Brigády

Naše brigádničení na hřišti - reportáže, videa, fotografie, plány a nápady...

2023 - jarní/letní brigády na novém hřišti

V souvislosti s výměnou našeho původního hřiště za tříkurtové na opačné straně tenisového areálu začal Pavel s masivní výstavbou zázemí... počet a účast na brigádách neznám..., ani plán a cíle výstavby pro tento rok:-) Třeba více doplní Pavel...
-pes-
Radek a Petr při práci na krovu.

2022 - jarní brigádničení...

2022-03-26, sobota
V pouhých čtyřech brigádnících (Pavel J., Rosťa, Radek, Venca K.) se navzdory mizerné účasti a špatnému počasí povedlo odklidit listí, proplíst zeleň, vyčistit žlábky a začít osazovat nové schody. Díky brigádníci!
Termíny dalších brigád a jejich náplň budou vyhlašovány ad hoc...
 
2022-04-06, středa
Brigády před středečním tréninkem se zúčastnilo 14 brigádníků, někteří dokonce přišli jen kvůli brigádě a tréninku se nzúčastnili. Jestli jsem to pochopil dobře, tak díky Fíbovi jsme získali cca 40 pytlů antuky, kterou ve svých vozidlech přivezl Martin S., Kuba a Jirka B. Částečně jsme ještě "zatáhli" hřiště. Účastníci: Pavel J., Pavel B., Jirka B., Kuba, Fíba, Čenda, Petr, Martin H., Martin D., Martin S, Aleš, Petr S., ... /na někoho jsem zapomněl, ale fakt nevím na koho...)
-pes-

2022 - harmonogram brigád

Na  členské schůzi 5.11.2021  oznámil výbor termín nejbližších brigád:
 • sobota 26.3. 2022
 • sobota 2.4. 2022
Termíny jsou bez bližších (například časových) podrobností. Výbor předpokládá základní práce pro uvedení hřišť do provozu pro letní sezónu. Na odborné práce a válcování výbor najme specializovanou firmu.
Zatím není zřejmé, jestli výbor alespoň teoreticky uvažuje o osvětlení hřiště, nebo alespoň o přivedení elektřiny ke střídačkám...
Výbor prosí všechny členy, aby si udělali volno na výše zmíněné termíny!!! Hřiště připravujeme pro sebe!
Petr

2021 - brigády v dubnu

Brigáda 8.4. dopadla na výbornou (přípravu hřiště jsme posunuli více než byla očekávání) a všem zúčastněným za to děkuji, konkrétně: Viktorovi, Tomášovi, Honzovi O., Vencovi K., Petrovi, Fíbovi, Jardovi, Richardovi, Martinu Ď., Radkovi a Pavlovi B. (snad jsem na nikoho nezapomněl, pokud ano, nebylo to schválně:-).
Podle všeho by již mohl stačit jen další brigádnický den, aby hřiště i jeho okolí bylo provozuschopné a připravené. Takže příští čtvrtek 15. dubna, opět od 15:00 do kdy bude potřeba, každý očekáván a vítán (zvláště včerejší absentéři) - pracovní rukavice s sebou...
Pavel
 
Doplnění Petr: za jedno odpoledne zvládnout tu elektrifikaci hřiště, to bude "rachota":-)...
 
Brigáda 15.4. nebyla účastí ničím překvapující! Za teploty těsně nad nulou a drobného mrholení se sešli Pavel J, Viktor, Venca K., Pavel B., Radek, Tomáš a Petr (spíše propagačně:-) - tedy ti, kteří již byli brigádničit 8.4. (!!!). K nim se nově přidal ještě Venca S. Přivezli jsme antuku, a Pavel J. s několika pomocníky instaloval plůtek před boudou (ochrana před míčem se osvědčila na minulém BalkanCupu, kdy v tomto prostoru probíhala konzumace) a plůtek na ochranu těch nejvíce zmrzačených vysazených topolů v jihozápadním rohu hřiště, kterou si Pavel J. prosadil i přes nesouhlas téměř všech ostatních přítomných:-)...
Petr
 
22.4. proběhla (asi) poslední brigáda..., bohužel podrobnosti redakce nemá k dispozici...
 
Poznámka na okraj: na elektrifikaci bohužel nedošlo, ale kvůli pandemii a tedy opět zkrácení sezóny by se osvětlené hřiště  zvláště na podzim hodilo...
Petr

2021 - organizace brigád - úvodní info

Brigády budou organizovány ad hoc podle klimatických podmínek. Dle informace z členské schůze 2020 (11.12.2020 v restauraci SPOJKA) bude nejvýznamnějším úkolem přivedení elektrického proudu na střídačku a případně realizace elektrického osvětlení (obou?) kurtů.
Výbor si dovoluje vyzvat všechny členy k účasti na vyhlášených brigádách! Hřiště upravujeme pro sebe!
-pes-

2020-04-07 - koronavirová brigáda

Brigáda proběhla zcela v regulích protiepidemických opatření (roušky, sanitární odstupy mezi brigádníky, atd...:-). Brigádníci: Fíba, Láďa, Maťo, Pavel, Patrik, Petr, Tomáš a Viktor. Udělali jsme spoustu práce - přijďte na příští brigádu a uvidíte!
-pes-

2019-10-19 - první posezónní brigáda...

