž byla veklým neúspěchem hraničícím s mírnou ostudou :o))  Naštěstí mohu s klidným svědomím konstatovat, že jsme roli favoritů zvládli a v pohodě si dokráčeli pro celkový triumf. Během celého turnaje jsme neztratili ani jeden set, natož zápas (prostě jako v soutěži :o)) a pohár (viz. foto)  je tedy po zásluze v podobě 7 výher ve správných, "Balkánských" rukou. Jedná se ovšem o trofej putovní, proto by bylo záhodno jej příští rok obhajovat - věřme, že snad i proti dnes absentujícím týmům s údajně vyšší nohejbalovou kvalitou. Ale vítězství je určitě příjemné a pohár je krásnej "macek" :o)

Pavel

2014-09-28 - Turnaj Václava Mokrého - 1.místo

Záznamy: 1 - 4 ze 4

2014-08-09 - Sportkemporlík - 3.místo

Balkánci (Marťas, Petr M. a Petr S.) za vydatné slovní podpory Karla vybojovali na turnaji pořádaném kempinkem Sport na Orlíku 3.místo.

Petr

2014-08-09 - Sportkemporlík - 3.místo

Záznamy: 1 - 4 ze 4

2014-05-01 - Turnaj Rudy Jančára

(1.5.2014 Středokluky)

 

2. ročník (v pořadí již dvanáctý) turnaje trojic Rudy Jančára  se letos konal opět za přítomnosti našeho poněkud nesehraného týmu „PIVOJ“ ve složení Pavel, Vláďa (fanoušek týmu "B") a Petr.

 

Upozornění: Slabší čtenáři mohou následující plky přeskočit až na odstavec „konečné pořadí", kde se dozví podstatné.

Pozor spoiler: Pavel po minulé účasti (5.místo) slíbil letos bednu (!) - a to se podařilo!

Skoro není co popisovat – na co Pavel sáhnul (pro šťóuravce míněno nohou) to uhrál. Náš tandem „zadáků“ se mátožně  motal vzadu a občas něco trefil, občas přistrčil a občas zkazil - prostě normálka.

Prošli jsme hladce, jak nůž máslem, boji v naší skupině a postoupili jako druzí.  Čtyři vítězství, jedna porážka (od favorizovaného týmu Hasičů). K zápasu s Hasiči lze poznamenat, že od minule ještě posílili o zkušeného polaře a zkrátka „červené trenýrky“ hasičů byly všude, kde bylo potřeba - v obraně bezchybní, v útoku smrtící. K zápasu jsme nenastupovali s výherními ambicemi – ale spíše se nezranit, soupeře „poznat“ a uhrát dobrý výsledek - což se nám podařilo (např. druhý set jsme prohráli nejtěsnějším výsledkem 9:10).

Po bojích ve skupině následovaly vyřazovací boje. Jako první jsme se střetli s týmem Kněžívka (?) a po chvilkovém popocházení po hřišti jsme je deklasovali nejen vysokým rozdílem bodů (ani nebudu uvádět, jednak si to nepamatuju a druhak  jim nechci přivodit duševní újmu, pokud by si to tady třeba náhodou přečetli), ale i herní úrovní v řádu několik tříd. Úvaha na téma zda jsme se opravdu tak zlepšili, nebo letošní ročník neměl takovou výkonnostní úroveň je stále k diskusi.

Dalším soupeřem ve vyřazovacím pavouku byl, vedle Hasičů rovněž favorizovaný tým Buštíci. To byla výzva! Bohužel jsme přes Buštíky nepostoupili do finále – podlehli jsme ve vyrovnaném střetnutí ve třech setech 9:10, 10:6, 8:10. Tento zápas se myslím stal oprávněně vrcholem turnaje (viz dále popis finále) – kvalitou hry, vyrovnaností a nasazením hráčů.

V boji o třetí místo jsme  porazili vcelku bez problémů  tým Bohemka (již po druhé, poprvé v bojích ve skupině). I toto vítězství lze považovat za úspěch. Bohemka rozhodně neměla slabý tým a například vyřadila v rozřazovacím boji tým Kozlíci (loňské 2.místo), se kterými jsme loni smolně prohráli…

Poznámka k finále: Finále, které slibovalo zajímavou podívanou, nebylo odehráno (asi poprvé na tomto turnaji). Po několika prvních bodech tým Buštíci vzdal pro zranění jednoho z klíčových hráčů.

Následovalo předávání cen – skoro jsme to ani neunesli, bouřlivé ovace, polibky od hostesek, stříkání šampaňským…

 

Konečné pořadí:

1.Hasiči

2.Buštíci

3.Pivoj (ještě jednou pro jasnost: to jsme my:-)

a dále dalších 11 týmů (včetně šestého místa spřáteleného týmu MINA)

 

Co Pavle slíbíš nyní na další ročník?

 

Na žádost Pavla zpracoval a připravil

Petr © květen 2014

 

Pavlův dovětek: dle mého názoru i dle skutečnosti byl ve výše citovaném článku příliš kriticky zhodnocen výkon obou zadáků a jejich příspěvek ke konečnému umístění byl neobjektivně upozaděn :o)) - přitom všichni nohejbalisté vědí, že smečař bez polaře a kvalitního nahravače je jen ztraceným neozbrojeným vojákem v poli. Proto je třeba hodnotit výkon týmu jako celku, který při zpětném ohlédnutí se za kvalitou soupeřů naplnil v utkáních se  slabšími soupeři papírové předpoklady a se dvěma silnějšími soupeři vlastně také :o)) byť v semifinále nebylo k překvapení daleko. Každopádně třetí místo je bez debat obsolutně zasloužené a před turnajem bychom jej určitě brali :o) 

 

A slib na příští rok? Nemůžeme si klást menší než již dosažené cíle, takže v dalším ročníku zkusme udělat vše pro prolomení bran semifinále...

2014-05-01 - Turnaj Rudy Jančára

Záznamy: 1 - 3 ze 3

2013-05-01 - Turnaj Rudy Jančára

Naše první účast v turnaji Rudy Jančára ve složení Pavel - Vláďa - Petr. Naše trojka obsadila v slušně obsazeném turnaji hezké páté místo. Symaptickým zpestřením turnaje byla účast dobře hrající zcela dámské trojky (viz fotogalerie níže).

2013-05-01 - Turnaj Rudy Jančára

Záznamy: 1 - 4 ze 4