2017 - soustředění Choceň - videofilm

Krátký film ze soustředění v Chocni 2017. Video bylo sestříháno ze záběrů a fotografií účastníků soustředění. Klikni na boxík níže, další videa na YouTube ZDE.
-pes-

2017 - soustředění Choceň - nechť špendlíky hovoří (N-N):-)

Předpokládám, že podrobnou informaci o ubytování, kurtech, kvalitě místní kuchyně, nebo o herních výkonech zpracuje někdo jiný (Pavel?:-). Tento článek je jiný - jedná se o Nesouvislou a Nekompletní mozaiku postřehů, zážitků a možná i zajímavostí z našeho soustředění.

 

NEJ:

- Nejvíce hráčů: 16 (sobota), 14 viz skupinové foto níže ve fotogalerii "Jak jsme hráli" a v sobotu navíc přijel Karel a Láďa Peller.

- Nejvíce Nehráčů: 8 (sobota), Zuzka s dcerou, Míša, Jana, Hanka, Vencova přítelkyně, Martinův kolega a jeho, řekněme, "veselá":-) manželka.

- Nejvíce druhů dopravních prostředků, kterými dorazili účastníci - kromě tradičních automobilů (skoro všichni), motocyklu (Karel), někteří (David) přijeli drahou (ostatně jak už avizoval zvací klip, vlaky byly neoddělitelnou kulisou celého soustředění - snadno lze výrok tenisty Mc Enroe (po hře na pražské Štvanici prohlásil: "Na nádraží jsem ještě tenis nehrál") parafrázovat na "Na nádraží jsem ještě nohejbal nehrál", a nejexotičtěji se na místo dopravil Radek, který připlul po Orlici od Ústí nad Orlicí a vylodil se ze své kanoe prakticky přímo na kurtech. "Ahóóój".

 

PLUSY:

Herní účast nečlena našeho oddílu.

Účast Ládi Peller byla nečekaná, ale myslím, že vcelku vítaná - co příště rozšířit nabídku účasti i dalším spřáteleným hráčům (Venca...)?

Nohejbal Žižkov - přijímání členů, šátky, logo...

Přijímání členů do spolku NOHEJBAL ŽIZKOV, z.s. - některými účastníky zpočátku s nepochopením přijímaný předem avizovaný bod programu - se nakonec ukázal nejen jako nekonfliktní (vlastní vstup je bezplatný a k ničemu nezavazující), ale navíc hráči, kteří se stali členy (v současnosti 12 členů, vše ke členství ZDE) obdrželi stylové šátky (viz fotogalerie "Jak jsme se bavili" níže), což rozproudilo zábavnou diskusi o výkladu loga NOHEJBAL ŽIZKOV, z.s (viz ZDE). Od Neumím Nohejbal, přes celkem se nabízející Nohejbalu Nazdar, nebo Nehraju Nohejbal, až po Nikdy Neprohraju a další "oslími můstky" vytvořené kreace, které už později ani nezačínali na N-N :-). Nutno Namítnout :-), že logo je anagramem písmen (Nohejbal Žižkov) (anagram je přesmyčka písmen, resp. v tomto případě Nikoliv Nepromyšlené otočení písmene Z o devadesát stupňů vlevo a žižkovská věž je háčkem nad Ž). Je skvělé, že logo budí vášně, a že se o něm diskutuje - ostatně to je jeho úkolem - jinak by si ho nikdo nezapamatoval. Že Navíc Nabude debata Neskutečných Novotvarů, obměn, variací a zábavy na celý večer, to výbor Našeho Nohejbalového spolku Nejen Nečekal - ale Nemohlo to Nepotěšit! "eN-eN"!!!

Další disciplíny.

Soustředění se netýkalo toliko nohejbalu, ale pro některé účastníky se navíc jednalo i o přípravu pro další disciplíny:

- pití piva na rekord (samoobslužná pípa k tomu přímo vybízela - viz níže fotogalerie "Jak jsme se bavili")
- mariášové mistrovství republiky (partička Petr M., Tomáš, Pavel B. a Petr S. odehrála během cca sedmi hodin možná několik stovek partií a došla k závěru, že možná mariáš hrajeme lépe než nohejbal:-). Jejich veselé hlášky navíc přilákali i početné diváky laické veřejnosti (Radek), snažící se mariáš pochopit...