Nejprve několik postřehů:
 • vyplnění Doodlu je informace pro oragnizátory brigád - i vyplnění "nepřijdu" je důležité !!! (například organizátor ví s jakým objemem prací počítat, jaké a kolik nářadí přivézt, do čeho se nepouštět, protože by se to nestihlo, nebo to třeba ve dvou ani nejde realizovat, atd...)
 • vymlouvat se, že nemohu Doodle vyplnit, protože jsem jen na mobilu je zbytečné, přepněte si svoje chytrá zařízení do režimu "stránky pro počítač" a klidně Doodle vyplňte (omluvou je snad jen absence chytrého telefonu, nebo telefonu s nějakým exotickým operačním systémem)...
 • výmluva, že neumím vyplnit nepřítomnost - no to už se snad ani nedá komentovat...
 • výmluva, že jsem jen na firemním emailu (nebo naopak, že jsem nejsem na soukromém, atd...) lze snadno napravit: buď poskytnout email, který čtu, nebo si zprávy z emailu automaticky přeposílat do mobilu (máme mezi sebou bambilion ajťáků, někdo Vám to určitě nastaví...)
 
A jak tedy bylo?
SOBOTA:
Pavel započal raději už v pátek, asi v předtuše, že nízkou účast musí nahradit vlastní pílí:-) (odřezal překážející větve na severu a částečně natřel sloupky na severu). V sobotu se také dostavuje brzy a v 9:00 se k němu připojuje Petr. Pracují na vyčištění náletových dřevin na západní straně pozemku a Pavel osazuje první sloupek pro nový plot (za boudou). V 10:30 se dostavuje Venca P. a s nadšením se zapojuje do práce:-). Zvláště si oblíbil soupravu na rozbíjení kamene a používá ji na destrukci všeho, co překáží... Pavel si postup prací pochvaluje slovy: "jde to rychleji, než jsem předpokládal..." Těsně po dvanácté přichází Fíba a Rosťa a po nich ještě Leoš. Fíba s Rosťou demontují plot na severu a Leoš odkopá terénní vlnu (zase je vidět betonový obrubník na západním okraji hřiště)... Petr odchází (14:30) a Pavel s Vencou natahují nový plot na severu..., Později ještě přichází pomoci Richard (vím jen z doslechu)...
Přijďte na brigádu i zítra (neděle - viz dále) - to víte, moc hezkých dní už do konce roku nebude - a abyste pak nelitovali, že už si nezabrigádničíte...:-)
 
NEDĚLE:
Od kdy pracuje Pavel netuším:-), Petr přichází v cca 10:00 a s Pavlem kopou otvory pro kůly budoucího plotu. V 11:00 dorazil Viktor a s motorovou pilou a křovinořezem se rázně pustil do vegetace a naporcování již poražených náletových dřevin (dřeva máme asi tak na deset dokopných:-). Maťo dorazil po poledni a Pavlovi pomáhá s betonáží sloupků. Vytýčené úkoly byly splněny a přeplněny:-) díky několika příslušníkům stachanovova hnutí:-) - kompletně vztyčeny všechny sloupky, osazena branka, vyměněno pletivo na severní části hřiště...
Dnešní brigádníci (Pavel, Petr a Maťo) se dokonce ještě po brigádě rozhodnou účastnit se prvního nedělního tréninku na Balkáně, a úplně se fyzicky zničit.
 
Díky všem, kteří se zúčastnili - bude Vám to v pravou chvíli přičteno k dobru:-)
Petr

2019-10 - brigády vyhlášeny na 19. a 20. října

Snižující se kvalita podmínek pro venkovní hraní nám však nebrání provést údržbu, zazimování a vylepšení našeho svatostánku na příští sezónu. Proto se v sobotu 19. a v neděli 20. října, oba dny od 9 hodin do setmění (nebo do dokončení plánovaných prací) bude konat "brigádnický víkend".

Klikni na tlačítko Doodle pro zmapování účasti v jednotlivých obdobích daného víkendu. Prosím o jeho včasné vyplnění. I vyplnění NEÚČASTI má pro organizátory velkou vypovídací hodnotu a smysl. Díky!

Pavel

2019-06-23 - vyměření pozemku

Díky Lukášovi konečně víme jak (ne)přesně pozemek našeho hřiště vytyčují ploty. Konečně je jasné kudy vést nový plot na západní straně pozemku a kde do budoucna mohou být problémy... Lukáš pozemek vytýčil a "nové" hranice vykolíkoval. Ješte jednou díky.
Petr

2019-05-24 - věkový průměr brigádníka 53,3 roku...

