Viktor Trophy 2024 - reportáž

Je dobojováno !!! 
 
Již 9. ročník našeho zimního miniturnaje pod záštitou našeho předsedy je minulostí, známe vítěze i poražené, ceny jsou rozdány. Nemalá dramata se děla již před samotným zahájením turnaje, kdy se do poslední chvíle lidé odhlašovali, dohlašovali, přeskupovali a spojovali do nových týmů. Výsledkem tak bylo celkem ideálních 8 trojic - v abecedním pořadí:
 
Aut - Pavel B., Kuba, Čenda
Chmelisti - výběr toho nejlepšího ze středečních nájemců
Krasoni - Radek, Tomáš M., Pavel (Žernosecká)
Nohy v luftě - Pavel B., Tomáš J., Martin Ď.
Nováčci I - David, Venca S., Lukáš
Nováčci II - David, Adam, Marcel
THP - Tomáš, Honza (oba Žernosecká), Petr S. (Žižkov)
Tráwa - (Venca P., Maťo, Martin H.)
 
O systému se tak nemuselo nijak dlouze polemizovat - 2 skupiny po 4 týmech, každý s každým zápas na 2 vítězné sety a všichni do vyřazovací části (čtvrtfinále). 
 
A jak to dopadlo?

Do vyřazovací části dle předpokladů postoupili z prvních míst Aut a Nohy v luftě, které si bez problémů poradily s týmy Chmelaři a Nováčci II. Dále Krasoni poněkud překvapivě přetalčili tým Nováčci I, kterým se nedařilo dostávat míč na síť a Vencovi skorovat. Trojka THP ve třech setech vyřadila favorizovanou Tráwu (ze dvou třetin složenou z dříve první trojky Žižkova).

V semifinále si pak Aut snadno poradil s Krasoni. O souboji THP a Nohy v luftě Viktor prohlásil, že: "to byl opravdu pěkný nohejbal". A opravdu, možná se jednalo o "předčasné finále", ve kterém THP (po obratu z 0:1 na 2:1) poslal Nohy v luftě (aktuálně nejlepší soutěžní trojku Žižkova) jen do souboje o 3. místo (v nepříliš pohledném utkání pak urvali Nohy v luftě bronz).

Do finále nastupoval tým AUT po snadném postupu nad Nováčci II a Krasoni, naopak THP měl za sebou 6 těžkých setů, ve kterých porazil favorizované týmy (Tráwa, Nohy v luftě). Únava se asi ve výkonu THP projevila a po třísetové bitvě se radovala domácí trojka Aut. Tým THP byl rozhodně výborným zpestřením turnaje a přispěl k jeho vyšší kvalitě. Dle ohlasů na konci si turnaj všichni náležitě užili a odcházeli z něj utahaní, někteří lehce pochroumaní, ale (snad) všichni spokojení. 

Tak zase za rok ;-)

Pořadí:

1) Aut - Pavel B., Kuba, Čenda

2) THP - Tomáš, Honza (oba Žernosecká), Petr S. (Žižkov)

3) Nohy v Luftě - Pavel B., Tomáš J., Martin Ď.

4) Krasoni - Radek, Tomáš. M., Pavel (Žernosecká)

PJ, -pes-

 

Krátké video ze zahájení turnaje.

Viktor Trophy 2024 - propozice

- místo: nafukovací hala Na Balkáně (2 hřiště jako obvykle)

- termín: středa 6.března 2024 od 19:00 (předpokládaný konec cca ve 23:00)

 
Kapacita turnaje nakonec pro velký zájem navýšena na 10 trojic a všechny místa jsou již obsazena. Předpokládaný herní systém jsou 2 skupiny se zápasy na dva hrané sety (s variantou lepší/horní remízy) a dále vyřazovací pavouk od čtvrtfinále. Tak žádné nepříjemné překvapení a doražte všichni ;-)
-PJ-