 

MÍNUSY:

Krátká doba soustředění.

Je to už evergreen, v neděli těsně před odjezdem se mnohým zdá, že je škoda se rozcházet v nejlepším... Pavel J. i Petr už několikátou sezónu navrhují prodloužit soustředění alespoň o jeden den. Jednak bychom nemuseli všechno sportování "strhnout" v sobotu a bylo by více klidu i na jiné aktivity.
Mimochodem kvituji příjemné nedělní popolední hraní tenisu, ale nemusí zůstat jen u toho. Spolu s Pavlem a jeho rodinou jsme na Mítkově strávili příjemnou minidovolenou již od úterý s mnohými zábavnými aktivitami: třeba výlety po přilehlé cyklostezce s návštěvou nedalekého koupaliště, nebo bloudění v labyrintu z živého plotu v Brandýse nad Orlicí... Určitě by bylo více času a manévrovacího prostoru pro domluvení přáteláku s místními, atd...

Bodování, resp. potřeba se vymezovat vůči čemukoliv nově připravenému...

Opět se našli kverulanti, kteří připravený (špendlíkový) systém bodování s obtížemi akceptovali a pro alespoň slovní bojkot "nešli" daleko... K osobě "špendlíkáře" (tedy osoby oprávněné a odpovědné za rozdělování a odebírání špendlíků:-) - viz foto výsledkové tabule ve fotogalerii "Jak jsme hráli") ještě "podrobněji dále v části VTIPNÉ HLÁŠKY:-).

Můžeme samozřejmě diskutovat, zda Pavlem připravený systém nebyl zbytečně komplikovaný, nebo zda nebudil příliš mnoho emocíJ, ale faktem je, že často (a zbytečně) jsou připravené novinky nejprve shazovány a vysmívány a teprve na další pokus je vezmeme "na milost"...:-(

 

POSTŘEHY:

Přátelák.

Čtvrteční přátelské střetnutí s místními nohejbalisty dopadlo docela jednoznačně ve prospěch naší nezvykle poskládané trojice Pavel J., Martin, Petr S. (prostě hrál, kdo byl k dispozici). Dle Pavla sice hráli mnohem více nohejbal, dle mého jsme byli prostě lepší a na umělecký dojem se Nohejbal Nehraje:-). Škoda, že neproběhl sobotní (páteční) přátelák se vší parádou - přičíst to můžeme bohužel informačnímu šumu na straně místních nohejbalistů...

Ceny.

Na některé účastníky mohly působit nevěrohodně závěrečné výsledky, kdy ceny si mezi sebe prakticky rozdělili organizátoři (viz výsledková tabule ve fotogalerii "Jak jsme hráli" - ale špendlíky hovoří jasnou řečí:-)!

Pohár a láhev šampaňského za nejproduktivnějšího hráče předal Pavlovi J. Petr. Pohledem do historických análů cenu ve Vodňanech obdrželi společně Gramec, Jarda a Kuba na  IRON RUDA ( dle Pavlových pamětí Jarda), ale ve  Vrchlabí 2014  tuto cenu zase obdržel Petr od Pavla...

V soutěži dvojic si úžasnou cenu "univerzální sadu kol" za první místo rovněž odnesla výše zmíněná dvojice Petr S. a Pavel J., což už zavání nějakou konspirační teorií... Více k cenám viz dále v části POBAVILO a miniKVÍZ.

 

VTIPNÉ HLÁŠKY:

Scénka 1:

Po debatě o odpovědnosti a významu špendlíkáře (viz část MÍNUSY - bodování), se do diskuse vložil Jarda s informací o svém zdravotním stavu a možnou účastí ve hře:

 • Jarda (natěšeně): "...Zítra to opatrně zkusím, budu hrát vzadu..."
 • Pavel B. (s despektem): "Neblázni! Vždyť vzadu to neumíš, ani když seš zdravej..."
 • Čenda (nápomocně): "...Nebo můžeš dělat toho špendlíkáře..."

