2017

Turnaje, ve kterých jsme se účastnili v roce 2017.

2017-12-16 - Polokopové v Královicích - 1.místo

Osmého ročníku Vánočního turnaje trojic pro zvané v Královicích (Uhříněves) se zúčastnili v obvyklé sestavě (Venca, Láďa, Petr) i Polokopové, tentokrát pod názvem Mukařov, který údajně tradičně používá na tomto turnaji Venca, který byl vítězem v minulém roce. Tentokrát se turnaje v nafukovací hale na umělém povrchu (2 hřiště) účastnilo 9 pozvaných družstev včetně družstva domácích Královic a například i silného družstva ze dvou třetin poskladaného z hráčů dorostenecké ligy z Českého Brodu. A právě s tímto týmem se v závěru turnaje hraného každý s každým utkal tým Polokopů. V zápase na dva vítězné sety Polokopové dorostence přehráli 10:8 a 10:7 a odvezli si palmu vítězství a drobné ceny předané místními politickými činovníky. Zvláštností turnaje je hra na rozměry tenisového hřiště pro hru jednotlivců - tímto se z normálního nohejbalu, minimálně pozičně, stává zcela jiná hra:-), ovšem skvělé výkony a zábava se dostavuje v míře vrchovaté. Součástí startovného byl i výborný gulášek.

Petr

2017-12-09 - Polokopové v Čimicích - 1.místo

9.12.2017 v nafukovací hale Sokolu Čimice proběhl Mikulášský turnaj v nohejbalu trojic, dotovaný Městskou částí Praha 8. Turnaje se zúčastnilo devět týmů. Ze dvou skupin postupovaly 4 týmy a následoval vyřazovací pavouk. Prvenství vybojovali Polokopové, druhé místo obsadil tým JBLP (Ruda), třetí skončili Mladí juchátoři. Ceny vítězům předávala radní pro sport Jana Solomonová.

Turnaj byl dobře organizován ve dvou halách, startovné bylo 0,-Kč a zdarma bylo samoobslužné čepování piva a také opékané klobásky.

Petr

2017-12-09 - Polokopové v Čimicích

Záznamy: 1 - 5 ze 5

2017-11-25 - Turnaj v Kralupech - 3.místo

V sobotu 25.11.2017 se tradičního podzimního turnaje trojic v Kralupech zúčastnila trojka Pavel, Honza/Gramec (oba Nohejbal Žižkov) a Radek (Mělník) pod názvem Balkán. V konkurenci dalších osmnácti týmů obsadili hezké 3.místo. Gratulujeme.

2017-11-25 - Turnaj v Kralupech - 3.místo

Záznamy: 1 - 1 ze 1

2017-10-14 - Turnaj v Květnici - 1.2.3. i 4. místo

Turnaji (letos asi poslední venkovní) pořádaný nadšenci (okolo Patrika), kteří se scházejí na pravidelné nedělní hraní na hliněném hřišti na Květnici (Praha východ) nelze nic vytknout. Exkluzívní počasí, výborný guláš v ceně startovného, pohodová atmosféra, osm týmů... Turnaje se zúčastnilo ve čtyřech týmech mnoho hráčů našeho oddílu, nebo hráčů - zájemců o členství v našem oddíle. Dvě skupiny, do vyřazovací čísti postupovaly všechny týmy. Ve vyřazovací části se utkaly čtvrtý s prvním a třetí s druhým z opačných skupin. Vrcholem turnaje se stalo finále, ve ktrém oba týmy podaly výborné výkony a štěstí se až ve třetím setu přiklonilo k týmu Hybridi. Konečné pořadí níže (v závorce naši hráči, nebo zájmeci o členství v našem oddíle). Pohár za třetí místo, které vybojoval tým Žižkov C (Venca, Karel) si můžete prohlédnout ve vitríně na Balkáně.

