2019

Turnaje, ve kterých jsme se zúčastnili v roce 2019 (výsledky, reportáže, fotky, videa...)

2019-07-06 - Zvánovice - další Nejlepší nahrávač a bramborová medaile...

Je to potvrzené! Náš oddíl má dalšího „NEJLEPŠÍHO NAHRÁVAČE“!:-). Po titulu, který si přivezl z turnaje Veteránů ve Ždírci Pavel (viz níže třetí turnaj v tomto roce), nyní Stříbrný talíř s titulem „NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ“ jako individuální cenu udělili Petrovi pořadatelé 11. ročníku Memoriálu Josefa Chejny. Možná byl původní správný titul ocenění „nejstaršímu nahrávači“…:-), to asi také byla kategorie, kterou Petr splňoval…:-).

Turnaj trojic - ve středočeských Zvánovicích pořádal tradičně TJ Sokol Zvánovice. Výkonnostní omezení bylo sice pořadatelem stanoveno do úrovně krajské soutěže, ale množství hráčů z vyšších soutěží (včetně extraligy, zeptejte se Karla, který byl jako divák, a na rozdíl ode mne, má přehled:-) nevěstilo pro náš narychlo poskládaný tým (Venca P., Maťo a Petr) žádné umístění v přední hitparádě. Ze skupiny jsme postupovali jako poslední postupující se třemi remízami a jednou prohrou (s Farmáři – pozdějšími vítězi turnaje).

V pavouku jsme narazili na vítěze z druhé skupiny – tým „Plácalové“, ale stačily nám dva sety na postup mezi čtyři nejlepší! Plácalové (rovněž s hráči z ligy???) byli nebezpeční soupeři, navíc neváhali použít ani své „vyřídilky“ a k vítězství se zkusili „prohádat“:-). Naštěstí schopnosti, zkušenosti a také sympatie diváků byli na naší straně:-).

V zápase o postup do finále nás znovu vyřadili Farmáři. Bohužel v boji o třetí místo s týmem S.O.U.K. jsme ztratili koncentraci, což pro Vencu znamenalo už v pořadí třetí bramborovou medaili za sebou… Sorry, Venco – vím, že jsem mohl nahrávat lépe… (je otázka jestli ještě nemám titul nejlepšího nahrávače vrátit:-). Ve finále si Farmáři poradili i s výborným místním týmem Zvánovice, vedeným zkušeným Dušanem Karlem.

Výborný výkon podal, kromě Venci, i Maťo, především v poli (někdy jsem měl pocit, že spolu s Vencou hrají dvojky:-)…).

Turnaji přálo počasí, organizace byla bezchybná a také pečený divočák v ceně startovného byl lahůdkový. Díky!

Link na fotogalerii – Facebook pořadatele ZDE, a na Rajčeti ZDE.

Petr

 

Poznámka k článku od pořadatele turnaje (redakčně kráceno):

...mrzí mě, že naznačuješ, že jsem nedodržel omezení turnaje. Také jezdím na hromadu turnajů a vždycky mě vytočí, když na to pořadatel nedbá. Podle toho co mi je známo, v extralize tuto sezónu nastoupili pouze tito dva: Karel Tůma (Plácalové - Šacung) a Daniel Matura (Farmáři - Čelákovice). Oba hrají primárně krajskou soutěž a jakožto junioři mohou nastupovat do vyšších soutěží. Obdobně jsem k tomu přistoupil i já a jako juniorům jim start v turnaji dovolil. Na výsledek to nemělo vliv - Tůmu jste smázli Vy a Matura hrál druhé housle. Umlátil nás všechny Petr Chejn, který za nás teď hraje kraj...

Jinak samozřejmě si moc cením toho pozitivního zbytku...

Dušan

 

Doplnění Petr:

Úplně v pohodě. To nebyla výtka! Jednak s tím vždycky počítáme a jednak je to obvykle zpestření a výzva pro všechny týmy. Myslím, že vysvětlení je jasné a koncepce turnaje konzistentní. Jen tak dál!

Petr

2019-07-06 - Zvánovice - další Nejlepší nahrávač a bramborová medaile...

2019-06-29 - Kráter 2019 - 2.místo

Trojka Maťo, Gramec a Patrik vybojovala v silné konkurenci (obvyklé na turnajích na Dobešce) 2.místo. Maťo na WhatsUp doplnil: "No, nebyt toho, ze sme vyhravali 1:0 na sety a v druhom vyhravali 9:8 a potom nevynutene chyby, tak sme prvy... Ale uroven dost dobra, turnaj super. My sme odohrali moc pekne zapasy, az nadpriemer by som povedal. Gramec na skakane smece uspesnost 98%, tak paraaada. Patrik pochytal na sieti aj v poli, pekne sme hrali..."