Scénka 2:

 • Viktor (nechápavě): "Čendo, ty jezdíš pořád s tím prknem?"
 • Čenda (bezvýrazně): "Skoro jo..."
 • Viktor (zvědavě): "No v Praze to ještě pochopím..., ale sem si přece nepřijel na prkně, že ses držel Venci za kouli...?"
 • Petr S. (přemítavě): "...To bych fakt nechtěl..., držet se Venci za kouli..."

Je zjevné, že u těch nejzajímavějších šlehů (nechci napsat vtipů - někdy to je pro adresáta opravdu spíše šleha:-) jsou stále titíž..., a to jak na straně odesílatelů, tak na straně příjemců...:-)

 

POBAVILO:

Láhev vína - opravdu podařená cena, sousloví konečně přesně vystihuje co spojení těchto dvou slov má v realitě obsahovat...:-)

Univerzální sada kol - viz níže část miniKVÍZ

Foto s "duhou" - viz níže část miniKVÍZ a také fotogalerie :-) (díky Kubo).

 

miniKVÍZ:

A) Co, nebo kdo je MOJA?:

 1. partnerka gorilího samce Richarda z pražské ZOO
 2. moravské přivlastňovací zájmeno
 3. cizokrajné ženské jméno
 4. krycí označení Vencovy přítelkyně

B) Co obsahuje Univerzální sada kol?:

 1. soupravu nástrčkových klíčů (tzv. gola sada) pokrývající celé spektrum použitých matic
 2. sestavu bicyklů od čistě velodromových speciálů, přes silniční galuskové kolo až po horské a speciální celoodpružené kolo pro sjezd
 3. balíček s různými druhy limonád od nápojové firmy Coca-Cola
 4. soubor závodních okruhů (kol) testující všestrannost závodníka

C) Kdo, nebo co je duha?

 1. optický úkaz, projevující se jako skupina soustředných barevných oblouků vznikajících lomem a vnitřním odrazem světla na vodních kapkách v atmosféře
 2. obchodní název textilního barviva od Druchemy
 3. občanské sdružení, které na principech zážitkové pedagogiky organizuje volnočasové aktivity pro děti a mládež
 4. speciální druh portrétní fotografie s osobou nebo osobami vyznačujícími se pitným apetitem

D) Nedává Vám článek smysl (a vtip), nebo se vtírá neodbytný pocit, že Vám něco uniká?, pak je to způsobeno:

 1. mojí vypravěčskou nedostatečností
 2. vaší nepřítomností na soustředění (o důvod více se účastnit příště), případně obecně neschopností se soustředit:-)
 3. vaší mizernou pamětí (v přímé úměře s nasyceností krve alkoholem)
 4. vaší mozkovou nedokonalostí

S pozdravem
N-N :-)

Petr

Řešení miniKVÍZU: A4, B3, C4, D - dle vašeho uvážení

Opravdovou spokojenost se soustředěním vyjadřuje Vencův portrét (původně Kuba fotil duhu a Venca se do záběru nešťastně přimotal:-).

Za fotografie prosím poděkujte: Kubovi, Gramcovi, Viktorovi a Pavlovi. Jestli fotil někdo další, tak se na nás zatím vykašlal! Rovněž je nejisté, jestli z materiálů vznikne nějaký film - pokud ano, bude mít premiéru na prosincové členské schůzi. Bude to odvislé jednak na čase, kdy bude surový filmový materiál Jardou dodán a dále na zájmu ze strany účastníků soustředění - dejte vědět - díky.

Všechny fotografie ke stažení jako jediný soubor rar na uložto.cz ZDE. Stáhněte si co nejdříve - na tomto úložišti občas promazávám vložené soubory.

2017 - soustředění Choceň - jak jsme se bavili

Záznamy: 1 - 5 ze 5

2017 - soustředění Choceň - jak jsme hráli

Záznamy: 1 - 12 ze 15
1 | 2 >>

2017 - soustředění Choceň - videopozvánka

I letošní soustředění Choceň 2017, podobně jako v minulém roce Vodňany, má svojí znělku - tentokráte pojatou jakou připomínku vystoupit v tomto významném železničním uzlu republiky:-). Sleduj v boxíku níže, nebo na našem kanále YouTube ZDE.

