Průběžná tabulka 2. třídy - ročník 2024

7 zápasů - 3 výhry, 2 remízy, 2 porážky

6.kolo

Žižkov "A" - Žluté lázně "C"

20.5.2024 hřiště Balkán

2:2

Druhá remíza v řadě - tentokrát doma se Žlutými lázněmi. Tentokrát však za něj můžeme být rádi, protože po 7. zápase byl stav 0:2 ! Nicméně náš drtivý závěr ve dvojkách zajistil dělbu bodů.

5.kolo

Řeporyje "B" - Žižkov "A"

13.5.2024 hřiště Řeporyje

3:3

Dramatická bitva v Řeporyjích, kdy jsme se tahali s domácími až do posledního setu a konečná remíza je tak asi spravedlivý výsledek.

4.kolo

Žižkov "A" - Čimice

6.5.2024 hřiště Balkán

5:1

Konečně klidnější a jednoznačnější zápas v náš prospěch. V klidné atmosféře jsme si dokráčeli k poměrně vyvsoké výhře proti soupeři, který asi nebude v naší skupině patřit k nejnebezpečnějším. Druhou výhrou jsme se tak vrátili v průběžné tabulce do její horní poloviny, kde bych nás už rád viděl ideálně až do konce sezóny ;-)

3.kolo

Žernosecká - Žižkov "A"

2.5.2024 hřiště Žernosecká

2:1

Ach jo. Těžké k tomuhle něco psát. Všechno špatně. Zápas, ve kterém jsme rozhodně mohli uspět, ale nakonec odjíždíme s prázdnou. Opět jsme doplatili na jistou težkopádnost a neschopnost dotáhnout dobře rozehrané sety. A tím soupeři zachováváme šanci na úspěch, kterou bohužel v tomto případě 100% využil. Porážka mrzí o to víc, když jde zrovna o tohoto soupeře, v jehož řadách nastupuje hned několik labilních exotů a konflikty s nimi máme prakticky v každém zápase (a ani tento nebyl výjimkou). Doufám, že jim to v odvetě vrátíme i s úroky ;-)

-PJ-

doplnění Petr:

Zápas měl ještě jednu pozoruhodnost: poprvé v novodobé historii oddílu (od r.2013) (aspoň pokud je mně známo) nastoupil v soutěžním utkání proti našemu týmu náš kmenový člen (Petr S.), který od letoška za Žernoseckou hostuje (více v záložce historie, podsekce "2020-současnost". Petr ve "své" trojce jednou vyhrál a jednou remizoval, později v komentáři na WhatsApp to někdo okomentoval: "takže vlastně za tu naší prohru můžeš Ty":-)

Ještě bych trochu mírnil slova o "labilních exotech"..., myslím, že i u nás se najdou "případi":-)

Na síti Tomáš J. (Žižkov) s Pavlem Šnitrem (Žernosecká). Petr S. (hostování Žernosecká) přihlíží za počítadlem...

Na síti Tomáš J. (Zižkov) s Tomášem Mihulem (Žernosecká), v pozadí Jan Hluchan (Žernosecká)-

2.kolo

Žižkov "A" - Oáza

22.4.2024 hřiště Balkán

3:2

Těsná, ale za mě určitě zasloužená výhra a první 2 body do tabulky. Soupeř si své dílčí výhry uhrál hned v prvních dvojkách a pak vložce. Bohužel i my se na dílčí výhry strašně nadřeme a často je i u dobře rozehraných zápasů výsledkem jen remíza. A tak o našem celkovém vítězství rozhodla až remíza v posledních dvojkách. Příští týden nás čeká tradičně nervózní a vypjatý zápas na Žernosecké.

-PJ-

1.kolo

Chodov - Žižkov "A"

16.4.2024 hřiště Chodov

4:3

Zima jak na Sibiři (po 14 dnech prakticky letního počasí), občasný deštík - to byla již skoro tradiční kulisa našeho první zápasu v sezóně. K prvnímu zápasu jsme se tentokrát vydali na půdu nováčka z Chodova, který si účast ve 2. třídě zajistil suverénním postupem z "trojky". Soupeře tak předcházela pověst vzbuzující minimálně respekt a s ohledem na naše absence (Kuba, Martin) možná až mírné obavy. Nakonec se jednalo vcelku o vyrovnaný zápas, ve kterém se rozhodně dalo bodovat. Nicméně díky našim chabám a nepřesnostem oba body zůstaly domácím po výhře 4:3 (rozhodnuto už před posledním zápasem díky stavu 4:2). Přitom kvalita soupeře se koncentrovala z velké části do jednoho hráče, kterému se další snažili sekundovat. I tak to na nás ve včerejší formě stačilo. Nicméně nemám pochyb, že jim to můžeme v odvetě vrátit i s úroky ;-)

-PJ-

Konečná tabulka 1. třídy - ročník 2023

16 zápasů - 0 výher, 5 remíz, 11 porážek

17.kolo

Žižkov "A" - D. Počernice "A"

21.9.2023 hřiště Balkán

2:2

Konec sezóny ve znamení naprostých bodových žní - druhá remíza v řadě ! :-) Škoda, že už je konec - záchrana nám utekla o směšných 9 bodů :-)

14.kolo

Žižkov "A" - Petrovice "A"

12.9.2023 hřiště Balkán

2:2

Hezký zápas, vybojovaná remíza. Soupeř, stejně jako my nechápe, proč sestupujeme, když hrajeme tak dobře :-)

13.kolo

Čakovice "D" - Žižkov "A"

7.9.2023 hřiště Čakovice

3:2

Sice jsme prohráli, ale báli se :-)

12.kolo

Žižkov "A" - Roztoky

29.8.2023 hřiště Balkán

2:6

Reportér nepřítomen :-)

11.kolo

Start "C" - Žižkov "A"

23.8.2023 hřiště Start

7:0

Zápas na jednu branku :-(

15.kolo

Modřany - Žižkov "A"

15.8.2023 hřiště Modřany

4:0

Bez vyhraného zápasu a tedy zaslouženě bez bodu.

10.kolo

Žižkov "A" - Žernosecká

27.6.2023 hřiště Balkán

1:3

Tentokrát to byla taková přetlačovaná, kterou pro sebe nakonec urvali hosté a zatloukli tak další hřebíček do naší sestupové rakvičky :-)

9.kolo

Žižkov "A" - Žluté lázně "B"

20.6.2023 hřiště Balkán

3:3

První z odvet s jedním z hratelnějších soupeřů - Žlutými lázněmi, které navíc dorazil v nekompletním složení s jedním fluktuantem. Nám chyběl jen dlouhodobě zraněný Aleš. Taktika soupeře byla jednoznačná - koncentrovat sílu do jedné poloviny týmu (dvojky a trojky) a zbytek týmu zkusit nechat překvapit. Po úvodních dvojkách byl stav dle papírových předpokladů 1:1. Následovaly dvě remízové trojky a námi lépe zvládnutá vložka (Baci - Martin S.) - 2:1. Křížené trojky opět přinesly po bodu pro každý tým a do závěrečných dvojek jsme tak udržovali nejtěsnější vedení. V 8. zápase jsme my (Pavel J. - Kuba) měli zápas proti slabší dvojce soupeře jednoznačně rozhodnout, ale po setech 8:10 a 10:3 se na konečné rozdělení bodů čekalo až do podledního zápasu. V něm si soupeř poměrně snadno poradil s naší druhou dvojkou (Tomáš - Martin Ď.) a oba týmy tak ze zápasu braly bod. Celkově jsem měl pocit, že hrajeme trochu lépe než je náš letošní standard, tak uvidíme co přinesou další zápasy. Záchrana se nám ale stále více vzdaluje.

8.kolo

Počernice "A" - Žižkov "A"

13.6.2023 hřiště Dolní Počernice

7:1

Těžko něco psát a hledat pozitiva. Sice jsme prohráli asi 5 setů ze stavu 9:9 a výsledek je tak pro nás trochu krutej, ale porážka je to zasloužená. Dál se tak krčíme na chvostu tabulky a čekáme na první letošní výhru.

7.kolo

volno

 

6.kolo

Žižkov "A" - Modřany

23.5.2023 hřiště Balkán

3:3

Další zápas, pořád stejná písnička. Špatný vstup do zápasu, soupeř se dostane do vedení a my prakticky nemáme zbraně, jak průběh zvrátit. Martin s Kubou a Pavlem sice svou trojku vyhráli, i tak byl stav před posledními 2 zápasy dvojek 3:1 a vypadalo to na další porážku. Drtivým závěrem a vítězným bodem ze stavu 9:9 v úplně posledním setu jsme nakonec vydolovali alespoň bod. Zdvojnásobili jsme tak naše bodové konto, ale vzhledem k tomu, že Žernosecká porazila Roztoky, zůstáváme v průběžné tabulce poslední. Nyní máme více než 14 dní volno, pak zápas v Počernicích a pak soustředění. Tak snad se do toho trochu dostaneme, zlepšíme výsledky a prokoušeme se tabulkou někam výš ;-)

5.kolo

Petrovice - Žižkov "A"

17.5.2023 hřiště Petrovice

3:1

Dnes zápas s nesympatickým, ale kvalitním soupeřem, který vyústil v naší už ani nevím kolikátou porážku. První polovina opět hrůza a děs a vypadalo to na debakl. Ve druhé části se v našich výkonech zjevila bojovnost a nakonec jsme zápas dohráli se ctí a čestným bodem korigující skóre na konečných 3:1 pro domácí. 

4.kolo

Žižkov "A" - Čakovice "D"

9.5.2023 hřiště Balkán

1:5

Poklidný zápas s jasným průběhem. Opět jsme nekladli větší odpor a soupeř si pohodlně odvezl oba body. V naší hře se není o co opřít a soupeřům to tak obrovsky usnadňujeme. Krčíme se tak na spodku tabulky a urvat záchranu bude velká výzva.

3.kolo

Roztoky - Žižkov "A"

4.5.2023 hřiště Roztoky

3:2

Další zápas, kde jsme jasně tahali za kratší konec. Soupeř lepší, korekce našimi dvěma body až za rozhodnutého stavu.

18.kolo

Žluté lázně "B" - Žižkov "A"

27.4.2023 hřiště Vršovice

6:0

Černý týden dokonán! Opět pouze se 4 kmenými hráči a 2 fluktuanty (Fíba, Venca S.) jsme se vydali na venkovní mač do Vršovic proti Béčku Žlutých lázní (nově s naším exčlenem Michalem G.). A stejně jako v úterý to z náší strany nestálo za nic. Hrozivou podobu skóre zapříčinily samozřejmě naše špatné výkony, kdy jsme nemálo setů prohráli jednoznačně a když už jsme se v setu udrželi do konce, prohráli jsme ho z devítek (celkem 5x). Po třech zápasech tak máme pouze 1 bod a už bych to chtělo zabrat - příští šance 4.5. v Roztokách. 

P.S.: I přes porážku patří oběma zaskakujícím opět velké díky, že nám vypomohli - navíc na venkovním utkání. 

2.kolo

Žižkov "A" - Start "C"

25.4.2023 hřiště Balkán

1:7

První domácí zápas na novém hřišti nám více než nevyšel a již po prvním zápase se tak nemusíme stresovat domácí neporazitelností :-)) S týmem Startu, na kterého dlouhodobě neumíme, navíc s prořídlou sestavou, to byla poměrně jednostranná záležitost. V první dvojce jsme se sice ujali vedení (Pavel - Radek), ale pak nás soupeř už prakticky přejel. I přes porážku patří díky oběma fluktuantům (Radek, Peťa), kteří nám pomohli jak co do potřebného počtu hráčů, tak i předvedenými výkony, které byly plně srovnatelné s výkony kmenových hráčů :-))

1.kolo

Žernosecká - Žižkov "A"

20.4.2023 hřiště Žernosecká

2:2

První letošní soutěžní zápas a hned výjezd k našemu "stále více oblíbenému" soupeři ze Žernosecké, kde jsme loni po ostudném výkonu rupli 5:1. Navíc hned na úvod ročníku jsme dorazili v nekompletním složení, bez zraněného Martina Ď. a tak i ne zcela zdravý Martin S. musel do akce. Po předzápasovém váhání o složení prvních dvojek se role ujali Kuba s Pavlem B. a zpětně to nelze hodnotit jinak než pozitivně, protože nás hned po prvním zápase dostali do vedení. Po dvou následných remízách jsme si však vybrali slabší chvilku a trojka Pavel J., Tomáš a Aleš a pak vložka Aleš s Martinem S. zapříčinili obrat ve skóre - 2:1 pro domácí. Křížené trojky i první kříženou dvojku jsme plichtili a o tom, zda si odvezeme bod nebo prohrajeme se rozhodovalo až v posledním zápase, do kterého za nás naskočila dvojice, která celý zápas rozehrávala (Kuba, pavel B.). A bylo to drama až do konce - první set poměrně hladká výhra a ve druhém skóre dospělo do devítek při soupeřově podání. V rozhodující výměně Kuba zachhoval klidnou hlavu a smečí středem nám vystřelil bod a umlčel do té doby sebevědomé a opět blbými kecy oplývající soupeře - skvělý pocit :-) Do tabulky tak připisujeme poměrně cenný bod, který bychom před zápasem brali. 

V příštím týdnu nás díky vloženému kolu čeká dvojzápas (úterý doma se Startem a ve čtvrtek výjezd na hřiště Žlutých lázní).

Konečná tabulka 1. třídy - ročník 2022

14 zápasů - 6 výher, 3 remízy, 5 porážek

14.kolo

Žluté lázně "B" - Žižkov "A"

15.9.2022 hřiště Žluté lázně

2:2

 

13.kolo

Žernosecká - Žižkov "A"

8.9.2022 hřiště Žernosecká

5:1

Jako den a noc! I tak by se daly shrnout letošní zápasy s týmem Žernosecké. Jarní domácí vítězství 6:2 podpořené (dle mého tehdejšího komentáře) asi nejlepším výkonem Áčka vůbec je v hrubém kontrastu s tím, co jsme předvedli včera v Kobylisích - o parník nejhorší letošní zápas!!! V obou zápasech a jejich průběhu jde nalézt mnoho podobností, jen role se zcela otočily. A důvod je jasný - naprostá většina z nás zahrála hrubě pod své možnosti a chvílemi jsme vypadali jako žáčci. Prohrané tři ze čtyř trojek a prohraná vložka proti smíšené dvojce soupeře jsou naše největší highlighty:-D ...jo a poslední dvojka byla taky supr:-) Jako bonus jsme navíc od sebevědomím nabytých soupeřů museli v druhé půlce zápasu snášet posměšné narážky, komentáře a "skřeky" - prostě charakteři - zvlášť s ohledem na to, co se dělo v jarním zápase u nás:-) 

Nicméně touto porážkou jsme se vyřadili z boje o stupně vítězů a pokud příští týden neuhrajeme alespoň bod na hřišti Žlutých lázní, skončíme až pátí. Současně jsme přenecháním obou bodů Žernoseckým tento tým v 1. třídě prakticky zachránili a zajistili si tak s tímto „sympatickým“ soupeřem další dva zápasy v příští sezóně - good job;-)

-PJ-

12.kolo

Žižkov "A" - Oáza

29.8.2022 hřiště Balkán

2:1

Až překvapivě vyrovnaný zápas, kdy jsme se do vedení dostali ve druhých dvojkách a po sérii 5 remíz se rozhodl až v zápase č.8 (v 9. zápase soupeř už jen korigoval na konečných 2:1). Základem vítězství tentokrát bylo nasazení a dobrá obrana. Jedeme tak dále dle papírových předpokladů a šance na stupně vítězů stále žije;-)

-PJ-

 

Doplnění:

vysazené topoly, které tým A během zápasu zpustošil :-))), naštěstí hráči béčka hned druhý den během svého zápasu zase vyvázali a škodu napravili :-)))

 

obr. vlevo: jasný důkaz necitlivosti  áčka k práci druhých:-), obr. vpravo: béčko škody neprodleně napravilo:-)

 

Doplnění 2:

Naštěstí hned další den členové výboru přijeli zeleň zkontrolovat a Béčkem přiškrcené stromy z nevyhovujících úvazků osvobodily :-) Následně všechny stromy vyvázaly pásky z rašlového úpletu, které by měly stromy udržet v požadovaných pozicích, zabránit dalším škodám a předejít postižením při jejich dalším růstu. 

11.kolo

Modřany - Žižkov "A"

25.8.2022 hřiště Modřany

3:3

Parádní Radkův vstup do naší soutěže, když byl jedním ze 3 hlavních strůjců konečné remízy na hřišti nebezpečných Modřan ! Jeho zápisné v podobě soudku Heinekenu nás v prvním kole potěšilo - škoda jen, že obsah měl více než pokojovou teplotu a víc než 1 lok si tak "dopřáli" jen nejotrlejší z nás :-D

-PJ-

10.kolo

Žižkov "A" - Čakovice "D"

27.6.2022 hřiště Balkán

3:1

Porazit Čakovice vždy potěší ! A když je to pro soupeře navíc první porážka v sezóně, je to o to sladší :-)  Konečné skóre se "upeklo" už po vložené dvojce, v křížených zápasech se soupeř sice trochu herně zvedl, ale všechny zápasy se nám nakonec podařilo zremizovat. Získali jsme tak zaslouženě cenný skalp silného soupeře a dále se držíme na špici tabulky. Bodové rozestupy jsou ale minimální, takže srpnové a zářijové dohrávky budou ještě velmi zajímavé a mohou nám přinést jak první tak třeba až páté konečné místo. Za sebe - medaile by byla super počin :-)

-PJ-

9.kolo

Petrovice "A" - Žižkov "A"

23.6.2022 hřiště Petrovice

3:1

První z odvet proti "silné trojce" (Petrovice, Čakovice, Modřany) se nám bohužel výsledkově nepovedla. Zápas byl sice dlouho vyrovnaný - ještě po 6. zápase byl stav 1:1 (náš bod zařídila vložka po výhře dvakrát 10:9), ale objektivně bylo vidět, že tentokrát taháme za kratší konec. Soupeř bez viditelných slabin své sety vyhrával snadněji než my a nakonec nás výhrami v sedmém a devátem zápase přetlačil a zajistil, že oba body zůstanou domácím.

-PJ-

8.kolo

Žižkov "A" - Solidarita "C"

13.6.2022 hřiště Balkán

5:0

S vírou v nezpůsobilost hřiště, dvěma nohejbalistkami a poraženeckou náladou dorazil tým Solidy k nám na Balkán na odvetný zápas. První měření sil na jaře dopadlo 2:2 a tak se nedalo čekat, že to půjde až tak snadno. Nicméně už po vložce byl stav 4:0, rozhodnutí přinesly hned první křížené trojky a zápas se pak dohrál třemi remízami. Naše bodové skóŕe se tak vyšplhalo už na 9 bodů a s tolika body se už nepadá :-) Spíš naopak - příští týden zajíždíme do Petrovic, kde startujeme těžkou třízápasovou sérii a pokud z ní vydolujeme nějaké body, můžeme myslet i na konečné stupně vítězů. Věřím, že na to máme - stačí se na to o víkendu dobře zasoustředit :-)

-PJ-

7.kolo

Žižkov "A" - Žluté lázně "B"

30.5.2022 hřiště Balkán

3:2

Výsledek se jeví těsně, ale soupeř své body uhrál až za rohodnutého stavu v posledních dvou zápasech dvojek. Body tentokrát doručila druhá dvojka (Martin D. s Kubou), vložka (Baci s Alešem) a křížená trojka (Aleš, Tomáš, Pavel). Ve hře jsme se už tradičně mohli opřít o velmi dobré pole a obranu, vítězná prasata a ukecané sporné balony, které jsem se snažil soupeřům alespoň částečně kompenzovat... marně:-). Další pozitivem je, že se do rovnovážnějšího stavu také dostalo herní vytížení všech hráčů a Aleš dnes se dvěma získanými body za tahouna. Vítězná šňůra tedy prodloužena již na tři zápasy. Za 14 dní zahajujeme druhou polovinu soutěže odvetou se Solidaritou, která by také nemusela být nerozlousknutelným oříškem :-).

