2021

Turnaje, ve kterých jsme se zúčastnili v roce 2021 (výsledky, reportáže, fotky, videa...).

2021-10-02 - Zlatá Husa - 1.místo

První říjnová sobota se stala úspěšným turnajovým dnem. Po úspěchu na Žernosecké (viz níže) dosáhl na 1.místo i Maťo na prestižním 42. ročníku turnaje Zlatá Husa v Pardubicích s týmem Počernice. Shodou okolností se též jednalo o tým "smíšenců" (Maťo - Žižkov, Ivoš - Čakovice, Dvořák - Počernice).
Je sympatické, že fotograf turnaje Michal Němec si často vybíral do svého hledáčku Maťa, který navíc hrál v našem triku ze soustředění Choceň 2020 - gratulujeme Maťo a díky za reprezentaci a propagaci. Škoda jen, že v článku od M.Němce ZDE nezaznělo ani jednou, že tým Počernice z jedné třetiny tvoří Nohejbal Žižkov:-) (míněno  v legraci, ale i vážně).
Více o průběhu a výsledcích turnaje naleznete na webových stránkách pořádajícího nohejbalového oddílu TJ Sokol Čáslav ZDE, fotogalerie ZDE a záznamy všech utkání na YouTube kanálu Michala Němce ZDE, finále rovnou sledujte ZDE.
Petr

2021-10-02 - Žernosecká - tým Smíšenci 1.místo

Na turnaj pořádaný oddílem Žernosecká hrajícím krajskou soutěž mě pozval jejich člen Tomáš M., asi proto, že si mě oblíbili jako "svého" rozhodčího, nebo pro nějakou mojí jinou ušlechtilou vlastnost. Žernosecká své turnaje nijak nemedializuje a odehrává si je s partou pozvaných týmů v domácí a mimořádně přátelské a pohodové atmosféře, o to více mě pozvání těšilo a o to více mrzelo, že se termín kryl s rodinnými povinostmi, nebo turnajovými záměry hráčů, které jsem u nás oslovil...
Nakonec jsem se domluvil s naším bývalým hráčem Leošem (nyní Počernice A), který přizval svého známého Michala (Český Brod). Čili dobře "obložen" kvalitními hráči jsem se, spolu se svými spoluhráči, hned ráno pustil do soupeřů:-).
Hřiště Žernosecká je skvěle upravené s velkou okolní hrací plochou umožňující vybírat balony "široko-daleko". Nejen výborné počasí, kvalitní týmy, ale rovněž výborná polévka a krkovička dodávala turnaji lesku!
Náš tým pod názvem Smíšenci (protože seskládaný ze tří různých oddílů, organizátory ovšem přejmenovaný na Smýšency, neboť jsme prý tvrdí chlapi..) nezaváhal, a bez jediné prohry si došel pro první místo v turnajovém systému každý s každým. Druhé místo obsadil domácí tým "Tomáš" a třetí skončili "Kurvy" (tuším také domácí hráči:-)...
Doufejme, že nám organizátoři první místo odpustí a pozvou nás i příští rok!
Petr

2021-09-18 - Květnice - Venca P. obhájil 1.místo

Venca P. dobře "obložený" Matěm a Ivošem (Čakovice) obhájil první místo z roku 2019:-). Druzí skončili přátelé z Ervetu.
Pohoda, tradičně výborný guláš, kvalitně obsazený turnaj, Ivošovi střely proti přírodním zákonům..., je mně líto, ale skoro nic dalšího si nevybavuji... (ani fotky nikdo žádné neposlal...)
-pes-

2021-08-07 - ERVET - tým Žižkov 1.místo

Předně musím upozornit, že o reportáž z tohoto turnaje mě požádal Venca (P). Bylo to velké váhání po té, co mně výbor za web "umyl hlavu" na letošním soustředění ve Vodňanech, ale nakonec jsem Vencovi vyhověl. Rozhodně ale tento článeček vnímejte jako jeden z posledních, který na web píšu...
Na 25.ročník legendárního turnaje trojic ERVET ve Škvorci nás pozval jeho organizátor Milan, kterého mnozí znají z tréninků v hale v Klánovicích a jehož pozvání jsem Vám před časem tlumočil přes WhatsApp. Reakce členů byla vlažná, až (z mého pohledu) nulová - nikdo se mně neozval, že se chce účastnit, nebo, že by chtěl dát nějakou trojku dohromady. Tedy je spíše překvapením, že se turnaje jako hráči účastnilo nakonec pět členů našeho oddílu. Předně silný  tým Žižkov (Venca P., Maťo, Martin Ď.) s nejvyššími ambicemi, tým Květnice (od nás Patrik a náš bývalý hráč Láďa) a pak tým Sokol Dolní Počernice (v zápisech zkrácený na Počernice:-), kde hrála moje maličkost. Moje účast byla nakonec opravdu náhodná, bez nabídky od nějakého "našeho" týmu, se mně ozval Milan Kaděra s možností zahrát si v týmu s ním a s jeho synem. Nabídky jsem rád využil, přeci jen hrát s extraligovým hráčem se mně nenabízí každý den).
Prostředí osady je kouzelné, méně už oba písčito-šotolinové kurty, ale každý tým má podmínky stejné, že?:-) Navíc organizátoři odvedli velký kus práce a povedlo se jim oba kurty připravit v rámci možností perfektně i po vydatných předchozích deštích. Začínalo se s mírným zpožděním, ale zase s milým proslovem organizátora, který kromě organizace turnaje (11 týmů, dvě skupiny, postupují čtyři nejlepší z každé skupiny, dva sety, výhra tři body, lepší remíza dva a horší jeden bod, prohra samozřejmě nula) představil i ceny turnaje, - a že se nakonec o papírenské zboží:-) strhla těžká bitva!
Ani jedna výhra a dvě horší remízy nestačily v turnajovém systému týmu Počernice na postup. Milan prostě neměl šanci to sám "odbouchat", já jsem moc nepomohl (asi respekt z hvězdného spoluhráče) a Milanův desetiletý syn Adam nemá zatím především fyzické předpoklady:-).
Květnice postoupila s odřenýma ušima (pokud se nepletu), navíc Láďa řešící přes telefon závažné zdravotní problémy v rodině musel před zahájením "pavouka" turnaj opustit (Láďo přejeme Ti abys zvládl rodinné problémy ke své spokojenosti). V play off zaskočil za Láďu Petr (já:-), ale Květnici čekalo jen osmé místo, i když po trojsetových bojích, dokonce v třetím setu s nejtěsnější prohrou 9:10 a s potleskem od diváků...  
Nejnadějnější tým Žižkov postupoval ze skupiny z prvního místa jen s výhrami a tuším jednou remízou. Trojice Žižkova představovala kompaktní družstvo se vzájemně se doplňujícími hráči (Venca razantní smeč a výkonný blok, Maťo rychlost, jistota a hlavně plnohodnotná náhrada na smeči za Vencu, když bylo zapotřebí, Martin kvalitní náhra a hlavně obratnost a jistota příjmů).
Žižkov kráčel za vítězstvím přesvědčivě a vcelku bez zaváhání jako dobře promazaný stroj. Historicky se jedná o nejlepší umístění našich hráíčů na ERVETu - gratulujeme. Druhé skončilo SantaFe a třetí tým pořadatelů (Milan, Pavel, Jindra) Škvorec.
Výboné výkony, napínavá střetnutí, skvělá atmosféra, příjemné klima pod stromy, chutná krkovička a domácí dortíky..., to vše přispělo k pohodovému turnaji. Pořadatel nás pozval i napřesrok!
Petr