Balkan Cup 2021 - Pavlovo turnajové zamyšlení a ohlédnutí

V situaci, kdy si člověk musí vše zařídit od píky (tj. nemůže počítat se součinností přilehlého vybaveného tenisového areálu) občas přemýšlí, jestli to má cenu, a to co do toho vkládá, dopadá na úrodnou půdu a alespoň částečně se to v nějaké podobě vrací. Věcí k řešení, ať se to nezdá bylo letos ještě více než v minulých letech (od výběru a zajištění občerstvení, pípy, pití, stolů a lavic, medailí, cen až po plachty proti případnému dešti) a když pak po večerech člověk balí dárkové koše, vše nakládá do auta a snaží se myslet na vše a nic nezapomenout, elán a motivace lehce upadají a vkrádají se kdejaké myšlenky.

Ale pak to přijde! Nastane den D, trochu si přivstaneš, nachystáš hřiště i zázemí, víš že seš „ready“ na vše, co přijde. Sedneš si za stolek a spokojeně čekáš a vyhlížíš až se začnou trousit rozespalí nohejbalisté, pro které to všechno děláš. Pod nahlášenými názvy, které ti třeba nic neřeknou se začínají objevovat známé tváře a ty víš, že i herně bude turnaj kvalitní a další dílek skládačky do sebe zapadá. Nastupuje zadostiučinění - začíná se hrát, všechno funguje, lidi jsou spokojení, pochvalují si jídlo i atmosféru. I když už to není megalomansky pojatá akce a turnaj se koná pouze na „našich“ dvou kurtech a jen pro 12 vyvolených trojek, vůbec to nevadí, spíše naopak - je to útulnější a takové „domácí“. I když nešťastných náhradníků bylo dost, jsi rád, že jsi odolal návrhům na rozšíření kapacity a změnu systému a dopřál tak účastníkům dostatečnou porci zápasů hranou v ideálním tempu. Nic na tom nezmění ani krátkodobý vrtoch počasí, který tě přinutí i ty plachty použít, nálada zůstává stále skvělá a zbytek dne už počasí hraje s námi.

Během turnaje se průběžně přichází podívat i nemálo hostů - nehráčů a i ti si tady den užijí - ať už jako diváci, konzumenti nebo přátelé a známí dalších přítomných nohejbalistů (aktivních či ve výslužbě). Turnaj graduje, hrají se zápasy o medaile. Následuje vyhlášení výsledků, rozdání cen.

Po turnaji kdo chce hraje dál, pije se, kýta a klobásy ubývají. Lidé postupně odchází, mnoho z nich se za tebou zastaví a poděkují, pochválí. Zavíráš ve tmě kolem desáté hodiny, vše dopadlo skvěle, v hlavě máš, že to byl asi nejlepší ročník a že (zatím pětiletá) tradice musí pokračovat. Na přípravu máš celý rok, energii na to jsi dnes načerpal měrou vrchovatou...

-PJ-

Balkan Cup 2021 - stručné zhodnocení

Podrobnější report asi ještě dotvoří Pavel (asi i v četně fotogalerie - fotografie zatím na našem účtu na "rajčeti", klikni na logo níže a vyber si požadované album)
Ve stručnosti:
  • počasí klaplo!
  • katering a organizace turnaje pod taktovkou dua Viktor - Pavel také:-)
  • přišlo docela dost diváků, především rodiny účastníků, ale i našich nehrajících členů a i příznivců našeho odílu odjinud (díky, díky!)
  • všechny týmy hrály kvalitní nohejbal a určitě u deseti si umím představit, že mohly bojovat o medaile a z nich aspoň pět mělo na první místo...
  • tým Chytrý kopec neobhájil loňské prvenství (ani s dopomocí Lukášovy sestry:-) a skončil s bramborovou "medailí"
  • domácí tým Žižkov se jako minulý rok (tehdy pod názvem "Mělo by to jít") spokojil s druhým místem (možná nespokojil, ale za víc jejich výkon nestál:-)
  • první místo obsadil tým Chlívek s nenápadnou, ale o to účinnější hrou
Těšte se na příští ročník!
-pes-

Balkan Cup 2021 - výsledky

Záznamy: 1 - 4 ze 4

Balkan Cup 2021 - aktualita

V článku "Kam v létě na turnaj" uveřejněném na webu Českého nohejbalového svazu byl náš turnaj BalkanCup 2021 označen za jeden z dvanácti nejvýznamnějších (cit: "nejznámějších, nejklasičtějších a nejvyhledávanějších") letních nohejbalových turnajů!!! Celý článek ZDE (za upozornění díky Vencovi P).
-pes-

Balkan Cup 2021 - úvodní info

Dle informací z členské schůze 2020 zorganizujeme i v roce 2021 další, již 5. ročník našeho turnaje Balkan Cup (opět s podtitulem "ve stínu cedru"). Pro další informace sleduj tyto strany.
AKTUÁLNĚ (17.6.): výbor z organizačních důvodů změnil termín na poslední srpnovou sobotu!!! Nový termín je sobota 28.8.2021.
Vše k turnaji (propozice, ceny, další služby, přihlášení...) na Zetkách...
-pes-