Gratulujeme a doufáme, že uvidíme pohár ve vitríně Na Balkáně.

-pes-

2019-06-29 - Kráter 2019 - 2.místo

Záznamy: 1 - 1 ze 1

2019-06-29 - Memorial Jirky Rabase - 2.místo

Noční turnaj - Memorial Jirky Rabase v Řestokách u Chrasti - je zajímavý dohrávkami finálových zápasů za umělého osvětlení. Čtrnáct týmů se střetlo i tento rok. Náš oddíl reprezentoval Baci (v týmu Dřeváci???). Vše jsou jen dohady, protože o turnaji a jeho průběhu nevíme zhola nic, kromě nesouvislé diskuse na našem WhatsUp kanále:

Baci: "...no tak když už si honíme ty trika..."

Venca: "to je mladý Vilda?"

Patrik: "Normálně s tím soudkem máš výraz bernardýna (míněno na fotografii - pozn.redakce). Já jsem na to kápl, ty jsi totiž první nohejbalová pomoc:-)"

Doufejme, že příště budou účastníci sdílnější:-)

Konečné pořadí: 1.Plzeňáci, 2.Dřeváci, 3.Doupnice, 4.Titanic

-pes-

2019-06-29 - Memorial Jirky Rabase - 2.místo

Záznamy: 1 - 2 ze 2

2019-06-15 - Turnaj v osadě Silver Foxes

41.ročník turnaje nohejbalových trojic pořádaných osadou Silver Foxes se zúčastnily dva naše týmy - tým "Trezoři" (Gramec, Viktor a Petr, který na poslední chvíli nahradil Jardu B.) a tým "Žižkov" (Venca P., Pavel B. a Maťo). Ani jeden z týmů v silné konkurenci nezasáhl do bojů o medaile, ale krásné sobotní počasí, romantické prostředí osady Silver Foxes a pohostinnost pořadatelů jsme si opravdu užili.
Trezoři vinnou administrativního pochybení oragnizátora nepostoupili ze skupiny, Žižkov, který ze skupiny postoupil z druhého místa byl bohužel vyřazen hned ve čtvrtfinále! 
Poučení pro Trezory: hlídat si více zákulisní pikle:-) a také neprohrávat sety při vedení 9:4 (ano, to se opravdu stalo:-)
Poučení pro Žižkov: psychicky nerozhodit svého smečaře ještě před zápasem:-) (debata o "moravštině" - parodii na normální češtinu:-) - byla sice zábavná, ale také zbytečná a třetina týmu ji rozdýchávala minimálně první set...:-))). Jo, a taky, když si Venca řekne, že zápas začneme na této straně kurtu, tak to bez debaty respektovat:-)...
-pes-
 
Minivideo níže zachycuje Gramce z Trezorů při zákrocích na síti.

2019-06-08 - TEQBALL - zábava Na Františku:-)

Znáš teqball? Pokud ne, mrkni třeba sem. Během nohejbalového turnaje Na  Františku (viz níže) se Venca, Maťo a Petr bavili "teqballem" s upravenými pravidly na pingpongovém stole... (viz minivideo níže).

2019-06-08 - Turnaj Na Františku

Druhou červnovou sobotu proběhl po několika letech obnovený turnaj pořádaný Městskou částí Praha 1 ve sportovním areálu v Praze Na Franišku (o historii turnajů Na Františku video MČ P-1 na YouTube ZDE, ve videu hovoří i náš člen Rosťa! /tehdy ještě nebyl naším členem/:-).

Turnaje se kromě Polokopů (kterým přišel zafandit Maťo) účastnilo dalších sedm týmů, mnozí s ligovými hráči a hráči z vyšších tříd pražské soutěže. Hrálo se na dvě skupiny, postupovaly všechny týmy, pak vyřazovací část. Polokopové postoupili ze třetího místa (jedna prohra /zbytečná s Rodinkou - Ruda a spol - druhý set prohra 9:10 po vedení 9:7.../, jedna remíza /s dámským týmem Vildy Ungermana 6:10, 10:9/ a jednou přesvědčivou výhrou /Zásmuky/). Ve vyřazovací části podlehli Trubkám (1. třída - Pankrác a Žluté lázně 7:10, 9:10), které nakonec turnaj vyhrály.