-PJ-

6.kolo

Žižkov "A" - Žernosecká

23.5.2022 hřiště Balkán

6:2

Luxusní výkon odměněný výhrou – tak to má být, tak je to správně ! Má vize a přání o začínající vítězné šňůře z konce komentáře k minulému zápasu došly naplnění – i když to nakonec byla výrazně větší dřina než jsem si myslel (s ohledem na výsledek Žernosecké s Oázou 3:2).

K zápasu jako už tradičně dorazili hosté výrazně dříve něž většina domácích :-) I přes původní záměr velkého hřiště se nakonec hrálo na malém hřišti u silnice. Soupeř se po nakropení hřiště pečlivě připravoval a urostlostí svých hráčů se snažil vzbudit respekt.

Do zápasu jsme ale vstoupili neohroženě – vítězství v prvním setu jsme si suverénně zajistili nechytatelným prasetem za stavu 9:9 a zlomeného soupeře jsem pak dorazili i v setu druhém – 1:0. Následně se ale na hřiště dostal druhý smečař soupeře se svým "pomocníkem" nedali Kubovi s Martinem šanci a srovnali. Když pak Martin s Kubou a Bacim ještě snadněji prohráli i první trojky a soupeř vedl 2:1, mnoho z nás začalo ztrácet víru. Pak se ale začala projevovat naše psychická odolnost :-) V dalších trojkách (Pavel, Tomáš, Martin) i přes průběžný stav 1:5 jsme zlepšenou hrou vývoj zvrátili, set vyhráli, soupeře znechutili a díky tomu uspěli i v druhém setu. Do vložky se tak šlo za vyrovnaného stavu. V ní Aleš s Pavlem v poklidu uhráli první set, ve druhém (po střídání soupeře) asi před slečnou znejistěli a výhru zachraňovali ze stavu 9:9. A jak se následně ukázalo, heslo „vložka láme zápas“ platí a v tomto případě se naštěstí naplnilo měrou vrchovatou. Soupeř byl dál v psychické nepohodě způsobené frustrací z dosavadního vývoje, několika (ze soupeřova pohledu) spornými situacemi a také i na nás nadstandardním počtem prasečích balonů :-) Na to jsme však nehleděli a tepali do soupeře dál. V křížených trojkách si Martinova trojka srovnala bilanci a trojka Pavel, Martin, Tomáš rozhodla – 5:2 ! V už nic neřešících dvojkách Pavel s Tomášem remizovali (a tak trochu si zkazili ze stavu 9:9 ve druhém radost ze 4bodového zápasu) a Martin s Kubou dali výsledku konečnou podobu na líbivých 6:2. I přes jednoznačný výsledek to byl sakra těžký zápas a odveta venku může být úplně jiná písnička.

Ale suma sumárum za mě určitě nejpovedenější zápas nejen této sezóny, ale snad i celkem co si tak pamatuju. Vše si v pravou chvíli sedlo jak mělo a o to sladší pak takové vítězství je, navíc proti soupeři, které své kvality nesporně měl. Z našeho projevu, nasazení a hry jsem měl fakt dobrý pocit… a jako bonus to chvílema vypadalo i jako nohejbal:-) 

Mnou vyhlášený cíl pěti bodů po polovině soutěže jsme tak dosáhli a v příštím kole jej můžeme ještě výrazněji povýšit. Po tomto výkonu vím, že na to máme…

-PJ-

Pozn. Petr: k úspěchu určitě přispěla i fanouškovská základna (Viktor, Petr S, Petr Str.). která se dostavila i se zdravotními problémy (dokonce se dobelhala i o berlích (Petr Str.) a áčko freneticky povzbuzovala...

5.kolo

Oáza - Žižkov "A"

19.5.2022 hřiště Oáza

0:5

V dnešním mači jsme se utkali s dost možná nejslabším týmem ve skupině a pro udržení šance na záchranu jsme tak museli bezpodmínečně vyhrát. Navíc pro Martina S. se jednalo o extra prestižní zápas z důvodu známostí v týmu soupěře. O to víc jsem rád, že jsme zápas měli od počátku pod svou kontrolou a postupně přidávali bod za bodem až do rozhodnutí. Dá se říct, že všichni bez výjimky zahráli skvěle, zvlášť pohyb a obrana přiváděli často soupeře do depresivních stavů :-) Do tabulky tak zapisujeme první dvoubodový zisk a jsem přesvědčen, že nebyl poslední. Myslím, že hned v pondělí proti Žernosecké máme reálnou šanci udělat z dnešní výhry začátek vítězné šňůry :-)

4.kolo

Žižkov "A" - Modřany "A"

9.5.2022 hřiště Balkán

0:2

Opět žádný debakl, žádná ostuda, ale bohužel ani žádný bod a tak si dosud neporažené Ácko Modřan odváží oba body, o které se hrálo. Přitom šancí na dílčí vítězství bylo dost - ve třech z prvních čtyřech zápasů jsme vyhráil první set, ale soupeři se podařilo vždy zápas zremizovat (ať už těsně ze stavu 9:9 nebo lehce po našem kolapsu 10:4 :-)) A tak výsledkovou rovnováhu nabourala až vložka, která zápas tentokrát skutečně lámala. Nutno však dodat, že vložená dvojka soupeře byla velmi silná, plně srovnatelná s ostatními soupeřovými dvojicemi a ač Pavel, Aleš i střídající Martin S. dělali co mohli, porážce nezabránili. Po prohrané vložce pokračoval festival remíz, který ukončil až osmý zápas, kdy dvojice Pavel - Tomáš soupeři přihrála druhý a rozhodující bod. Poslední zápas se tak už jen dohrával a přinesl pouze další, celkově už sedmou remízu. 

Po čtyřech kolech tedy máme na kontě stále jen jeden bod za úvodní remízu se Solidou. Doufám, že nám tyto 4 odehrané zápasy už stačily na aklimatizaci v 1. třídě a od příště již začneme sbírat body. Do poloviny soutěže totiž zbývají tři zápasy, ve kterých bychom se - dle průběžného pořadí - měli utkat s našimi sousedy v tabulce a tedy s největšími a současně nejhratenějšími konkurenty v boji o udržení. Tuhle sérii začínáme příští čtvrtek (19. května) na Oáze ...

-PJ-

3.kolo

Čakovice "D" - Žižkov "A"

5.5.2022 hřiště Čakovice

4:3

A další slibný a bojovný zápas nově složeného A-týmu ! :-D 

V rámci 3. kola jsme ve čtvrtek zajížděli do nevyzpytatelných Čakovic na zápas s tamním Déčkem. Nevyzpytatelným proto, že jsme s nimi v posledních 2 letech odehráli 2 zápasy a vždy proti zcela odlišným sestavám a se zcela odlišným výsledkem. Na zápas jsme dorazili v minimálním potřebném počtu hráčů – tentokrát bez Martina D. a Kuby, ale naštěstí s (na poslední chvíli dopsaným) Tomášem B. alias Světlem.

Z počátku to vypadalo na pořádnou rychtu. Po čtyřech zápasech jsme tekli 3:0 a sety ve většině případů nebyly ani těsné. Zdramatizování zápasu odstartovala vítězná vložka Martina s Alešem, na kterou záhy navázala trojka Světlo, Aleš a Tomáš – 3:2 ! Zápas pokračoval dalším vítězným setem v další trojce, ale tím naše vítězná šňůra bohužel skončila. Soupeř trojku nakonec zremizoval a v předposlední dvojce si zajisti nejen remízu, ale celkový triumf. Závěrečnou dvojkou  jsme již zápas pouze kosmeticky upravili na končených, opticky lépe vypadajících 4:3 pro domácí.

Ale opět žádné věšení hlav není na místě – po slabším začátku jsme odehráli velmi dobrý zápas a soupeř si ke konci nemohl být vítězstvím ani trochu jistý. Z výkonů určitě stojí za vyzdvihnutí útočná hra a efektivita od Světla a jistý a spolehlivý výkon Aleše v poli i na náhře. Ostatní hráli jak nejlépe v danou chvíli mohli a určitě nikdo nepropadl.

Hned v pondělí 9. května nás čeká domácí zapas s Áčkem Modřan a nezlobil bych se, kdybychom už urvali i první vítězství. Jsem přesvědčený, že schopnosti na to máme ;-)

-PJ-

2.kolo

Žižkov "A" - Petrovice "A"

25.4.2022 hřiště Balkán

3:4

Další slibný a bojovný zápas nově složeného A-týmu ! V rámci druhého kola jsme se v pondělí střetli v prvním domácím zápase s Áčkem Petrovic, které v posledních pěti letech vyhrálo první třídu hned čtyřikrát. Papírové předpoklady tedy byly jednoznačně na straně hostů. Hřiště po víkendových vytrvalých deštích bohužel nebylo (i přes předzápasové válcování) v optimální kondici, ale podmínky pro obě mužstva byly stejné.

Do zápasu jsme sice vstoupili porážkou, ale manko se nám podařilo hned v druhém zápase smazat. Po trojkách se (po remíze a porážce) vedení opět ujal soupeř a prohraná vložená dvojka jeho vedení bohužel ještě navýšila – 3:1. V křížených trojkách jsme se ale do zápasu výsledkově vrátili a snížili na 2:3. Vyrovnání přinesla hned první křížená dvojka a rozhodovat tak musel (stejně jako minulý týden na Solidě) poslední zápas. V něm jsme bohužel proti první dvojce soupeře po setech 9:10 a 8:10 neuspěli a hosté si tak odvezli oba body po výhře 4:3. Je to velká škoda, bod by dle mého nebyl nezasloužený a za ty všechny kecy a narážky by byl i jistým zadostiučiněěním.

Každopádně další výkon a výsledek, za který se nemusíme stydět. Příští týden zajíždíme do Čakovic, jejichž sestava je (s ohledem na značně rozdílné zápasy z posledních 2 let) velkou neznámou. Bohužel už nyní víme, že nebudeme kompletní ….

Závěrem díky všem za poctivou pozápasovou úpravu rozbitého hřiště, díky které jsme ho dost možná zachránili a Béčko tak mohlo hned v úterý odehrát svůj soutěžní zápas. 

-PJ-

1.kolo

Solidarita C - Žižkov "A"

21.4.2022 hřiště Vršovice

2:2

V prakticky zcela novém složení (po rozpadu původního Áčka) jsme dnes vstoupili do dalšího soutěžního ročníku. Kostru nového týmu tvoří hráči loňského Béčka, které hrálo 3. třídu doplnění o dvojici posledních mohykánů z původního Áčka. 

Naším soupeřem v úvodním kole bylo Céčko Vršovic, které si účast v naší skupině zajistilo postupem z druhé třídy. V týmu soupeře hrálo několik nám dobře známých tváří (Ruda, Ivoš, Venca Krýsa …) a tak se zápas hrál v přátelském duchu. Průběh zápasu byl od počátku vyrovnaný, v jeho první polovině pouze Pavel s Kubou prohráli svou dvojku (asi i proto, že Kuba naskakoval na hřiště prakticky z auta po cestě z Německa) a do vložky se tak šlo se skóre 0:1. V ní Aleš s Martinem S. zvládli ošidnou roli papírových favoritů proti holčičí dvojce soupeře a vyrovnali. V sedmém zápase však přišla další komplikace v podobě prohrané trojky Martina S. (s Pavlem a Kubou) a šance na bodový zisk se tím vzdálila. Hned v dalším zápase však Pavel s Kubou své předchozí zaváhání odčinili a v dramatické koncovce druhého setu celkové skóre opět srovnali (2:2). Poslední zápas tak mohl přinést všechny výsledky – výhru, remízu i porážku. První možnost jsme zkušeně odmítli hned první setem, který jsme prohráli rozdílem třídy. Tím jsme sami sebe dostali pod ještě větší tlak, že zmaříme celozápasové úsilí zbytku týmu. Naštěstí ten den jsme byli s Tomášem na čistě remízové vlně, takže kýžený druhý set jsme po výsledku 10:9 ukopali a rozhodli tak o dělbě bodů.

Hned v první zápase jsme tedy smazali nulu v kolonce bodů a jen další kola ukážou s týmem jaké síly jsme měli tu čest a zda získaný bod bude ojedinělým úspěchem nebo to byl jen začátek budoucích bodových žní :-) Celkový dojem ze zápasu byl (i dle ohlasů z týmu) dobrý a to je do dalších zápasů důležité. V příštím kole se doma utkáme s Áčkem Petrovic, které hrají vždy o špičku tabulky a již několikrát odmítli postup do vyšší krajské soutěže. Překvapíme? :-)

-PJ-

Průběžná tabulka 1. třídy

3.místo, 20:13, 5 výher, 0 remíz, 2 porážky

7.kolo

Žižkov "A" - Modřany "A"

14.9.2021 hřiště Balkán

3:1

V minulém kole herně dobrý zápas a špatný výsledek, dnes vše naopak - herně nic moc, ale výhra. Byl to takový zápas bez jiskry, asi zapříčiněný tím, že už prakticky o nic nešlo. I když jsme prohrávali 1:0, nebylo příliš cítit úsilí se zápasem něco udělat. Nicméně k obratu zavelela vložená dvojka, která srovnala na 1:1 a výhru zajistili Venca s Maťem (+ ve trojce s Martinem). Sozónu tak končíme s bilancí 5 výher a 2 porážek. Na jaké umístění to bude v konečném součtu stačit budeme vědět až po dohrávkách. Šance, že bychom udrželi průběžnou první příčku je spíše teoretická, mnohem pravděpodobněji se jeví varianta, že skončíme na 3. místě za Počernicemi a Petrovicemi, tedy jedinými týmy, kteří nás v této sezóně porazili.

-PJ-

6.kolo

Počernice - Žižkov "A"

7.9.2021 hřiště Počernice

4:1

A je to tady – dnes je ten den, který rozhodne :-) Zajíždíme do Počernic na hřiště soupeře, který v posledních letech procházel nižšími soutěžemi prakticky bez zaváhání, každoročně postupoval a letos nemá menšího cíle než my, tedy ovládnout i 1. třídu. A dnešní zápas zásadním způsobem ukáže, kdo k tomuto cíli bude mít výrazně blíž. Střetnutí bylo navíc zpestřené a pikantní v tom, že v řadách Počernic aktuálně nastupují Michal a Leoš, tedy hráči, kteří v horizontu měsíců nebo několika málo let zpátky u nás v oddíle působili.

A teď konečně k vlastnímu zápasu! Prohráli jsme 4:1 :-D

 

...no dobře, tak trošku podrobněji: vstup do zápasu velmi nečekaný a překvapivý, když Venca s Maťem nezvládli koncovky ani jednoho setu a pustili soupeře do vedení. Srovnání (podobně překvapivě:-) zařídila hned druhá dvojka (Pavel – Světlo), ale to, co vybojovali ve dvojce záhy ztratili společně s Bacim v trojce – 2:1 pro domácí. Následovala plichta druhých trojek. Ve vložce se bohužel projevila kompaktnost a relativní kvalitativní vyrovnanost všech hráčů soupeře, a tak i přes suverénně nejlepší výkon naší vložené dvojky (v jiných zápasech by stačil na jasné vítězství), to na úspěch ani v jednom setu nestačilo. Soupeř šel do dvoubodového trháku a šance na zvrat klesla. A vzhledem k tomu, že jsme nedokázali vyhrát ani jednu z následných křížených trojek (remíza a prohra), byl osud zápasu zpečetěn. Poslední dvojky už nic neřešili.

Jak to zhodnotit? Náš nejkvalitnější letošní soupeř, ale vzhledem ke zlepšeným výkonům vložky a druhé trojky hratelný. Prakticky ve všech setech (vyjma 2-3 výjimek) jsme byli na stavech 7:7, 8:8, 9:9, ale v koncovkách jsme měli úspěšnost odhadem sotva 20%. A když navíc nevyhrajeme ani jednu trojku, zápas si celkově vyhrát nezasloužíme.

Výše popsaným prohraným zápasem jsme se tak v podstatě vyřadili ze hry o vítězství ve třídě a přibouchli si dveře na Turnaj Mistrů. V příštím kole doma zakončíme sezónu zápasem s Modřany a nic jiného než vítězné loučení neberu !:-)

 

P.S.: jo a ty dvě nepřiznaná saka soupeře mě serou doteď (min. jeden z těch setů by dopadl v náš prospěch), navíc jsme v obou případech pískali my, takže kromě hry, bychom měli potrénovat i soudcování:-)

-PJ-

5.kolo

Žižkov "A" - Čakovice "D"

31.8.2021 hřiště Balkán

3:0

V rámci tohoto kola jsme se doma utkali s čakovickým „déčkem“, tedy týmem, který nám v posledním zápase loňské sezóny uštědřil celkem slušnou lekci a výsledkově nás smázl 6:1. Hosté dorazili v částečně obměněné sestavě vč. mladé, sotva patnáctileté naděje. Zápas začal vyrovnaně (po třech zápasech přetrvával stav 0:0) a zdálo se, že kdo se ujme vedení bude brát celý zápas. To se povedlo trojce Venca-Maťo-Martin, následovaly další dvě plichty a definitivu nám dal až 7. a 8. zápas, kdy opět Venca s Maťem (a v trojce s Martinem) zvládli všechny sety dotáhnout do vítězného konce (některé i značným rozdílem). V zápase sehrálo svou úlohu i počasí, kdy během tuším 3. zápasu dorazila poměrně vydatná přeháňka a zápas na několik desítek minut přerušila. I přes úmysl soupeřů zápas přeložit (a dost možná dorazit v silnější sestavě) jsme nakonec hřiště uvedli do provozuschopného stavu a mohli tak zápas dovést do vítězného konce. Situace se tedy nemění - zůstáváme na špici průběžné tabulky a příští venkovní zápas s největším konkurentem z Dolních Počernic rozhodne, zda můžeme celou 1. třídu vyhrát a jako bonus si tak zajistit účast na Poháru mistrů.

-PJ-

4.kolo

Žižkov "A" - Petrovice "A"

23.8.2021 hřiště Balkán

3:4

S několika zdravotními šrámy jsme dnes nastoupili proti Áčku Petrovic. Zápas byl celkově vyrovnaný, místy vyhrocený a rozhodl jej až poslední zápas dvojic. Všechny naše 3 body uhráli Maťo s Vencou v obou dvojkách a v jedné trojce s Martinem Ď., druhou trojku však prohráli a druhá polovina týmu i přes místy bojovné výkony přihrála soupeři rovnou tři body a hlavním dílem se postarala o konečnou porážku. 