První ze tří naplánovaných brigád proběhla... Brigády (nebo alespoň její části) se zúčastnilo 9 našich členů, včetně celého výboru.
Jmenovitě díky:
 • Jarda - taxi (nejstarší brigádník - díky Jardo)
 • Baci (část brigády)
 • Patrik (trénink nestihnul, ale na brigádu přišel!)
 • Viktor (přivařil oka na všechny branky - díky...)
 • Pavel J. (část brigády)
 • Venca K. (trénink nestihnul, ale na brigádu přišel)
 • Tomáš (přítomen, jako obvykle - nejspolehlivější brigádník)
 • Láďa (pomáhal kde se dalo)
 • Petr S. (část brigády)
Je opravdu smutné, že věkový průměr brigádníků byl 53,3 roku...(!) Kde byli mladší hráči? Jak je možné, že na trénink se nás sejde dvacítka a na trénink s brigádou je najednou účast více než dvakrát nižší...?
Kromě výše jmenovaných se dlaších 26 členů našeho spolku nejen neúčastnilo, ale s výjimkou Rosti, se nenamáhalo ani předem omluvit (!).
Viktor, Pavel, Petr

2019-05-24 - věkový průměr brigádníka 53,3 roku...

Organizace čtvrtečních brigád 23.5., 30.5. a 6.6. 2019

Pro výše uvedené termíny je stanoven tento program:
 • - 16:30 do 18:00 - trénink
 • - 18:00 do setmění - brigáda
V rámci brigády navazující na trénink bude provedeno:
 • - úklid okolí boudy a střídačky
 • - prořezání křovin
 • - úprava plotu (připevnění a oprava pletiva na všech stranách našeho pozemku)
Toto dočasné řešení přijal jednomyslně výbor na své schůzi dne 15.5. 2019. Výbor děkuje všem, kteří se brigád zúčastní. Brigádní aktivita bude vyhodnocena a bude také vzata v úvahu v budoucích rozhodnutích výboru.
Viktor, Pavel, Petr

2019 - brigády pokračují...

30.3. sobota
Pavel prožil na hřišti příjemnou sobotu v osamění:-). Společnost mu dělal jen jeho syn, který s malým kolečkem vydatně pomáhal vozit štěrk. Na malou chvíli přišel Pavla podpořit Petr (ovšem jednalo se prakticky jen o podporu slovní:-)
 
31.3. neděle
Jediná brigáda, kde se brigádnící obešli bez Pavlova dozoru a jen plnili jím předem stanovené úkoly, nebo plnili pokyny dle "přítele na telefonu:-)". Nicméně Pavel si úsilí Rosti, Lukáše a Ládi (pokud jsem někoho nejmenoval - ozvěte se, rád to doplním) pochvaloval.
 
2.4. úterý
Na tento den je už přihlášeno velké množství nadšených pracovníků - dle ohlasů na WhatsApp: Aleš, Karel, Martin S, Martin V, Pavel B, Patrik (večer), Petr, Richard, Viktor... V plánu je dokončení meliorace na jihu, nátěry boudy, osazení nové branky... A snad už vložení sloupků a natažení sak!!!
-pes-

2019-03-26 - aktivita klesá:-)

Doufejme, že včerejší brigáda nenaznačila trend dalšího brigádního úsilí:-( Dlouho to vypadalo, že budeme s Pavlem sami. Pak přišel na chvíli Viktor a po jeho odchodu v podvečer dorazil Martin H. Přesto se udělalo hodně práce. Skoro jsme dokončili obrubníky, začistili jsme otvory kolem pouzder (v principu už lze obě sítě natáhnout a hrát!) a instalovali jsme ocelové schodiště překonávající rozdílné nivelety hřiště a střídačky.
Už toho mnoho nezbývá, pojďme ještě dvakrát, třikrát pořádně máknout a bude hotovo. Díky.
Petr

2019-03-24 - nedělní brigáda

Dle Pavla  jsme dnes nesplnili směrná čísla účasti na brigádě a práce nabírají skluz. Přesto jsme vykopali šest otvorů pro pouzdra pro sloupky, všechny pouzdra zabetonovali, odstranili původní sloupky a částečně osadili obrubník. Brigádníci dle abecedy: Aleš, Láďa, Lukáš, Maťo, Patrik, Pavel J., Petr, Rosťa, Tomáš, Venca S. Díky, díky..., další brigáda v úterý 26.3.
-pes-

2019-03-19 - první letošní:-)

Za krásného počasí (minulý rok, skoro na den přesně, jsme se na hřišti brodili ve sněhu, viz ZDE) se navzdory všednímu dny sešlo k první brigádě nečekaně velké množství pracantů. Přítomní provedli drobné výkopové práce (začištění svahu u branky směrem zahrádkám), instalovali drenáž u vchodu, přípravili k osazení okapničky u jižní části hřiště, rozměřili obě hřiště, složili fůru štěrku, atd... Dle Pavlova odborného hrubého odhadu jsme splnili plán na 116, 21%:-). Což ovšem neznamená, že je vše hotovo, a že v neděli již není nikdo zapotřebí! Právě naopak. Hřiště se na Vás těší!

Výbor děkuje všem brigádníkům, jmenovitě (seřazeno dle příchodu a tedy výkonnosti:-): Pavel J.Petr S.Martin S.Pavel B.RichardViktorMartin H.Venca P.

