2020-10-03 - dokopná - reportáž

(oslava 40. výročí nohejbalu na Balkáně a Tomových šedesátin)

Sobota 3. října 2020 – den, na který Tomáš čekal 60 let, balkánský nohejbal 40 let a my ostatní celý rok :-) 

Ráno jak malované, předpověď příznivá – objednávka počasí vyšla na jedničku. Před polednem odjíždím autem po střechu napěchovaným vším potřebným směr Balkán. Přijíždím jako první, nedlouho po mě přijíždí Viktor (s podobně bohatým nákladem, aby účastníci akce měli maximální komfort:-)), následně se ještě před oficiálním časem zahájení začínají trousit další, Tomáš, Lukáš… 

Dopolední přípravy nám ještě zpestřují hasičsko-policejní manévry kvůli požáru chatky v přilehlé zahrádkářské kolonii. Po 13. hodině je již vše na svém místě, grill se rozpaluje, výstavka k výročí naaranžovaná, můžeme začít!

Do 14. hodiny doráží většina členů a hostů a do turnaje se rýsuje pěkných 6 trojic. Jejich sestavy zcela náhodným výběrem určuje Tomáš:-) Nad systémem není třeba dlouho přemýšlet, všechny týmy zapisujeme do jedné tabulky a hraje každý s každým. Hra svižně odsýpá, některé méně kondičně připravené týmy prosí o delší pauzy:-). Po páté hodině je rozhodnuto, Tomáš jako sponzor turnaje chystá ceny na vyhlášení.

A jak to dopadlo? Krasavci potvrdili, že krása není všechno a ukořistili pro sebe krásné šesté místo. Pátí skončili Kuba a Petr Strouhalíci, kterým zadní lajnu odjezdil Petr Mitr., čtvrtí skončili hosté z Čakovic - Honza Mlejnek se synátorem, doplnění naším novicem Honzou Oktábcem. Třetí místo pro sebe urvali Kačka s Šárkou a mou maličkostí (díky holky:-). Až na druhé místo dokráčel Leoš, Lukáš F. a oslavenec Tom. A na stupeň nejvyšší po zásluze koncentrovanými výkony vystoupali Venca K., Fíba a Lukáš K. (s náhradníkem, přítelkyní Janou), kteří svou formu potvrdili i následným „finálovým“ zápasem proti Leošovi, hraném s 40 let starým a stále funkčním balonem zvaným „sluníčko“. Po turnaji následovalo ještě několik sranda mačů, které ukončila až nastupující noc.

Před turnajem, během něj i po něm si naprostá většina návštěvníků a hráčů prohlédla nástěnky s historickými fotografiemi, původními registračkami a oddílovými oceněními, dále průřez přestavbou našeho hřiště a v neposlední řadě prakticky kompletní set dresů od prvního až po současný a dále i všechna trička vyráběná od r. 2015 na oddílová soustředění. Výstavku doplnily podobizny našich posledních tří mohykánů (Viktor, Tom, Karel) zvětšené do životní velikosti. Bylo velmi příjemné v průběhu celého dne sledovat, jak bývalí členové u nástěnek a dresů vzpomínají na své účinkování v oddílu a i pro novodobé členy to podle všeho bylo vítané zpestření celého slavnostního dne.

Po setmění došlo na hlavní část gratulací a předávání darů Tomášovi, který i v 60 letech aktivně hraje (je asi přáním nejednoho z nás, abychom také měli ve stejném věku takové štěstí). Proto nová nohejbalová obuv a tenisová raketa byly tak určitě více než vhodnými dárky do dalších let :-)

Cca od osmi hodin jsme se přesunuli k ohni, popíjeli, dopékali klobásy a maso a bavili se. Večerku si každý nastavil podle svého, někdo zmizel už do půlnoci, někdo zůstal do dvou, do tří, nejodolnější kusy to pak táhli do půl šesté :-)

Za mě se jednalo o jednu z nejpovedenějších akcí za dobu, co v oddíle jsem, díky všem, kteří se na ní podíleli nebo jí byli účastni.

Závěrem ještě zvláštní poděkování Petrovi S., který s myšlenkou oslav 40. výročí nohejbalu na našem hřišti přišel a shromáždil historické fotografie, které byly na výstavce použity.

-PJ-

Link na fotogalerii na rajčeti (klikni na obrázek níže):

2020-10-03 - dokopná - úvodní info

Sobota 3.10.2020 - odpoledne na našem hřišti.
 
Předpokládaný program - propozice (může být upraveno!):
  •    začátek od cca 13:00 (dle počtu příchozích /přihlášených/ - dvojky, trojky, sranda sety s netradičními balony..., prostě dle chuti a nálady)
  •    v podvečer výstavka k historii našeho oddílu, oslava 40ti let hraní nohejbalu Na Balkáně a 60. narozenin zakládajícího člena Tomáše Mitrovského, grilovačkaposezenípoklábosení...
  •    akce je koncipovaná jako OPEN - tedy případně i pro partnery a partnerky, kterým chtějí naši členové ukázat své nohejbalové umění ...
 
Svou účast/neúčast prosím sděl emailem, telefonem, skrz WhatsApp nejpozději do 20. září. Díky.
(Logo výročí zpracoval Petr.)