3.kolo

Malešice - Žižkov "A"

28.6.2021 hřiště Malešice

2:3

Výsledek/výhra a skutečnost, že se nikdo nezranil jsou jediná pozitiva dnešního zápasu. Všichni podali v lepším případě průměrný, v horším případě podprůměrný až tragický výkon - každý asi tuší, jakou kategorii výkonu podal (někteří se alespoň mohou vymluvit na zapomenuté boty :-)). Takže sice připisujemem další dva body do tabulky, ale předvedený výkon a hra jsou obrovské varování a zvednutý prst před podzimními dohrávkami, že je na soustředění a letních tréninzích hodně co zlepšovat. Se silnějšími soupeři, kteří nás čekají by totiž dnešní výkon rozhodně nestačil.

-PJ-

2.kolo

Žižkov "A" - Santoška

24.6.2021 hřiště Balkán

4:0

Asi trochu slabší soupeř než minulý týden Start, náš lepší výkon, rošáda v sestavě a domácí prostředí - to vše dohromady vyústilo v poměrně jednoznačné vítězství a potvrzení venkovní výhry z minulého kola. Příští týden zajíždíme do Malešic, kde věřím že budeme opět úspěšní ....

1.kolo

Start "B" - Žižkov "A"

16.6.2021 hřiště Střelecký ostrov

2:3

První historická venkovní výhra proti Startu (byť ve smíšeném složení) se určitě počítá, ale nebejt remízové vložky, mohlo vše být jednodušší :-) Jo a Pavel J. mohl/měl hrát o hodně líp, ostatním to celkem šlo :-)

Soutěž dle COVID pravidel (!!!)

I v roce 2021 soutěž proběhne pouze jednokolově (v týdnu od 14.6), navíc dle zpřísněných podmínek diktovaných protipandemickými opatřeními. Nohejbalový svaz stanovil nové organizační předpisy upravující například účast osob v utkání. Tedy v našem případě především hráčů, trenérů, třeba i nehrajících kapitánů atd., kteří se musí prokázat při vstupu potřebnými prodělanými testy, nebo čestným prohlášením o těchto testech (viz zde ke stažení čestné prohlášení). Toto čestné prohlášení předají účastníci osobě na nově zřízené pozici COVIDmanagera. Těmito COVIDmangery se stávají vedoucí domácího týmu, kteří kromě zápisu o utkání budou zárověň vyplňovat i personálie a kontakty všech účastníků utkání, a archivovat doklady o prodělaných testech, nebo výše zmíněná čestná prohlášení...
Bez předložení platných testů, nebo výše uvedeného čestného prohlášení nebude hráč připuštěn k utkání! Ale výše uvedené organizační předpisy (opatření) popisují i další podrobnosti utkání - například taxativně určují okruh osob umožňující se zúčastnit utkání, upravují vstup účastníků na hřiště ("vstupní filtr"), vstup na hrací plochu, postup při rozcvičování, způsob a možnosti využití sociálního zázemí, šaten, atd...

Link na průběžnou tabulku I. třídy ročníku 2020

----->  ZDE  <-----

7.kolo

Čakovice "D" - Žižkov "A"

17.9.2020 hřiště Čakovice

6:1

Podrobný rozbor přidá (možná) Pavel. Z mého pohledu výsledkový debakl úplně neodpovídá snaze, i když z naší strany se jednalo o poněkud nebojovný výkon se spoustou chyb. Ale asi platí, že tým podá takový výkon, jaký mu soupeř dovolí - a Čakovice prostě nic nedovolili, nebo rozhodně každé naše zaváhání neodpustili (rozuměj potrestali). Nic nepomohly ani davy fanoušků na naší straně (Viktor, Karel, Venca K., Ráďa, Vláďa, Petr a Maťův otec...) a o účasti v poháru mistrů si můžeme nechat jen zdát. Postup je asi také jen teoretický, snad jen v případě postupu dvou týmů, nebo odmítnutí Čakovic...

-pes-

6.kolo

Malešice - Žižkov "A"

14.9.2020 hřiště Malešice

2:5

Vcelku poklidné odložené utkání s jasným průběhem od prvního setu. Už po vložce byl stav 4:0 a čekalo se na rozhodnutí posledním vyhraným. To přinesla remíza v sedmém zápase. Nicméně soupeř si v šestém a osmém zápase připsal své dvě vítězství a alespoň opticky zmírnil skóre na konečných 2:5. Na kontě tak máme 4 vítězství a 1 remízu a ve čtvrtek si to jedeme rozdat na půdu dosud suverénních Čakovic v přímém souboji o první místo a účast v poháru mistrů!

5.kolo

Pankrác "C" - Žižkov "A"

3.9.2020 hřiště Pankrác

1:4

Po roce opět na Pankráci, kde jsme loni odehráli zápas, který se mnohým z nás (díky výkonu rozhodčího a konečné remíze) nesmazatelně vryl do pamětí mnohých z nás :-) Proto jsme byli tentokrát odhodláni neponechat nic na rozhodčím a uhrát si vše svými výkony na kurtu.

Na zápas nás nakonec dorazilo sedm - absentujícího Patrika nahradili hned 2 fluktuanti, což se hodilo i kvůli zranění dalšího fluktuanta (PB), který si ze zápasu Béčka v Roztokách přivezl lehce podvrknutý kotník. Soupeř byl prý poprvé v sezóně kompletní.

Do zápasu jsme vstoupili vydřeným vítězstvím Maťa s Leošem (oba sety 10:9) v prvních dvojkách, následovaly 2 remízy, soupeř srovnal ve čtvrtém zápase proti Vencově trojce, dobře rozehraná vložka po střídání soupeře skončila opět remízou, šestý zápas opět remíza a pak přišel náš drtivý závěr :-) Posledních 6 setů jsme byli stoprocentní a dotáhli skóre na sympatických 4:1 v náš prospěch. Touto výhrou jsme se opět vyhoupli na první místo, o které nás může připravit pouze dohrávka dosud suverénních Čakovic.

Příští týden máme pauzu a v dalším týdnu končíme soutěž dvojbojem: odloženým zápasem s Malešicemi (pondělí) a „velkým finále“ v Čakovicích (čtvrtek). Uvidíme, na co to bude nakonec stačit, ale už na Pankráci jsme byli dotazováni, zda bychom měli o případný postup do kraje zájem. A z probíhajících debat vidím, že v této otázce nejsme zatím rozhodně jednotní :-)

-PJ-

4.kolo

Žižkov "A" - Modřany "A"

25.8.2020 hřiště Balkán

2:2

Podzimní část sezóny jsme zahájili (prakticky v ideálním složení) domácím zápasem proti Modřanům. Nevím, jestli jsme byli nerozehraní, nervózní nebo jen měli horší den, ale celý zápas jsem měl pocit, že hrajeme "se zataženou ruční brzdou". Soupeř samozřejmě jistou kvalitu měl, ale rozhodně to byl tým, který bychom měli zvládnout. Své body jsme si uhráli v prvním (Maťo - Leoš) a čtvrtem zápase (Venca - Baci - Pavel), soupeř vyhrál třetí a sedmý zápas (každý proti jedné z našich trojek). Do posledních dvojek se tak šlo za stavu 2:2 a bylo jasné, že o něco půjde až do konce. Oba zápasy však nakonec skončily remízově a my i soupeřjsme se tak musely spokojit s bodem. Příští týden zajíždíme na Pankrác, kde se doufám vrátíme na vítěznou vlnu.

-PJ-

2.kolo

Žižkov "A" - Oáza

23.6.2020 hřiště Balkán

6:1

Dnes jsme se v rámci 2. kola utkali v domácím prostředí s týmem Oázy, se kterým jsme v zimě neúspěšně odehráli naše jediné  přátelské utkání  (porážka 2:3 tuším). Počasí jak z partesu, četné obecenstvo a náš „oblíbený“ rozhodčí (který nás loni zařízl na Pankráci - viz níže reportáž z 20.6.2019) - vše připraveno.

První dvojka (Maťo-Leoš) nás spolehlivě posílají do vedení, druhá dvojka (Venca-Pavel) stejně spolehlivě srovnávají :-) V tomto druhém zápasu si však soupeř (aniž by to tušil) vybral svůj jediný čestný úspěch a do konce zápasu jsme body za dílčí vítězství sbírali už jen a pouze my a konečné skóre 6:1 vypadá výborně. Poklidné vody dohrávaného zápasu v předposledních dvojkách čeřil Leoš svými poznámkami směrem k soupeřům, ale asi díky zlepšené hře soupeře ve druhém setu, to nemělo naštěstí  dlouhé trvání a hlavně - bylo to naprosto zbytečné a narušilo to pohodovou atmosféru konce utkání.

Jinak díky Petrovi s Alešem, kteří „svým způsobem“ mají na celkovém výsledku podíl.

Takže suma sumárum - krásné odpoledne na Balkáně, do tabulky zapisujeme další 2 body, respekt z možného rizika sestupu se pomalu vytrácí a ukazuje se, že v rámci této zkrácené sezóny se může stát cokoli.

Příští štace je venkovní zápas v Malešicích konaný v pondělí 29.6.2020 - dokonáme vítězný zápasový hattrick?

-PJ-

 

Doplnění Petr:

k Leošovi - zbytečné to asi bylo, ale nebylo to mířeno směrem k soupeřům, byly to Leošovi obvyklé vyhecované poznámky spíše sám k sobě, ale žádný div, že si to soupeř přebere jinak...:-) Je zapotřebí, aby kapitán áčka zapracoval na Leošových morálně volních vlastnostech:-)

1.kolo

Petrovice "A" - Žižkov "A"

18.6.2020 hřiště Petrovice

1:4

Tak i Áčko se dočkalo a dnes vstoupilo do letošní zkrácené soutěžní sezóny. Na úvod jsme si nemohli přát "schůdnějšího" soupeře než Áčko Petrovic, které tuto třídu vyhrálo čtyřikrát za posledních pěl let. Zprvu to vypadalo, že nás k zápasu nepustí počasí, ale dešťové mraky se včas rozestoupily, domácím se podařilo upravit hřiště do provozuschopného stavu a mohlo se jít na věc. 

 

A jak to probíhalo? Ve stručnosti: Maťo běhal a smečoval, Patrik blokoval, Venca bodoval, Baci nahrával, Pavel se snažil a Leoš chytal do čepice (protože to on přeci umí :-)). Zkrátka kvalitní výkony od všech proslunily jinak pošmourné odpoledne v Petrovicích, přinesly vítězství a zajistily spokojenost všem třem přihlížejícím fanouškům (Láďovi, Vencovi Kr. a Karlosovi). A navíc - i přes některé výměny názorů dobrá a pozitivní atmosféra, vzájemná podpora, pocit týmového ducha a dobré Maťovo vedení, kdy v každé situaci má co říct a umí rozdat smysluplnou radu. Super! To by mohlo fungovat !! Dobrá práce !!!

 

Pro vášnivé čtenáře k průběhu zápasu podrobněji:

Základní kameny našeho vítězství jsme položily už v první polovině zápasu, kdy jsme uhráli 7 z osmi setů (kdy pouze Maťo s Leošem byli v prvním setu prvního zápasu myšlenkami ještě asi v kolonách, které si po cestě do Petrovic museli vystát :-)). Z vyhraných setů byli hned 4 v poměru 10:9 a Vencova trojka 1 set dokonce otočila z průběžných stavů 2:8 a 4:9 tuším – velká změna oproti loňsku, nutno zapamatovat !!!  :-) Po dobře odehrané vložce se skóre neměnilo a do křížených zápasů jsme tak šli s vedením 3:0 -  vše vypadalo nadále růžově. V první křížené trojce jsme ale doslova odevzdali oba sety, soupeř se velmi snadno dostal k prvnímu bodu a dál živil naděje na nějaké drama či obrat. Naštěstí se z naší strany jednalo o ojedinělý výpadek, následovala bodzajišťující Maťova trojka a následná remíza Venci s Pavlem dala razítko na naše konečné vítězství. V posledním zápase pak celkové skóre ještě „zkrášlili“ Maťo s Leošem. Zrodilo se tak venkovní, výsledkově poměrně přesvědčivé vítězství 4:1 – a to je DOBREJ výsledek !!! :-)

Link na průběžnou tabulku II. třídy ročníku 2019

----->  ZDE  <-----

individuální statistiky

----->  ZDE  <-----

14.kolo

Vršovice "B" - Žižkov "A"

17.9.2019 hřiště Balkán

1:7

Jsme tam!!! Bez ohledu na zbývající výsledky obsadíme jednu z postupových pozic a příští rok si zahrajeme 1. třídu! Se sezónou jsme se navíc rozloučili nejvyšším letošním vítězstvím, kdy jsme porazili Vršovice v poměru 7:1! Absolutorium si zaslouží Maťo, Magi a Pavel, kteří svými heroickými výkony splnili Vencovi sen v podobě čtyřbodového zápasu:-). Poděkování za výpomoc patří i fluktuantům - Petrovi s Vencou, kteří se podíleli na vítězné vložce a vítězné a prohrané:-) trojce. A díky i našim dnešním fanouškům, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru:-).

Sezónu po 14 kolech končíme s 22 body (10 výher, 2 remízy a 2 porážky) při celkovém skóre 54:25 (průměr 3,8:1,8/zápas), konečné individuální statistiky - viz výše. Jde jednoznačně o výsledek vysoko nad očekáváním, který před sezónou asi netipoval ani největší optimista (zejména vzhledem k velkému počtu změn v sestavě a očekáváním, jak si nově složený tým sedne).

Ale dost chvály a kladných statistik - dnešním dnem současně začíná zimní příprava, během níž bychom měli udělat maximum pro své další zlepšení, abychom ani v 1. třídě nehráli druhé housle a nebyli za otkoukánky:-).

-PJ-

 

Doplnění Petr:

1) Díky divákům, jmenovitě: Karlovi, Viktorovi, Hance a Gramcovi s přítelkyní (škoda, že nepřišlo více členů podpořit tým...:-(

2) Pozornost zasluhuje Pavlova poslední věta - vězte, že ti nejlepší z nás chtějí opravdu trénovat...!

3) Zážitky a emoce - viz video níže (zpracovalo pro své diváky sudio SAMfilm).

13.kolo

Žižkov "A" - Čimice

10.9.2019 hřiště Balkán

6:1

Za dohledu početného publika (Tomáš, Radek, Láďa, Viktor, Jarda "taxi" a Leošova přítelkyně) jsme dnes zvládli předposlední zápas sezóny s posledními Čimicemi. Zápas jsme zvládli herně a hlavně výsledkově a nepřipustili zaváhání, ke kterému jsme byli blízko v minulém zápase s tímto týmem. Skóre opět navyšovali zejména Maťo s Magim, které v trojkách doplňuje Venca. Absentujícího Gramce nahradili Petr a Venca K., kteří srdnatými výkony přispěli k celkovému vítězství (zvlášť Venca si zaslouží poděkování za obětování svého programu ve prospěch celku:-). 

V tabulce se tak nadále držíme na postupových příčkách a poslední zápas odehrajeme příští úterý doma proti Béčku Vršovic. Remíza z tohoto utkání nám zajistí postup, výhra nám dá šanci na 1. místo ve skupině a s ním spojenou účast na Turnaji mistrů...

-PJ-

 

Doplnění Petr:

1) díky všem fanouškům (viz výše)

2) osobně děkuji Vencovi K., že přijel, viděl a zvítězil (vyhraná vložka!) - bude Ti to v pravý čas připsáno k dobru:-)

3) tímto apeluji na všechny členy - přijďte podpořit tým A v úterý 17.9. od 16:30 proti Vršovicím na naše hřiště Na Balkáně. Nejen, že to je nejdůležitější utkání roku pro celý náš oddíl, ale určitě slibuje špičkovou nohejbalovou podívanou. Díky každému kdo přijde zafandit.

12.kolo

Řeporyje "B" - Žižkov "A"

2.9.2019 hřiště v Řeporyjích

1:5

Včera jsme v Řeporyjích odvalili další vetší kámen z naší cesty do 1. třídy :-). Navzdory vdálené lokaci jsme se všichni vč. výpomocníka Petra sešli na místě včas, zato soupeř zahajoval zápas jen se čtyřmi hráči. Řeporyje, se kterým jsme v minulých zápasech příliš nevyhrávali, tentokrát (díky letošní obměně kádru a včerejšímu výkonu), bodově ani herně zas tolik nezlobily a výsledkem bylo poměrně hladké a přesvědčivé vítězství 5:1. Hned prvním zápasem jsme se dostali do vedení, které jsme průběžně navyšovali až do rozhodnutí (stav 4:0 po 6 zápasech). Čestný bod si soupeř uhrál v posledních trojkách. Hlavními pozitivy kromě výhry a skóre byly výkony některých hráčů (Maťo, Patrik) a zvládnutí většiny koncovek vyrovnaných setů. V tabulce jsme tak průběžně opět nejvýš a zbývají poslední 2 zápasy - proti aktuálně posledním Čimicím a šestým Vršovicím .... nevypadá to zle :-)

 

P.S. za včerejší výhru jsem rád i proto, že s poznámkami ve stylu "tady je vidět co udělá absence jednoho hráče jako jsem já", nebo "jednou tam nejsem a hned rupnete", by pak s Bacim nebylo k vydržení :-))

11.kolo

Petrovice "B" - Žižkov "A"

27.8. hřiště v Petrovicích

1:4

Dnes jsme na hřišti dosavadního lídra (týmu Petrovic) udělali důležitý krok ke kýženému cíli - postupu do 1. třídy. Navzdory zraněnému Gramcovi jsme dnešní sestavu doplnili o Baciho a Kubu a i oni mají na dnešním vítězství svůj podíl. V zápase jsme vedli od začátku do konce (jedni bodovali, druzí neprohrávali) a nekonalo se tak pro nás obvyklé drama až do posledního zápasu. Od některých to byl jeden z nejlepších výkonů v sezoně a konečné skóre tak vypadá velmi pozitivně. V tabulce jsme se tak dostali před našeho dnešního soupeře a po neúplném kole se průběžně "vyhříváme" na 1. místě :-) Příště nás čeká další těžký a neméně důležitě v Řeporyjích, které dokáží zvláště doma velmi kousat..., proto žádné usínání na vavřínech a plná koncentrace na další zápas! :-)

10.kolo

Žižkov "A" - Košíře

25.6. hřiště Balkán

5:1

Za tropického počasí jsme se v úterý dostavili na naše hřiště k poslednímu zápasu jarní části sezóny. Naším soupeřem byl tým ze dna tabulky – Košíře, které dorazily v pozměněné sestavě oproti prvnímu vzájemnému zápasu (který jsme těsně vyhráli 3:2). A papírové předpoklady se opět po většinu zápasu nenaplňovaly.

Do zápasu jsme sice vstoupili jasnou výhrou první dvojky (Maťo – Magi), ale to bylo z naší strany na dlouhou dobu vše. Následovaly 2 remízy, porážka a horko těžko zremizovaná vložka. Výkony i atmosféra na hřišti i mimo něj byly místy strašidelné a vypadalo to na totální rozklad a ztrátu bodů. Pak se ale naštěstí vše (ani vlastně pořádně nevím proč) uklidnilo, až do konce jsme už vyhráli všechny sety a konečné skóre tak nakonec vyšplhalo až na jasných 5:1. „Povinnost“ jsme tak sice splnili, ale spokojení určitě být nemůžeme. Práce na výkonech na hřišti i mentalitě a atmosféře v týmu je víc než dost;-) Situace v tabulce, ale navzdory ztrátám z minulých zápasů zůstává poměrně příznivá a postup si stále můžeme ukopat vlastními silami. Nyní následuje letní pauza a poslední srpnový týden nás čeká jeden z vrcholů sezóny a přímý souboj o postup na hřišti v Petrovicích.