-pes-

Brigáda již toto úterý (19.3.) a v neděli (24.3.)

V úterý od cca 13:00 (upřesní Pavel emailem) a v neděli od rána (rovněž bude upřesněno) se uskuteční první dvě letošní brigády. Pracuje se dokud je vidět. Udělejte si čas a přijďte pomoci upravit hřiště pro tuto sezónu. Náplní bude především:

 • instalace drenáže (jižní, resp. jihozápadní část hřiště)
 • demontáž stávajících sloupků
 • instalce dvou sad pouzder pro nové sloupky
 • zvýšení plotů směrem"k džungli":-)

V dalších brigádách musíme upravit svah u střídačky (zatravnění, obrubník, "schody"...), vyvařit novou branku (vchod směrem k zahrádkářské kolonii), dokončit střídačku, vybavit stávající boudu dřevěnými bednami pro lajnovačku, sloupky, sítě, atd., provést nátěry plotů, boudy, střídačky...

Každý brigádník vítán, každá ruka přiložená k dílu se cení! Nářadí a nástroje jsou na místě. Stačí když přijdete v pracovním a s dobrou náladou.

-pes-

2019 - Brigády - úvodní info

dle výroční schůze (7. prosinec 2018 - viz ZDE) rozhodl výbor spolku o organizaci brigád v roce 2019 takto:
 • Rozsah prováděných prací:

- úprava a příprava hřiště pro sezónu 2019

- oprava plotu a vjezdové brány na hřiště nohejbalu od silnice

- zhotovení drenáže a odtoku vody podél plotu u brány do zahrádek

- ostatní práce, oprava a úprava stávající boudy, oprava pravé strany plotu

 • Termíny:

- jednotlivé brigádní dny budou vyhlášeny v dubnu dle klimatických podmínek (sleduj tyto webové strany)

Výše uvedené práce budou prováděny pouze v souladu s finančními možnostmi spolku, odvislými od zaplacených členských příspěvků a možných sponzorských darů…

Výbor prosí všechny členy k odpovědnému přístupu na brigádách.

Petr

2018-08 - tribuna:-)

Záznamy: 1 - 1 ze 1

po celý srpen 2018 montoval Pavel (J) s občasnou drobnou výpomocí dalších montážníků novou střídačku...

2018-06 - brigády 11. a 14. června - meliorace

Pod koordinací (a hlavně za osobního přispění) Pavla postup prací na hřišti směle pokračuje - viz fotogalerie níže. Hlavní náplní bylo dokončit meliorace..., čili se jednalo o hrubou sílu a nenáročné kopčské práce:-)
Všem účastníkům díky, díky...
Zábavný (zrychlený) film z výkopů pro meliorace - klikni na boxík níže. Další naše videa na YouTube ZDE.
-pes-

Brigády očima hlavního brigádníka - videofilm

Krátká filmová retrospektiva brigádníka, stavbyvedoucího, dodavatele, přípraváře, stavebního dozoru a úvěrové banky:-). Klikni na You Tube boxík níže. Film měl premiéru na filmovém festivalu na soustředění ve Vodňanech 2018 - Vodňany 2.0.
Stopáž: 4:52min, produkce: Pavel J.

2018-05-15 - zemní práce

15.5. 2018 úspěšně proběhly terénní úpravy za pomoci mechanizace, které povedou k rozšíření našeho hřiště. Práce které probíhaly na pozadí (vítězného) zápasu našeho týmu C s Hasiči (reportáž ze zápasu ZDE) úspěšně dozoroval Pavel J. (díky!).
Více též ve filmu (níže v boxíku) a na našem videokanále na Youtube.
-pes-
 
pozn.: na Pavlovu žádost navrhuji den 15.5. vést jako svátek oddílu a oficiálně jej nazývat "The Bagr Day" a jako oddílový song zvolit píseň "Nám se daří", kterou si Pavel s chutí po včerejším úspěšném přesunu hmot zazpíval...:-). K poslechu a pohledu:-) ZDE.

2018-05-15 - zemní práce

Záznamy: 1 - 4 ze 4

2018-05-14 - škvára, vezou nám škváru...:-)

Záznamy: 1 - 1 ze 1

Pavel a Viktor sledují uskladnění dodávky 35m3 škváry na mezideponii... Tento majstrštyk se podařil Pavlovi, který škváru získal zdarma (jen za cenu dopravy) z hřiště rušeného v Berouně.

-pes-

Přesun boudy 10.4. 2018 - FILM

Celý časosběrný film z přesunu boudy.
Stopáž: 12:31min, kamera: Petr a Petr Strouhal, střih: Petr, produkce: SAMfilm.
Film byl uveden na soustředění ve Vodňanech 2018 (Vodňany 2.0). Příjemnou zábavu při sledování přejí autoři.

