2017-03-01 - VIKTOR TROPHY - 2.ročník - hodnocení

Turnaj proběhl bez zaváhání, naprosto hladce a doufáme, že ke spokojenosti všech týmů.

Mezi jasné klady turnaje určitě lze zařadit:

- pouze symbolická cena startovného (ale přesto ocenění pro vítěze v podobě 3 láhví šampaňského a diplomy pro všechny týmy "na bedně")

- začátek na minutu přesně

- pečlivá příprava (výsledkové papírky, tužky, přehledná výsledková tabule, ale i třeba piktogramy označující kurty, občerstvení, sprchy...)

- milým (a oceňovaným) prvkem bylo zdarma samoobslužné občerstvení v podobě várnic s horkým čajem (s možností vylepšení čaje o rum:-)

- mezi herní klady patří jistě zahrát si ještě před sezonou s týmy, které se budou střetávat v soutěži a to na antuce a dokonce na dvou hřištích!

Organizátory potěšilo:

- spolupráce některých hráčů při průběžné údržbě kurtů (lajnování) - díky, díky...

- pozornost účastníků při úvodních slovech (potlesk vždy potěší:-)

- účast týmu Kolovrat a nového předsedy pražského nohejbalového svazu Petra Součka

- účast diváků (napočítal jsem čtyři - Petr (M), Karel, Venca, Hanka)

Co zaskřípalo (kde jsou mezery):

- vždy je komplikované, když organizátor je zároveň hráč, způsobuje to drobné problémy a prodlevy (víme to, ale u tohoto miniturnaje jsme na to rezignovali. V případě organizování opravdu velkého turnaje v srpnu t.r. /stále ve fázi uvažování/ - 4 hřiště, 20-30 týmů, kombinace turnaje trojic a dvojic..., jsme s Pavlem usoudili, že prostě hrát nebudeme a naší účast obětujeme hladkému průběhu takové prestižní akce)

- nepřítomnost nehráče-fotografa. Ostatně s fotkami (viz fotogalerie níže) dělané pouze mobilem a spíše náhodou opravdu nemůžeme být spokojeni. Za fotografie omluva - berte je jen jako nadstavbu turnaje, něco s čím se nepočítalo a najednou to (i když v nekvalitní formě) máme k dispozici.

- drobné lapsusy v herním systému a zaznamenávání výsledků (to jde právě na úkor slučování hry a organizování)

- zmatené výkony rozhodčích:-)

A něco ke hře (a týmům:-):

předpokládám, že Pavel napíše nějakou reportáž, takže za sebe jen stručné postřehy (omlouvám se všem, které nezmíním, nebo nevyzdvihnu jejich výkony, všechno jsem ale neviděl a ani si vše nepamatuji):

- Viktorinox

nečekaně poskládaný tým doplněný o nováčka v oddíle Spojů Čendu. Martin a Viktor předvedli standardní výkony. Zvláště u Martina je obdivuhodné jak snadno naváže dobrým výkonem po dlouhé pauze. Čenda překvapil jednak rychlostí, ale navíc spojenou s obratností a překvapivým vybíráním i zdánlivě ztracecných balonů.

- Spoje "A"

Venca se na smeči stále lepší, a když by kazivost byla ještě menší, určitě by se stal obávaným smečařem. V současnosti lze proti němu hrát se zajištěnou zadní lajnou a čekat na jeho chyby. Aleš a Pavel (B) podali podobně jako Viktor s Martinem kvalitní výkony a patří k oporám Spojů.

- Krasavci

Krasavci byli opravdu jen na okrasu:-). Petr ani jednou nezahrál nůžky, jak mu, zcela po právu, vytknul Radek. Pavlův výkon byl z trojice nejjistější. Radek se vůbec neblýsknul svými pověstnými hláškami, jak od něj diváci očekávali a zůstal jen stínem baviče z Vodňan... Je jen spravedlivé, že Krasavci nepřešli v play off přes tým Kolovrat.

- Solidní nejistota

Bez Rudovy tradiční spoluhráčky byla Solidní nejistota jen napodobeninou týmu, který jinak dominuje turnajům (naposledy třeba ve Vinoři - viz reportáž, fotky a videa z tohoto turnaje ZDE). Podrobnější komentář bych však přenechal někomu, kdo tým sledoval pečlivěji než já.

- Vinoř

Již po druhé se borci z Vinoře stali držiteli putovního poháru VIKTOR TROPHY. Je jasné, že posila z Jenštejna ještě významně zvedla již tak kvalitní Vinořský nohejbal. Sváťovi a jeho spoluhráčům, lze jen tiše závidět a je jasné, že Vinoř si vstup do třetí třídy více než zaslouží.

- Zevling

Nepřesvědčivé výkony předvedl tým Zevling. Kde je chyba? Respekt ze soupeřů? Vencova velkorysost v podobě přenechání postu smečře dalším hráčům?...