P.S. zápas řídila stejná firma jako minulý zápas na Pankráci a dotyčný rozhodčí opět nezklamal, jako např. v situaci, kdy jsem hlavičkoval balon přes síť a po bloku byl zasažen blokařem soupeře do hlavy načež balon skončil na naší straně hřiště – rozhodnutí? Nový balon!!! :-)  Ale zvykejme si – po zápase mi řekl, že nás do konce sezóny píská ještě dvakrát!:-)

-PJ-

9.kolo

Pankrác "C" - Žižkov "A"

20.6. hřiště Pankrác

3:3

Může to vypadat pěkně - bod proti vedoucímu týmu tabulky..., ale ten výsledek opravdu není pro naše áčko lichotivý! Nevím co napíše Pavel, ale z mého pohledu se na zápase, který mělo áčko jasně vyhrát, podepsaly dva momenty:

  • Vlastní neschopnost

Jednak neschopnost udržet nervy na uzdě, což je stále pro některé hráče problém, nenechat se sám rozhodit, ani projevy své psýchy neovlivňovat spoluhráče, dokázat se plně koncentrovat na zápas, atd...!

A dále neschopnost dotáhnout k vítězství zápasy za vedení 9:7, 9:6 a dokonce i 9:5... (ano i takové vedení jsme promněnili v prohru...:-( Pokud bychom byli schopni už "vyhrané" sety vyhrávat opravdu, nemuseli bychom se zabývat druhým momentem, tedy úrovní soudcování - viz níže.

Jinak oboje - psychická odolnost i vůle k vítězství se také musí trénovat. Spíše si nemyslím, že k tomu přispívají utajené tréninky (viz toto úterý), naopak se přikláním k Viktorově modelu, že na tréninku proti sobě musí hrát ustálené dvojice (trojice) a to napříč všemi týmy!

  • Katastrofální řízení utkání delegovaným rozhodčím

Bohužel tento moment nelze nekomentovat. Z přítomných mám pro těžkou práci sudího asi nejvíce pochopení. Mám pochopení pro jeho chyby, i pro vyloženě mylná rozhodnutí, dokonce i pro rozhodnutí učiněná z neznalosti pravidel...(!) Všichni jsme jen lidi a rozhodčí má na svůj verdikt jen, v lepším případěm, desetiny sekundy. Co ale úrovni rozhodcování určitě nepřispěje, je neschopnost rozhodnout třebas mylně, ale hlavně jednoznačně ať tak, či onak. Případně své rozhodnutí jasně vyložit, rozhodně nepřipustit diskusi celé střídačky a tím ovlivňování rozhodnutí. O sporném míči diskutovat jen s kapitánem. Škoda, že rozhodčí v mnoha momentech, které byly sporné nenařídil jasně (a hned!) nový balon. Všichni by byli na konci utkání spokojenější - domácí, rozhodně hosté:-) a nakonec i sám rozhodčí. Viditelně znervoznělému rozhodčímu se zápas vymknul z ruky, nejasná rozhodnutí se projevila opravováním již opravených rozhodnutí (ve stylu "odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil..."), nevrácením stavu počítadla na stav před rozhodnutím, přiřknutí servisu nesprávné straně, atd... Asi nejspornější moment nastal v druhé polovině zápasu v prvních křížených trojkách, kdy ve druhém setu za stavu 9:9 požádal náš kapitán omylem o druhý time out. Rozhodčí omyl ohodnotil bodem ve prospěch domácích a tím prohraným setem, prohraným celým zápasem a vyrovnáním na 2:2. Na tomto veridiktu setrval, i když byl upozorněn licencovaným rozhodčím v řadách diváků na konkrétní ustanovení pravidel, včetně odkazu na příslušný bod pravidel a jejich citaci. V pravidlech není opora pro toto rozhodnutí. Ne, určitě si nestěžuji, ani si nemyslím, že by bylo správně podávat nějaké námitky i když výroky rozhodčího výsledek zápasu jasně ovlivnily v neprospěch Žižkova. I s tím se musí naučit tým bojovat a dělat dostatek bodů na hřišti a ne administrativně:-)

Petr

 

doplnění 23.6.2019:

Celou výše uvedenou situaci popsal jeden z diváků (jiný než upozorňoval rozhodčího) a emailem zaslal Vojtovi Bartovskému (předseda komise rozhodčích), který následně ve své odpovědi potvrdil nesprávnost rozhodnutí.

8.kolo

Žižkov "A" - Watto "A"

10.6. hřiště Balkán

2:3

Po minulém nepovedeném představení ve Vršovicích jsme se rozhodli pro změny v sestavách (nutno dodat, že v tréninku nevyzkoušených) a to na domácí zápas s Áčkem Watta. Tímto zápasem se rozjíždí druhá polovina soutěže a začínají tak odvety (první zápas na Wattu v rámci 1. kola jsme vyhráli 4:1).

Přiznám se, že jsem navrženým změnám opravdu věřil a myslel, že tak můžeme být silnější. O to hořčí pro mě bylo sledovat dění na hřišti. Naše tradiční dobré vstupy do utkání jsme zamícháním sestavou chladnokrevně proměnili v nevýhodu a po 4 zápasech tekli 0:3. Pavel s Vencou (původně hrající dvojku spolu) s novými spoluhráči ve dvojkách hráli nervózně, zataženě a zahráli jen zlomek toho, čeho jsou schopni. Ve trojkách to celkově nebylo o moc lepší a dokonce už v první trojce jsme využili možnost střídání. Vložka svůj zápas zremizovala, první křížová trojka taky a tím soupeři zajistila min. bod. Každý další prohraný set tak znamenal porážku. Remízovou naději ještě v 7. zápase udržela druhá křížená trojka, ale remíza v 8. zápase už rozhodla. Konečnou podobu výsledku a kosmetické zmírnění prohry na 2:3 pak dala poslední dvojka.

Druhou ztrátou v řadě (tentokrát dokonce obou bodů) začínáme ohrožovat náš přímý postup a vhledem k tomu, že třetí Petrovice porazily dosud pouze vítězný Pankrác, situace se dále zamotává. Pankrác je shodou okolností příští čtvrtek (20.6.) naším dalším soupeřem a pokud opět neuspějeme, opustíme postupové příčky a dost pravděpodobně se na nás dotáhne náš dnešní soupeř z Watta (jediným minipozitivem dnešní porážky je celkově lepší vzájemný zápas).

Ale pořád ještě máme vše ve svých rukou/nohou, takže pojďme bojovat/bodovat ;-)

7.kolo

Vršovice "B" - Žižkov "A"

4.6. hřiště Vršovice (původně 28.5. hřiště Balkán)

3:3

Skupina našich hráčů zůstala po posledním míči zkoprněle sedět na svých místech. Hráči se po sobě nevěřícně dívali a hledali důvody selhání. Pavel mě, jako nestraného diváka, požádal napsat z tohoto zápasu reportáž - a četba to věru nebude příjemná.

V tomto utkání bylo všechno úplně špatně. Původně přeložený domácí zápas z 28.5. byl dohodou přesunut na hřiště soupeře do Vršovic a shodou administrativních omylů jsme se z domácího mužstva stali mužstvem hostů nejen "de facto", ale i "de jure".

Na tribunu tvořenou travnatým svahem za hřištěm jsem usedl před prvními trojkami s nadějí sledovat přesvědčivý úspěch modrých. Vedení 2:0 po prvních dvou zápasech nenaznačovalo nic jiného. Následný průběh utkání byl však cokoliv jiného, než pohodlná cesta za vítězstvím. S jedinou výjimkou vyhrané dvojky už jen proháváme, nebo v lepším případě plichtíme. Soupeř sice objektivně není slabý a na oba nebezpečné leváky soupeře nenacházíme recept, ale ani my nehrajeme vyloženě špatně. Tak kde je chyba? Co se stalo?

Stručně řečeno, více než zlepšení výkonů a nohejbalových dovedností, by se týmu (nebo některým jeho členům:-) hodil sportovní psycholog nebo psychoanalytik. Nemůžeme očekávat (a vyžadovat!) přihrávky s decimetrovou přesností, hráči nemohou (ani nesmějí) komentovat výkony ostatních, nebo pokyny realizčního týmu (například rozhodnutí o time autech), atp. Hráči nesmějí dopustit, aby jejich hru ovlivňovaly emoce vlastní ani ostatních. Více pokory, klidu a vzájemné povzbuzování místo kritiky hry ostatních nám snadno mohlo přinést vítězství. Nestalo se! Doufejme, že tato remíza nebude problémem v postupových ambicích a hlavně povede k zlepšení psychologické přípravy:-) do příštích utkání.

Petr

 

Pavlovo poznámky pod čarou:

  • nejlepší pasáž zápasu se skutečně odehrála před Petrovým příchodem, po tom co se dostavil jsme v jeho přítomnosti viditelně znervózněli :-))
  • naše trumfy - poslední dvojky, tentokráte selhaly. Jednoznačnou porážku v posledním zápase, díky které soupeř vyválčil bod, Maťo s Magim asi rozdýchávají doteď
  • Vršovicím jsme tak do jejich bodové pokladničky přispěli záchranářským bodem, malou útěchou nám může být, že remízu zde uhráli i Petrovice (náš hlavní konkurent v boji o postup)
  • zápas celkově neprobíhal z naší strany v dobré atmosféře, byl plný emocí a výměn názorů a i to bude mít pro příští zápas důsledky v podobě změn ve složení dvojek i trojek...

6.kolo

Čimice - Žižkov "A"

21.5. hřiště Čimice

2:3

Kdo by chtěl vidět, jak se z jednoznačného utkání dělá drama s rozuzlením až v poslední dvojce, měl dnes dorazit na zápas Áčka do Čimic. Po suverénně vyhraných prvních dvojkách, remízové trojce, vyhrané druhé trojce a remízové vložce to za stavu 3:0 vypadalo na pohodovou záležitost. Co se pak dělo (možná i díky podcenění po dosavadním průběhu) lze jen těžko pochopit - soupeř vstal z popela, vyhrál poměrně snadno obě trojky a před dvojkama stáhl na 2:3. Asi každý z nás ve zmíněných prohraných trojkách mohl zahrát lépe, ale u mě zvlášť to byla esence nešikovnosti a čiré zoufalství:-). A aby toho nebylo málo, tak ve stejně „kvalitním“ výkonu jsem pokračoval i v následné dvojce, vlastně sám zařídil naši porážku v prvním setu a ještě tak přidal na dramatičnosti konce zápasu. Pak se ale ukázalo, že to vše byla z naší strany jen psychologicko-taktická hra pro zpestření jinak nudného zápasu:-)). Druhý set jsme s jistotou vyhráli a Maťo s Gramcem pak hned prvním vyhraným setem v posledních dvojkách dali na zápas vítězné razítko ! Poslední, už nic neřešící set sice těsně prohráli, ale tím udělali upřímnou radost Vencovi, který se díky tomu udržel na čele individuálních statistik kmenových hráčů (do procenta úspěšnosti našeho nejlepšího fluktuanta Petra má ale stejně jako my všichni ostatní daleko:-)).

Historie se však na průběh zápasu ptát nebude, z Čimic zkrátka vezeme další dva body do tabulky a dál živíme postupové ambice!:-). Příští týden v úterý doma hostíme Béčko Vršovic, které si stejně jako Čimice dosud připsali pouze 1 výhru a papírové předpoklady tak budou opět na naší straně. Nicméně dnešní zápas nám ukázal, že i s týmy ze spodní části tabulky si umíme udělat za zápasu napínavé dobrodružství:-). Toho se pro příště navrhuju vyvarovat:-).

 

P.S. reportáž z příštího zápasu pro vás (jistě s radostí) přichystá Venca, kterého tímto na tento úkol nominuji :-)

5.kolo

Žižkov "A" - Řeporyje "B"

14.5. hřiště Balkán

4:2

Po týdnu opět doma, se zlepšenou disciplínou na příchodu (tentokrát měli problémy spíše hosté) a za klasického Balkánského jarního květnového počasí – občas vítr, občas lehký deštík a hlavně minimálně pocitově mráz, jsme se v úterý sešli k boji o další body s Béčkem Řeporyjí. Naše sestava byla kompletní vč. věrného fluktuanta Baciho.

Do zápasu jsme vstoupili na rozdíl od předchozích zápasů dobře a vypadalo to na bezproblémovou jízdu za dalším vítězstvím. Po úvodní remízové dvojce (kterou si Magi s Maťem dost vyčítali) jsme totiž vyhráli hned zápasy č. 2 (dvojka Pavel – Venca) a č. 3 (trojka Venca-Maťo-Patrik) a vedli 2:0. Záhy však soupeř začal vzdorovat – druhá trojka (Magi-Pavel-Baci) v obou setech rupla (první set dokonce z vedení 9:5) a silná vložená trojka hostů zápas vrátila zpět do remízového stavu. Ve vložence si navíc Patrik částečně obnovil zranění z tréninku a musel už za značně nepříznivého stavu střídat. V obměněném složení pak Gramec s Bacim set dotáhli až do stavu 9:9, ale poslední krok neudělali. Křížené trojky misky vah na žádnou stranu nepřevážily a zápas se tak lámal až v posledních dvojkách. V nich Maťo s Magim soupeře načali a Venca s Pavlem dorazili. Opět se nám tedy po vítězství 4:2 podařilo urvat jinak poměrně vyrovnaný zápas i když je pravdou, že kdybychom se vyvarovali některých kolapsů (dnes např. výše zmíněného obratu z 9:5, o nezvládnutých koncovkách z 8:8 nebo 9:9 ani nemluvím), mohli bychom zápasy rozhodovat už dříve. Ale na celkově dobré výsledky to zatím nemá fatální vliv a věřím (možná naivně:-)), že těchto minel bude ubývat.

Pohled na tabulku s bilancí 4-0-1 a tedy 8 body je tak samozřejmě lichotivý, horší než druzí opět nebudeme a dál vyvíjíme tlak na týmy pod námi, kteří mají postupové ambice. Současně si logicky prakticky všichni zlepšujeme i individuální statistiky (hlavně Venca tentokrát hrál s dobrými spoluhráči :-) a procenta mu vyrostla nejvíc:-).

Příští úterý se zase po 3 týdnech podíváme ven a to do Čimic, které jsou umístěním svého hřiště pro nás z letošních soupeřů asi nejpříjemnější destinací. Navíc soupeř v dosavadním ročníku uhrál jen 1 výhru ze čtyř zápasů (když v 1. kole porazil Vršovice na jejich hřišti) a na základě papírových předpokladů tedy jistá šance na prodloužení vítězné šnůry je:-). Ze zápasu se už předem omluvil Magi, ale nevadí – stejně teď hrál ho_no, tak si (snad) aspoň zase jednou připíšeme  o něco vyšší vítězství:-).

4.kolo

Žižkov "A" - Petrovice "B"

7.5. hřiště Balkán

3:1

Dnes 16:55 - hřiště pokropené, nalajnované, síť natažená, na hřišti 7 rozcvičených soupeřů, rozhodčí a já!:-)). Na poslední chvíli jsme se ale "slezli" a šlo se do zápasu. Do něj jsme navzdory předzápasové hektice vstoupili dobře a ujali se díky dvojce Magi-Maťo vedení 1:0. Následně druhá dvojka Pavel - Venca uhráli remízu (po totálně zpackaném 2. setu). V trojkách jsme nechali soupeře vyrovnat, když trojka Magi-Maťo-Patrik ztratili oba sety (první těsně 10:9). Druhá trojka Gramec - Venca - Pavel uhrála remízu (opět po tragickém výkonu ve 2. setu). O složení trojek jsme se rozmysleli až na poslední chvíli což vnímám jako další z mých kapitánských selhání ! Vložka Gramec - Patrik měla jasný úkol - dostat nás zase do vedení. Trochu nám brnkali v obou setech na nervy, ale podařilo se;-). Křížené trojky skončily obě smírně i když druhý set druhých trojek byl lehce infaktový, otáčený z 6:9, po 3 sporných míčích (1. pres vs. vytlučený blok, 2. rozhodčím hlášený aut vs. míč v poli a 3. za stavu 9:9 spor o míč v poli / v autu) – naštěstí vše po právu v náš prospěch:-). Do závěrečných dvojek jsme tedy po boji udrželi vedení 2:1. Magi s Maťem nám v 8. zápase remízou zajistili nejhůře dělbu bodů, kterou ale dvojka Venca - Pavel odmítla a proti vizuelně silnější dvojce uhráli oba sety a stanovili konečné skóre na 3:1. 

Zajímavostí je, že jsme všechny body uhráli ve dvojkách a na vítězství se tak všichni hráči podíleli stejným dílem:-). Trojky jsme naopak odehráli se zápornou bilancí 3 remíz a 1 porážky. A mj. i proto bych se vrátil k jejich složení tak, jak jsme je hráli v Košířích.

Co se týká průběžné tabulky, tak po třech výhrách ze čtyř zápasů nám se šesti body patří 2. (postupové) místo, o které už nemůžeme být ostatními výsledky v tomto kole připraveni:-).

Další zápas hrajeme příští úterý (14. května) opět doma, tentokrát s nevyzpytatelným Béčkem Řeporyjí...

Pavel

3.kolo

Košíře - Žižkov "A"

30.4. hřiště Košíře

2:3

S myšlenkami na změny v sestavách jsme se v úterý dostavili do velmi příjemného prostředí parku Klamovka, kde hraje své zápasy tým Košířů. Prvotní pozitivní dojem záhy zkazilo zjištění kvality tamního hřiště, na kterém propršený pondělní den zanechal značné následky - hřiště bylo velmi rozměklé (něco jako předloni ve Vodňanech) a členové místního týmu ještě na poslední chvíli hasili situaci čerstvou antukou a válcováním. Nicméně během zápasu si hřiště jakž takž sedlo a nebyla to taková tragédie. K zápasu jsme dorazili v kompletním složení, bez fluktuantů. Z fanouškovského tábora dorazil jen ten nejskalnější - a to Láďa.

Vlastní zápas se pro nás od začátku (stejně jako v minulém venkovním zápase na Wattu) nevyvíjel dobře. Hned v první dvojce (Maťo - Magi) smolně prohraný set z devítek, druhý jistě vyhraný - remíza. Druhá dvojka (Pavel - Venca) si remízu naopak pojistili s odřenýma ušima prvním setem 10:9, druhý lehce ztratili. V pozměněných sestavách trojek - ve víře, že to bude lepší - jsme hned první bez zaváhání rupli a soupeře poslali do vedení. Druhá trojka svůj zápas plichtila po setech "den a noc" (10:6, 4:10). Nově složená vložka (Patrik - Gramec) pak v uvozovkách splnila zrádnou povinnost a zápas vrátila do nerozhodného stavu. V křížených trojkách si pak porážku s první trojkou soupeře připsala i naše druhá trojka (asi aby to té první nebylo líto :-)) I když je pravda, že kladli mnohem větší odpor a jeden ze setů skončil nejspornějším balonem celého zápasu, kdy za stavu 9:9 byl míč z Vencova bloku ohlášen jako autový. 2:1 pro domácí! Pak se naštěstí probrala naše druhá trojice, která prakticky smázla druhou trojku soupeře (se značně podrážděným nahravačem:-). Předposlední zápas jsme asi za pomoci vyšší moci zremizovali a v posledním zápase jsme si jasně šli a nakonec i došli pro vítězství.