Přesun boudy 10.4.2018 - upoutávka na film

Upoutávka k filmu "Přesun boudy" (celý film viz boxík nahoře). Netradiční time lapse movie zachycuje realizaci smělého řešení naprosté změny orientace "tribuny":-). Film natočil Petr a Petr Strouhal v produkci SamFILMu. Upoutávku můžete sledovat v boxíku níže, nebo na našem kanále youtube ZDE. Celý film bude mít premiéru na soustředění v červenci 2018 ve Vodňanech.
Technicky náročného přesunu boudy se zúčastnili tito brigádníci:

Brigádníci (abecedně):

Aleš, Honza M., Jarda B., Kuba B., Kuba S., Láďa, Martin C., Patrik, Pavel B., Pavel J., Petr M., Petr S., Petr Str., Tomáš, Venca K., Venca P., Viktor. Díky všem.

-pes-

2018-04-10 - přesun boudy

Záznamy: 1 - 6 ze 6

Přesun boudy 10.4. 2018 - VÝZVA!

Přes víkend se (mimo jiné) podařilo udělat všechny přípravné práce pro transport té naší plechárny. Od vás všech bez výjimky se tedy pouze chce dostavit se zítra odpoledne a odnést těch pár kilo, které na něj budou připadat. Je jedno jestli končíte v práci ve 4 nebo v 6 - zkrátka přijďte ať máme nad boudou co největší "převahu" a transport proběhne co nejkontrolovaněji a hladce. Kdo má, vezměte si pracovní (nebo jiné ochranné) rukavice.

Pokud se dílo podaří a bude chuť, bude možnost si ještě kopnout na již připraveném hřišti.

P.S. na závěr velké díky těm, kteří se na víkendových pracích podíleli ...

Tak zítra!

Pavel

2018-04-06 - další brigáda

Záznamy: 1 - 5 ze 5

2018-03 - Další brigády - reportáž + video

 • Středa 21.3. - svařování zavětrování tyčí plotu v místě budoucí opěrné zdi (brigádníci: Pavel J., Martin S., svářeč od Petra M. ..., pokud ještě někdo, tak se ozvěte, rád to doplním..., díky).
 • Pátek 23.3. - zabetonování kapes zavětrování plotu, dokončení nastavení plotu, příprava pro sobotní výstavbu opěrné zdi (brigádníci: Pavel J., Petr S., Martin S.)
 • Sobota 24.3.  - hlavní brigáda týdne. Ráno Pavel s Martinem S. nakupují nasmlouvaný materiál (především betonovou směs v pytlích a KB tvárnice ztraceného bednění) a materiál přivážejí na hřiště. Přicházejí první brigádníci a rozdělují se do dvou skupin. Jedna se trochu snaží pracovat na opravě plotu (tedy nejprve demontáži pletiva), druhá se odhodlaně pouští do zednických prací. Aleš s Vencou P. míchá betonovou směs, Karel nosí vodu, zbytek zakládá první řadu tvárnic. Krátce po obědě přichází Martin V. a po něm ještě Petr S. Oba se připojují k betonážní partě:-). Odcházejí první brigádníci (Čenda a nováček v oddílu Honza a posléze i Venca K. s tím, že stejně nám není schopen výrazně pomoci). Práce na opěrné zdi pokračují sice zvolna, ale nepřetržitě - ostatně se tak děje pod supervizí hned tří stavařů:-). Pavel ještě několikrát pošle Kubu dokoupit materiál (nejen betonovou směs, ale třeba i tvárnice ztraceného bednění. Ukazuje první zaváhání v jinak Pavlově dokonalé logistické přípravě akce ("...výpočet byl správně, pouze tam falírovalo to násobení dvěma...":-). Ukončení opěrky je provedeno s chirurgickou přesností ukotvením armovacích prvků do stávajíc zdi na chemii...
 
Trocha statistiky: zpracovaný nateriál: 1520kg pytlované betonové směsi, 78bm roxorů, 68 tvárnic (1496kg), počet brigádníků: 10 (Aleš, Čenda, Karel, Kuba, Láďa, Martin V., Pavel J., Petr S., Venca K., Venca P.)
 
Trailer k filmu z této brigády můžete sledovat na našem vidoukanálu na You Tube (klikni na obrázek) nebo jej sledujte v boxíku níže.
 
Fotografie viz níže ve fotogalerii, nebo kompletní fotodokumentace (díky Petrovi Str.) na našem úložišti na Rajčeti (klikni na obrázek).

Film z budování opěrné zdi - klikni na boxík nahoře.

Trailer k tomuto filmu (boxík níže) ze sobotní brigády byl pozvánkou pro ty, kteří se ještě brigády nezúčastnili. Víkendy 6.-8. a 13.-15. 2018 (včetně pátků!) vyhlásil Pavel jako brigádní termíny - prosím počítejme s tím a udělejme si čas...:-) !

