2018

Turnaje, ve kterých jsme se zúčastnili v roce 2018 (reportáže, výsledky, fotografie, videa...).

2018-12-08 - Turnaj v Čimicích

Letošního Mikulášského turnaje v Čimicích pořádaného městskou částí Praha 8, za účasti starosty městské části Praha 8 p.Ondřeje Grose (na fotografii s naším Vencou první přihlížející zleva!), se účastnilo rekordních 18 týmů. Z našeho oddílu startovaly dvě trojky - Polokopové (obhajovali loňské první místo - více ZDE) a Batalion (Venca P., Leoš + 1). Polokopové hladce propluli základní skupinou a postoupili z 1.místa. Ve vyřazovacích bojích prohráli až s budoucím vítězem týmem Čimice. Do zápasu o třetí místo se museli přesunout (už po třetí) do haly, kde ještě nehráli a to se ukázalo osudné. Na naprosto rozdílný povrch této haly si zvykali celý zápas a podlehli ve třech setech týmu Obláčci. Třetí skončili Čilani.
Trojce Batalion (Venca P.) se nedařilo, poměrně překvapivě byly vyřazeni již ve čtvrtfinále týmem Čilani...
Příjemnou tečkou, jinak herně nepříliš povedené naší účasti je medializace v tištěné (!) verzi časopisu městské části "Osmička" s fotografií Polokopa Vaška v souboji na síti:-) - viz níže foto části 33. strany lednového čísla.
Petr

2018-11-24 - Turnaj v Poříčí - 1.místo

Na turnaj "O pohár Školníka" v Poříčí nad Sázavou pozval Polokopi Tomáš. Do příjemně vytopené a prostorné haly místní školy mezi několik místních týmů úplně výkonostně nezapadali právě Polokopové a dále tým složený ze dvou hráčů krajských juniorů a přítelkyně jednoho z nich. Právě zápasy mezi tímto týmem a Polokopi se po herní stránce staly vrcholem příjemného turnaje.
Petr

2018-10-27 - GevaCup - 2.místo

Polokopové se zúčastnili letošního GevaCupu, který je asi posledním, nebo jedním z posledních venkovních turnajů v tomto roce. Turnaj probíhá na dvou antukových kurtech v zahrádkářské kolonii na Libeňském poloostrově (letos zde například proběhl první ročník Buddy Memoriálu, kterého se Polokopové také zúčastnili - viz níže). Počasí nám nepřálo jen zdánlivě, bylo sice zataženo a teploty jen okolo 10C, ale tak to také zůstalo a všech osm týmů si sobotní den užilo.
Hrálo se každý s každým a pak "pavouk". Nebezpečným soupeřem pro Polokopi byl tým "Demoliční četa" se smečařem Davidem (dříve Pankrác, nyní Solida - krajská soutěž), který byl dobře obhospodařován svými spoluhráči. Demoliční četa nakonec byla jediným týmem, kterému Polokopové podlehli - nejprve v základní části (1:2) a pak ve finále, kde se opět hrálo na tři sety...
Vencu druhé místo mrzelo, protože první místo bylo sponzorsky dotováno velkou lahví merunkovice:-). Pohár za druhé místo si můžete prohlédnout ve vitríně na Balkáně.
-pes-

2018-10-27 - GevaCup - 2.místo

2018-10-06 - Turnaj v Květnici - VIDEOfilm

Naše zvlaštní zpravodajka Blanka, nafilmovala, některé momenty z Květnického turnaje, střih provedl Petr, příjemnou zábavu přeje SAMfilm (klikni na boxík YouTube níže).
-pes-