1.místo HYBRIDI (Patrik)

2.místo ERET (Michal)

3.místo Žižkov C (Venca, Karel)

4.místo POLOKOPOVÉ (Venca, Láďa, Petr)

2017-10-14 - Turnaj v Květnici - 1.2.3. i 4.místo

2017-09-23 - Turnaj PSG - 2.místo

Největší pražskou sportovní akcí pro veřejnost se letos stal 1.ročník Prague Sport Games v areálu Olymp (centrum sportu pro sportovce ministerstva vnitra) za Stromovkou (Za Císařským mlýnem 5). Jedná se o mohutný sportovní festival, kde se široká veřejnost může zapojit jednak do zápolení v mnoha sportech, vyzkoušet si mnohé (i velmi netradiční) disciplíny a také se zúčastnit bohatého doprovodného kulturně-obchodního programu (oficiální stránky PSG ZDE a facebook ZDE).
Z našeho oddílu se účastnil jen Petr a na místě z dalších dvou nešťatstníků, kteří neměli třetího, složili trojku, se kterou nakonec obsadili hezké 2. místo. Kromě poháru to znamenalo i věcné ceny (například volňásky na plavbu parníkem po Vltavě a tak podobně:-)...
A kdo byli ti dva nešťastníci, ke kterým se později přidal ještě jeden? Byl to Richard, Honza a Rosťa..., ano právě ti, kteří se v únoru 2019 stali členy našeho oddílu...! Vítejte:-)
-Petr-

2017-09-23 - Turnaj PSG - 2.místo

2017-09-16 - Trezoři a Veltěžské sako - 1.místo

V sobotu 16.9. jsme se účastnili turnaje ve Zdibech. V konkurenci dvanácti týmů se povedlo obléci si Veltěžské sako našemu týmu Trezoři - ve složení: Viktor, Gramec, Kuba S. (Kuba na fotce /viz níže/ není, protože dal přednost před závěrečným ceremoniálem divadelnímu představení:-). Pohár za první místo i putovní pohár starosty Zdib si prohlédněte v naší vitríně na Balkáně. Gratulujeme.

Petr

2017-09-16 - Trezoři a Veltěžské sako - 1.místo

2017-09-16 - Polokopové v Běchovicích - 2.místo

Doposud nejlepší umístění na Běchovických turnajích vybojovali Polokopové (Venca, Láďa, Petr) tuto sobotu. Druhé místo odpovídá spíše slaběji obsazenému turnaji, ale postup do finále a vlastní finálový zápas stál za to. Pohár k vidění ve vitríně na Balkáně.

Petr

2017-09-16 - Polokopové v Běchovicích - 2.místo

Záznamy: 1 - 1 ze 1

2017-09-09 - Zlatá sekera - turnaj Harley Davidson Clubu

Na třech hřištích na Balkáně (na stejných jako Balkan Cup) proběhl 9.9. 2017 turnaj  Zlatá sekera pořádaný členy Harley Davidson Clubu. Na kurtech se střetlo 12 týmů s velmi promněnlivými kvalitami. Za náš oddíl se účastnili dvě trojky (TREZOŘI - Viktor, Gramec, Petr a ... - Venca, Tomáš, ...). V základních skupinách obě trojky hladce postoupili. I v pavouku se dařilo. Vencovu trojku zastavil až v zápase o finále tým Jinonic (pamatuji si to dobře?). Do finále se probojoval tým Trezorů, kde podlehl celkem snadno právě vítěznému týmu Jinonic. Vencova trojka obsadila nakonec třetí místo. Pohár za druhé místo k vidění ve vitríně na Balkáně.

Vlastní turnaj proběhl ve skvělé atmosféře za přítomnosti silných motorek, tvrdé muziky, soutěží pro dětské návštěvníky a s pány a dámami v kožéném:-)

Petr

2017-07-01 - Polokopové v Kozojedech - 1.místo

Smíšeným turnajem trojic v hloubi kozojedských lesů, přesně v trampské osadě Spojených osad údolí kozojedského u malebné říčky Šembery (web osady ZDE) Polokopové (Venca, Láďa a Petr) pronikli jak nůž máslem a obsadili první místo. (Foto - viz níže - naše trojka úplně vpravo).