Experiment s jiným složením hlavně trojic tedy nakonec dopadl úspěšně a po 3 zápasech máme 4 body a odskočit na 6 bodů nám může už jen Pankrác. Takže slušný vstup do sezóny a věřím, že by to po Petrovicích doma mohlo být ještě veselejší. To pude, to pude... !!! :-))

Pavel

2.kolo

Žižkov "A" - Pankrác C

23.4. hřiště Balkán

2:3

Reportáž psaná z oprátky české hysterie.

Čau lidi! Vím, že Pankrác je třetinou zmrzlých, ale že je také bohem větru, to  jsem neměl ani tucha. Podivná synergie větru, našeho nedokonalého příjmu a horšího útoku svědčí jen o tom, že toto utkání se stalo jakýmsi  živý spisem a je to jenom důkaz, že je to politická kauza, že je to komplot. Už jen, že píšu tento článek, je zatrolenou kampani a rozhodčí tam čněl jako symbol korupce, ani nám nedal koblihu. Za vše ovšem může Sýčkousek. Asi zrovna nebyl vožralej. Zkrátka lidi, vzkazuju vám toto: pohoda, makáme. Váš Tatiš, král žluté země, který nebude ukazovat pindíka.

Patrik

 

Pavlův "dovětek" :-)

Druhé kolo přineslo našemu Áčku první prohru – bohužel hned při prvním zápase na novém domácím hřišti (aspoň nemusíme ztrácet čas myšlenkami nad domácí neporazitelností a nedobytností naší pevnosti:-)). Soupeř byl tentokrát disciplinovanější a k zápasu dorazil dříve a již při nástupu byl v plném složení, my jsme to měli s odřenýma ušima. Za zmínku stojí rovněž extrémně větrné počasí, které zvláště na našem „hřišti na kopci“, mělo poměrně výrazný dopad na hru a její kvalitu.

Ale k zápasu: ten byl od začátku velmi vyrovnaný a bylo jasné, že se bude rozhodovat až v posledních zápasech. Po první remíze (Pavel – Gramec) jsme se ve druhých dvojkách (Maťo - Honza) ujali vedení, které vydrželo až do šestého zápasu. Nutno dodat, že zejména v zápase 4 (trojice Maťo, Honza a Pavel) a 5 (vložka Venca – Patrik) jsme měli soupeře na lopatě a jen nezvládnutými koncovkami druhých setů jsme dopustili, že soupeř zapas zremizoval. A podle hesla „nedáš – dostaneš“ jsme byli záhy potrestáni sérií šesti prohraných setů, které zvrátily skóre zápasu na nedostižných 1:3. Lví podíl na tom měla dvojce a trojice s Pavlem a Gramcem, kteří v 6. a 8. zápase soupeři prakticky nekladli žádný odpor a nenašli jedinou útočnou zbraň na dobře fungující obranu soupeře. Závěrečným zápasem jsme již výsledek kosmeticky zmírnily na konečných 2:3.

V tomto zápase se nám opět v plné parádě ozvala bolest z minulého roku a to příprava útoků, kdy soupeř (zvláště ve dvojkách) neměl navzdory větru problém dostávat se pravidelně „na pásku“. To až se některým z nás začne dařit (resp. se to naučíme při tréninku :-)), tak naše výkonnost povyskočí o nemálo procent.

Po dvou zápasech jsme tedy srovnali naší zápasovou bilanci na 1-0-1, kdy jsme porazili loni postoupivší a prohráli s loni sestoupivším týmem. Kam se bude naše cesta tabulkou ubírat ukážou tedy až další 3-4 zápasy, kdy příští hrajeme opět v úterý (30. dubna) v Košířích…

Pavel

1.kolo

WATTO - Žižkov "A"

17.4. hřiště Nebušice

1:4

Pavel jistě přinese podrobný rozbor a hodnocení, za sebe jen:

díky všem, kteří příšli (včetně fanoušků Ládi a Leoše) a tím pomohli ke konečnému výsledku v tomto těžkém zápase. Vůbec to nebylo tak snadné, jak se podle ukazatele skóre může zdát. Zkrátka - "veselé Velikonoce":-).

Díky, díky.

Petr

 

Pavlův stručný:-) dovětek:

Zkrátka a jednoduše vzato,

porazili jsme to Watto ! :-)

Po velkém zimním třesku v sestavách jednotlivých týmů jsme se prakticky ve zcela novém složení dnes dostavili k zápasu proti Wattu, které hraje své zápasy na umělé trávě v Nebušicích. I přes to, že se jedná pro nás o jednu z nejvzdálenějších lokací, jsme se sešli všichni včas, ba dokonce s předstihem (za to rozhodně pochvala:-)). A i když to dlouho nevypadalo, tak nakonec dorazil i rozhodčí a šlo se na věc. Naneštěstí hned v prvním zápase Maťo s Vencou nezvládli koncovky ani jednoho setu a soupeř se tak záhy ujal vedení. Následovaly dvě remízy (dvojky Gramec – Pavel J. a trojice kolem Maťa) a pak už srovnání, o které se v dramatické koncovce 2. setu postarala trojice kolem Venci. Hlavně v těchto prvních 3-4 zápasech mi přišlo, že hrajeme až příliš nervózně a na jistotu – asi pod vlivem skutečnosti, že se jednalo o první soutěžní zápas.

Vložka (Patrik s Vencou K.) přispěla do utkání další remízou a pak přišla rozhodující pasáž zápasu, kdy se nám podařilo (výsledkově poměrně hladce) vyhrát obě křížené trojice a odskočit soupeři na 3:1, zajistit si tak minimálně bod a dostat zápas do situace, kdy každý další vyhraný set znamenal naše vítězství. První mečbol Pavel s Gramcem ještě neproměnili, ale ve druhém setu osmého zápasu už neponechali nic náhodě a jasnou výhrou 10:2 rázně pojistili výhru i tím i druhý bod do tabulky. Navíc v posledním zápase Venca s Maťou vedení ještě navýšili na konečných 4:1.

Zápas tak přinesl několik pozitivních skutečností a zjištění:

  • podařilo se nám vyhrát na suverénem loňské III. třídy (s bilancí 12-1-1), navíc dle mého v plném složení, na jeho hřišti, na umělé trávě…
  • obrátili jsme zápas z nepříznivého stavu
  • dokázali jsme si, že i v novém složení máme svou kvalitu a sílu a „z lavičky“ se dokážeme podpořit a poradit

Takže nezbývá než věřit a doufat, že to nebyla náhoda a v dalších zápasech na to vše pozitivní navázat a sbírat další body – třeba hned v úterý doma proti Pankráci ;-)

Na závěr rozhodně velké poděkování oběma fluktuantům z Céčka, kteří vážili dlouhou cestu, a bez kterých by se takový výsledek neurodil ;-)

14.kolo

Žižkov "A" - Petrovice "B"

18.9. hřiště Balkán

4:1

Krásné počasí, krásný zápas, krásný výsledek!!!:-)) V posledním zápase jsme se dnes utkali s Béčkem Petrovic, se kterým jsme na jaře v první zápase na jejich hřišti podlehli 3:1. Bylo to tedy co oplácet a v případě dostatečně vysokého vítězství jsme mohli soupěře ještě v tabulce přeskočit. Na zápas se nás sešlo akorát 6,  chyběl pouze Gramec, kterého nahradil Baci. Soupeři dle mého chyběl oproti prvnímu zápasu také jeden player. 

K průběhu: do zápasu jsme vkročili pravou nohou a hned v prvním zápase se ujali vedení. Po náslendých 2 remízách náš náskok navýšila trojka Martina V. (s Alešem a Pavlem J.) a vložka ve složení Baci, Martin S. A když po další remíze vyhrál Martin i kříženou trojku vedli jsme už 4:0. Konečnou podobu výsledku dali a čestný úspěch soupeři dopřáli v poslední dvojce Martin V. s Kubou.

I přes závěrečné snížení, jsme ale udrželi potřebný rozdíl skore ze vzájemných zápasů, posunuli se na 5. místo tabulky a sympaticky se tak rozloučili se sezónou 2018. Do tabulky jsme celkem získali 12 bodů z 28 možných - takže nakonec skoro polovinu!:-)) Díky všem, kteří se na tom podíleli - kmenovým hráčům i fluktuantům, kteří nás mnohokrát doplnili, rozhodně nebyli pouze do počtu a naznačili, že za pár let by mohli dosáhnout výkonnost členů Áčka :-))) 

P.S. na zápas nás přišlo podpořit i několik hráčů z Céčka, kteří opět "v suchém triku" bleskově smázli soupeře z Jinonic:-)

Pavel

13.kolo

Stodůlky "A" - Žižkov "A"

12.9. hřiště Stodůlky

2:4

Prakticky v optimální a nejsilnější sestavě jsme se dnes zodpovědně dostavili do Stodůlek na zápas proti zdejšímu Áčku. I soupeř k zápasu přistoupil s plnou vážností a už kolem 16 hodiny byly v plném složení na místě a na připraveném kurtu. A není se čemu divit - nešlo totiž o nic menšího, než o to, kdo setrvá ve 2. třídě a kdo padne o soutěž níž. Domácí asi i proto přišlo podpořit poměrně početné publikum.

K průběhu: v prvních dvou zápasech se skóre nepohnulo a to můžeme být dle mého rádi (minimálně v první dvojce, kterou jsem hrál s Vencou jsme tahali za kratší konec, ale v koncovce druhého setu se nám podařilo výsledek zvrátit a vyhrát 10:9). První velké kroky k záchraně jsme tak udělali až v následných trojkách, které jsme obě vyhráli (Martin s Bacim a Gramcem si vyšlápli na první trojku soupeře, Venca, Aleš a já jsme si pak poradili s jejich slabší trojkou). Do vložky jsme tak šli s nadějným vedením 2:0. Do té naskočil Martin V. s Bacim a nikdo nepochyboval, že nám náskok dále navýší. Ale chyba lávky - hned v prvním setu hra došla až do stavu 9:9, kdy pak Martinovi utekla nahrávka a soupeř se radoval minimálně z remízy. A i když ani začátek druhého setu nevypadal optimálně, nakonec ho naši uhráli. Co jsme odvrátili ve vložce se bohužel nepodařilo hned v prvním kříženém zápase, který naší trojce kolem Venci hrubě nevyšel, hladce jsme ji prohráli a dopustili snížení na 2:1. Nicméně od kýženého cíle nás stále dělily 2 vyhrané sety ze zbývajících šesti (i remíza nám totiž k záchraně stačila). Naštěstí jsme na rozuzlení nečekali příliš dlouho, protože hned v dalším zápase si Martin a spol. bez větších problémů poradili se slabší trojicí soupeře a odskočili na 3:1! Ve zbývajících dvojkách si každý tým připsal po bodu - Kuba s Gramcem snížili na 3:2 a Aleš se mnou jsme výsledku dali konečnou podobu a odmítli potenciální remízu.

Do tabulky jsem si tak připsali oba body, odskočili našemu dnešnímu soupeři před posledním kolem na 4 body a pojistili si šesté místo. Nutno však připomenout, že za "normálních okolností" mohlo být bodů pravděpodobně méně a obavy o sestup ještě mohly trvat. Takže jestli nechceme, aby se stejná situace opakovala i příští sezónu, měli bychom proti tomu přes zimu nějak "organizovaně bojovat". Z trojky k nám totiž postoupí našláplé Watto a nejspíše Košíře, kteří určitě nebudou do počtu jako letos Žluté Lázně. Z 1. třídy už s jistotou sestupují Čimice a Céčko Pankráce, kteří dosud uhráli pouze 1 resp. 2 body - jejich sílu o soutěž níž lze tak těžko odhadnout.

Každopádně pro letošek záchranná mise dokonána!!! Díky týme ! :-)

 

P.S. příští úterý si tak už bez nervů (a bohužel i bez některých fluktuantů) můžeme zkusit vyšlápnout na Béčko Petrovic - byla by to příjemná tečka za letošním ročníkem  :-)

Pavel

12.kolo

Žižkov "A" - Start Praha "B"

4.9. hřiště Žižkov

1:7

S tím výsledkem si nejsem úplně jist..., ale kdo by to přesně počítal, že?:-)
Áčko si udržení v druhé třídě komplikuje. Na rozdíl od céčka, který ten samý den v poklidu zvítězilo, míří k postupu a ještě stačilo áčku zafandit:-) se áčko dostává na nebezpečnou sestupovou trajektorii. Následné debaty o smolné prohře ("jen" jsme fakt hráli zrovna strašně špatně a měli děsnou smůlu...), nebo o objektivnějším pohledu (hrajeme jen tak dobře co nám soupeři dovolí a soupeři jsou prostě lepší...) nepovedou k lepším výsledkům. K těm je cesta jen přes důslednější účast na trénincích a aplikování tréninkových metod (a drilu) než nezávazných zápasů..., nebo k náboru lepších hráčů...
-pes-
 
Ačkoli si někteří, kteří zápas neviděli, ještě několik hodin po zápase mysleli, že skore bylo opačné, výše uvedený výsledek je bohužel správný. A je to další vysoká porážka s neoblíbenými soupeři ze Startu, se kterými jsme letos odehráli celkem 4 zápasy s celkovým skóre 3:18 !!! Dle mého názoru jsou oba Starťácké týmy herně dál a je jen shoda okolností, že se nám je někdy daří uviset - to ale nebyl včerejší případ :-) Naštěstí i hráči Stodůlek (nášeho už jediného konkurenta v "boji o sestup") neuspěli v Modřanech a tak se o druhém sestupujícím rozhodne s největší pravděpodobností příští středu v přímém souboji ve Stodůlkách. Doufám, že k zápasu přistoupíme nanejvýš zodpovědně, tj. v plné síle, maximálně nahecovaní a naladěni na vítěznou vlnu :-)
Pavel

11.kolo

Řeporyje "B" - Žižkov "A"

27.8. - hřiště Řeporyje

6:0

Hostitelský tým převálcoval naše áčko bez zaváhání... Nepomohli ani dovezení fanoušci (konkrétně Láďa a Petr:-)... 
-pes-

10.kolo

Žižkov "A" - Žluté lázně "B"

26.6. - hřiště Balkán

4:1

Důležité, ale do značné míry povinné vítězství se dnes podařilo uhrát proti hostům z Žlutých lázní, aktuálně poslednímu týmu naší skupiny. Po vložce byl stav 3:0 a zbývalo zápas rozhodnout. To se nám ale dlouho nedařilo, soupeř dokonce snížil, ale v osmém zápase už Martin V. s Gramcem dali výsledku konečnou podobu a zajistili nám oba body. Poslední zápas na skóre už nic nezměnil a skončil s prvními kapkami pomalu se přibližující průtrže mračen...

9.kolo

Žižkov "A" - Start Praha "C"

19.6. - hřiště Balkán

1:2

Áčko sice prohrálo těsně, ale dle svědectví účastníků na výhru to rozhodně nebylo. Tým "A" si komplikuje bezproblémové udržení druhé třídy...
Co stojí za nedobrými výsledky? Slabá účast na trénincích? Problémy s uvolněním hráčů na zápasy a nutnost sestavu doplňovat fluktuanty? Vytížení klíčových hráčů prací a starostí s rekonstrukcí hřiště?...
-pes-
 
Další vyrovnaný zápas s Céčkem Startu. Tento soupeř nám z nějakého nevědomého důvodu herně sedí a když má lepší nohejbalové kvality, zápasy s ním jsou těsné a člověk z nic neodchází s vyloženě špatnými dojmy. Nicméně další porážka nás dále včleňuje mezi tři nejhorší týmy (spolu s Žlutými lázněmi a Stodůlkami), mezi kterými se rozhodne o dvou sestupujících. Ale jsem přesvědčen, že máme na to zůstat nad pásmem sestupu.
Pavel J.

8.kolo

Modřany - Žižkov "A"

11.6. 2018 - hřiště Modřany

4:1

Dnes se konala první z odvet v rámci letošního soutěžního ročníku a to na (lehce podmáčeném) hřišti v Modřanech, kde jsme se utkali s místním Áčkem. Pro připomenutí - první zápas (1.kolo) na Balkáně se původně neměl kvůli absencím v řadách soupeře vůbec, ale nakonec se překvapivě hrál, když soupeři byť v prořídlé sestavě dorazili. V odvetě již však své hlavní opory nepostrádali a dokráčeli si k poměrné suverénímu vítězství, které až v předposledním zápase korigovala dvojka Martin V. - Kuba S. Příjemným zjištěním je, že ani Kuba B. z béčka se v úrovni II. třídy neztratil a prakticky plnohodnotně nahradil absentující. Na Modřany tak zatím máme jen samé špatné vzpomínky, většina z nás si pamatuje zápas cca z před 3-4 let, kdy jsme podali snad náš nejhorší výkon v soutěžním zápase vůbec a kde se hrálo ve stylu "překopni síť, získáš bod" :-))
Pavel J.

7.kolo

Petrovice "B" - Žižkov "A"

5.6. 2018 - hřiště Petrovice

3:1

Poslední zápas první poloviny soutěže se dnes hrál na půdě Petrovic. Zápas byl na žádost soupeřů odložen o týden a tak jsme čelili jeho silnější sestavě (protože nejsme žádní srabi :-)). Nicméně naše odvaha nám body nepřinesla a oba body zůstli po výsledku 3:1 domácím. Znovu a znovu se ukazuje naše bolest v podobě přípravy útoků "na pásku", zvlášť ve dvojkách a také neschopnost vyhrát oba sety v zápase či zvládnout stav 9:9 (to je dle mého už na mentální úrovni, kdy nám zkrátka chybí dostatečná odolnost - třeba přijde časem :-)).

 

P.S. Během zápasu došlo k několika kontroverzním situacím a dohadům o přidělení bodu či novém míči až člověk přemýšlel, zda si soupeř ústupek v podobě přeložení zápasu zasloužil...

Pavel J.

6.kolo

Žižkov "A" - Stodůlky "A"

(22.5.2018 - hřiště Balkán)

5:2

V kompletním složení a tedy v plné síle jsme si dnes připsali vítězství nad Áčkem Stodůlek a srovnali tak bilanci vítězství a porážek v této sezóně na 3:3. Vítězství bylo nakonec jednodušší než jsme čekali a výsledek 5:2 hovoří za vše.

5.kolo

Start "B" - Žižkov "A"

(16.5.2018 - hřiště Střelecký ostrov)

5:0

Od Patrika: Za chechotu letících kachen, šplouchání vlnek Vltavy, svitu zapadajícího slunce nad Petřínem, spatřila Zlatá kaplička (Národní divadlo) velkolepou divadelní performanci. Oblouznění nádherou staré Prahy jsme podlehli naprosto těsně 0:5. NaStartovaný soupeř musel vytasit všechny trumfy, aby uhrál aspoň trochu korektní výsledek. Doma jim nasypeme jehličí z našeho chráněného stromů do kaťat, čímž vyrovnáme jejich  podpásovku (kochání se Prahou) a určitě je přejedeme. Soupeře máme přečteného, už nás nemůže ničím překvapit, a má se na co těšit. Spés moritur ultima! 