2018-10-07 - Turnaj v Květnici - reportáž

Květnickému turnaji, stejně jako v minulém roce, (odroluj do cca poloviny strany) dominovaly dvě věci: skvělé počasí a velké množství týmů s hráči z našeho oddílu. Nepominutelným znakem turnaje byla také určitá domácká atmosféra, dále slušný guláš (ovšem loni byl znatelně lepší, včetně chleba, který loni byl opravdu lahůdkový) a velký počet dámského doprovodu (paní "Vencová", "Gramcová", Straková, a další, které ani neznám...:-).
Z celkově devíti družstev bylo pět "od nás": Krysí samečci (Venca P., Gramec /střídal Pavel.J. - viz dále/ a Václav Krýsa /v minulosti též hráč Spojů/), Polokopové (Venca K., Láďa, Petr), Kaiser ma zelenou (Kaiser, Pavel B., Karel), Žižkov (Pavel J., Aleš, Patrik) a Květnice (Mrazák, někdo, Vašek Straka), (podtržení jsou naši členi). Co se nezopakovalo, byla loňská dominace "našich" týmů na medailových místech (s výjimkou Krysích samečků se žádný "náš" tým neprobojoval mezi čtyřku nejlepších...).
Kromě favoritů turnaje (Počernice), některé týmy překvapivě byly jen do počtu (Kaiser má zelenou) a jiné, třeba  H2SO4 (Dominik a jeho příbuzní:-) se podobně nečekaně staly tvrdým oříškem pro všechny soupeře. 
Z obou skupin postupovaly 4 týmy. V následném pavouku Polokopové nestačili na Počernice (Polokopoům se v Květnici nedaří tradičně), Minotauři (Mrazák a spol) podlehli H2SO4, Skalka ve třech setech porazila Žižkov a Krysí samečci nenechali postoupit Květnici. Dále Krysí samečci postoupili po tuhém boji s Počernicemi do finále, do kterého se také probojobalo H2SO4 přes Skalku.
Ve vyřazovací části se tragicky projevilo úskali těsného květnického hřiště. Při odehrání míče se dostal do kontaktu s oplocením hřiště Gramec a v hlavičkovém výskoku hlavou knockautoval :-) vodorovnou trubku plotu. Trubka vydržela, Gramec šel k zemi. Následovalo asi krátké bezvědomí. Scéna vypadala opravdu hrozivě. Krev na hlavě, na ruce, v obličeji... Naštěstí přítomná lékařka měla kompletní záchranářské zavazadlo. Poskytla Honzovi první pomoc včetně sešití (6 stehů!). Po krátké chvíli odvezla Honzu záchranka. Naštěstí se nepotvrdil otřes mozku a ještě večer propustili Honzu do domácího ošetřování. Přejeme rychlou rekonvalescenci. Gramce nahradil v následujících bojích Pavel J.
 
Konečné pořadí na prvních čtyřech místech:
1. Krysí samečci
2. H2SO4 (Patrikem nazývaní Kyselina sírová)
3. Počernice
4. Skalka
 
Prostorově výrazný putovní pohár (viz foto) se stal tedy kořistí Krysích samečků (gratulujeme), figurka nohejbalisty k vidění ve vitríně na Balkáně. Na Patrikovo upozornění:-) uvádím ještě jednu podstatnou informaci: tým Krysích samčků sice porazil všechny týmy - ovšem s výjimkou Polokopů, kteří s ním remizovali (!) a to lepší plichtou (!).  To je prostě fakt, se kterým nelze hnout..., to se holt nedá nic dělat, kvalita se projevila:-). Též je otazné, jak by pořadí vypadalo v původním složení týmu Krysí samečkové (Gramce po úraze nahradil Pavel J. ve vyřazovací části)...
V nevyhlášeném turnaji týmů v disciplíně o dosažení nejvyšší hladiny alkoholu v krvi díky některým přeborníkům s přehledem zvítězil tým Kaiser má zelenou, v těsném závěsu následován (poněkud nepochopitelně:-) Polokopi...:-) O uměleckou vložku (zpěv a komentování dění na hřišti:-) se postarali též umělci z týmu Kaiser má zelenou:-).
Díky organizátorům (nadšenci kolem Patrika) za přípravu turnaje, kterému asi s výjimkou problematické bezpečnosti okolí hřiště nelze nic vytknout.
Petr

 