Celý film o budování opěrné zdi (3:19min, produkce SAMfilm) měl premiéru na filmovém festivalu na našem červencovém soustředění Vodňany 2.0. Další filmy o našem oddílu na You Tube - klikni na obrázek:

2018-03 - Další brigády

Záznamy: 1 - 5 ze 5

2018-03 - Individuální brigáda:-) a další info

 • Pavlovi nestačila sobotní brigádní dávka, takže si na pondělí 19.3. ještě naordinoval individuální brigádní plán, v rámci kterého dokončil odkrytí základové spáry pro založení opěrné zdi. Čest jeho snažení:-)
 • Před středečním (21.3.) tréninkem také proběhl "kontrolní den" :-) za účasti Pavla a Viktora. Komise konstatovala zdárný průběh prací a překračování stanovených cílů:-).
 • Ve čtvrtek 22.3. Viktor dopravil na "staveniště":-) meliorační hadici a chráničky pro budoucí použití pro prostup vodovodních trubek, nebo elektrického vedení.
 • Před sobotou je z technologického důvodu ještě potřeba provést betonáž opěrné zdi (zatím přislíbili účast tři hráči)
 • Na sobotní brigádě očekáváme masívní účast, je přihlášeno 10 hráčů (Aleš, Kuba S., Pavel J., Martin V., Kuba B., Venca K., Petr S., Radek, Karel...) - předem díky všem, kteří účast potvrdili, a kteří se hlavně účastní.
 • V sobotu demontujeme pletivo a nahradíme ho novým, osadíme čepičky na sloupky plotu, vykopeme pařezy a cokoliv dalšího, co Pavel určí:-)
 • S sebou pracovní rukavice (kdo nemá tak dostane erární - možná) a dobrou náladu.
 • Restaurace bude v provozu, předpověď nám přeje - bude až +10C.
-pes-

2018-03-17 - Nejhorší den mého života :-)

Předpověď počasí na sobotu 17.března je opravdu příznivá: teploty kolem nuly, zataženo...
Realita po probuzení v sobotní ráno je mnohem horší: -5C, vítr (pocitově jistě hodně pod -10C) a hlavně všechno je pod sněhem a stále sněží... Volám Pavlovi, ale ten se tváří, že to přestane, a že kromě Karla, který nedoléčil nemoc s tím ostatní počítají. On právě s Viktorem nakládá šestimetrové trubky a hnedka zamíří na hřiště... Nestačím ani položit sluchátko a volá mně Radek M., jestli brigáda platí...:-) Stručně mu přetlumočím Pavlovo ujištění. Radek mně ještě požádá o odvoz z Proseku...
Po příjezdu (cca 9:05hod) na hřiště už Pavel s Viktorem částečně vyložili dodávku a Pavlův vlek. Materiál a také nářadí je všude. Dřevěné podlážky tvoří chodníček přes hřiště, jinak bychom se ani nedostali na druhou stranu, jak je rozměklé. Je taková zima, že se rychle pouštíme do práce. Za chvíli ještě dorazí Martin S. a s pomocí jeho laseru odměříme vágrys na sloupky plotu, které budeme nastavovat přivezenými trubkami (pro pozdější instalaci pletiva k zamezení opoustit míči náš kurt). Rychle nastavujeme první tři sloupky a Martin navrhuje nahradit prošroubovávání předvrtaných děr použitím samořezných TEX vrutů. Radek je jede nakoupit Pavlovým vozem. Práce se ještě zrychluje. Dorazí i Gramec a ve třech (Martin, Gramec, Petr S.) se sehráváme (jako u nohejbalu:-) a bleskovým tempem osazujeme všech (s výjimkou jediného) jednadvacet (!) prodloužení sloupků. Bleskově znamená, že tuto práci dokončujeme okolo 14:00. Mezitím Pavel J. s Radkem vykopávají několik pařezů po dříve poražených olších a částečně odkopávají svah u tenisových hřišť. Radek se loučí po dvanácté, s oznamovací větou: "Tohle je nejhorší den mého života!" a otázkou: "Vám není zima?":-).
Gramec s Martinem nás opouštějí po druhé odpolední. S Pavlem uklízíme všechen materiál a nářadí. Přesunujeme se do restaurace Spojka a dopřáváme si půlhodinovou pauzu na pozdní oběd (výborná čočka s vejcem). Pak se vracíme na hřiště a pokračujeme v práci. Vykopáváme svah u tenisu pro budoucí založení opěrné zdi. Vítr zesílil a sněžení rozhodně nepřestalo:-) Odkopáváme terén na úroveň založení budoucí opěrné zdi. Přijíždí Viktor. Douklízíme pracoviště a okolo páté ještě na terase restaurace vyúčtováváme koupený materiál...
Upřímně, nevěřil bych, že prakticky v průměru ne více než ve 4 lidech lze v takovém počasí udělat tolik práce. Ovšem je také otázka, jestli budu zítra v tělesné kondici jít si zahrát na Prosek:-).
Faktem je, že brigáda příští sobotu (24.3.) při předpokládané trojnásobné účasti by měla s pracemi opravdu pohnout.
Hřiště už se na vás těší:-)))
Výbor Nohejbal Žižkov, z.s. děkuje všem dnešním brigádníkům, jmenovitě: Gramcovi, Martinovi S., Pavlovi J., Petrovi S., Radkovi M. a Viktorovi.
Petr
 
PS: z brigády vznikl videofilm, který měl premiéru na filmovém soustředění ve Vodňanech 2018 - film sleduj v boxíku níže, nebo přímo na YouTube ZDE.