Petr

2017-07-01 - Polokopové v Kozojedech - 1.místo

Záznamy: 1 - 1 ze 1

2017-06-17 - Voznice - 1.místo

Turnaje trojic ve Voznici jsme se účastnili pod druhým tradičním jménem Balkánci. Ve složení Martin, Karel a Petr jsme vykopali první místo bez ztráty jediného setu a futuristický pohár zdobí naší vitrínu Na Balkáně. Voznický turnaj se kvalitou týmů asi nedá zařadit do "top 10", ale o to více je třeba vyzdvihnout  velmi dobré dva kurty, příjemnou atmosféru a skvěle propečenou krkovičku v ceně stratovného:-). Smutným "zpestřením" se stalo zranění jednoho z hráčů a následný odvoz sanitou (viz foto níže). Zranění, i našich hráčů, je věc, se kterou je zapotřebí počítat - též si můžete přečíst tady a podívat se na video tady a tady. Na druhém místě se umístil tým Nemehla a třetí skončil THC. I na tomto turnaji jsme propagovali náš srpnový turnaj BALKAN CUP.

Petr

2017-06-17 - Voznice - 1.místo - fotogalerie

Záznamy: 1 - 4 ze 4

Poslední snímek zachycuje zraněného hráče při transportu k sanitce. Kompletní fotogalerii naleznete na webu Sokol Voznice ZDE.

2017-05-20 - Běchovice - turnaj trojic - 3.místo

Pod již tradičním názvem "Polokopové" se běchovického turnaje zúčastnila trojka Venca (Zevling), Láďa (Záběhlice) a Petr (SPOJE, Nohejbal Žižkov,z.s.). V konkurenci dalších osmi týmů jsme obsadili třetí místo a krásný pohár míří do vitríny na Balkáně. Vítězem se stala trojka "Demoliční četa" jejichž někteří hráči jsou k vidění i v krajské soutěži (David, Ruda). Stojí za zmínku, že v play off jsme byli vyřazeni právě tímto týmem a to v obou setech shodně 9:10 !, přičemž ve druhém setu jsme vedli 9:5...:-(

Na turnaji jsme též propagovali náš turnaj BALKAN CUP 2017.

Petr

2017-05-20 - Běchovice - turnaj trojic - 3.místo

Záznamy: 1 - 1 ze 1

2017-02-18 - Turnaj ve Vinoři - bramborová medaile a další zraněný...

Pozvání účastnit se kvalitně obsazeného turnaje ve Vinoři využily hned dvě naše trojky - první (Spoje A) ve složení Marťas, Kuba, Pavel B. a druhá (Spoje B) zastoupená Pavlem J., Ráďou J. a Petrem. Turnaj pořádal béčku dobře známý oddíl Vinořského nohejbalu - tradičního soupeře, který letos ještě posílil o výborné hráče z Jenštejna. I tělocvična zdejší školy se ukázala jako prostorná, světlá a velmi příjemná pro hru. Deset týmů (resp. 9 kvůli chybějícímu Proseku) bylo rozlosováno do dvou základních skupin, ve kterých hrál každý s každým, postupovaly čtyři týmy z každé skupiny, následovalo čtvrtfinále, semifinále, zápas o třetí místo a konečně finále.

Oba naše celky postoupily ze skupin. Spoje B s jednou výhrou, jednou prohrou a jednou remízou a Spoje A s třemi remízami a jednou prohrou. Ve třetím zápase s celkem Čelákovic se zranil smečař Spojů A (Marťas), na síti zaskakoval Kuba a zbylá utkání doplnili hráči z týmu Spoje B. Podrobnosti o zranění viz článek níže, včetně autentického záznamu ze zranění.

Tým Spoje A oslabený o zraněného Marťase nakonec vypadl v play off, kde podlehl pozdějšímu finalistovi týmu Vinoře. Spoje B přešly ve čtvrtfinále přes tým Čelákovic a v semifinále ukončil jejich postup také tým Vinoře (10:9, 10:6). První set se dařilo držet krok, ale překvapení v podobě postupu do finále se nekonalo. V boji o třetí místo tým Spoje B nepřehrál tým Úsvit. Přesto je se čtvrtým místem i podaným výkonem spokojenost. 