2018-09-30 - Polokopové na Meteoru - 1.místo

Letošního druhého turnaje na libeňském Meteoru pořádaného Městskou částí Praha 8 se účastnilo rekordních 14 týmů. Také úroveň dramaticky vzrostla v porovnání s turnajem, kterého se naši hráči prvně zúčastnili v roce 2016 (v rámci akce "Sportuje celá Praha 8" se tehdy zúčastnili Pavel J., Aleš a Petr a vybojovali hladce první místo). Minimálně prvních pět týmů hrálo slušný nohejbal a mělo šanci se na bednu dostat.
Hrálo se za krásného slunečného počasí na třech hřištích. Týmy byly rozděleny do tří skupin, hrál každý s každým, postupovaly dva nejlepší týmy. Šestice postupujících se opět střetla každý s každým. Vrcholem turnaje se nakonec stalo "finále", ve kterém se střetly dva týmy, které v předchozích zápasech neztratily ani bod - náš tým Polokopů (Venca, Láďa, Petr) a Rodinka (dobří známí z jiných turnajů - Ruda, Dana, Honza). Polokopové si nakonec s Rodinkou poradili relativně snadno ve dvou setech. Polokopové si tak po druhém místě z letošního května spravili "chuť":-).
Příjemným bonusem libeňského turnaje je "péče" o sportovce (startovné je zdarma, všichni dostávají výbornou klobásku a pivo, všichni postupující šampaňské) a kvalita předávaných cen pro první tři týmy: 2x volňásek do ZOO, 2x volňásek do multikina Cinestar, 500,-Kč poukaz na zboži ve Sportisimu, medaili, diplom, propagační předměty Městské části Praha 8...
-pes-

2018-09-22 - Polokopové a PSG

Největší pražská sportovní akce pro veřejnost Prague Sport Games se odehrála letos po druhé a opět v areálu Olymp (centrum sportu pro sportovce ministerstva vnitra) za Stromovkou (Za Císařským mlýnem 5). Jedná se o mohutný sportovní festival, kde se široká veřejnost může zapojit jednak do zápolení v mnoha sportech, vyzkoušet si mnohé (i velmi netradiční) disciplíny a také  se zúčastnit bohatého doprovodného kulturně-obchodního programu (oficiální stránky PSG ZDE a facebook ZDE), pořad České televize o PSG můžete sledovat ZDE - záběry nohejbalu hned v úvodu, jako rozhodčí Petr:-).
Jedním ze sportů na PSG je i nohejbal. Na prvním ročníku (2017) se zúčastnil jen Petr S., který na slabě obsazeném turnaji s náhodně sestavenou trojicí obsadil druhé místo.
Letos už se dostavila celá Polokopovská trojka:-). Už zápasy ve skupině ukázaly, že úroveň se dramaticky zvedla a Polokopové postoupili až ze třetího místa, přičemž jako jediní ve skupině nepodlehli vítězům skupiny, naopak s nimi měli lepší plichtu. Bohužel ve vyřazovací části narazili na vítěze z druhé skupiny (pozdější stříbrný tým) a vůbec se proti dvojici levonohých smečařů nedařilo a vysoko prohráli oba sety. Vítězem se stalo družstvo Klíče v autě (poskládané z hráče druhé ligy a kraje...). (Polokopové s nimi hráli ve skupině 6:10 a 8:10).
Nicméně atmosféra celé akce (komentované Bosákem) je natolik charismatická (mimochodem v ceně startovného byly jednak nápoje a také podvečerní koncert Monkey Business) a úžasná, že účast možno doporučit každému a Polokopové doufají, že se účastní i příští rok.
Vlastní organizaci nohejbalové části měli na starosti přátelé ze Stop Zevling. Bohužel občas něco drhlo - včasnost zahájení, (ne)úpravy hřiště, informování a přehled výsledků... Smutné také je, že v záplavě ostatních sportů je nohejbal trochu (dost) opomíjen a na svém webu organizátoři umístili z letošního nohejbalového turnaje jen jednu jedinou fotografii (sic!), o to více těší, že si zvolili našeho "polokopového" Vencu (Jacka Sparrow, jak si naši soupeři hned Vencu přejmenovali:-) v útoku - viz níže ve fotogalerii.
-Petr-

