2018-Vodňany 2.0. - videofilmy

na schůzi oddílu 7.12.2018 proběhla premiéra dvou filmů z našeho soustředění. První film (Vodňany) byl sestříhán z fotografií a záběrů pořízených účastníky a druhý (Pohoda ve Vodňanech) vznikl jako vedlejší produkt zkoušky časosběrného fotografického mechanismu a zachycuje účastníky při relaxaci na terase ubytovacího zařízení:-)
Oba filmu v produkci SAMfilmu sestříhal Petr.
Filmy sledujte v boxících níže, nebo na našem You Tube kanálu ZDE.
Příjemnou zábavu.
-pes-

2018-Vodňany 2.0 - trailer

v boxíku níže (nebo v našem videokanálu na Youtube ZDE) si pusťte (mini)upoutávku na (mini)film z našeho soustředění. Celý "film" bude mít premiéru na výroční schůzi našeho oddílu v pátek 7.12. od 18:00 (podrobnosti k výroční schůzi ZDE).

2018-Vodňany 2.0 - poděkování účastníka

Tomuhle já říkám příjemně strávený čas. Děkuji vám všem za skvělou zábavu. Zejména Martinovi V., že tak pěkně hraje a zpívá, Pavlovi B, že je tak skvělý bavič (kdyby tak dobře hrál, jako umí Pešáka, tak hrajeme extraligu), Viktorovi, že tak tmelí tým, Petrovi S. za jeho cenné, výborně sestříhané záznamy, Karlovi za to, že hubu nezavře, Láďovi za totéž, Vencovi za to, že mě většinou rozesměje svou (docela dobrou) hrou, Paťouchovi že včera moc nezpíval (:-) a zejména Pavlovi J. že dokáže takovou akci zorganizovat a s tím pytlem splašených blech neztrácí nervy. Díky, kuásná puáce.
Vašek K. (zpráva ze skupiny Nohejbal Žižkov na Whatsapp).

2018-Vodňany 2.0 - poděkování účastníka

2018-Vodňany 2.0 - VIDEO: převlékání dresů :-)

Součástí soustředění bylo i převlečení do nových dresů...:-)
Děkujeme sponzoři...
Tuto radostnou událost zachycuje krátké časosběrné video z produkce samFILMu - klikni na boxík níže, nebo na našem You Tube kanálu ZDE.
-pes-

2018-Vodňany 2.0 - filmový festival

Filmový festival proběhl v pátek. Sestával z premiérové části, která se těšila nebývalému zájmu diváků a z fanouškovské části, která měla k lítosti organizátorů značně menší ohlas. Je to škoda, protože novým členům našeho spolku přinášela informace o historii našeho oddílu (včetně snímků celoplošné televize TV NOVA, ve kterých vystupovali naši členi, nebo snímků TV Kralupy rovněž s rozhovory s našími členy...) a také o historii nohejbalu obecně. Škoda promarněné příležitosti...
Premiérová část přinesla 7 premiér, převážně z produkce SAMfilmu - sledovat je můžete na našem You Tube kanálu (klikni na obrázek níže), nebo klikni níže na jednotlivé tituly.
Fanouškovská část přinesla sedm (resp. osm) filmů z různých produkcí - některé můžete sledovat na kanálu You Tube původního oddílu TJ Spoje (klikni na obrázek níže), nebo klikni níže na jednotlivé tituly.

Premiérová část filmového festivalu.

film sestříhaný z fotografií a videí natočených účastníky posledního soustředění. Uvidíte co jste zatím neviděli a na co už jste zapomněli:-)
stopáž 4:58, produkce: SamFilm, 2017
film sestříhaný z fotografií a videí natočených účastníky turnaje Viktor Trophy 2018
stopáž 2:49, produkce: SamFilm, 2018
film z první letošní brigády, která byla "na sněhu".
stopáž 4:29, kamera: Petr, produkce: SamFilm, 2018
film sestříhaný z fotografií a videí natočených Petrem Strouhalem z druhé letošní brigády. Na této brigádě jsme postavili opěrnou zeď.
stopáž: 3:19, produkce: SamFilm, 2018
Patrně vrchol této části festivalu - time lapse movie zachycující zrychleně celý přesun boudy (přesuny při budování asuánské přehrady jsou proti tomu hadr:-))
stopáž 12:31, kamera Petr a Petr Strouhal, produkce: SamFilm, 2018
film, který vznikl z mistrovských záběrů Petra Strouhala, a který se u publika dočkal nejlepšího přijetí pro svojí zábavnost a hravost - viz klikni na YouTube boxík níže...
stopáž: 4:30, kamera: Petr Strouhal, produkce: SamFilm
 

Fanouškovská část filmového festivalu.