 

Pavlovo P.S.: přesně tak, tyhle těsné porážky nás na konci mohou mrzet. Více k tomu už nemám co dodat :-))

4.kolo

Žižkov "A" - Řeporyje "B"

(9.5.2018 - hřiště Balkán)

1:3

Od Patrika: zápas Áčka se zařadil mezi Naše slavné prohry: Bitva u Lipan; Bitva na Bílé hoře; Bitva u Chlumce, Bitva s Řepo Ryjci. Soupeř nečekaně neryl řepu a výtečným polem a náhrou (zkratka byli furt u saka) nás trpělivou hrou donutili k sice malým, ale vůči výsledku citelným chybám. Statečně a slavně jsme prohráli 1:3. Chybělo relativně málo a mohla z toho být slavná remíza. Nevyzvedávám nyní nikoho, o výsledek se zasloužili všichni. Chvála patří ovšem Gramcovi, který mi přinesl pivo. 

 

Pavlovo P.S.: s výše uvedeným zhodnocením zápasu od Patrika se dá pouze souhlasit - hlavně dobrá příprava útoku a to zejména ve dvojkách je základ !!! A na to jsme dnes dojeli - sice ještě po sedmém zápase byl stav 1:1, ale poslední dvě dvojky nás soupeř prakticky rozdrtil...

3.kolo

Žluté lázně "B" - Žižkov "A"

(2.5.2018 - hřiště Magnitogorská)

2:6

Pro hladkou výhru (i díky fluktuantům Patrikovi, Pavlovi a Vencovi) si včera dokráčelo naše Áčko, když už po vložce byl stav 5:0 a bylo tak jasné, že oba body poputují na Balkán. Soupeř potvrdil své špatné výsledky z minulých kol a pasoval se do pozice zatím nejjasnějšího adepta na sestup.

2.kolo

Start "C" - Žižkov "A"

(25.4.2018 - hřiště Střelecký ostrov)

4:1

Chodí pešek okolo, 

nedívej se na něho,

Žižkov na něj kouknul, 

na Startu tak rupnul :-))

 

Extrémně smolné odpoledne včera na Střeleckém ostrově při zápasu s Céčkem Startu. I přes dílčí lepší nohejbalové kvality soupeře jsme odehráli naprosto vyrovnané utkání a jen naše neschopnost lépe zvládnout koncovky některých setů nás připravila a bodový zisk. Vždyť ze šesti setů, které dospěly do stavu 9:9 se nám nepodařilo vyhrát jediný - a to nemluvím o tom, že většině předcházelo naše vedení 9:8, 9:7 a jednou dokonce 9:6!!! Ale protože jsme dřeváci a všechny zmíněné sety jsme nechali soupeři zrodilo se nakonec na první pohled jednoznačné skóre 4:1 pro domácí. Čestný bod zaznamenal Kuba s Marťasem ve vložce. Zajímavý je poměr míčů, který dokládá vyrovnanost zápasu, který činil 154 ku 151 pro Start !!! Takže výsledek krutější předvedené hry, ale na to se historie ani tabulka neptá :-) Příští kolo hrajeme na Žlutých lázních (ve středu 2.5.) a dle dosavadních výsledků soupeře tam musíme vyhrát, abychom dali předpoklad základnímu cíli pro tento ročník - udržet se ve 2. třídě !!!

 

foto a zápis ze zápasu ....

1.kolo

Žižkov "A" - Modřany "A"

(17.4.2018 - hřiště Balkán)

5:0

Když mi zástupce soupeře večer před zápasem volal, jak jich je málo a že ten se zranil a ten je nemocný a že přijede jen podepsat zápis a domluvit se, zdálo se, že získáme 2 body "bez práce". O to větší pak bylo překvapení, když 10 minut před výkopem jich bylo více než nás. Ale ani touto zákeřnou lstí a nekalou strategií jsme se nenechali oklamat a dokázali se na zápas, který se nakonec odehrál, zkoncentrovat. V prvních dvou dvojkách se uhráli remízy a je třeba uznat, že obě mohly skončit i výhrou soupeře. V trojách jsme ale byli jasně lepší a dali v nich základ našemu nakonec výraznému vítězství. Po vložce už jsme vedli už 3:0 a soupeře tak zbavili jakýchkoli myšlenek na bodový zisk. Razítko na naše vítězství dala trojky Martina V. v 7. zápase a konečné skore "dotvořila" ještě výhra ve dvojce v zápase č. 8. Konečné skore 5:0 vyznívá velmi jednoznačně a suveréně, ale neusínejme hned na vavřínech - soupeř pravděpodobně nebyl v nejsilnějším složení a příští kolo zajíždíme na Start. Ale průběžně pravděpodobně vedeme tabulku :-)

 

P.S. samostatnou kapitolou je účast postaršího (budiž mu to polehčující okolností) nestranného rozhodčího, který nás jako domácí tým (prvně hrající s delegovaným rozhodčím) neutále za něco peskoval a jako bonus nás při třech míčích s kamennou tváří exemplárně zařízl :-) přitom jsme ho platili my :-)))

Začátek ročníku 2018 - 2.třída

Konec ročníku 2017

Konečná tabulka roku 2017 - ZDE.

14.kolo

Prosek - TJ Spoje "A"

(21.9.2017 - hřiště Prosek)

2:7

Tramtadadááááá:-) Vítej druhá třído!:-) Dnes se nám podařilo úspěšně završit naše celosezónní postupové snažení a po soustředěném a odmakaném zápase jsme porazili tým z Proseka na jeho hřišti vysoko 7:2! Už skutečnost, že jsme se v kompletním složení sešli ještě před oficiální začátkem zápasu (16,30h) naznačovala, jak si důležitost zápasu všichni uvědomují ..., anebo to bylo náhoda:-)) Demolici soupeře zahájila dvojka Martina V. s Pavlem B., kteří soupeře přejeli hladce - dvakrát 10:9 :-) Druhý bod záhy přidala dvojice Gramce s Pavlem J. (dvakrát 10:8). Už vybojované dvojky a rychlé vedení 2:0 bylo dost možná jedním z rozhodujících momentů v psychickém rozpoložení obou týmů. Těžko domýšlet, jak by se zápas vyvinul, kdyby byl stav opačný, k čemuž nebylo daleko. Ale to je kdyby. A tak jsme i v následných trojkách přidávali bodíky, sety a zápasy a před vložkou vedli už 4:0. Smetanu v podobě rozhodujícího pátého bodu tak slízla vložka ve složení Kuba - Martin S., kdy Kuba za stavu 9:4 ve druhém vytasil svůj famózní kraťas (viz video níže) a ač soupeř míč ještě vybral, na druhou stranu sítě už jej (svým "uměním") nedostal. A bylo hotovo - jsme tam! To, co se dlouhá léta nedařilo je tady a my postupujeme!!! V dohrávaných křížených zápasech si za rozhodnutého stavu oba soupeři připsali po dvou bodech a zápas tak skončil výše uvedeným skóre - 2:7 z pohledu domácích. Je malým paradoxem, že rozhodující zápas (se soupeřem, kterého jsme v domácím zápase zlomili až v závěru) se nakonec stal naší nejvyšší výhrou v sezóně a z něj získané 2 body nám pojišťují druhé místo za suverénní Vinoří. Třetí končí Start, který - ač nohejbalovými kvalitami lepší - pravděpodobně nepostoupí a to díky vypuštěnému začátku sezóny. Statistiky dále ukazují, že s Vinoří a Startem jsme si připsali naše jediné letošní porážky, což při vyrovnanosti ostatních soupeřů považuju za velmi slušný počin. Zkrátka nám dnes vše tak nějak zrůžovělo, nebe se zalilo sluncem a my můžeme (příští úterý) slavit:-) Díky týme!

Pavel J.

 

Doplnění (Petr):

Kromě výborných výkonů všech hráčů, je potřeba vyzdvihnout i davy diváků (jmenovitě: Viktor, Karel, Jarda taxi, Michal, Radek, Láďa, Sváťa + 1 z  Vinoře...), kteří vytvořili fanouškovský kotel a v mexických vlnách povzbuzovali hráče k boji. Jaká byla atmosféra po balónu, který nás definitivně posunul do 2.třídy sledujte na našem videokanálu na You Tube ZDE.

14.kolo - Prosek - TJ Spoje "A" 2:7

Záznamy: 1 - 1 ze 1

Zápis z utkání, které nejen znamenalo postup, ale také náš nejlepší letošní výsledek.

13.kolo

TJ Spoje "A" - Roztoky

(11.9.2017 - hřiště Balkán)

4:0

Začátek tradiční...:-( 16:32, Martin hlásí drobné zpoždění, Gramec velké zpoždění. Po Kubově upozornění, že se hraje již od půl páté lakonicky konstatuje: "tak to je v pr...!" Venca, který mně ještě v sobotu slíbil přijít jako pojistka proti nějakým komplikacím ve výkonech nebo docházce, pro jistotu nepřijde vůbec... (to se dozvím z emailu odeslaného v 15:30 (to už jsem na hřišti kropil) až po návratu domů...)

Po pomalém nalajnování hřiště nastupuje první dvojka sehraného tandemu s Martinem V. na síti a s přehledem vyhrává 10:3 a 10:5. Další dvojka je kvůli Gramcově nepřítomnosti neobvykle poskládaná z Martina S. a z Kuby. Po těsné prohře v prvním setu 9:10 v druhém setu hladce válcuje protivníka 10:5. První trojka také plichtí nejtěsnějším možným výsledkem 9:10 a 10:9. Příčinou jsou nejisté výkony v poli (Petr) a na síti (Martin), Kuba v poli bezchybný... Druhá trojka (naštěstí už s Gramcem) vyhrává (10:8, 10:5) a vedeme dva nula. Následuje vrchol utkání - ve vložené dvojce Gramec a Petr po nadprůměrném výkonu (10:4, 10:3) hladce poráží soupeře. Vítězství o to cenější, že původně v této sestavě vůbec neměli hrát (vynutili si to změny v sestavě na počátku utkání) a nastupovali do zápasu s tím, že i jen plichta by byla velmi cenná... Další trojka (Martin S., Kuba, Petr) opět remizuje (10:5, 8:10) a trojka s Martinem V. opět boduje po shodném stavu setů 10:5. Obě poslední dvojky se dohrávají v poklidu již rozhodnutého utkání a remizují se, přičemž v posledním setu celého zápasu si náš hráč dovoluje neobvyklý hattrick - třikrát po sobě zkazí podání a přesto set vyhrávají 10:6:-).

Díky všem za odpovědný přístup a podané výkony.

Uvidíme, jak si povedeme příští týden ve čtvrtek na Proseku...!

Petr

PS: o klaunskou vložku se postaral Karel, který sice tentokrát nešel po schodech, ale to mu nezabránilo předvést držkopád po průchodu brankou vedoucí na silnici...:-)

12.kolo

Start "C" - TJ Spoje "A"

(6.9.2017 - hřiště Start/Střelecký ostrov)

4:3

Tak se mi nakonec komentář k dnešnímu zápasu bude psát obtížněji než jsem si myslel, neboť o něm musím psát jako o promarněné šanci! Prakticky v nejsilnější sestavě, navíc posíleni o 2 hráče z Béčka jsme zajížděli na hřiště Startu - do samotného srdce Prahy, na Střelecký ostrov. Až na problematické parkování je to lokalita se skvělou atmosférou a kulisami v podobě Petřína a Národního divadla. 

Ale k dění na hřišti: do zápasu jsme vlítli rovnýma nohama a mnohem koncentrovaněji než soupeř, který se těžce a pomaleji rozehrával. Výsledkem bylo nadějné vedení 2:0 po dvojkách. Pak se ale kormidlo osudu zápasu začalo pomalu otáčet na druhou stranu. Hned první (Martinova) trojka přiblížila soupeře na kontakt. Následovala sice remíza ve druhé trojce, ale po vložce už bylo vyrovnáno. A aby bylo ještě hůř, hned po první křížené trojce už vedli domácí. V sedmém zápase se skóre neměnilo a tak definitivu tomu, že Start potvrdí předzápasové papírové předpoklady a zvítězí, dal osmý zápas, v němž si (již rozehranější) první dvojka soupeře oba sety víceméně v poklidu uhlídala. Vítězství v závěrečné dvojce již jen výsledek kosmeticky vylepšilo na konečných 3:4 z našeho pohledu. Ale v porovnání s domácím zápasem to bylo utkání mnohem vyrovnanější, což částečně způsobily absence některých hráčů soupeře, ale částečně samozřejmě i náš výkon, kdy všichni odvedli buď nadstandardní nebo alespoň standardní kus práce - tedy až na Martina, od kterého jsme zvyklí na lepší a hlavně razantnější hru, ale po dlouhé herní pauze se mu zkrátka nepodařilo přepnout z dovolenkového režimu :-) 

Ale nic, jede se dál - s body z dnešního zápasu jsem nepočítal, takže to sice mohl být vítaný bonus, ale chleba se bude lámat v příštích dvou týdnech, kdy přivítáme doma Roztoky a v posledním kole zajíždíme na Prosek. V případě našeho zisku všech 4 bodů a předpokládaného vítězství Vinoře nad Startem bychom tak postupovou káru přeci mohli dotlačit do cíle...

11.kolo

TJ Spoje "A" - Zevling

(26.6.2017 - hřiště Balkán)

3:2

Skvělé, skvělé, skvělé :o) V nekompletní sestavě (bez Aleše), navíc bez posily z venkovního zápasu s tímto soupeřem (Martina V.) jsme se dnes úspěšně utkali s týmem Zevlingu. S ohledem na uvedené absence a zdravotní komplikace několika dalších hráčů se tak do zápasu šlo s mírnými obavami. Ty se ale na začátku ukazovaly jako liché a po třech zápasech jsme vedli 3:0! To ale bylo z našeho pohledu bodově vše. A tak se zbytek zápasu změnil v prověrku "udržíme náskok?". A v této prověrce jsme nakonec nejtěsnějším rozdílem uspěli. Po prohře ve 4. zápasu následovala série 4 remíz, která nás dovedla až k jistotě vítězství. Konečnou podobu výsledku na 3:2 už za rozhodnutého stavu dala porážka v posledním zápase dvojic. 

Po zisku dalších 2 bodů tak nadále okupujeme druhé, postupové místo, na kterém strávíme letní pauzu. Tři dohrávaná utkání v září (se Startem, Roztoky a Prosekem) nám dají konečnou odpověď na otázku, zda udržíme za zády Start a probijeme se do druhé třídy nebo zůstaneme ve třetí, která mi dle dosavadního průběhu zápasů připadá nám výkonnostně nejbližší. Každopádně ale oproti předsezónním ambicím a předpokladům jedeme vysoce nad plán - a to je příjemné zjištění ať už to v konečném účtování dopadne jakkoli.

10.kolo

Vinoř - TJ Spoje "A"

(21.6.2017 - hřiště Vinoř)

7:0

Tak dnes se ve Vinoři žádné překvapení (hraničící se zázrakem) opravdu nekonalo :o) Již poněkolikáté se ve vzájemném zápase hrálo "na jednu branku" a tedy ne o to, kdo zvítězí, ale jak vysoké bude konečné skóre, resp. kolik setů soupeři uzmeme. A ač se v poměrně slušném počtu případů podařilo sety dobře rozehrát ("šestky", "sedmičky", příp. vedení o 1 - 2 body v půlkách setů), v koncovkách Vinořští zařadili vyšší výkonnostní stupeň a obvykle set dotáhli do vítězství. Tedy až na 2 výjimky, což je ovšem zoufale málo a stačilo to tak pouze na zmírnění absolutní porážky "jen" na 0:7 :o)

Zkrátka tým Vinoře v aktuálním složení a formě vysoce převyšuje kvalitu současné třídy a předpokládám, že to takto při udržení kádru ještě pár sezón zůstane.

I přes vysokou nás nemůže v tomto kole nikdo přeskočit a zůstáváme tedy (díky výsledkům z minulých kol) na průběžném druhém místě.

Jarní část soutěže zakončíme příští týden domácím zápasem proti Zevlingu a jeho výsledek nám zase o kousek více naznačí, jak vážné to s našemi postupovými šancemi je ... od teď už je v této otázce každý zápas klíčový :o)

9.kolo

TJ Spoje "A" - Stodůlky "B"

(12.6.2017 - hřiště Balkán)

5:0

Dnešní odvetný zápas se Stodůlkami byl nakonec výrazně snazší než se dalo předpokládat. V prvním utkání jsme sice také brali oba body, ale za těsné vítězství 4:3. Dnes to však bylo bez komplikací. Do zápasu jsme doslova "vtrhli" :o) a vyhráli prvních osm setů (když si čtu reportáž ze Stodůlek, tak to vypadá, že Stodůlky mají se vstupy do utkání problémy - i u nich jsme po prvních zápasech vedli 3:0). Nyní se ale žádná zápletka (jako ve Stodůlkách) nekonala. První bod zajistila remíza ve vložce a druhý remíza v první křížené trojce. Následovali další dvě remízy a naposledy tak se skóre v náš prospěch pohnul až závěrečný zápas dvojek. Konečné skóre 5:0 vyznívá jednoznačně, ale mám pocit, že ve druhé polovině už to z naší strany nebylo tak koncentrované a s plným nasazením. Ale za rozhodnutého stavu se to dá částečně pochopit.

V tabulce jsme to tak dotáhli už na 13 bodů a boj o záchranu se nás tak už asi netýká :o) S tímto bodovým ziskem tedy nadále držíme druhé postupové místo za suverénní Vinoří, kam příští týden zajíždíme. Jsme sice druzí, ale je zřejmé, že tam můžeme pouze souhrou okolností překvapit. Nicméně díky dosavadním výsledkům tam můžeme jet v klidu...

8.kolo

TJ Spoje "A" - Kolovraty

(5.6.2017 - hřiště Balkán)

5:1

Ale tak dobře my! :o)) První odvetný zápas s Kolovraty zvládnutý s nasazením prakticky na jedničku. V totožných sestavách jako při venkovním zápase s tímto soupeřem v 1. kole jsme dnes za ideálního nohejbalového počasí neměli výraznější problém a vyhráli hladce 5:1 (první utkání 1:1). První ránu do soupeřových ambicí jsme zasadili hned v prvním zápase, ve kterém jsme porazili první dvojku soupeře. A když pak Pavel s Kubou přidali druhý bod, vypadalo to na válec. Jenže trojky byly dnes naším trápením... 3 remízy a 1 porážka - to se nám dlouho nestalo.  Ale ve dvojkách jsme si to dokonale vynahradili, protože  vyhrát všech pět dvojek... to se nám s takovým soupeřem nestalo snad nikdy:o)). Když soupeř ve čtvrtém zápase snížil na 2:1 vypadalo to ještě na zápletku. Pak ale Petr s Martinem zvládli vložku, soupeři jsme opět odskočili na 3:1 a poslední dvě dvojky daly výsledku konečnou podobu (možná pro Kolovraty až trochu krutou).

Malým mínusem je asi zbytečné víření emocí ze strany Kuby, který si nenechal líbit menší (ale evidentní:o)) křivdu při jednom balonu a pak už se to mezi ním a kapitánem soupeřů trochu táhlo. To částečně zkazilo atmosféru do té doby poklidného zápasu a způsobilo po jejím skončení další průpovídky na téma dodržování pravidel a náležitostí zápasu.

Ale aby nezapadlo to důležitější z dnešního zápasu - s těmi trojkami budeme muset něco udělat! Zatím se jasně ukazuje, že trojka kolem Kuby v dnešním složení (z nějakého dosud pro mě nepostřehnutého důvodu) nenaplňuje předpoklady a buď jí dáme ještě jednu šanci nebo to už rovnou přeskládáme. Ještě ale vymyslet jak - a na to jsem expert!:o) Nechte se překvapit...