- Kolovraty

Pokud o někom lze prohlásit, že si počínal předvídatelně, pak to platí o Kolovratech. Jejich druhé místo je zasloužené. Prostě Kolovraty - jak je známe. Sice žádné parádičky a výstřelky, ale zato solidní a stabilní výkon. Gratulujeme a doufáme, že Vás uvidíme i příští rok.

- Zahradní město

Bohužel tento tým jsem neměl možnost vůbec sledovat a třeba jej ohodnotí někdo jiný. Každopádně děkujeme za účast a předpokládáme, že s Láďou a Patrikem se budeme na trénincích na spojích nebo na Zahradním Městě potkávat i nadále.

 

Ještě jednou díky účastníkům, Pavlovi, jako hlavnímu organizátorovi a těšme se na další ročník.

Petr

2017-03-01 - VIKTOR TROPHY - 2.ročník

Záznamy: 1 - 12 ze 14
1 | 2 >>

Všechny fotografie ke stažení ZDE. Jen znovu upozorňuji - buďte schovívaví ke kvalitě. S fotkami se moc nepočítalo a buďme rádi alespoň za to, co se víceméně náhodně vyfotilo mobilem.

2017-03-01 - VIKTOR TROPHY - 2.ročník - úvodní informace

Letošní 2.ročník turnaje VIKTOR TROPHY "pro vybrané trojky" :-) proběhne opět v nafukovací hale tenisového areálu Na Balkáně ve středu 1.3.2017 od 20:00 do cca 23:00. Kdo neví - adresa včetně mapy ZDE.

Turnaj dedikovaný našemu předsedovi Viktorovi opět připravuje Pavel.

Co čekat:

 • Zahájení v cca 19:45 (terasa tenisového areálu) - přijďte včas (budeme trochu pod časovým tlakem - díky)
 • Slovo úvodem, představení loga spolku "NOHEJBAL ŽIŽKOV, z.s." (transformace nohejbalového oddílu TJ Spoje na novou právní subjektivitu)
 • Welcome hot drink pro každého účastníka
 • Výkop v cca 20:05
 • Soutěžní řád bude stanovený ad hoc dle počtu dorazivších trojek
 • Konec v cca 23:00 - předání putovního poháru diplomů a ceny pro vítěznou trojku
 • Dress code není předepsán:-)

INFO pro "přespolní" účastníky:

 • adresa (Praha 3, ulice Na Balkáně, tenisový areál), mapa ZDE
 • hraje se na dvou antukových hřištích v nafukovací hale
 • parkování na parkovišti přímo v areálu (kdo přijede včas), nebo v přilehlých uličkách zahrádkářské kolonie
 • šatny, sprchy, WC v objektu tenisového areálu
 • občerstvení (doporučujeme výborné místní polévky) rovněž v bistru objektu tenisového areálu
 • cena 100Kč/tým (tj. 33,33Kč/hráč)

Účastníci:

Kapacita turnaje naplněna - 8 týmů (viz níže). Některé týmy bylo nutno odmítnout - ano, takovou prestiž má VIKTOR TROPHY.

- Viktorinox

- Spoje "A"

- Krasavci

- Solidní nejistota

- Vinoř

- Zevling

- Kolovraty

- Zahradní město

Diváci srdečně zváni - zvláště zranění členové našeho oddílu by mohli přijít zafandit. Za vytvořenou atmosféru předem děkujeme.

Těšte se.

Pavel a Petr

2016-03-09 - VIKTOR TROPHY 2016 - videofilm

Po premiéře  ve Vodňanech byl celý film z produkce samFILMu z turnaje VIKTOR TROPHY uvolněn do běžné distribuce:-). Sledujte on line na youtube zde, nebo v boxíku níže.

2016-03-09 - VIKTOR TROPHY - videotrailer

Upoutávka k připravovanému "filmu" o turnaji - sledujte viz box níže.

2016-03-09 - VIKTOR TROPHY - je dobojováno - komentář

Turnaj dedikovaný Viktorovi k jeho letošnímu významnému životnímu jubileu úspěšně proběhl, navíc v přátelské atmosféře a se skvělými hráči. Herní úroveň možná (asi) zhodnotí Pavel (J). - pozn. od Pavla: "herní úroveň dle mého ideální - pro nás dostatečně motivující :o) a i pro ostatní dle ohlasů taková, že se jednalo o kvalitní konfrontaci a přípravu na blížící se sezónu, navíc o zpestření se postarala původně nepřihlášená trojka se dvěmi hráčkami, které nakonec ukořistili 3. místo za jedním z týmů Béčka a suveréními Germány z Vinoře."

