Balkan Cup 2020 - ve stínu cedru - reportáž

Letošní (redukovaný) 4. ročník Balkan Cup se odehrál nejen tradičně "ve stínu cedru", ale také ve stínu koronavirové pandemie, která náš turnaj významně ovlivnila ze zcela nečekaného směru!
Tenisová asociace se rozhoduje své ATP turnaje odehrát bez diváků a ATP Challenger RPM Prague Open 2020 se přesouvá na kurty TJ Spoje a to v celém týdnu včetně soboty, kdy se má hrát náš turnaj. Je jasné, že pro TJ Spoje je prestižní tenisové klání dotované částkou 125 tis. USD přeci jen zajímavější než turnaj v našem, a přiznejme si to, zcela marginálním sportu... Takže tenis dostavá přednost před naším již mnohem dříve domluveným turnajem a dohodnutá hřiště jsou k dispozici jen pro ATP Challenger. Což znamená, že pro naší akci můžeme využít jen naše dva kurty (místo původně uvažovaných pěti hřišť) a také jsme limitováni prostorově jen na náš pozemek. Počet týmů redukujeme na prvních deset přihlášených a katering zajišťujeme vlastními silami. Z ohlasů přítomných se zdá, že omezení vůbec nepociťují a možná někteří šťastlivci přes plot někde v dálce zahlédli i trojnásobného držitele grandslamových titulů Švýcara Stana Wawrinku, nebo další hvězdy světového tenisu...:-)
V úvodním slově pořadatelé připomněli letošní 40.výročí hraní nohejbalu na pražském Balkáně (logo zde) a pak se již šlo na "věc". Poněkud stísněnější prostředí ale nemělo vliv na výkony. Atmosféra turnaje je patrná z přiloženého videa (přejeme příjemnou zábavu) a také na fotkách ve fotogalerii níže, všechny fotografie naleznete v našem fotoalbu na rajčeti. Putovní pohár si odvezl tým Chytrý kopec, který si moudře šetřil síly a schopnosti do finále s domácím týmem Mohlo by to jít. Ani slibný název však na Chytrý kopec nestačil. Třetí skončil tým Santoška a s bramborovou medailí (brambory v sáčku) se museli spokojit Dřeváci.
Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na Vás zase příští rok v srpnu.
-pes-

Balkan Cup 2020 - ve stínu cedru - úvodní info

ZÁKLADNÍ INFORMACE:
KDY: Sobota 29.8. 2020 (registrace od 8:00, v 9:00 slovo pořadatelů, 9:05 výkop)
KDE: areál TJ Spoje, Na Balkáně 990/21a, Praha 3 - Žižkov, 2 hřiště
KDO: 12 nejdříve přihlášených týmů
POŘÁDÁ: Nohejbal Žižkov, z.s.
KONTAKT: Pavel Jouza, tel.: 608 829 568, email: nohejbalzizkov@gmail.com (přihlášky do 25.8.2019, hlásit se můžete také na Zetkách ZDE). Uvítáme, když v přihlášce uvedete jména hráčů a telefonní kontakt - díky).

PROPOZICE:
HRA: trojice, tři dopady, dle pravidel ČNS
STARTOVNÉ: 450,-Kč/trojice
ÚROVEŇ: registrovaní do úrovně kraje (dodržujte tuto podmínku prosím - díky)
HERNÍ SYSTÉM: 4 skupiny na dva sety, postupují první 4 z každé skupiny (dle bodů, při rovnosti rozhoduje: vzájemný zápas, lepší skóre ve vzájemném zápase, počet uhraných míčů ze všech zápasů, los), následuje vyřazovací část na dva vítězné sety (třetí zkrácený od od stavu 5:5, od semifinále od stavu 0:0). Herní systém může být změněn podle aktuální účasti a počtu týmů.

CENY:
putovní pohár pro vítěze
věcné ceny pro první tři týmy (dárkové koše)
medaile pro první tři týmy
cena útěchy pro poslední tým
případné individuální ceny dle uvážení pořadtelů :-)
pro každého účastníka poukaz na nápoj (pivo, limo - dle výběru)

SLUŽBY:
občerstvení: restaurace SPOJKA (v areálu)
šatny, sprchy v areálu
 
Odkaz na předchozí ročníky (reportáž, výsledky, videa, fotografie...) - ročník 2017, ročník 2018, ročník 2019
 
-organizační tým Balkan Cup 2020-