Navštěvnicky slabší část festivalu. Díky všem, kteří se přišli podívat aspoň na chvíli a mimořádné poděkování divákům, kteří shlédli celou fanouškovskou část, jmenovitě: Pavel J., Marek, Martin V., a Venca K.
Fanouškovská část mapovala jednak nedávnou historii oddílu a druhak přinesla dokumentární filmy o nohejbalu obecně. V rámci této fakultativní části byly zařazeny tyto snímky:
 
starší filmy z vlastní produkce:
starší film mapující histori vzniku týmu "B" v oddíle TJ Spoje a první soutěžní rok týmu "B".
stopáž: 7:34, produkce: SamFilm, 2014
sestřih z jediného poháru mistrů, kterého se úspěšně zúčastnil oddíl Spoje (hráči tehdejšího týmu "B").
stopáž: 12:43, produkce: Pavel (J), 2014
 • Další krátké starší filmy z produkce SamFilmu
animované hříčky a fórky, filmy z předchozích soustředění, apod.
 
filmy z produkce jiných studií
kompletní záznam semifinálového zápasu Spoje B - Vinoř, aneb proč se nám na Vinoř nedaří...
stopáž: 14:59, produkce: Michal Němec, 2017
 • Co je to nohejbal?
dokument o tom co je to vlastně nohejbal, kde se vzal a jaké má prespektivy. Film získal ocenění na festivalu Sport Movies And TV 2007 - 25th Milano International FICTS Festival, "Mention d´Honneur" v kategorii "Sport a společnost - sport pro všechny / technická didaktika, vzdělávání a nová média".
stopáž: 14:17, slovenský námět, česká kamera a běloruská režie, produkce: MTV, 2005
 • Nohejbal v roce 1944
šot ve filmovém týdeníku z roku 1944. Jak se hrál nohejbal na samém počátku vzniku. Sledujte Bicana, Seiferta a další jak jsou zachyceni v dobovém filmovém týdeníku, kdy o dnešní agresivitě, důraznosti, nebo i variabilitě úderů se ještě nic nevědělo...
stopáž: 1:16, produkce: Státní film, 1944
dokument Kralupské televize o pravidlených turnajích ve víceúčelové hale v Kralupech. V dokumentu vystupují (a hrají:-) i naši současní i minulí členi.
stopáž: 3:56, produkce: TV Kralupy, 2017
část pořadu TV NOVA "Magazín víkend" byl věnován nohejbalu. Ve filmu vystupují (hrají a hovoří (!) naši členi (Pavel J., David, Radek J.). TV NOVA totiž mimo jiné natáčela na soutěžním zápase tehdejšího týmu "B" v Nuslích.
stopáž: 5:38, produkce: TV NOVA, 2014
 

Mimo festival.

Mimo festival byl uveden krátký snímek o rekreačním hraní po neohejbalovém turnaji v rámci akce STOP ZEVLING v r.2016, ve kterém hrají tři současní členi našeho oddílu, ale hlavně snímek opanují dvě půvabné nohejbalistky. Klikni ZDE.

Díky všem divákům za skvělou atmosféru a přízeň. 

Petr

Za všechny snímky z filmového festivalu doporučujeme snímek "Brigáda 7.6. 2018 - melorační práce", který se dočkal nejpříznivějšího přijetí publika - sleduj v boxíku You Tube výše.

2018-soustředění Vodňany 2.0 - jak bylo...:-)

Tady bude (možná:-) reportáž (fejeton, zpráva, popis, výsledky, seznam účastníků, atd...) z našeho soustředění Vodňany 2.0 - tedy pokud někdo něco vytvoří...:-). Díky každému za snahu a dodání hotového materiálu (textu) k publikování. 
 