Co se týká tabulky, tak nadále okupujeme druhé místo a dýcháme Vinoři na paty:o)) Příští týden hrajeme opět v pondělí doma 12. června se Stodůlkami a budeme obhajovat 2 body za venkovní vítězství 4:3 ...

Pavel

Doplnění reportáže utkání s Kolovraty.

Kromě už Pavlem zmíněného dobrého výkonu všech hráčů, bylo střetnutí poznamenáno několika dalšími (výjimečnými) okolnostmi:

1) několikavteřinová ztráta vědomí jednoho z hráčů z Kolovrat po pádu hlavou na antuku při odehrání obtížného míče. Naštěstí  se to zřejmě obešlo bez jakýchkoliv následků a hráč v zápase dále podával dobré výkony. Poučením by mělo být důsledné kropení hřiště, třeba i po každém zápase. To se nedá nic dělat, že se utkání protáhne. Pořád lepší než hra na klouzající suché antuce.

2) Karlův držkopád plavmo hlavou napřed z betonových schodů vedoucích na naše hřiště. Naštěstí také bez jakýchkoliv (viditelných:-) zranění. (Karle ty seš kaskadér:-). Poučením je kontrola hladiny alkoholu u diváků:-) a možná zauvažovat o výměně (modernizaci) schodiště, nebo doplnění zábradlí (!)

3) hra bez dresů. Nikomu z Vás nepřeji vyslechnout si to co já od Petra Součka týkající se naší ústrojové nekázně. Předseda pražského nohejbalového svazu už notně rozčilený z porážky mně ostře vyčetl hru bez dresů. Petr Souček nakonec velkoryse do zápisu o utkání toto neuvedl. Nicméně nemohu, než jeho nespokojenost přenést dále a apeluji na každého z nás, abychom dresy nosili! Díky. Co dodat? "Má pravdu - předseda!" Co nás teoreticky mohlo čekat? Pravděpodobně jednání disciplinárního výboru a (patrně?) nějaký finanční postih. Kdybych zápas řídil, tak nenechám družstvo bez dresů nastoupit k pozdravu a dále budu postupovat podle soutěžního řádu, což v konečném efektu povede ke kontumaci utkání! V našem případě bychom snad čtyři (nutné) dresy dali dohromady a půjčovali si je (minimálně tři hráči měli dres aspoň s sebou), ale nemyslím, že to je postup, který bychom měli povýšit na pravidlo... Poučením je prostě dresy nosit. Věřme, že nové dresy NOHEJBALU ŽIŽKOV z.s. budou všeobecně oblíbenější a budou nošené s chutí:-)

Petr

7.kolo

TJ Spoje "A" - TJ Prosek

(22.5.2017 - hřiště Balkán)

3:1

V ideálním nohejbalovém počasí jsme dnes sešli na domácím zápase proti soupeři z Proseka, který v tabulce před utkáním okupoval 2. místo s jednobodovým náskokem na nás. Cíl a motivace tak byla jasná - vydolovat oba body za vítězstí a soupeře v tabulce přeskočit. Naše sestava byla bez absencí, takže se nebylo na co vymlouvat. První polovina zápasu byla výsledkově i herně vyrovnaná a až do vložky platil stav 0:0. Ve vložce jsme se díky Martinovi s Alešem dostli do vedení, které záhy navýšila Gramcova trojka. Pak sice soupeř snížil náš náskok výhrou proti Marťasově trojce ale v závěrečných dvojkách jsme už celkové vítězství uhájili, když v předposledním zápase jsme si remízou pojistili bod a v posledním zápase jsme 2 body stvrdili výhrou nad první dvojkou soupeře, která už druhý set frustrována vypustila. 

 

Po Roztokách jsme si tak opět ve značně promíchané sestavě připsali další cenné vítězství a díky těmto zvládnutým zápasům s přímými konkurenty jsme se po polovině ročníku bez ohledu na výsledky dosud neodehraných zápasů vyšplhali už na druhé, tedy postupové místo! Docela slušný počin čin na to, že nemáme ustálenou sestavu a lepíme to každý zápas jinak :o)) Právě v ustálení sestavy vidím hlavní potenciál k tomu, abychom byli (ještě) silnější. Nyní je týden přeborů, takže ve snaze udržet aktuální lichotivé postavení v tabulce pokračujeme až 5.června první odvetou - doma proti Kolovratům. Jsem sám zvědav kolik týmů po odvetách udržíme za zády - nenechat se přeskočit zejména Startem je velký cíl a byl by to super úspěch...

6.kolo

Roztoky - TJ Spoje "A"

(17.5.2017 - hřiště Roztoky)

2:3

Uf, tak jsme to včera nakonec uválčili a z prosluněného "zájezdu" do středočeských Roztok jsme si přivezli oba body. Vzhledem k lokaci bylo až překvapivé jak disciplinovaně a včas jsme se na místo všichni (vyjma Martina) dostali.

Ale k zápasu - vítězství se rozhodně nerodilo lehce. Soupeř oproti loňsku sice přišel o jednoho exčakovického hráče, ale i tak to byl dlouho více než vyrovnaný duel, ve kterém jsme několikrát zachraňovali remízu ze stavu 9:9.

Po remízových úvodních dvojkách, jsme se sice po druhých dostali do vedení, ale o to jsme záhy v prvních trojkách díky prakticky stejné sestavě přišli. Následovala série 3 remíz - druhá trojka, vložka (kde jsme sice s bodem počítali, ale i soupeřova vložka měla svou kvalitu a prohrát si nezasloužila) a první křížená trojka skončila rovněž smírně. Rozhodnutí tak přinesl až 7. a 8. zápas, po kterých jsme se dostali do nezvratitelného vedení 3:1. Zvláště 8. zápas vyhraný po setech dvakrát 10:9 potěší :o) Celkově jsme na sety dohrávaných ze stavu 9:9 vyhráli 5:1 což je asi náš rekord! :o) V posledním zápase soupeř v prostřídané sestavě nakonec ještě korigoval na 2:3 ze svého pohledu.

Radost z vítězství a udržení 2-3 místa je o to větší, že to po prvních zápasech vypadalo na prokaučovaný zápas díky špatnému nasazení hráčů (hlavně do trojek). Dalším pozitivem je zjištění, že i když Martin nemá svůj top den, dokážeme s vyrovnaným soupeřem vyhrát. Pondělní zápas s Prosekem, se kterým se taháme o 2-3 místo, bude dalším velkým testem, kam to chceme letos dotáhnout. Nebudu lhát, bral bych vítězství :o)))  

 
 

5. kolo

TJ Spoje "A" - Start "C"

(10.5.2017 - hřiště  Balkán)

3:5

Železné pravidlo letošní sezóny se i v tomto týdnu potvrdilo! Béčko včera hladce porazilo Radotín a tak dnes Áčko doma odevzdalo všechny body céčku Startu. Už při příchodu ke hřišti na nás čekala skupinka hráčů soupeře a do začátku zápasu se jejich počet vyšplhal až na konečný počet deseti ! A při rozehrávání bylo zřejmé, že soupeř nemá jen svou kvantitu, ale i kvalitu, což se od začátku projevovalo. V úvodním setu jsme ještě soupeře přetlačili 10:9, ale pak soupeř zahájil vítěznou šňůru 11 setů, která tedy trvala až do rozhodnutí a stavu 5:0. Následně soupeř začal variovat a umožnil nám korekci na konečných 5:3. Dílčími úspěchy jsou vyhraná Martinova trojka a výhra v poslední dvojce, výhra Kubovy dvojky v 8. zápase byla pouze splněnou povinností :o)) Soupeř tak prokázal, že v případě docházky prakticky všech hráčů má velmi vysokou kvalitu (kterou už minulý týden pocítili Kolovraty při porážce 6:0) a zejména nejlepší 2-4 hráči byli kvalitativně výše než kdokoli z nás. Pokud se bude scházet v obdobné sestavě i v dalších zápasech bude to kometa naší skupiny, která poletí tabulkou vzhůru a bude nejdůstojnějším soupeřem dosavadního suveréna z Vinoře. Právě k zápasu s Vinoří se dnešní zápas dá nejlépe přirovnat - o šancích na remízu či výhru nemohla být řeč. Holt kdo netrénuje, ten už s takovými soupeři nevyhrává :o))

 

4. kolo

Zevling - TJ Spoje "A"

(2.5.2017 - hřiště  Malešice)

1:3

 

Když navážu na poslední větu svého minulého reportu, tak to po dnešním výsledku vypadá, že bychom se mohli pohybovat v tabulce v její horní polovině. Dnešní zápas na hřišti nebezpečného a nevyzpytatelného  Zevlingu jsme v prakticky nejsilnějším složení (vyztuženi o Martina V., Pavla J. a Pavla B.) po boji výsledkově zvládli a proto si odvážíme oba body za vítězství 3:1.

To se však rozhodně nerodilo lehce. Po remíze v zápase prvních dvojic jsme se sice ve druhých dvojkách (za nás Martin V. - Baci) ujali vedení, ale toto hubené vedení a ošemetné skóre vydrželo po sérii remíz až do sedmého zápasu. Nelze nezmínit, že v 6. zápase bylo vyrovnání nebezpečně blízko, když jsme druhý set otáčeli z nepříznivého stavu 5:9. Pak ale trojka  Martin - Gramec  - Aleš ve zmíněním 7. zápase po perfektním výkonu naše vedení navýšila a pojistila nám minimálně bod. Soupeř se však nevzdával a o bod bojoval. V osmém zápase snížil po vítězství své první dvojky a do posledního zápasu tak šel soupeř stále s nadějí na remízu. Tato naděje naštěstí trvala pouze chvilku, protože hned v prvním setu posledních dvojek (za nás Pavel J. - Kuba) jsme naše vítězství zpečetili a díky výhře i ve druhém ještě navýšili na konečných 3:1.

Výhrou jsme nejenže částečně vyrovnali bilanci už poměrně početných vzájemných zápasů, ale hlavně získanými dvěma body jsme našeho dnešního soupeře přeskočili v průběžné tabulce. Nyní jsme na druhém místě za suverénní Vinoří, na třetí místo nás ještě může odsunout tým z Proseka v případě výhry v Roztokách. 

 

3. kolo

TJ Spoje "A" - Vinoř

(24.4.2017 - hřiště  Balkán)

1:6

Včera se odehrálo první letošní utkání s Vinoří, které někteří s nadsázkou nazývají "derby". Soupeř dorazil opět v tradičně silné sestavě. Během zimní přestávky sice vinou úrazu (přetržená achylovka) přišel o jednoho ze smečařů, ale jeho ztrátu bohatě vykompenzovali akvizicí 2 hráčů z rozpadlého týmu Jenštejna - a nutno zdůraznit, že oba noví členové nejsou pouze řadovými hráči, ale i přes své mládí prakticky hotovými hráči a novými tahouny. Naši sestavu na tento zápas vyztužil zejména Martin V. z B-týmu, který byl dlouhá léta  prvním smečařem Áčka.

Ale k samotnému zápasu. Ač si to někteří nemysleli, dle mého jsme se dočkali očekávaného výsledku po očekávaném průběhu. Po soupeřově každopůlročním progresu a nyní i po výše zmíněném posílení je již v několika posledních vzájemných utkání situace taková, že to není o tom, kdo zvítězí, ale kolik setů soupeři vezmeme. No a včera byly čtyři :o) Možná jich mohlo být i pět, ale to by hned v prvním setu první dvojky za stavu 9:9 ten blbec na příjmu musel zvládnout vybrat podání :o) Konečné skóre v zápise se tak zastavilo na stavu 1:6, které svou výší koresponduje s výhrami Vinoře z předchozích letošních kol (6:1 s Prosekem a 7:0 s Kolovraty). Velmi slušným výsledkem se může pochlubit Martin S. s Gramcem, kteří vyhráli vložku a celkově ze tří zápasů jako jediní skončili alespoň s neutrální bilancí.

Celkově ale bylo na hřišti od začátku jasné, na čí straně je kvalita a v některých setech to byl celkem kolotoč a soupeř si s námi chvílemi dělal co chtěl. V žádné disciplíně jsme nebyli lepší - obrany, útoky, jejich příprava a celková organizace hry (obě trojky hrály na  dva smečaře) byla jednoznačně na vyšší kvalitativní úrovni na druhé straně sítě. Taková ukázková lekce kvalitního nohejbalu zdarma :o) Rozdíl v kvalitě byl bohužel tak velký, že nasazení a bojovnost na jeho smazání již nestačí.

Po třech kolech tak Vinoř suverénně vede naší skupinu se skóre 19:2 a sám jsem zvědav, jestli se vůbec někomu podaří ji o nějaký bod obrat. Navíc se jedná o převážně mladý, perspektivní, ambiciózní a sponzory podporovaný tým, který může ještě opakovaně postupovat než se dostane k sobě rovným.

My máme po třech zápasech tři body což není špatné, ale až příští zápas na Zevlingu nám naznačí do jaké poloviny tabulky můžeme patřit.

 

2. kolo

Stodůlky "B" - TJ Spoje "A"

(18.4.2017 - hřiště Stodůlky)

3:4

Včerejší zápas ve Stodůlkách byla tedy velká kovbojka - jak hrou, tak počasím. Teplota těsně nad nulou, silný nárazový vítr (teď zpětně stěžování si na povětrnostní podmínky v Kolovratech vyznívá až úsměvně) a navíc změklé hřiště snižující odskok - zkrátka všechny předpoklady pro kvalitní zahrání :o) I přes zmíněné nepříjemnosti jsme do zápasu vstoupili suverénně a neohroženě. První dvě dvojky a první trojka - tři vítězství, skóre 3:0 a soupeř v žádném ze setů neuhrál více  než 5 bodů. Vše vypadalo růžově. Co se dělo pak je ale o to nepochopitelnější. Najednou totiž jako když utne. Prohraná trojka (Pavel, Kuba, Petr), prohraná vložka (Petr, Martin) - rázem stav 3:2, soupeř zpět ve hře a od nás vkrádající se strach o výsledek. První křížená trojka (opět Pavel, Kuba, Petr) se postarala o vyrovnání a začínalo se od nuly. Obrat domácích naštěstí nepřipustila trojka kolem Martina (kterému se ve Stodůlkách naštěstí daří) a nejen že neremizovala, ale urvala oba sety a opět nás dostala do vedení. To byl asi i jeden z impulsů, který způsobil, že v posledních dvojkách jsme vždy jeden set uhráli (i když v obou až ten druhý aby to bylo zajímavější :o) a suma sumárum jsme si tak nakonec odvezli oba body za těsné vítězství 4:3. Zápas byl jasným důkazem, že ani skvěle rozehraný mač není zárukou úspěchu a že poslední krok bývá nejtěžší. Nicméně po dvou zápasech máme 3 body s čímž musíme být spokojeni, hra má zatím ke spokojenosti daleko (jako třeba ty dvě prohrané trojky - to bylo jako když jsme to hráli poprvé :o). Ale třeba si to nejlepší z nás šetříme na Vinoř :o) 

 

1. kolo

Kolovraty - TJ Spoje "A"

(11.4.2017 - hřiště Kolovraty)

1:1

Tak jsme se konečně dočkali! :o) Zimní tréninkové období je za námi a soutěžní sezóna 2017 začíná. V prvním kole jsme zavítali na hřiště našeho vlastně už tradičního soupeře z posledních let, tým Kolovrat, který představil 2 nové tváře. Na jeho tartanové hřiště jsme se (kvůli dopravní situaci v Uhřiněvsi a příjezdu od dálnice) horko těžko sešli na čas zahájení (16,30h). V sestavě za kmenových hráčů chyběl Gramec a Petr a tak nás doplnili Pavlové B. a J.

V první dvojce nastoupili Kuba s Pavlem B. a po prvním těsně prohraném setu (10:9) soupeřovu dvojku v druhém setu smázli 10:3 :o) Takové malé deja vú se konalo i v zápase druhé dvojice, které za nás odehráli Pavel J. s Alešem (10:8, 5:10). Už po prvních dvou duelech bylo zřejmé, že zápas žádnou velkou bodovou přestřelkou neskončí - stejně jako loni (1:0 pro Spoje :o)). Následně sice jako první se skóre pohnula Martinova trojka (s Pavlem B. a Alešem), ale bohužel ne kýženým směrem - 1:0 pro domácí! Druhá trojka přinesla návrat k průběhu prvních dvojek, tj. 2 jednoznačné sety pro oba soupeře (5:10, 10:3). Pak se ale ukázala síla a důležitost vložky, kdy Martin s Petrem nedali třetí dvojce soupeře čuchnout a hladce vyhráli. Po pěti zápasech tak bylo skóre 1:1, a protože v kříženým dvojkách i trojkách se vítězové setů pravidelně střídali, bylo to nakonec i skóre konečné. I když je pravdou, že poslední zápas (na který se Kuba obzvláště těšil :o)) se pro nás nevyvíjel dobře a po prohraném prvním setu to i na začátku druhého vypadalo, že taháme za kratší konec. Nakonec se ale Kuba s Pavlem vzepjali k obratu a i s pomocí několika vyhozených balonů od soupeře, rozhodující set dotlačili do vítězství.

Remíza tak dle mého zasloužená, ani jeden tým si dva body nezasloužil. Oba týmy měly po jednom setu, který si mohou vyčítat, naopak každý hráč si asi může vyčítat určitě hned několik balónů, které měly skončit jinak :o)

Slovo, které však včerejší zápas asi vystihuje nejvíce je dle mého NERVOZITA, a to oboustranná. Bylo zřetelně znát, že se jedná o první zápas v sezóně, nikdo nechtěl prohrát a hrálo se opatrně až ustrašeně. K opatrnosti asi přispěly i místní podmínky - vítr a zapadající slunce, které hru ztěžovaly. Ale s tím se musí každý vyrovnat po svém. Zkrátka to z naší strany to rozhodně nebyl výkon, se kterým bychom mohli v soutěži slavit dlouhodobě úspěch, ale na druhou stranu vím, že výrazně lepšího výkonu jsme schopni !!! Viď, Pavle? :o) Příští úterý zajíždíme od 17h do Stodůlek, tak doufám, že už to bude uvolněnější a že podáme výkon, se kterým budeme spokojení (ať už to bodově dopadne jakkoli).