Pokud jde o pořadatelské zhodnocení, pak si dovolím stručný komentář já:

 • předpokládám, že nikdo nezaznamenal nějaké zadrhnutí, nebo lapsus, a že lze tvrdit, že turnaj organizačně odsýpal
 • Pavel bravurně zvládl roli hlavního rozhodčího. Zvolený herní systém a jeho aplikace běžela hladce
 • pro budoucnost je potřeba na jeden set počítat 15 minut (výměna mužstev, dohrání na obou kurtech, úprava hřišť...) a ne jenom 10... (proto se nestihla dohrávka mužstev na 5.-8.místě). Pozn. od Pavla: při určování herního systému bylo už na včerejší turnaj uvažováno 15 min./zápas, ale ani to nestačilo - po analýze počtu odehraných zápasů a hracího času se 1 zápas hrál v průměru 20 minut.
 • kumulace funkcí (pořadatel, fotograf, nebo hlavní hlavní rozhodčí zodpovědný za zápisy a zároveň aktivní hráč) je pro turnaj většího rozsahu a oficiálního charkteru (vybírání startovného) jen obtížně představitelná...
 • zapojení členů mateřského oddílu do úprav hřiště (vyměření hřiště, opravy lajn, úprava sítí...) by mohlo být příkladnější a samozřejmé bez "pobízení":-)
 • tradičním nešvarem turnajů je bohužel odehrávání finálových bojů již bez účasti všech týmů, tedy bez patřičné atmosféry. Pokud máte nápad jak hráče udržet u kurtů až do konce jako fanoušky - sem s ním (s Pavlem zvažujeme o sázkovém systému na vítěze v rámci startovného a také cenou pro každého účastníka k odbrání až po závěrečném ceremoniálu...)
 • díky proto patří všem nehrajícím členům (Jarda, Kuba), kteří přišli aspoň na část turnaje jako diváci - díky chlapci. Příjemným překvapením byla i účast hráčů (Martin V.), kteří se jinak účastní jen soutěže - doufejme, že je nakročeno k těsnější interakci i na dalších akcích. Přijď zase.
 • určitým rozčarováním pro mě bylo, že někteří hráči nakonec k turnaji nenastoupili - nevím jestli to bylo způsobeno jejich časovou tísní, nebo dokonce nespokojeností, že se účastní jen jako čtvrtý člen trojice... Musíme této věci věnovat více pozornosti, aby se nikdo necítil odstrčen, ale také zdůrazňovat, že podobné akce vyžadují od každého jednotlivce větší vlastní angažovanost a domluvu s jeho vedoucím o úloze na podobných akcích.

Obecně k turnaji snad ještě:

Tým Zevlingu i tým Vinoře budou těžcí soupeři v pražské soutěži (vítězem se stal jeden z týmů Vinoře, druhá trojka našeho béčka herně úplně nepřesvědčila, zda si umístění opravdu zasloužila:-). Jasné je, že bez častějších tréninků celého kádru to nepůjde. (Peťo! :o) Ty řežeš do větve, na kterou jsme se včera svým výkonem vyšplhali :o) S výjimkou finále jsme zapnuli vždy, když bylo potřeba :o))

Výběr z fotek ke stažení zde (soubor rar).

Trailer k dokumentu "Viktor Trophy 2016"  k on line sledování na youtube zde. Kvalitnější verze ke stažení na Uložto zde.

Celý dokument bude mít premiéru na nějaké oficiální akci našeho oddílu během tohoto roku.

Doufejme, že akce bude mít příznivé ohlasy a dočká se opakování.

Petr

2016-03-21- VIKTOR TROPHY 2016

Záznamy: 1 - 10 ze 11
1 | 2 >>

2016-03-09 - VIKTOR TROPHY 2016

ve středu 9.3.2016 (v době našeho běžného tréninku) proběhne u nás Na Balkáně (v "naší") hale "přátelský" turnaj trojic, kterému zatím pracovně říkám "VIKTOR TROPHY" k poctě našeho předsedy :-)

Turnaj bude vyvrcholením zimní sezóny a zúčastní se ho dvě trojky Vinoře, dvě ze Zevlingu a (možná) dvě z našeho áčka a dvě (nevím, nevím) z našeho béčka. V ideálním případě se tedy sejde osm trojek! Prosím počítejte s tímto datem - jednak proto, že to nebude trénink, ale turnaj a druhak proto, abychom si slabou účastí neudělali ostudu před hosty (o herních dovednostech pomlčím:-). Prosím řiďte se pokyny svého vedoucího (Viktor pro "A" a Pavel (J) pro "B") a udělejte si čas, ať už jako hráči, nebo jako diváci (každý divák srdečně zván - přijďte  marodi aspoň zafandit:-).

Hrát se bude na obou hřištích. Vemte si prosím dresy. Počítejte s prodlouženou dobu hraní do cca 23:00. I vzhledemk hostům, je vhodné přijít už v cca 19:30 a přiložit ruku k dílu při úpravě kurtů - díky.

Herní systém předpokládám připraví Pavel (J) (každý s každým a pak pavouk...???)

Turnaj má svého donátora a první místo bude oceněno drobnou cenou!!!

P.