2022 - Mistrovství světa v Praze - jak jsme fandili

Konečně jsme se dočkali:-) Petr s Hankou fandili už od pátku v hale UNYP (Podvinný mlýn), v sobotu se připojil Viktor v O2 Univerzum aréně a v neděli zbytek (Tomáš. M. s dcerou, Pavel J., Patrik a Jarda T.), dále někde jinde seděli další členi oddílu (Richard, Fíba...) a v publiku jsme zahlédli i jednoho ze zakladatelů oddílu - Jirku Kučeru.
A fandění jsme si užili dosyta na tzv. klubovém patru, v sálu A, sektoru 202, v řadě 1 a 2...! Bylo skvěle vidět i slyšet:-(.
Šampoinát a výkony hráčů (a rozhodčích:-) určitě už ohodnotil někdo jiný a v povolanějších médiích. Pokud jde o organizaci mistrovství, dovolím si jen několik postřehů:
  • hala O2 Univerzum je důstojné místo k pořádání mistrovství světa (jen sedačky jsou možná příliš úzké...)
  • vlastní šampionát běžel, alespoň z pohledu diváka, vcelku bez zadrhnutí
  • organizátoři možná mohli dříve zveřejnit program
  • nohejbal mám spojený ponejvíc s trampingem, osadami, atd..., nemyslím, že tuc-tuc hudba a roztleskávačky na ní tancující, nějak přispěli k propagaci těchto nohejbalových kořenů...
  • chápu, že to je individální, ale necelých deset metrů vzdálený bubeník pokoušející se ránami na svůj nástroj vyrazit divákům mozek z hlavy možná přispíval k atmosféře, ale v mém případě nikoliv k soustředění na sledování hry:-)
  • divácky nejatraktivnější a nejnapínavější se, dle mého, stal zápas trojek Irák vs. (tuším) Polsko
  • zajímavá, v našich úrovních soutěže nevídaná, přítomnost videorozhodčího (a rozhodčích na lajnách)
Co jsme mohli udělat lépe?:
  • mít místa na druhé straně tribuny, která zabírala televize
  • přijít s banerem našeho oddílu
  • přijít v dresech... (tak snad příště).
-pes-
červeným kroužkem označená poloha naší skupinky...
  
elektrizující atmosféra...
 
Dole: minivideo "Jak jsme fandili":-)

2022 - Mistrovství světa v Praze - program

Mistrovství (a naše společná návštěva) se blíží... Organizátoři (konečně!!!) zveřejnili program šampionátu (i když například odkaz na webu nohejbalového svazu místo na info o mistrovství vede na errorovou stránku:-), který se koná nejen ve vysočanské hale O2 Universum, ale také v nedaleké UNYP aréně v Podvinném Mlýnu. Takže už nic nebrání domlouvat si harmonogram naší společné návštěvy. Ještě upozornění - v pátek (v den zahájení mistrovství) proběhne od 18:00 také členská schůze našeho oddílu, pro info klikni ZDE.
Program:

2021 - Mistrovství světa v Praze - aktuálně

23.6. 2021 - na webu NohecMagazín ZDE vychází článek o posunu termínu na rok 2022, ve kterém prezident nohejbalového svazu Kamil Kleník vysvětluje podrobněji důvody změny a také naznačuje, že ani nový termín 4.-6.11. 2022 nemusí být konečný a výbor nohejbalového svazu jedná s provozovatelem haly o dalším posunu ještě na později...
 
30.6. 2021 - uveřejnil Český nohejbalový svaz na svém webu tuto informaci:
"Kdo se těšil na podzimní vrchol sezony, kterým mělo být z loňska přesunuté mistrovství světa mužů v moderní pražské aréně O2 universum, ten si bude muset ještě počkat. Vrcholná nohejbalová akce se znovu o rok odkládá. Předběžně na 4. - 6. listopadu 2022."
Výše uvedené pak znovu potvrdil ČNS později na svém webu ZDE lakonickým prohlášením: "Opět z důvodu pandemie MS přesunuto na rok 2022. Vstupenky zůstávají v platnosti."
 
7.10. 2021 - na webu organizátorů MS ZDE informace o novém termínu dosud chybí! Dočteme se tam stále jen o přesunu na  termín 26.-28.11. 2021...
Na webu portálu Ticketmaster ZDE jsou vstupenky na nový termín 4.-6.11. 2022 v prodeji a je možné ještě vstupenky spíše na  ojedinělá místa zakoupit...
 
5.11. 2021 na  členské schůzi našeho oddílu  oznámil Pavel, že stále je jedna vstupenka na všechny tři dny mistrovství ke koupi! Bohužel nabídku sdělil bez finančních podrobností... (původní cena vstupenky cca 1750,-Kč). Jedná se o vstupenku na místa, kde už další členi vstupenky zakoupili, čili všichni budeme sedět pohromadě. Máš-li zájem, spoj se s Pavlem!
Petr

2020 - Mistrovství světa v Praze - úvodní info

Ne, Mistrovství světa v nohejbalu v roce 2021 opravdu nepořádáme (uvidíme napřesrok:-), ale společně jej navštívíme!
Díky Pavlově aktivitě jsme nakoupili na jaře 2020 vstupenky (tuším cca 10ks) na nejvýznamnější nohejbalovou událost roku 2020 - Mistrovství světa v nohejbalu, které se mělo uskutečnit na konci listopadu 2020.
Vinou koronavirové pandemie byl termín z listopadu 2020 přesunut až na další rok, konkrétně pátek až neděli 26.-28.11. 2021. Držitelé vstupenek (tedy ti, kteří si je včas objednali a zaplatili) se nemusí obávat o jejich platnost. Vstupenky jsou platné i na nový termín! Doufejme, že pandemie pořádání umožní a sejdeme se v uvedeném termínu ve VIP zóně pražské O2 arény (resp. v její části - pětitisícové hale Univerzum) ve Vysočanech a společně zafandíme výkonům světové nohejbalové špičky. Na členské schůzi 11.12. 2020 Pavel upozornil, že ještě jedna vstupenka platící na všechny tři dny mistrovství je ke koupi (cena je cca 1750Kč (nebo tak nějak:-), info u Pavla). Vstupenky jsou již jinak vyprodané a není možno je v předprodeji Ticketmaster již zakoupit!
Petr