P.S. Martin se sice kasal, že jako jediný vyhrál, ale i prohrál, takže nemůže jako Pavel J., Kuba, Aleš a Peťa říct, že my - my jsme tedy s Kolovraty neprohráli :o)) Jediný Peťa navíc skončil s pozitivní bilancí +1. Je na nás abychom se mu vyrovnali :o)

 

Začátek ročníku 2017 - 3.třída

 

 

Konec ročníku 2016

 

14. kolo

Roztoky - TJ Spoje "A"

(14.9.2016 - hřiště Roztoky)

4:1

V paralele s komentářem ze zápasu Béčka platí opačné, tj. že: výsledek výrazně horší předvedené hry - to si musíme přiznat ! :o) Lehce krutý výsledek zjemněný až výhrou v poslední dvojce. Celkově ale náš výkon proti vítězi skupiny dle mého nadprůměrný a velká škoda asi pěti prohraných "devítek", některých ze stavů 9:8 a 9:7. Ale hra byla dobrá a zaběhali jsme si, viď Viktore? :o) Nutno poznamenat, že v týmu soupeře byl zkrátka jeden rozdílový hráč (původem z Čakovic), který se postaral a značnou část bodů. Nám naopak chyběl Martin. Celkově ale důstojné rozloučení se sezónou a každoroční cíl v podobě udržení třídy splněn (rozhodujícím zápasem v tomto směru je jednoznačně vítězství s Dejvicemi z před čtrnácti dnů). A cíl pro příští sezónu? Jak jinak než opět nesestoupit - když už tedy nepostoupit :o)

 

13. kolo

TJ Spoje "A" - Kolovraty

(6.9.2016 - hřiště Balkán)

4:3

Tak tahle porážka mrzí, skoro až bolí! :o) Zápasy s Kolovraty jsou totiž vždy tak trochu zvláštní a chuť vyhrát je o něco větší než proti ostatním týmům. Navíc před utkáním měly oba týmy stejný počet bodů a tak se vlastně jednalo i o to, kdo v konečné tabulce skončí výš. A to už nyní bohužel víme :o)) Soupeř položil základ svého vítězství už dobrým vstupem do utkání, kdy se mu podařilo vyhrát obě první dvojky. Následně se díky vyhrané vložce a vítězné křížené Martinově dvojce a trojce (proložené remízami a bohužel i prohrou Kubovy trojky) po osmi zápasech zrodil průběžný výsledek 3:3. Poslední dvojka tak měla rozhodnout a byla dle mého nejlepším zápasem co do nasazení a bojovnosti z obou stran. Oba sety se rozhodovaly až za stavu 9:9! A patrno z titulku - oba rozhodující desáté body získala dvojice soupeře a odváží si tak dva body za vítězství 4:3.
 
Jen malou útěchou tak může být zpráva, že v souběžně hraném utkání podlehl tým Dejvic Řeporyjím a tento výsledek nám dal jistotu záchrany bez ohledu na další výsledky (naše i ostatních zainteresovaných týmů).
 

12. kolo

Dejvice - TJ Spoje "A"

(31.8.2016 - hřiště Pankrác)

1:3

Důležité vítězství a dost možná rozhodující záchranářský krok pro udržní 3.tř. i pro sezónu 2017. S týmem Dejvic, který za námi před utkáním zaostával jen o 2 body jsme sehráli zápas plný nervozity a nepřesností, který pro nás však měl nakonec šťastný konec. O vítězství rozhodl až 8 zápas v němž Pavel B. s Martinem urvali rozhodující set. Soupeři jsme tak oplatili porážku v domácím prostředí (na Spojích 1:5).
 
 

1. kolo (dohrávka)

Prosek - TJ Spoje "A"

(28.6.2016 - hřiště Prosek)

4:1

Neviděl jsem, ale z doslechu ani dle výsledku NIC MOC :o)
 

11. kolo

TJ Spoje "A" - TJ Modřany "A"

(21.6.2016 - hřiště Balkán)

1:3

Venkovní vítězství z minulého kola se nepodařilo s týmem ze středu tabulky doma potvrdit a náskok na sestupové pozice tak nadále zůstává hubený - dvoubodový. Tabulka se po tomto kole začíná polarizovat a o sestupujících se tak pravděpodobně rozhodne mezi Vršovicemi, Dejvicemi, námi a Kolovraty. Výrazně pomoci by nám ještě mohla výhra nebo alespoň remíza z dohrávaného zápasu na Proseku... 
 

10. kolo

Řeporyje "B" - TJ Spoje "A" 

(13.6.2016 - hřiště Řeporyje)

1:4

Nečekaný úspěch !!! V prořídlé sestavě pouze v šesti hráčích (Martin, Kuba, Radek, Pavel J., Pavel B. a Gramec) jsme dnes dorazili na zápas do Řeporyjí - na hřiště dosavadního lídra skupiny. První dvojka (Martin - Pavel B.) sice s dvojkou "mlaďasů" prohrála, ale jak se posléze ukázalo byl to pouze čestný úspěch domácího týmu. Druhá dvojka totiž (Pavel J. - Gramec) sice ještě smolně remizovala, ale zápas v náš prospěch se začal otáčet hned v následných trojkách (Pavel B. - Martin - Gramec a Kuba - Pavel J.  - Radek), které jsme obě poměrně lehce zvládli a do vložky tak už šli s vedením 2:1. V ní Kuba s Radkem se silnou třetí dvojkou soupeře po boji urvali remízu. Křížené trojky zvýšili náš náskok díky vítězství Martinovi trojky na 3:1 a v posledních dvojkách nám tak k vítězství stačil 1 vyhraný set. A aby to nebyly nervy vyhráli se rovnou tři a zápas tak nakonec skončil poměrně jednoznačným skóre 4:1! Kapitán soupeřů sice tvrdil, že takhle špatně letos ještě nehráli, ale všichni víme, že je to o tom, kolik vám toho soupeř dovolí :o) A protože náš dnešní výkon byl nadprůměrný jak v obraně (některé balóny byly fakt luxusně odježděné) tak v útoku a hlavně i v jejich přípravách (velký rozdíl oproti minulým zápasům) dopadlo to jak to dopadlo a my tak udělali další veledůležitý krok k udržení třídy. Ba co víc - i přes nadále šestou průběžnou příčku ztrácíme díky vyrovnanosti v horní části tabulky na postup "jen" 3 body:o) Dnešní zápas dále ukázal, že papírové předpoklady nic neznamenají, protože my dnes porazili Řeporyje, Řeporyje v téže sestavě minulý týden porazili Prosek 6:3 a Prosek nás doma podrtil 7:1. :o) a pak má člověk s něčím počítat :o) Takže uvidíme, co z toho nakonec bude...
 

9. kolo

TJ Spoje "A" - Vršovice 

(7.6.2016 - hřiště Balkán)

5:2

Ani opět tragický výkon dvojice v úvodním zápase náš tým naštěstí nerozhodil, druhá dvojka totiž záhy srovnala a následná trojka skóre v nejkratším možném čase otočila. Druhá trojka sice skóre opět srovnala, ale soupeř se už naštěstí do vedení nedostal. Vložka sice ještě remízová, ale pak to přišlo :o) První trojka výhra, druhá trojka výhra a už předposlední zápas dvojek mohl rozhodnout. V ní si mohla napravit reputaci úvodní dvojka a už v prvním setu byl kýžený rozhodující set velmi blízko, ale vyšlo to až ve druhém :o) Závěrečný zápas dvojek pak skóre ještě zvýraznil na konečných 5:2. Takže celkově dobrá práce a odskočení posledním dvoum týmům o 2 body. Ale vyhráno ještě není...

 

8. kolo

TJ Spoje "A" - Prosek

(31.5.2016 - hřiště Balkán)

1:7

 

7. kolo

TJ Spoje "A" - Roztoky

(17.5.2016 - hřiště Balkán)

3:2

 

6. kolo

Kolovraty - TJ Spoje "A"

(10.5.2016 - hřiště  Kolovraty)

0:1

V rámci 6. kola jsme zajížděli na hřiště Kolovrat - průběžně druhého týmu skupiny a tak naše reálná očekávání nemohla být s ohledem na formu posledních týdnů příliš vysoká. Na místním neoblíbeném hřišti s netradičním povrchem (který mj. nahrává sporným situacím a dohadům s rozhodčími) se ale rozehrál remízový kolotoč s pro nás šťastným koncem. Utkání totiž rozhodl jediný vítězný dílčí duel a zápas tak celkově skončil poměrně kuriózním skóre 1:0! Každopádně se z naší strany jednalo (a né jen kvůli výsledku) o zatím nejkvalitnější a nejbojovnější výkon, který přinesl i kýžený výsledek. V tabulce jsme se tak přiblížili Roztokům a Dejvicím na 1 bod a posledním Vršovicím se na 2 body vzdálili. Do konce zbývá 8 kol, takže nic není rozhodně ztraceno a bodů ve hře je ještě mnoho…

 

5. kolo

TJ Spoje "A" - Dejvice

(3.5.2016 - hřiště Balkán)

1:5

Situace začíná být vážná! I v dalším zápase, kterého se díky termínové kolizi nemohli zúčastnit fluktuanti (i když netvrdím, že by to vytrhli :o)), si Áčko nepřipsalo ani bod a na domácí půdě prohrálo vysoko 1:5. Problém je o to větší, že šlo v tomto případě o soupeře, který byl dle dosavadních výsledků rovněž kandidátem na možný sestup.

 

4. kolo

Modřany - TJ Spoje "A"

(25.4.2016 - hřiště Modřany)

6:2

Ve včerejším utkání Áčka v Modřanech (souběžně hraném s prohraným zápasem Béčka, o kterém jsme reportovali již včera) se rovněž výsledkově ani tudíž ani bodově nezadařilo a jednoznačné vítězství 6:2 tak slavili domácí! Áčko si tak po třech kolech, z nichž vytěžilo jen jeden bod upevňuje pozici v dolní polovině tabulky a vypadá to na tuhý boj o záchranu s týmy Vršovic, Dejvic a Proseka ....
 

3. kolo

TJ Spoje "A" - Řeporyje "B"

(19.4.2016 - hřiště Balkán)

1:3

Včerejší první domácí utkání našeho A-týmu skončilo bohužel nezdarem. Tým Řeporyjí „B“, který se do III. třídy dostal postupem až ze čtvrtého místa v minulém ročníku třídy čtvrté, byl zkrátka nad naše síly. První dvojka již téměř tradičně (tj. podruhé za sebou) vstoupila do utkání zbytečnou porážkou a darovaným bodem soupeři. Druhé dvojce se ještě úvodní zaváhání podařilo odčinit a záhy tak srovnat na 1:1. Bohužel, jak se posléze ukázalo, to byl náš jediný vítězný zápas. A protože soupeři se podařilo vyhrát ještě dvakrát, nemohlo utkání skončit jinak než naší porážkou v poměru 3:1. Hlavní příčinu porážky lze hledat zejména v přípravě útoků, kde byl mezi oběma týmy diametrální rozdíl (tzn. z naší strany neúměrně vysoké procento smečí zahrávané z hloubi pole což nám znemožňovalo větší pestrost hry a soupeři tak prakticky povětšinou stačilo hlídat základní čáru, soupeř naopak zahrával své útoky velmi často z vypracovaných pozic v blízkosti sítě). Nezachránila nás tak ani velmi solidní, a na naše poměry asi až mírně nadstandardní obrana, které se však soupeř svou kvalitou rovněž minimálně vyrovnal. A jako bonus nelze nevzpomenou i štěstí v podobě nemalého počtu „prasečích“ balonů, ve kterých soupeř drtivě "zvítězil", ale štěstí přeje připraveným a těmi byli včera hosté. Celkově se z mého pohledu jedná o zcela zaslouženou porážku a konečný výsledek odpovídá poměrům na hřišti.

 

2. kolo

Vršovice - TJ Spoje "A"

(14.4.2016 - hřiště Vršovice)

2:2

Po výsledkově dramatickém průběhu zápasu, kdy jsme povětšinou tahali za kratší konec, jsme nakonec ve Vršovické dolině urvali alespoň bod. Prapor našich barev většinu zápasu držela dvojka a trojka okolo Martina, členům druhé dvojky a trojky se v první polovině zápasu hrubě nedařilo. Po 4 zápasech tak byl stav 2:1 pro soupeře. Následovala série remíz z vložky a křížených trojek a soupeř tak nadále držel nejtěsnější vedení. V předposledním zápase (dvojky s Martinem proti kvalitativně slabší dvojce soupeře) jsme cítili největší šanci na srovnání, ale soupeři se povedl hned první set a výsledkem tak byla další dílčí remíza. Co se nepovedlo první dvojce se poněkud překvapivě podařilo dvojce druhé, terá se v posledním zápase utkala se soupeřovým elitním párem. Po výrazně zlepšeném výkonu (kdy jsme to prostě chtěli víc) jsme oba sety dotáhli do vítězného konce, zachránili tím týmu alespoň bod a snad trochu napravili předchozí mizerná vystoupení. Vstup do sezóny tak hlavně díky výkonnostním výkyvům ne zcela přesvědčivý, ale je to bod z venku a konečné tabulce může mít svou váhu.

 

1. kolo

Prosek - TJ Spoje "A"

(7.4.2016 - hřiště Prosek)

!!! odloženo na 28.6.2016 !!!

 

Začátek ročníku 2016 - 3.třída

 

Konec ročníku 2015

link na konečnou tabulku ročníku 2015

 

14. kolo

TJ Spoje "A" - Pankrác "D"

(15.9.2015 - hřiště Balkán)

9:0K

 
 

13. kolo

Prosek - TJ Spoje "A"

(10.9.2015 - hřiště Balkán)

9:0K

12. kolo

TJ Spoje "A" - SK Radotínský

(1.9.2015 - hřiště Balkán)

3:1

11. kolo

Kolovraty - TJ Spoje "A"

(23.6.2015 - hřiště Kolovraty)

2:0

Výsledková mizérie bohužel pokračuje a po další porážce (tentokrát 2:0) jsme před sebe v průběžné tabulce pustili i našeho dnešního soupeře z Kolovrat a aktuálně už nám tedy patří až 5. místo, které nás po snové první polovině sezóny se pomalu vrací do spodní poloviny tabulky. Postup je tedy definitivně utopií a je třeba se lehce poohlížet na dění pod námi. Povzbuzením nám před podzimními zápasy může být skutečnost, že je všechny budeme hrát s týmy, které se aktuálně v tabulce nacházejí pod námi a tak snad něco ještě uhrajeme a nebudem se muset o udržení strachovat tolik jako v minulé sezóně (loni našich aktuálních 10 bodů na udržení stačilo). 

 

P.S. dnešní prohra v Kolovratech mj. znamenala i velký zlom v profesionální kariéře jednoho z nás :o) Každá série bohužel jednou končí a tak i Pavlova vítězná série (čítající cca 33 zápasů) vzala za své právě v tomto klání A-týmu. Tímto zápasem tak ze sebe Pavel setřásl břímě tlaku na účast v zápasech A-týmu a může se tak plně soustředit na výkony ve svém domovském Béčku :o)

 

10. kolo

Petrovice "C" - TJ Spoje "A"

(16.6.2015 - hřiště Petrovice)

4:2

Poslední zápas sezóny - dohrávka odloženého utkání s Petrovicemi. Sice porážka, ale konečné skore v tomto zápase nakonec rozhodlo o našem setrvání ve 3. třídě. Následně se totiž zjistilo, že kvůli kontumaci 2 zápasů z důvodu nadlimitního startu jednoho z fluktuantů a odečtu bodů rozhodovala právě vzájemná bilance s tímto soupeřem o to, kdo sestoupí. A jeden bod v náš prospěch nás udržel "ve trojce".
 

9. kolo

TJ Spoje "A" - Jenštejn

(9.6.2015 - hřiště Balkán)

2:5

Ajaj, přestává se výsledkově dařit. Odveta s týmem z Jenštejna (první zápas jsme vyhráli 4:0) skončila bohužel opět poměrně vysokou porážkou, tentokrát 2:5! 
 

8. kolo

Stodůlky - TJ Spoje "A"

(12.5.2015 - hřiště Stodůlky)

6:2

První z odvet s týmem ze Stodůlek bohužel dopadla bez překvapení - soupeř nás porazil již na domácím hřišti a aktuálně figuruje i v průběžné tabulce před námi. Konečný výsledek 6:2 hovoří jasně a naše bilance v sezóně se tak zhoršuje na 5 výher a 3 porážky.
 

7. kolo

Pankrác "D" - TJ Spoje "A"

(21.5.2015 - hřiště Pankrác)

5:1

Uf, no konečně - už jsem myslel, že nám nezbyde než postoupit :o) I když vlastně ani dnešní druhá porážka v sezóně (5:1 s nadále suveréním Pankrácem "D") pro nás neznamená opuštění pásma postupu (jen jsme dali soupeřům šanci se na nás ve vzájemných zápasech dotáhnout). Nyní tedy nastává čas odvet, tak uvidíme, jak to všechno dopadne - třeba se tomu postupu nevyhneme :o)
 

6. kolo

TJ Spoje "A" - Prosek

(12.5.2015 - hřiště Balkán)

5:2

Opravdu - kde tohle skončí?:o)) Pátý zápas, čtvrtá výhra! Tentokrát 5:2 nad týmem z Proseka, který postoupil ze 4. třídy. Své 2 body soupeř uhrál díky své první dvojce, která zvládla oba své zápasy, trojky a zbývající dvojky již vyzněly v náš prospěch (5 výher, 2 remízy). I po šestém kole tak s osmi body držíme postupovou druhou příčku s dvoubodovým náskokem na třetí Kolovraty (našeho příštího soupeře - út 19.5.) a dvoubodovou ztrátou za dosud 100%ním Pankrácem "D" (hned další zápas - čt 21.5.). Čeká nás zajímavý příští týden...
 

5. kolo

SK Radotínský - TJ Spoje "A"

(5.5.2015 - hřiště Radotín)

1:2

I v prořídlejší sestavě se podařilo potvrdit dobrý vstup do sezony po výhře 2:1 se i nadále bezpečně držíme v horní polovině tabulky jen 2 body za vedoucím týmem z Pankráce. Klíčem k úspěchu tentokrát byly zvládnuté trojky a remízové dvojky. Nyní ještě zvládnou příští zápas s Prosekem a oproti loňské sezóně můžeme být - z hlediska ohrožení sestupem - v klidu... 
 

4. kolo

TJ Spoje "A" - Kolovraty

(28.4.2015 - hřiště Balkán)

odloženo (dohrávka 3:1)

Kdy tohle skončí?!?:o) Další soupeř (tentokrát z Kolovrat) pokořen, páté vítězství (3:1) ze šesti zápasů připsáno a druhé (postupové) místo potvrzeno. Hezky, pěkně :o)
 

3. kolo

TJ Spoje "A" - Petrovice "C"

(21.4.2015 - hřiště Balkán)

4:1

To je jízda!!! :o) Druhé vítězství ze tří zápasů a druhá výhra v řadě! Druhé domácí utkání už probíhalo (k radosti našich fanoušků :o)) více podle našich představ a na jeho konci jsme se mohli radovat z vítězství 4:1. Základem dnešního vítězství bylo vypracování si rozhodujícího náskoku již v první polovině zápasu, kdy jsme vyhráli 3 ze 4 prvních duelů a do vložky tak šli s vedením 3:0. V dosud neúplné tabulce jsme se tak ocitli na 1. místě... možná čas přehodnotit cíle pro letošní sezónu, zatím je to na postup!!! :o)  
 

2. kolo

Jenštejn - TJ Spoje "A"

(14.4.2015 - hřiště Jenštejn)

0:4

První výhra!!! :o) Ve druhém kole jsme si spravili chuť z nepovedeného 1. soutěžního zápasu a navíc na půdě soupeře, v Jenštejně. S týmem, se kterým v loňském roce byla obě klání velmi vyhecovaná, jsme si poradili poměrně snadno v poměru 4:0 a připsali si tak první 2 body do průběžné tabulky...
 

1. kolo

TJ Spoje "A" - Stodůlky

(7.4.2015 - hřiště Balkán)

1:3

Bohužel výsledkově nepodařený vstup do sezóny. Soupeř, který v minulém ročníku III. třídy obsadil s 15 body 4. místo, potvrdil své lepší loňské výsledky a zvítězil na našem hřišti v poměru 3:1.
 
 

Začátek ročníku 2015 - 3.třída

  
 

Konec ročníku 2014

  link na konečnou tabulku ročníku 2014 ZDE