Příjemnou zábavu přeje Petr

2017 - soustředění Choceň - NEWS

I letos si všechny informace o soustředění můžete přečíst na jednom místě - tentokráte v jiném designu - jako list "opravdových novin". Stahněte si CHOCEŇ 2017 - NEWS (formát PDF) a dozvíte se:

 • seznam účastníků
 • program soustředění
 • kdy si zahrajeme přátelák s "místními" (a kdo o něj přijde:-)
 • co je v ceně soustředění (trička a něco navíc?...)
 • přijímání členů do NOHEJBAL ŽIŽKOV, z.s. (s překvapením!)
 • nabídka nenohejbalových aktivit v Chocni a okolí
 • propozice našich vzájemných miniturnajů dvojic a trojic
 • bude filmový festival?

To vše a mnoho dalšího v CHOCEŇ 2017 - NEWS

Příjemnou četbu přeje Petr

2017 - soustředění Choceň (penzion Mítkov) - INFORMACE

Díky Pavlovi se i letos uskuteční letní soustředění našeho oddílu. Přestože už v polovině prosince ubytovatel z Vodňan oznámil, že na "náš" termín je plno a rovněž se ukázalo, že i další dvě záložní varianty mají již obsazeno (mimochodem jednu z variant - sportovní areál ve Starých Splavech u Máchova jezera - Pavel zamluvil pro naše soustředění na rok 2018 !!!), Pavel to nevzdal a domluvil úžasné místo.
Po Podkrkonoší (Vrchlabí), Šumavě (Železná Ruda) a Jižních Čechách (Vodňany) tentokrát pojedeme na východ, na Pardubicko, do těsné blízkosti Chocně do penzionu Mítkov u Tiché Orlice.

ZÁKLADNÍ INFO:

KDY:

víkend 14. - 16. července 2017

KDE:

Penzion Mítkov (kousek od Chocně)

Mapa viz fotogalerie níže

Odkaz na penzion zde (tam naleznete další fotky, kontakt, ale třeba i jídelní lístek...)

Vybavení penzionu:

 • vnitřní bazén a vířivka
 • konferenční sál s projektorem (zase bude filmový festival?:-)
 • restaurace (prý vyhlášená) za velmi přijatelné ceny otevřená do půlnoci (možnost samoobslužné pípy po zavíračce)

CENA A VŠE SOUVISEJÍCÍ (jak zaplatit, komu, do kdy, jak je to se zálohou...):

1.000,-Kč/osoba/pobyt

cena zahrnuje:

 • ubytování za 2 noci (dvoulůžkové pokoje)
 • pronájem kurtu na nohejbal a kurtu na tenis po celou dobu pobytu
 • 2x snídaně, (polopenzi, případně plnou penzi možno doobjednat individuálně)

Jedná se o cenu, která ještě může být upravena (nahoru i dolů) například podle dodatečně objednaných služeb...

HRANÍ:

 • U penzionu jsou čtyři kurty, jeden čistě nohejbalový a další tři tenisové (jeden tenisový kurt možno dle dohody přelajnovat a hrát na něm taky nohejbal)
 • V případě nepřízně počasí by měla být k dispozici sportovní hala v Chocni (3 nalajnová hřiště), nebo v hale týmu volejbalistů
 • Pavel domlouvá přátelské utkání s místními nohejbalisty buď v hale v Chocni, nebo na Mítkově.

POSTUP (co dál):

1)    Účast: informujte Pavla (osobně nebo emailem - kontakt v sekci "KONTAKTY") zda se zúčastníte (i pokud se nezúčastníte - díky za spolupráci) a v jakém počtu (doprovod vítán!).

2)    Záloha: zaplaťte Pavlovi zálohu ve výši 1.000,-Kč/osoba. Plaťte osobně při trénincích, nebo na účet (číslo účtu odesláno emailem, případně se informujte u Pavla), do zprávy pro příjemce napište své jméno. Zaplaťme zálohu co nejdříve - nekomplikujme Pavlovi ekonomickou stránku akce - díky!

3)    Sledujte náš web: tuto sekci, abyste byli včas informovaní o novinkách a změnách. Tentokrát patrně nebude tištěný průvodce a všechny informace budou zde na webu!

4)    Těšte se a přijeďte v termínu a co nejdříve :-).

Nohejbalu zdar a soustředění zvlášť.

-pes-

2017 - soustředění Choceň - mapy, penzion...

Záznamy: 1 - 3 ze 3