Prozatím pouze telegraficky stručný komemtář k průběhu:
 • soustředění snad proběhlo ke spokojenosti všech zúčastněných
 • předběžný program byl víceméně dodržen s výjimkou turnaje dvojek (z důvodu času a únavy)
 • jako velice vhodný způsob hraní se ukázal model se standardními zápasy dle pražské soutěže (díky vysoké účasti a možnosti poskládat 3 týmy po šesti hráčích), který umožnil zahrát si všem účastníkům (i hráčům se zdravotními problémy)
 • pokus o trénink - několikrát se i zdálo, že trénujeme (nejvíce asi při hře s Markem, jako trénink hry "opačnýma" nohama)
 • přátelák s Vodňany s odlišným průběhem než před dvěma lety - krátký popis zápasu ZDE
 • filmový festival se sedmi premiérami (!) (podrobnosti a zveřejnění snímků připravujeme)
 • fanouškovská část filmového festivalu (škoda nízké účasti, třeba pro nové členy mohlo být zajímavé vidět co o nás (a s námi) natočila TV NOVA, nebo TV Kralupy, nebo jaká byla novější historie oddílu Spoje, nebo zajímavé snímky o historii nohejbalu...)
 • kulturně-pijácký večerní program (Na Tý ... zelený ... se tam ... ... je tam ... v kamizolce zelený :-)
 • nohejbal jsme proložili i jinými sporty (koupání v Blanici (viz foto) a rybolovem (Petře zdar):-)
 • rekordní účast: 18 hráčů + Marek (syn Martina V. + 2x host: Jarda (B) a Jarda (A) - viz též skupinové foto)
 • rekordní délka: 4 dny (od čtvrtka do neděle)
 • jediné zranění: Honza (M) - asi natažení (natržení) spodního stehenního svalu - přejeme rychlou rekonvalescenci
 • co se nerealizovalo?: Pavlovo vytoužené experimentální hraní  s vyšším počtem hráčů...:-)
 
Vodňany 2.0 (2018) jsou mrtvi - ať žije soustředění Vodňany 3.0 (2019) v termínu 11.-14.července 2019 - protože i pro příští soustředění byl zvolen sportovní areál Blanice ve Vodňanech.
Petr

2018-soustředění Vodňany 2.0 - první fotky

Záznamy: 1 - 10 ze 10

Další fotky ke stažení na našem úložišti Na rajčeti ZDE.

2018-soustředění Vodňany 2.0 - program a další...

Účastí asi největší soustředění našeho oddílu. K tomuto okamžiku (NE 8.7. večer) je přihlášeno 22 účastníků z toho 21 hráčů. Většina (cca 2/3) přijede už ve čtvrtek. V pátek dorazí zhruba zbytek a večer snad také Jarda s Janou, kteří chtějí shlédnout filmový festival.
Takže jak krystalizuje program?:
 • slovo Viktora, nebo-li Viktorovo slovo (!)
PÁ cca 21:00
tradiční bod programu našich soustředění. Výbor našeho spolku by rád sdělil několik organizačních pokynů, průběžný stav financí, seznámil s pracemi na úpravě hřiště a případně otevřel debatu o budoucnosti a vizích našeho spolku.
 • filmový festival - premiérová část (!)
PÁ cca 20:30
těšte se na 6 premiér - viz níže
každý snímek bude doprovozen krátkým slovem tvůrců
 • filmový festival - fanouškovská část
PÁ cca 19:30
každý divák, který chce vidět starší snímky z akcí oddílu, nebo snímky, ve kterých vystupují naši členi (včetně zatím neuvedených), nebo snímky, které mapují historii našeho milovaného sportu jsou vítáni. Každý snímek bude uveden vysvětlujícím komentářem.
 • trička akce
budou rozdány účastníkům při příjezdu - přihlašte se o ně. Sponzoroval Viktor.
 • nové dresy (!)
SO před akcí "skupinové foto" - viz dále
ano opravdu, jeden z našich sponzorů nám poskytl prostředky na nové dresy..., mnohem hezčí střihem i  materiálem...
 • skupinové foto (!)
kdykoliv v sobotu, dle světelných podmínek (v nových dresech a tričkách akce...)
účast prakticky všech hráčů nám dává ideální příležitost nafotit skupinovou fotografii (sérii fotografií)... pokyn k focení vydá Petr - díky za spolupráci. Výbor prosí všechny hráče respektovat pokyn a účastnit se focení.
 • přátelák s Vodňany (!)
zatím není domluveno..., nicméně pokud se akce uskuteční předpokládáme  SO (během dne) nebo NE (dopoledne). Očekáváme silnou podporu hráčů, kteří nebudou hrát. Díky. Doufejme, že Radek tentokrát Vodňany nebude koučovat, a že bychom tedy mohli udělat lepší výsledek:-)
 • mariáš
kdykoliv večer, nebo i během dne, kdy se nám bude chtít a kdy nebude společný a vyžadovaný program (to je ten s těmi vykřičníky !)
 • nahlášení trojek pro Balkan Cup 2018 (!)
PÁ večer po slově Viktora
domluvte si své týmy a nahlašte organizátorům (Pavel, Petr) název trojky a jména hráčů. Fakt je to důležité. Díky.
 • turnaj trojek a dvojek (!)
trojky patrně v pátek odpoledne (abychom se nezničili už na začátku) a dvojky zřejmě v sobotu.
 