Navzdory těsnému hřišti se jednalo o velmi příjemný turnaj - krásné počasí, hodnotné ceny a také možnost setkat se s mnohými přáteli a známými..., a v neposlední řadě zahrát si kvalitní nohejbal...

-pes-

2019-05-18 - Polokopové v Pístech - 3.místo

Polokopové se zase, po delším čase, vypravili na turnaj. Tentokráte do malé vesničky Písty nedaleko Nymburka. Již 27. ročníku turnaje O putovní pohár Sokola Písty se zúčastnilo 8 týmů. Hrálo se každý s každým a pak pavouk 1.-4. a zbytek o umístění. Polokopi porazil jen první tým (Sadská, hráči kraje) a tým, který skončil na druhém místě. S prvními alespoň jeden set uhráli solidní výsledek 9:10, s druhými podlehli až ve třetím setu! Pohár je k vidění ve vitríně Na Balkáně.
Petr
 
Níže krátké video z turnaje (semifinále a zápas o třetí místo) pod názvem Písty - vzestupy a pády.

2019-03-02 - veteránský turnaj Neratovice - přesvědčivě poslední místo:-)

Polokopové bývají často vysmíváni, že se  (údajně:-) účastní jen "tužkových" turnajů, které sice vyhrávají, ale "to by uměl přece každý", že?:-).
Nikomu není bráněno to zkusit také:-) a až vyhrajete MAJÁK, jako Polokopové v roce 2016, tak se přihlašte u Ládi k poměření výkonosti:-).
Ale třebas mají posměváčci pravdu..., a proto letos Láďa zamířil hodně vysoko:-).  Nohejbalový seriál turnajů veteránů  vstoupil letos do sedmého ročníku a první z letošních turnajů proběhl v Neratovicích ve sportovní hale Kpt. Jaroše. Veteránský turnaj znamenal automaticky stopku pro Vencu K., a aby to zbytek Polokopů opravdu neměl tak jednoduché, tak Láďa jako třetího angažoval Jardu Kašpárka, který je čistokervný nahrávač (asi aby se mohli s Petrem navzájem hezky doplňovat:-), a který také už má nejlepší roky dávno a dávno za sebou (v součtu nám bylo 180let)! Dle Láďova plánu měl trojici utáhnout na síti Petr - zkrátka vymyslet více způsobů jak oslabit tým už nešlo:-).
Zbývá vysvětlit, že Petr je v tom nevinně: Láďa si pro něj vymyslel krycí historku, že se jedná o klidný turnaj pro pozvané v Nymburku... Což byla informace jako z rádia Jerevan: není to v Nymburku, ale v Neratovicích a není to poklidný turnaj pro pozvané, ale prestižní turnaj ze seriálu turnajů pro bývalé vrcholové nohejbalisty...!
Po příjezdu Láďa napočítává osm extraligových hráčů včetně mistra světa a lakonicky jmenuje: Rezek, Bláha, Kaiser, Hašek, Dvořáček..., ale ani další jména nebudou asi většině z nás neznámá: Albrecht, Budeus, Holčák, Matiášek, Havel a mnozí a mnozí další...
Je rozlosováno, dvě skupiny (jedna o šesti týmech, druhá o sedmi), postupují 4 nejlepší týmy z každé skupiny. Na tři dopady a dva sety. Tři body za vítězství, dva za lepší plichtu a jeden za horší. V celkem skromně vytápěné hale pro dvě hřiště je příjemná parketová podlaha, která v různých místech různě odráží balon:-). Jarda si bere preventivně několik Ibalginů, a pak my tři polaři jdeme na věc. Naše trojka nekopů pod názvem SMĚS kráčí od porážky k porážce zcela bez zaváhání:-). S budoucím vítězem, týmem Janci, děláme v každém setu jen 4 body. S týmem Podolí (Holčák, Albrecht...) v jednom setu děláme dokonce sedm bodů což je úspěch, neboť 0:2 prohráváme v každém setu již na začátku automaticky kvůli věkové penalizaci (oni jsou všichni už přes šedesátku:-). S týmem Veselá Trojka (Kaiser...) dokonce v jednom setu významně vedeme (tuším 6:2) a nakonec prohráváme 9:10, S týmem OW (Matiášek, Rezek...) donutíme soupeře naší bezchybnou hrou změnit smečaře a místo Matiáška musí na síť Rezek (a to jako fakt!). No a hřeb naší účasti - souboj s týmem Ověžičky (trojka z Klánovic) a první (a poslední) remíza. Soupeř nás podcenil a při vedení 9:7 si už myslel, že má set pod kontrolou... Za stavu 9:9 ale Láďa boduje hned z podání!
 