2018-03-17 - Nejhorší den mého života :-)

Záznamy: 1 - 5 ze 5

všechny fotografie z akce na webu Rajče - naše fotoalba naleznete kliknutím na obrázek:

2018-03 - Brigáda - rekonstrukce hřiště

Součástí letošních brigád (viz článek níže) s prvními dvěma termíny 17. a 24. března budou také mnohem rozsáhlejší změny týkající se vlastního hřiště. Uvažováno je s odkopáním části terénní vlny na západní straně, odstranění bříz na hranicích s tenisovým areálem (již bylo provedeno, díky Viktore), vybudování opěrné zdi v tomto místě, zasypání prohlubně a především rozšíření hrací plochy směrem k tenisovým kurtům a tím získat možnost otočit hřiště o 90 stupňů a vytvoření prostor pro umístění dvou hřišť. Projekt předpokládá vznik variabilního prostoru umožňující hraní současně na dvou hřištích i přestavění tohoto uspořádání na současné velkorysé hřiště umožňující hru na velkém prostoru. Toto řešení vyžaduje například tři místa pro osazení sloupků a také dvě sady sloupků pořídit - jejich výrobu již Pavel J. zadal do výroby (viz níže fotogalerie).
Samozřejmě projekt předpokládá dodatečné zavezení antukou, možná i meliorační práce, hutnění... Součástí celého projektu je i "výstavba" nové střídačky (viz též obrázek níže ve fotogalerii) na západní straně, tedy otočené tak, aby nám už nesvítilo sluníčko do očí, přesun staré boudy do jihozápadního rohu hřiště a doufejme i rekonstrukce (zvýšení) nového oplocení směrem k tenisovému areálu a na západní straně. Na projektu se materiálně podílí i jeden z našich sponzorů.
Uvidíme kolik sil budeme mít, jak se k práci postavíme my - členská základna, jak vystačí finanční prostředky a tedy co reálně (i z časových důvodů) budeme schopni do začátku sezóny (a vůbec letos) realizovat.
Petr
info k obrázkům:
 • vizualizace nové střídačky (autor Pavel J.), která je koncipovaná z ocelových prvků spojovaných šrouby
 • dvě sady nových sloupků (zadání pro výrobu - autor Pavel J.)

2018-03 - Brigáda - rekonstrukce hřiště

Záznamy: 1 - 2 ze 2

2018-03 - Brigáda 17. a 24. března - každý vítán

Pavlův "zvací" a emotivní dopis a morální apel pro účast na brigádách:

 

Jaro se snad už ujímá vlády a tak je možné začít přemýšlet na realizací projektů souvisejících se zvelebováním a rozšiřováním našeho hřiště. Odstranění bříz v JZ rohu hřiště úspěšně proběhlo už minulý týden (což je skvělé, protože to bylo jediné, co jsme museli delegovat na někoho jiného) a tak nám už nic nebrání začít s úpravami, které budeme realizovat svépomocí. V současné chvíli se jedná předně o:

 • odstranění pařezů po padlých břízách
 • vybudování opěrné zdi podél plotu s tenisem (tj. tam, kam věčně padají míče), a vyrovnání do úrovně hřiště
 • zvýšení oplocení na V a J straně (tj. podél tenisu a podél zahrady)
 • stavba přístřešku se sezením na Z straně hřiště

A teď to hlavní - je zřejmé, že výše uvedené práce jsou nad rámec každoročních brigád a je tak jasné, že to bude vyžadovat větší počet brigádních dní. A vzhledem k tomu, že se ještě stále stmívá poměrně brzy, musím březnové termíny nasměrovat na víkend, resp. soboty, kdy si můžeme "dopřát" rozumně dlouhou pracovní dobu :-) Takže 17. a 24.března (cca od 8,00 do 17,00h) jsou první dva termíny, kdy bychom mohli s výše uvedeným úpravami začít. A tak prosím, opravdu prosím každého, kdo se může v jeden nebo druhý den, nebo oba termíny dostavit a přiložit ruku k dílu, aby tak učinili a současně mi to dali co nejdříve vědět. A i ti, kteří z jakéhokoli důvodu nebudou moci, ať mi prosím tuto informaci sdělí. Je to velmi důležité pro plánování a přípravu, pište prosím  co nejdříve ať vím, jak na tom jsme a co si můžeme dovolit, nebo naopak jestli to má vůbec smysl (což dle mého každopádně má :-)).  