Program je jen orientační a změna v programu vyhrazena. Body programu boldem a označeny (!) jsou oficiálními a účast na nich je mandatorní. Výbor spolku a organizátoři prosí všechny účastníky o spolupráci. Díky.
Příjemnou zábavu
-pes-
 

2018-soustředění Vodňany 2.0 - program a FILMOVÝ FESTIVAL

Organizovaný program:

 • hraní nohejbalu (samozřejmě :-)
 • přátelák s Vodňany (snad, možná, doufám..., přece jsme se aspoň trochu zlepšili, ne?:-) Jak to vidíš Pavle?)
 • jiné sportování (fakultativně dle individuální domluvy - tenis, vycházky do přírody...)
 • jiné aktivity (dle individuální domluvy - diskotéka (podrobnější info Gramec:-), prohlídka Vodňan (podrobnější info Karel - místní patriot a znalec:-))), prohlídka Babišovy drůbežárny (podrobnější info sekretariát ANO), apod...)
 • filmový festival - podobně jako minule ve Vodňanech proběhne i letos filmový festival s mnoha premiérama (premiéra = film, který jste ještě neviděli:-) z akcí našeho oddílu.
Filmový festival (premiérová i fanouškovská část) proběhne dle situace ve čtvrtek 12.7. nebo v pátek 13.7. večer po setmění (po skončení nohejbalového programu) v klubovní místnosti (jako minule) ubytovacího areálu Blanice. Promítat se bude projektorem - tedy očekávejte filmový zážitek velkého "plátna". Každý film bude uveden stručnou úvodní poznámkou týkající se okolností jeho vzniku, nebo zajímavostí, případně dovysvětlujícím kometářem k zachyceným událostem na plátně. Prosíme tolerujte a vyslechněte si i toto autorsko - inscenační doplnění promítaných snímků. Díky za pochopení.
 

Premiérová část filmového festivalu.

 • Soustředění Choceň 2017
film sestříhaný z fotografií a videí natočených účastníky posledního soustředění. Uvidíte co jste zatím neviděli a na co už jste zapomněli:-)
stopáž 4:58, produkce SamFilm, 2017
 • Viktor Trophy 2018
film sestříhaný z fotografií a videí natočených účastníky turnaje Viktor Trophy 2018
stopáž 2:49, produkce SamFilm, 2018
 • Brigáda 17.3. 2018
film z první letošní brigády, která byla "na sněhu".
stopáž 4:29, produkce SamFilm, 2018
 • Brigáda 24.3. 2018 (opěrná zeď)
film sestříhaný z fotografií a videí natočených Petrem Strouhalem z druhé letošní brigády. Na této brigádě jsme postavili opěrnou zeď.
stopáž: 3:19, produkce SamFilm, 2018
 • Brigáda - přesun boudy
time lapse movie zachycující zrychleně celý přesun boudy (přesuny při budování asuánské přehrady jsou proti tomu hadr:-))
stopáž 12:31, kamera Petr a Petr Strouhal, produkce SamFilm, 2018
 • Brigáda 7.6. 2018 (drenáž)
film, který je zatím v přípravě a jeho uvedení není jisté...
stopáž: ?, kamera: Petr Strouhal, produkce SamFilm
 

Fanouškovská část filmového festivalu.