No a dojmy?
Petr je spokojený, protože: občas bodoval (opravdu útokem:-), natáhnul si jen stehenní sval a pobavilo ho, že jeden ze zápasů nám pískal mistr světa (Bláha).
Láďa je spokojený, protože: on je zkrátka spokojený vždycky, když hraje nohejbal:-) (nebo se aspoň na nohejbal dívá).
Jarda je spokojený, protože: si mohl zahrát s dvěma třetinama "legendárních Polokopů":-).
 
Fiktivní rozhovor s Petrem po turnaji:
Tazatel: jak se ti hrálo?
Petr: hrálo se mně dobře. Hrát na síti 95% času a táhnout celou trojku je pro mě normálka...
T: a co zdravotně?
P: ne vůbec nic mě nebolí, vůbec nejsem celý rozlámaný a vůbec jsem si nenatáhl stehenní sval...
T: takže samá pozitiva..., to znamená, že na druhý turnaj do Žatce určitě přijedeš?
P: v žádném případě!
 
Petr

2019-02-16 - Kralupy - turnaj dvojic

Kralupských turnajů se zúčastňujeme, ale tentokrát to bylo v mnoha směrech nové: jednak se až na několik výjimek za posledních cca pět let nezúčastňujeme turnajů dvojic, druhak to byl turnaj dvojic na dva (!) dopady a "třeťak" Pavel si vyrazil s naším novým spoluhráčem Martinem, posilou našeho oddílu ze zahraničí:-).
14 týmů, 2 skupiny, postupovaly 4 nejlepší týmy z každé skupiny. Naše družstvo Balkánci postoupilo z prvního místa bez jediné porážky. Pavel byl při síle a Martin je opravdu cenou posilou! Bohužel ve vyřazovacích bojích se přestalo dařit (asi docházely síly a patrně druhá skupina byla o trochu silnější) a Balkánci podlehli nejprve dvojici místního organizátora Kaňky a pak v téměř derby podlehla i družstvu Počernice (Michal). Nepomohli ani diváci (Petr a Láďa) :-). Čtvrté místo je asi zklamáním po výborném začátku ve skupině, ale je to prostě první turnaj pro tuto dvojici (věřme, že nikoliv poslední)...
Tímto zároveň vítáme v našem oddíle nového hráče!!! Ať se Ti Martine u nás líbí a ať ti to "kope":-).
Petr

níže je minivideo z Kralup zachycující Martina při smeči "přes hlavu".

2019-02-16 - Kralupy - turnaj dvojic

2019-02-02 - Turnaj veteránů - Ždírec n. D.

O turnaji samém toho moc nevíme, ale diplom nejlepšího nahravače nám Pavel poslal:-) (viz níže). Ještě že se můžeme podívat na reportáž na webu Tatranu Ždírec ZDE:-) "Naše" trojka ve složení Bacík, Slavíček, Pfeifer (výjimka z věku) skončila na hezkém čtvrtém místě v ostré konkurenci. To, že je Pavel výborný nahravač už přeci víme, ale teď už s ním nebude vůbec k vydržení:-)

2019-02-02 - Turnaj veteránů - Ždírec n. D.

2019-01-26 - O pohár školníka - Poříčí n. S.

První ročník Polokopové vyhráli. Letos se zúčastnily pouze dvě třetiny Polokopů a to ještě těch straších, opotřebovanějších a méně šikovných...:-) A tak si k sobě Vláďa a Petr vzali ještě Tomáše a to už se z Polokopů stali nekopové a pod názvem P+L+T přesto vybojovali 4.místo...

2019-01-12 - Turnaj v Kouřimi - 3.místo

V roce 2017 Polokopové kouřimský turnaj vyhráli. Letos jsme nastoupili bez Vaška pod názvem týmu "MIX", ale posíleni (?) o Michala. Naše výkony stačili jen na 3. příčku. Úroveň se zvedá, naše výkonost už ne:-)... Zvláštností kouřimského turnaje je započítávání všech bodů (i ze základní skupiny) - tedy každý balon nakonec může rozhodovat.
-pes-

2019-01-12 - Turnaj v Kouřimi - 3.místo

Záznamy: 1 - 1 ze 1