Opravdu to z mé strany berte jako apel nejvyšší důležitosti a pokud to jen trochu půjde, přijďte (třeba jen na dopoledne apod.), protože si to nějaký čas zákonitě vezme. Obětujte se (trochu) pro blaho našeho klubu ! :-))

Pavel

2017-04-21 - Blesková brigáda

Dnes se na našem hřišti konala neplánovaná blesková brigáda, protože se v rámci renovace tenisových kurtů naskytla možnost bezplatně získat několik metráčků vyfrézované antuky a zužitkovat ji na zvelebení našeho svatostánku. Získanou antuku však bylo potřeba před zítřejším očekávaným deštěm rozvozit a rozhrnout. Nebyla to předem avizovaná akce, která navíc vyžadovala okamžitou reakci, takže účast nebyla hojná - z devíti oslovených se mi devět lidí omluvilo :o) buď přímo zprávou nebo mlčky. Proto jsem alespoň já (jako svolatel akce) přijel na místo, vzal jsem si lopatu a hrablo a dal se (nehledíc na obutí a oblečení z práce) do práce :o) A ač to tak na začátku nevypadalo, tak se po pár desítkách minut ukázalo, že by se ještě pár ručiček a nožiček hodilo. Ale co bych pro vás a blaho oddílu neudělal :o)  Dokonce i od Oldy jsem se na závěr dočkal uznání a od něj - to už je co říct :o)) Pro zajímavost jsem vám udělal pár foteček, abyste viděli, jak to teď u nás vypadá a na jakém hřišti budeme v pondělí hostit Vinoř a v úterý Šestajovice. Narážky typu "nevidím rozdíl" budu brát jako hrubou narážku na svou osobu a vážné ohrožení našeho kamarádství :o)

Pavel

P.S. plánoval jsem po brigádě ještě návštěvu posilky, ale v průběhu práce jsem od této myšlenky postupně upouštěl - čistě z časových důvodů :o)

2017-04-21 - blesková brigáda

Záznamy: 1 - 4 ze 4

2017-04 - brigáda 2017

FOTO nahoře - tři nadšení brigádníci přihlížejí pracovnímu úsilí...:-)

Nutno zdůraznit, že brigáda úspěšně proběhla v jednom předem ohlášeném termínu a v jednom náhradním termínu (po hektické emailové komunikaci do níž nebyl zahrnut Pavel J.:-). Hřiště bylo uklizeno, zválcováno (Kuba?...), nově vyměřeno (Tomáš, Petr S.), byl opraven mobiliář - lavičky (Petr M, Viktor, Radek), vyztužen plot (Pavel J.) a mnoho dalšího. Nejmenovaným brigádníkům se omlouvám - prostě jsem na obou termínech nebyl a také si vše nepamatuji. Ale rád Vás do výčtu doplním, když se ozvete:-)

Petr

2017-04 - brigáda 2017 - úvodní informace

1.dubna je sice apríl, ale brigáda v sobotu 1.4. 2017 od 10:00 do cca 14:00 je vyhlášeným, platným, prvním termínem brigády na našem nohejbalovém hřišti.

Předpokládané práce:

- vyhrábání trávy a listí, prořez křovin

- oprava poničených plotů

- oprava boudy včetně jejího nátěru

- oprava laviček

- oprava údržbového nářadí, případně výroba nového

Druhý termín brigády je rovněž sobota 8.4.2017 (též od 10:00hod), kdy bude provedeno co se nestihlo při první brigádě a co je nejnutnější před zahájením letošní nohejbalové sezóny 2017. Bez upraveného hřiště hrát nemůžeme.

Nezapomínejte, že neúčast na brigádě je penalizována.

Každý brigádník, který přispěje navíc nářadím, ekonomicky, či jinak, je vítán. Pro koordinaci a domluvu pro přinesení vlastního nářadí kontaktujte Viktora.

Svojí účast na brigádě zapisujte do kalendáře Doodle ZDE.

Přijďte všichni - brigáda je zábava - video z loňské brigády ZDE.

Petr

2016-03-29 - hřiště přivítalo první brigádníky:-)

Slunečné odpoledne bylo příjemnou kulisou dnešní první jarní brigády. Kromě Viktora a avizovaného Radka se zúčastnil i Petr a Karel. Všichni brigádníci si vyzkoušeli obsluhu motorového válce (už je solidně zaválcováno a hřiště začíná vypadat skvěle), odstranili jsme porost vykukující místy z antuky, Karel uhrabal listí a uklidil u plotu a Viktor upravil značky vymezující hřiště.

Další termín je ve čtvrtek 31.3. - spojte se s Viktorem kvůli časovému nasazení a využití brigádníků (hlavně využití času pronájmu válce!).

Níže si pusťte "zábavný film" z brigády, který měl premiéru na výroční schůzi v prosinci 2016.

Petr

Zábavný film z brigády:

2016-03-29 - hřiště přivítalo první brigádníky:-)

Záznamy: 1 - 3 ze 3

2016-03-29 - Jarní brigáda - každý vítán.

Většina úprav našeho hřiště je již provedena (za úplatu z našeho rozpočtu), ale přesto není vše úplně hotovo, především zbývá válcovat!!! V termínech v úterý  29.3. a čtvrtek 31.3. od cca 12:00 je vítaná každá ruka na válcování hřiště. Válec je motorový!!! Prosím spojte se s Viktorem a domluvte si s ním svojí účast - domluva nutná pro optimalizaci nasazení brigádníků.

Předem díky každému ochotnému brigadníkovi. Nezapomeňte, že neúčast na brigádě je penalizována - viz zápis z poslední schůze oddílu (mrkněte sem).

Petr