Někteří člení projevili zájem o shlédnutí dalších filmů, kde vystupují členi našeho oddílu, filmů, které mapují i nedávnou historii oddílu, nebo filmů, které jsou zkrátka o nohejbalu. V rámci této fakultativní části uvažujeme o zařazení těchto snímků:
 
starší filmy z vlastní produkce:
 • Spoje B - sezóna 2013 a 2014
starší film mapující histori vzniku týmu "B" v oddíle TJ Spoje a první soutěžní rok týmu "B"
stopáž: 7:34, produkce SamFilm, 2014
 • Pohár Mistrů 2014
sestřih z jediného poháru mistrů, kterého se úspěšně zúčastnil oddíl Spoje (hráči tehdejšího týmu "B")
stopáž: 12:43, produkce Pavel (J), 2014
 • Fakultativně další krátké starší filmy z produkce SamFilmu
animované hříčky a fórky, filmy z předchozích soustředění, apod.
 
filmy z produkce jiných studií
 • Semifinále Turnaje na Vinoři 2017
kompletní záznam semifinálového zápasu Spoje B - Vinoř, aneb proč se nám na Vinoř nedaří...
stopáž: 14:59, produkce Michal Němec, 2017
 • Co je to nohejbal?
dokument o tom co je to vlastně nohejbal, kde se vzal a jaké má prespektivy. Film získal ocenění na festivalu Sport Movies And TV 2007 - 25th Milano International FICTS Festival, "Mention d´Honneur" v kategorii "Sport a společnost - sport pro všechny / technická didaktika, vzdělávání a nová média".
stopáž: 14:17, slovenský námět, česká kamera a běloruská režie, produkce MTV, 2005
 • Nohejbal v roce 1944
šot ve filmovém týdeníku z roku 1944. Jak se hrál nohejbal na samém počátku vzniku. Sledujte Bicana, Seiferta a další jak jsou zachyceni v dobovém filmovém týdeníku, kdy o dnešní agresivitě, důraznosti, nebo i variabilitě úderů se ještě nic nevědělo...
stopáž: 1:16, produkce Státní film, 1944
 • Turnaj v Kralupech
dokument Kralupské televize o pravidlených turnajích ve víceúčelové hale v Kralupech. V dokumentu vystupují (a hrají:-) i naši současní i minulí členi
stopáž: 3:56, produkce TV Kralupy, 2017
 • Magazín Víkend - o nohejbale
část pořadu TV NOVA "Magazín víkend" byl věnován nohejbalu. Ve filmu vystupují (hrají a hovoří (!) naši členi (Pavel J., David, Radek J.). TV NOVA totiž mimo jiné natáčela na soutěžním zápase tehdejšího týmu "B" v Nuslích.
stopáž: 5:38, produkce TV NOVA, 2014
 
Organizátoři soustředění a štáb filmového festivalu Vám přeje příjemný zážitek a zábavnou podívanou.
Petr

2018-soustředění Vodňany 2.0 - úvodní info

Vodňany "2.0" (jak vtipně naše druhé soustředění na tomto místě označil Pavel J.) se koná s těmito parametry:

 • termín: čtvrtek - neděle 12.-15.července 2018
 • místo: Vodňany, sportovní areál Blanice
 • kompletní info (místo, trasa, ceny, strava, ubytování, počet kurtů, atd): naleznete v propozicích k soustředění pro rok 2016 ZDE (fotografie, odkaz na video, znělka, reportáž, hodnocení, atd.)
 • program: bude upřesňován průběžně
 • přihlašování a zálohy: kapacita penzionu je cca 20 míst. Mějte na paměti, že je nás skoro 2x více než před dvěma lety!!! a stále více se našich soustředění zúčastňuje i doprovod hráčů (manželky, milenky, děti, přátelé...), takže s přihlášením neotálejte a neprodleně se spojte s Pavlem a domluvte si s ním svojí účast včetně zálohy! Otálející opravdu riskují, že na ně nezbyde místo!