2018-09-22 - Polokopové a PSG

2018-09-08 - Balkánci a Trezoři na STOP ZEVLING

Velmi povedená komunitní akce městské části Praha 14 na Černém Mostě pod názvem STOP ZEVLING se konala letos již po dvanácté. Na oficiálních stránkách ZDEZDE a ZDE můžete získat přibližnou představu o jak rozsáhlou hudebně, kulturně a sportovně zaměřenou akci pod širým nebem se jedná. Jedním z mnoha sportů, ve kterých účastníci mohou změřit své síly je i nohejbal. Tuto část festivalu zajišťují naši přátelé z nohejbalového oddílu Zevling.
Nohejbalová část festivalu se i letos odehrála na třech (dvou) hřištích s umělým povrchem ZŠ Vybíralova. Turnaje se zúčastnilo 12 přihlášených týmů včetně dvou "našich" trojek. Tým pod tradičním názvem Balkánci ve složení Venca (P) a Gramec byl doplněný  Vencou Krýsou (bývalý hráč Spojů). Tým Trezoři (v tmavězelených dresech sponzora EPI Trezory) pod vedením Viktora, doplnil na saku Venca (K) a v poli Petr (S). Shodou okolností se oba týmy střetly už v bojích v základní skupině. Zatímco Balkánci procházeli skupinou jak nůž máslem, Trezoři utrpěli remízu s týmem Smršť a prohru s týmem Rodinka (mírně obměněný tým TJ Pankrác - druhý na našem turnaji BALKAN CUP 2018). Ovšem v derby obou týmů Trezoři smázli Balkánce hladce 10:5 a 10:6. Ze skupiny postupovali 4 týmy, Balkánci jako první a Trezoři jako druzí. Vyřazovací část se ukázala pro oba týmy jako snadná kvůli nižší úrovni postupujících z druhé skupiny. Balkánci později narazili na tým Rodinka a v boji na tři sety nakonec podlehli, což pro ně znamenalo souboj o třetí místo, které zvládli, porazili tým Smršť. Trezoři ve finále narazili na Rodinku, na kterou jim síly nestačily (8:10, 7:10...).
Předávání cen ve všech disciplínách proběhlo v multifunkční hale "Plechárna" v 18:00, kde kromě věcných cen Balkánci převzali "pohárek" za třetí místo a Trezoři (bez Viktora) velký pohár (!) za druhé místo (k vidění ve vitríně na Spojích).
-pes-
 
Pozn.: níže můžete sledovat sedmiminutové video, které natočila Blanka (od Venci K.) a sestříhal Petr, produkce SAMfilm. Ve filmu se mihne i Venca (P) a Gramec. 

2018-09-08 - Balkánci a Trezoři na STOP ZEVLING

Záznamy: 1 - 9 ze 9

foto 1 a 2 - Trezoři (Viktor, Venca a Petr) v plné kráse:-) a v dresech sponzora:-)

foto 3 a 4 - momentky ze hry...

foto 5 a 6 - Venca a Venca  v souboji - z derby Trezorů a Balkánců

foto 7 až 9 - předávání cen (pohárek za třetí a pohár za druhé místo:-)

2018-06-16 - Polokopové a Buddyho Memoriál

1.ročník Buddyho Memoriálu se odehrál v romantickém prostředí zahrádkářské kolonie na Libeňském poloostrově (právě zde se točil film U mě dobrý, takový Podraz po česku). Budy byl libeňský "boudař", karlínský rodák a hráč a milovník nohejbalu. Na Youtube ZDE hraje Buddy přátelský zápas po turnaji pořádaného v rámci Festivalu STOP Zevling. Jedná se patrně o poslední video (10.9.2016) zachycující Budyho (hráč v oranžovém s červenou čelenkou) při hře. Hrají též členi našeho oddílu.
Polokopové se umístili na 2. místě a odvezli si dva kartony Plzně a láhev Fernetu. Jako divák se přišel podívat i Gramec s partnerkou.
Díky organizátorům za příjemný den s excelentním počasím, výborným gulášem a pohodovou atmosférou a doufáme, že příští rok se zase setkáme. Další informace a fotky v magazínu Babylonrevue.
-pes-

2018-06-16 - Polokopové a Buddyho Memoriál

Záznamy: 1 - 5 ze 5

2018-05-19 - Polokopové na Meteoru - 2.místo

Májový turnaj na Meteoru Libeň pořádaný městskou částí Praha 8 se vlastně Polokopům nevyvedl. Finále jsme prostě nepochopitelně vypustili a oba sety prohráli nejtěsnějším výsledkem 9:10, kdy jsme si začátek vždy nechali utéci a pak doháněli ztracené body. Na reparát si můžeme počkat do září... Asi bude nutné si před finálem odpoustit organizátory placený výtečný buřtík s křenem a pivo (a někteří si musí odepřít i všechna ostatní pivka:-). Cenou byly diplomy, medaile, šampáňo pro každého a poukaz na metr piv v přilehlém hostinci, který jsme velkoryse rozdali soupeřům.
-pes-

2018-05-19 - Polokopové na Meteoru - 2.místo

Záznamy: 1 - 4 ze 4