Ve finále (kvalitně odpískaném Petrem:-), se po prvním setu zdálo, že místní favorit Vinoř si hravě poradí se Solidní nejistotou, ale po prohraném druhém setu Solidní nejistota zvládla i třetí set a zvítězila.

Celkový dojem z příjemného turnaje umocnila přítomnost fotografa Michala Němce, který celý turnaj dokumentoval a jednak pořídil videozáznamy všech klíčových zápasů (viz odkazy níže) a také téměř umělecké fotky. Zvláště potěšilo, že si oblíbil oba naše týmy (viz fotogalerie níže a také odkaz na všechny fotografie ZDE).

Petr

2017-02-18 - Turnaj ve Vinoři - video YouTUBE

čtvrtfinále - SPOJE A - Vinoř

bohužel tým SPOJE A oslabený o zraněného smečaře nepřešel přes pozdějšího finalistu Vinoř. Přesto tým podal bojovný výkon.

čtvrtfinále - SPOJE B - Čelákovice

tým SPOJE B si s rozvahou poradil s týmem z Čelákovic a mohl si zahrát o finále, bohužel...

semifinále - SPOJE B - Vinoř

...zde narazil, podobně jako tým SPOJE A ve čtvrtfinále, opět na favorizovanou Vinoř a přesto, že v prvním setu prohrál těsně 10:9, tak ve druhém se dařilo méně a na vítězství to rozhodně nestačilo...

o třetí místo - SPOJE B - Úsvit

v napínavém zápase se nakonec štěstí přiklonilo na stranu Úsvitu...

finále - Vinoř - Solidní nejistota

napínavý třísetový zápas s množstvím zvratů, poškozením sítě, dohadem o autu (ze záznamu je patrné, že výrok rozhodčího byl správný!) a kvalitními výkony na obou stranách.

Videozáznamy pořídil Michal Němec. Link na všechny zápasy ZDE.

 

2017-02-18 - Turnaj ve Vinoři - další zraněný

Náš kádr použitelných hráčů se zase smrskl. Po odehrání banálního míče si Marťas natáhnul (natrhl?) sval a vyřadil se z bojů v turnaji ve Vinoři. Doufejme, že zranění doléčí a bude moci včas nastoupit do jarní části soutěže. Jak nenápadně ke zranění dojde se můžete podívat v autentickém záznamu v boxíku níže (nebo se přímo překlikněte na náš kanál YouTube). Video je zkráceno a upraveno studiem samFILM z původního záznamu zápasu pořízeného Michalem Němcem.

Petr

Video zachycuje Martinovo zranění po banálním zákroku...

2017-02-18 - Turnaj ve Vinoři

Záznamy: 1 - 9 ze 9

2017-02-11 - Turnaj v Kralupech

Kralupského turnaje (pořádá se přes zimu několikrát v tenisové hale na dvou kurtech) se zúčastňujeme celkem pravidelně v různých sestavách.
Tento turnaj je zajímavý tím, že Kralupy TV o něm natočila reportáž, ve které také hovoří náš člen, konkrétně Pavel J. - viz video níže, nebo na You Tube ZDE.

Šot z turnaje v Kralupech - v reportáži kralupské televize vystupuje i Pavel J.

2017-01-07 - Turnaj v Kouřimi - 1.místo

Osvědčená trojka pod tradičním názvem Polokopové složená z Venci (Zevling, smeč), Ládi (Záběhlice, náhra) a Petra (Spoje, pole) znovu vyhrála, tentokrát slušně obsazený turnaji v Kouřimi - gratulujeme. Venca byl opět bezchybný a zbytek "posádky" podal výkon nad svojí běžnou úrovní:-)

Petr

2017-01-07 - Turnaj v Kouřimi - 1.místo