Staré Splavy jsou mrtvi, ať žijí Vodňany 2018

-pes-

POZOR ZMĚNA TERMÍNU A MÍSTA SOUSTŘEDĚNÍ !!!

Ve spodním článku uvedené propozice pro soustředění ve Starých Splavech NEPLATÍ - nově je soustředění ve VODŇANECH 12.7.-15.7.2018 (ČT - NE). Více zde v článku od Pavla J.:

Vzhledem k tomu, že podmínky pobytu ve Starých Splavech nebyly do současnosti zcela vyjasněné a komunikace s provozovatelem vázne, musel jsem volbu přehodnotit a zajistit náhradní variantu. A protože už nemám energii ani čas hledat novou vyhovující lokalitu, rozhodl jsem se (se souhlasem výboru) letošní letní prodloužený nohejbalový víkend, který s nadsázkou nazýváme soustředěním :-), uspořádat na nám už známém místě, kde jsme byli nad míru spokojeni (zejména Gramec, Kuba,  Radek a možná i někteří další budou nejspíše nadšeni). Místem, které ještě mělo v požadovaný a pro tuto naši akci už ustálený termín volno je penzion a sportovní areál Blanice ve Vodňanech !!! :-) Takže se těšte na Vodňany v.2.0 třeba opět i s přátelákem s místními nohejbalovými nazdárky, kteří nás minule porazili jen díky pověstnému kousku sportovního štěstíčka v poměru 7:0 :-). Současně se také oproti plánu mírně posouvá i termín - víkend je to stejný, jen tedy ne od soboty do úterý jak bylo plánováno na Mácháči, ale od čtvrtka do neděle 12.-15.7. Jedná se tedy o prodloužený víkend (pro začátek o 1 den), po kterém mnozí z nás volali. Takže doufám, že, že si všichni dokáží vzít v pátek dovolenou a sejdeme se na místě všichni už ve čtvrtek, třeba na společnou večeři.

Pavel

2018-soustředění Staré Splavy - úvodní info

Již nyní (necelý měsíc po soustředění v Chocni) začínáme (hlavně Pavel) připravovat soustředění v roce 2018. Vážným favoritem je penzion Sportcentrum ve Starých Splavech na břehu Máchova jezera, kde svoje soustředění organizuje Solidarita. Už je zarezervováno 26 lůžek v  třílůžkových pokojích - předpokládáme ještě větší účast, včetně rodinných příslušníků než letos!!!

PARAMETRY PENZIONU:

 • straší a jednoduše zařízený penzion (více na jejich webu ZDE)
 • dva antukové kurty
 • tělocvična pro hraní při nepříznivém počasí (viz níže fotogalerie)
 • posilka, sauna, vířivka, ping-pong...
 • venkovní ohniště, gril...
 • celodenně otevřený bar (točí Plzeň)
 • snídaně formou bufetu (fakultativně objednání polopenze, nebo plné penze)

TERMÍN:

 • sobota 14.7. - úterý 17.7. Již si tento termín na příští rok rezervujte pro tuto akci !!!!!

ADRESA:

 • Jarmilina Stezka 256, Staré Splavy (viz též níže mapa ve fotogalerii), tel: 777936027

PROGRAM:

 • asi jako obvykle:-)
 • hraní nohejbalu
 • tenis, ping-pong, plavání v Máchově jezeře...
 • pokusíme se zase domluvit přátelák s nějakými místními, nebo s týmem Solidarity, který končí právě v sobotu našeho příjezdu

Choceň 2017 je mrtva, ať žijí Staré Splavy 2018:-)

2018-soustředění Staré Splavy - úvodní info

Záznamy: 1 - 4 ze 4